شنبه 29 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » بحث‌هاي عمومي » نکته دان عشق!

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه 1, 2, 3  بعدی
 نکته دان عشق! « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
bineshan17
پستتاریخ: شنبه 19 فروردین 1385 - 20:58    عنوان: نکته دان عشق! پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

عضو شده در: 2 فروردین 1385
iran.gif

امتياز: 0

اول سلام Smiling
دوم: " اگر بردبار نيستی خودرابه بردباری وادار زيرا کم اتفاق می افتد که کسی خودرا شبيه گروهی سازد جر اينکه نزديک است که جزء آنان شود..."
بعضی از حرفها و جملات هستند که کلا آدم می مونه تو کفشون! Surprised
خیلی از این جملات حکمت آمیز رو هم برخی در تجربیات روزمره زندگی خودشون می کشفند!!! Tongue اما وقتی اون تجربه رو در قالب یک سخن شیوا از یک بزرگ میشنوه خیلی خوشایند جلوه می کنه.
این جمله از اون دست جملاتی بود که خیلی برای من زیبا بود... Smiling
و اما گوینده این عبارت چه کسی است؟ امیر فصاحت و بلاغت حضرت علی.ع. love struck

و اما:
سوم! کم با این نوع عبارات برخورد نمی کنیم.زیادند.جملاتی که در بار اول خوندنشون حس کردید که به دلتون نشسته.خوبه که هر کدوم از ماها این حرفهای شنیدنی رو اینجا مطرح کنیم تا بقیه هم شاید استفاده کنند.
در ضمن سخن زیبا زیباست،از زبان هر کس که باشد.حتی شاید حرف یک پیرزن یا راننده تاکسی یا یک دانشمند یا بزرگان دین یا یک شاعر یا یک داستان نویس و حتی!!! کلمات قصاری که خودتون دروِکردین! Very Happy Applause Luighing
از تجربه شخصی خودم اگه بگم :خیلی از درسهای زندگیم که همیشه آویزه گوشم بوده از توی همین عبارات چند کلمه ای در اومده... Eshve

فعلا همین!برمیگردم! حتما! Winking love struck

پی نوشت: می دونم که تاپیک به موضوع ربط نداشت! Very Happy اما خوب دیگه! Twisted Dvil (یه بنده خدایی می ره رستوران سبزی پلو با ماهی سفارش می ده غذا رو که می یارن میبینه توش ماهی نداره.به گارسون میگه آقا این که ماهی نداره! گارسون هم میگه آقا ببخشید شما تا حالا شیرینی ناپلئونی خوردین؟ جواب می ده بله.گارسون می گه توش ناپلئون بوده؟؟!!! Surprised Laughing Laughing این هم شده حکایت ما! Tongue )

این مطلب آخرین بار توسط bineshan17 در یکشنبه 20 فروردین 1385 - 18:51 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
bineshan17 از این تاپیک تشکر میکنم 
mehdi2
پستتاریخ: شنبه 19 فروردین 1385 - 23:19    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 17 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 13370

سلام.

امروز با دوستم (احسان) داشتیم تصاویری از کارتون های قدیمی را که در اینترنت هست را نگاه می کردیم

واتو واتو. مهاجران. هاکل برفین. مارکوپلو و ...
رسیدیم به پسر شجاع!
بعد من مثل ذوق زده ها گفتم: بلدی آهنگش را بزنی؟؟!!!! Surprised Very Happy

او هم یک طوری نگاه کرد که .... Tongue

آخرش من نفهمیدم این تاپیک در مورد جملات و عباراتی آموزنده و ... است یا همه چیز از همه جا؟!

یک بیت شعر بنویسم که شاعرش را فراموش کردم (یحتمل صائب تبریزی است)

نتوان به ریگ بادیه ما را شمار کرد چون درد و داغ اهل هنر بی شماره ایم Exclamation

حالا اگر هزار تا درد داشتیم و خندیدیم، هنرمندیم.
پس اگر دردی داریم و داغی بر دلمان سنگینی می کند، هنرمندانه بخندیم و بخندانیم.

(از فردا از راننده تاکسی ها جمله قصار اخذ می کنم، به جای بقیه پول!)

ببخشید بی نشان 17 که حرف خوبی نداشتم و الکی کیبرد فرسایی کردم!

یا علی مددی
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
adame_haji
پستتاریخ: یکشنبه 20 فروردین 1385 - 03:05    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

عضو شده در: 30 آبان 1384
iran.gif

امتياز: 16869

دوست عزیز باید بگم تاپیکی زدی اساسی
کلی حال کردم

من خودم یه همچین تاپیکی میخواستم بسازم . البته میخواستم اسمشو بزارم "جملات قصار" یا یه همچین چیزی که شما پیش دستی فرمودید .

اما اسمش رو در اسرع وقت عوض کن . چون اسم گول زننده برای تاپیک ها طبق 10 فرمان غیر قانونی هست . ( برای این کار باید روی دکمه واقع در پست اول کلیک کنید و موضوع رو عوض کنی )

آدم خیلی وقتا جملات زیبایی میشنوه که ممکنه مسیر زندگی رو اندکی ( شایدم کلی ) تغییر بده . هر کی هر چی بادش میاد اینجا بنویسه تا اینجا بعد از مدتی بشه نکته دان عشق love struck

من خودم چند روز پیش یه سخنی از شهید آوینی شنیدم که خداییش گریم گرفت اساسی ، یعنی وقتی خوندم بعضم ترکید :
(اگه میتونید این متن پایینی رو که میخونید صدای شهید آوینی رو تو ذهنتون مجسم کنید . همونجوری که تو روایت فتح صحبت میکرد )

پندار ما این است که ما مانده ایم و شهدا رفته اند ، اما حقیقت آن است
که زمان ما را با خود برده است و شهدا مانده اند

شهید سید مرتضی آوینی

یه جمله دیگه هم هست که من باهاش خیلی حال میکنم :

وقتی که بدنیا اومدی تنها تو گریه میکردی و همه میخندیدند .
پس جوری زندگی کن که وقتی که مردی همه گریه کنند و تنها فقط تو بخندی Crying

اینم وقتی شنیدم کلی گریه کردم . خدا شاهده

یا علی
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
bineshan17
پستتاریخ: یکشنبه 20 فروردین 1385 - 18:57    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

iran.gif

با اجازه من عنوان رو گذاشتم نکته دان عشق...چون جملات قصار به نظرم یک کم دافعه داره! Very Happy آخه خداییش من خودم اگه ببینم جایی تاپیک زدن جملات قصار نمی رم طرفش یا شاید آخری برم! Winking

و اما:

سرنوشت را کی توان از سرنوشت؟!

این مصراع رو پشت یک کامیون خوندم! البته با اینکه در وزنش یک هجا اضافی داره و همین منو حرص میده Very Happy اما مضمونش جالب بود!
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
adame_haji
پستتاریخ: دوشنبه 21 فروردین 1385 - 07:44    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

iran.gif

میزی برای کار
کاری برای خواب
خوابی برای جان
جانی برای مرگ
مرگی برای یاد
یادی برای سنگ
این بود زندگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!

ضعيفترين مردم کساني هستند که نتوانند راز ديگران را حفظ کنند
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
adame_haji
پستتاریخ: سه‌شنبه 22 فروردین 1385 - 02:45    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

iran.gif

adame_haji نوشته است:
وقت طلاست می گی نه اين زير رو بخون...

برای اینکه بدانی ده سال چقدر ارزش دارد -از یک سالخورده بپرس.

برای اینکه بدانی چهار سال چقدر ارزش دارد از یک رئیس جمهور بپرس.

برای اینکه بدانی یک سال چقدر ارزش دارد از یک دانش آموز مردودی دبیرستان بپرس.

برای اینکه بدانی نه ماه چقدر ارزش دارد از یک از مادری که نوزاد سالم به دنیا اورده بپرس.

برای اینکه بدانی یک ماه چقدر ارزش دارد از یک از مادری که نوزاد نارس به دنیا آورده بپرس.

برای اینکه بدانی یک هفته چقدر ارزش دارد از یک از سردبیر یک هفته نامه بپرس.

برای اینکه بدانی یک ساعت چقدر ارزش دارد از دوستی که منتظر گذاشتش بپرس.

برای اینکه بدانی یک دقیقه چقدر ارزش دارد از کسی که از قطار یا هواپیما جامانده بپرس.

برای اینکه بدانی یک ثانیه چقدر ارزش دارد از کسیکه از تصادف جان سالم به در برده بپرس.

برای اینکه بدانی یک هزارم ثانیه چقدر ارزش دارد از کسیکه مدال طلای المپیک گرفته بپرس.

=;حا لا که فهمیدی وقت چقدر ارزش داره برو و وقت رو با خوندن نوشته های من هدر نده.
بازگشت به بالای صفحه
mehdi2
پستتاریخ: سه‌شنبه 22 فروردین 1385 - 19:39    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 17 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 13370

از کسی که به او بدبین شده ای، انتظار خیرخواهی نداشته باش
چون دل دیگران نسبت به تو مثل دل تو نسبت به آنهاست

مسند الامام هادی- ص 305

خوش بین باشیم و خیرخواه.

یا علی مددی
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
bineshan17
پستتاریخ: چهار‌شنبه 23 فروردین 1385 - 19:43    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

iran.gif

آنان که محیط فضل و آداب شدند
در کشف علوم شمع اصحاب شدند
ره زین شب تاریک نبردند برون
گفتند فسانه ای و در خواب شدند...

یک کم وحشتناکه! Crying Worried
بازگشت به بالای صفحه
bineshan17
پستتاریخ: چهار‌شنبه 23 فروردین 1385 - 19:47    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

iran.gif

این هم به مناسبت موفقیت اخیر دانشمندان هسته ای کشور در دستیابی به چرخه کامل سوخت هسته ای Applause Applause Applause

پيامبر اعظم:

لو كان العلم منوطا بالثريا لتناولته رجال من فارس .... اگر علم به ستارگان پروين آويزان باشد مرداني از ايران آن را بدست خواهند آورد

ایول خودمون! Eshve Applause
بازگشت به بالای صفحه
bineshan17
پستتاریخ: پنج‌شنبه 24 فروردین 1385 - 22:11    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

iran.gif

زن بودن کار بسيار شاقي است ، چون معمولا مستلزم سر و کله زدن با مردهاست!!!!(رابين مورگان) Surprised Surprised Surprised
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
بازگشت به بالای صفحه
bineshan17
پستتاریخ: پنج‌شنبه 24 فروردین 1385 - 22:20    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

iran.gif

مردها از صفت " جوان " براي زنهاي زير 18 سال و مردهاي زير 80 سال استفاده مي کنند !!! "نانسي لين دزموند " Mad

اگر زني رنگ شاد بپوشد رژ لب بزند ، و کلاه عجيب و غريبي سرش بگذارد ، شوهرش با اکراه او را با خودش به کوچه و خيابان مي برد . ولي اگر کلاه کوچکي بر سرش بگذارد و کت و دامن خياط دوز تن کند شوهرش با کمال ميل او را بيرون مي برد و تمام مدت به زني که لباس رنگ شاد پوشيده و کلاه عجيب و غريب سرش گذاشته و رژ لب زده است خيره مي شود !!! "بالتيمور بيکن " Angry

فکر مي کنيد قبل از اينکه يک مرد اعتراف کند که گم شده است چند راه ديگر را بايد بالا و پايين برود ؟! " نويسنده ي ناشناس " Luighing Cool

وقتي شما نشسته ايد مردها و بچه ها فکر مي کنند حتما منتظريد تا کسي کاري به شما بدهد تا برايش انجام بدهيد !!! " سرنا گري " Worried Mad

زنهايي که به دنبال برابري با مردها هستند آرزوي بسيار کوچکي دارند ! " تيموتي ليري " Eshve Very Happy

شوهرم گفت به فضاي بيشتري احتياج دارد ، من هم او رابه بيرون خانه فرستادم و در را پشت سرش قفل کردم ! "رز آني " Laughing

Luighing Luighing Laughing Laughing Luighing Luighing
بازگشت به بالای صفحه
bineshan17
پستتاریخ: پنج‌شنبه 24 فروردین 1385 - 22:21    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

iran.gif

جون من به کسی بر نخوره ها!!! اینا رو بقیه گفتن! من که نگفتم! ولی خوب دوستان هم نظرشون رو راجع به این "جملات قصار و حکیمانه!!!" Very Happy بفرمایند!
بازگشت به بالای صفحه
adame_haji
پستتاریخ: جمعه 15 اردیبهشت 1385 - 04:07    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

iran.gif

اگه 1000 نفر دوست دارن بدون يکيشون منم...
اگه 100 نفر دوست دارن بدون يکيشون منم....
اگه 10 نفر دوست دارن بدون يکيشون منم...
اگه 1 نفر دوست داره بدون اون منم...
اگه يه روز هيشکي دوسِتت نداشت بدون من مردم....
Crying

خیلی حال کردم اینو شنیدم

یا علی
بازگشت به بالای صفحه
adame_haji
پستتاریخ: جمعه 15 اردیبهشت 1385 - 04:32    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

iran.gif

بنازم به ناز كسي كه ننازد به ناز خويش Smiling

بر طاق فلک غلغله انداز حســــین است (خط » استاد کاوه محرم 1427)

دوستان این کار رو دوست عزیزمون استاد کاوه طراحی کردن و محرم گذشته تو ساوه پخش کردن

یا علی
بازگشت به بالای صفحه
bineshan17
پستتاریخ: جمعه 15 اردیبهشت 1385 - 20:42    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

iran.gif

اموخته ام که
آموخته ام ... که وقتي عاشقيد، عشق شما در ظاهر نيز نمايان مي شود
آموخته ام ... که تنها کسي که مرا در زندگي شاد مي کند کسي است که به من مي گويد: تو مرا شاد کردي
آموخته ام ... که مهربان بودن، بسيار مهم تر از درست بودن است
آموخته ام ... که هرگز نبايد به هديه اي از طرف کودکي، نه گفت
آموخته ام ... که هميشه براي کسي که به هيچ عنوان قادر به کمک کردنش نيستم دعا کنم
آموخته ام ... که مهم نيست که زندگي تا چه حد از شما جدي بودن را انتظار دارد، همه ما احتياج به دوستي داريم که لحظه اي با وي به دور از جدي بودن باشيم
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه 1, 2, 3  بعدی صفحه 1 از 3

فهرست انجمن‌ها » بحث‌هاي عمومي » نکته دان عشق!
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc