پنج شنبه 9 فروردین 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » بحث‌هاي عمومي » یاران و عاشقان سیدالشهدا ،امام حسین (ع): آسمانی ها

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک
 یاران و عاشقان سیدالشهدا ،امام حسین (ع): آسمانی ها « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
Aliabadi
پستتاریخ: جمعه 9 خرداد 1393 - 13:15    عنوان: یاران و عاشقان سیدالشهدا ،امام حسین (ع): آسمانی ها پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

عضو شده در: 30 بهمن 1388

blank.gif

امتياز: 60455

یاران و عاشقان سیدالشهدا ،امام حسین (ع): آسمانی ها

عکس فوق تصویر شهید بزرگواریست که مولایش سید الشهدا امام حسین (ع)است وطبق پشت نویس عکس، دردفاع مقدس در سالهای اولیه جنگ درنهایت عشق و خلوص وفداکاری و مظلومیت همانند شهدای کربلابه شهادت رسیده است و...................چه آرام وزیبا خفته است. نمیدانم حال در کدام یک از گلزارهای مقدس شهدا خفته است؟
عکس فوق توسط دوستی بسیارگرامی دریافت شد وچون برایم بالاترین هدیه بود، به رسم هدیه و یادگاری به همه شما عزیزان اهداء می کنم تا نام و یاد این شهید همچون شهدای دیگرمانند ستاره ای درخشان وجاودانه همواره بریادها ، در قلبها وتارک ایران زمین همیشه بدرخشد.
این عکس هارابنده توسط دوربین از روی عکس اصلی که بسیار قدیمی ( متعلق به سال 1360) است، گرفته ام، امیدوارم درحال حاضراین چند نمونه مقبول نظر شما بوده و انشاء الله در فرصتی بهترچند نمونه با کیفیت مناسبت ترازهمین عکس تهیه و در این صفحه به نمایش گذاشته خواهد شد.
فرزندانی که با تمام هستی خویش تا اخرین فطره خون راه امام حسین (ع) را ادامه دادند.

روح همه شهدا شاد.

درپشت نویس عکس این جملات دیده میشود:

امیر سعید واعظی آشتیانی
تاریخ شهادت 60.1.05
در جبهه طراح اهواز
داوطلب از بسیج تهران

نقل قول:
شهید قلب تاریخ است
امیر سعید واعظی آشتیانی
تاریخ شهادت 60.1.05
در جبهه طراح اهواز
داوطلب از بسیج تهران

عکس شماره 1

عکس شماره 2

عکس شماره 3

عکس شماره 4

عکس شماره 5

این مطلب آخرین بار توسط Aliabadi در چهار‌شنبه 14 آبان 1393 - 22:09 ، و در مجموع 2 بار ویرایش شده است.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
Aliabadi از این تاپیک تشکر میکنم 
mahdiss
پستتاریخ: شنبه 10 خرداد 1393 - 00:30    عنوان: پاسخ به «عاشقان سیدالشهدا ،امام حسین (ع): آسمانی ها» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

عضو شده در: 3 بهمن 1390
iran.gif

امتياز: 13590

فراز هایی از سخنان شهید زین الدین:
همیشه دوستان و برادرانش را با متانت و مهربانی اینگونه توصیه می‌کردند:

ما باید حسین‌وار بجنگیم؛

حسین‌وار جنگیدن یعنی مقاومت تا آخرین لحظه؛

حسین‌وار جنگیدن یعنی دست از همه چیز کشیدن در زندگی؛

ای کاش جانها می‌داشتیم و در راه امام حسین(ع) فدا می‌کردیم؛

اولین شرط لازم برای پاسداری از اسلام، اعتقاد داشتن

به امام حسین(ع) است.

هیچ کس نمی‌تواند پاسداری از اسلام کند در حالی که

ایمان و یقین به اباعبدالله‌الحسین(ع) نداشته باشد. اگر امروز ما در

صحنه‌های پیکار می‌رزمیم و اگر امروز ما پاسدار انقلابمان هستیم و اگر

امروز پاسدار خون شهدا هستیم و اگر مشیت الهی بر این قرار گرفته که به دست

شما رزمندگان و ملت ایران، اسلام در جهان پیاده شود و زمینه ظهور حضرت

امام زمان(عج) فراهم گردد، به واسطه عشق، علاقه و محبت به امام حسین(ع)

است. من تکلیف می‌کنم شما «رزمندگان» را به وظیفه عمل کردن و حسین‌وار

زندگی کردن. در زمان غیبت کبری به کسی «منتظر» گفته می‌شود و کسی می‌تواند

زندگی کند که منتظر باشد، منتظر شهادت، منتظر ظهور امام زمان(عج). خداوند

امروز از ما همت، اراده و شهادت‌طلبی می‌خواهد.

از هم رزمانش سبقت گرفت و صادقانه به آنچه معتقد بود و می‌گفت عمل کرد و عاشقانه به دیدار حق شتافت.

بازگشت به بالای صفحه
mahdiss
پستتاریخ: شنبه 10 خرداد 1393 - 01:05    عنوان: پاسخ به «عاشقان سیدالشهدا ،امام حسین (ع): آسمانی ها» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

iran.gif

زمانــهـ عجـیـبـیــــ اســتــــــ !
بـرخـیــــــ مــردمــانــــ امــامـــ گــذشــتــهـــ را عــاشــقــنــد ، نــهــ امــام حـــاضــر را...
میــدانـیــــــــ چــرا؟
امــام گــذشــتهـــ را هــرگــونــهـــ بــخــواهــنــد تــفـسـیـر مــیــکــنــنـد
امـا امـــام حـاضــر را بــایــد فرمان برند!
و کــوفـیـانــــ عــاشـورا را ایـنـگونـهـ رقـمـــ زدنـد...
شـــهـیـد آویــنــیـــــــــــــــــ

گوش کن!
صدایی می آید که نمی شنوی ....(من نیز نمیشنوم)
شاید می بینی ، می گذری و توجهی نمی کنی !!
شاید گرفتاری !
همچون پرنده ای که در تارهای عنکبوت دنیا گیر افتاده است
و پرواز را به فراموشی سپرده ای
و به همین راحتی از غوطه ور شدن در زلال نور جا مانده ای
و آسمان را جز به نگاهی از زمین به یاد نمی آوری....
می بینی ، هنوز هم کشش ها پابرجاست
اما کوشش های عقیم مانده ی دل رخصت لبیک گویی به ندایی آسمانی را از دست می دهد !!!
اندکی درنگ کن...
چرا از قافله ابرار جا مانده ای ؟؟؟
هنوز دعوت نامه ات دست نخورده باقی مانده است
پس برخیز و این فرصت شکوهمند را از دست نده
تا با جاودانان همسفره شوی
تا بدانی او چگونه آسمانی شد و چرا تو هنوز که هنوز است پاهایت در گل و لای آرزوهای دور و دراز دنیا گرفتار است ...
تا بدانی هنوز دیر نشده . . .
تا بدانی . . . تا بدانی . . .

نه !! من را به تو و او و ایشان چه کار ؟؟
شما چمدان هایتان را هم بسته اید برای ملحق شدن به راهیان معرفت !
اما من ... با این کوله بار پر از معصیت چه کنم ؟؟ با این همه قول های شکسته شده ؟؟ با این توبه های از یاد رفته ... ؟؟بااین بی غیرتیها چه کنم...؟؟با این صورت اصلاح شده از بیغیرتی چه کنم...؟؟
میدانید من کیستم من یک لات بی سروپا بودم سالها اما اما....؟؟حال پشیمانم...سخت پشیمان...؟؟
راستی چرا من آسمان را جز به نگاهی از زمین به یاد ندارم ؟؟
چه کرد آن جوان بیست ساله ای که نفس مطمئنه ای شد و خطاب «فدخلی فی عبادی و ادخلی جنتی » یار قرار گرفت ؟؟
ومن هم جوان بیست ساله ایم...وای برمن!!
چه کردند که قبل از خیزش و تسلط بر دشمن بر نفسشان مسلط شدند و زنده تر از هم چون منی ، «عند ربهم یرزقون » اند ؟؟
مگر حاج حسین خرازی که بود که علمدار مانند دستش را داد و با همان یک دست وصیتی ایجاد کرد که با گذشت این همه سال از ان روز ها پیامش را می شنوم ؟؟
مگر حاج ابراهیم همت که بود که بی سر بودن ِ خون خدارا در مقتل عشق تاب نیاورد ، و سرش را پیشکش کردهمچون اقایش حسین... ؟؟
مگر ابراهیم هادی که بود که نخواست نشانی ازش بماند وقتی قبر مادر سادات بی نشان است ؟؟
آن بی نشانان چگونه تو را در قنوت و سجده شبانگاهشان خواندند که این چنین اجابتشان کردی ؟؟
بازگشت به بالای صفحه
Aliabadi
پستتاریخ: یکشنبه 11 خرداد 1393 - 23:16    عنوان: پاسخ به «یاران و عاشقان سیدالشهدا ،امام حسین (ع): آسمانی ها» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

blank.gif

mahdiss دوست عزیز از اینکه زحمت کشیده و متن های زیبایی را ( در این پست ها ) ارسال فرمودید بسیار سپاسگزارم. عشق و علاقه به امام حسین (ع) سرور آزادگان در پهنه هستی مانند چشمه ذلال و خروشان همواره در همه مکان ها و زمانها همیشه جاری است. امام حسین (ع) زیباترین اسوه بشری است. نمونه عینی چشمه مطهر کوثر است. عشق و معرفت به او دلها را روشن و معرفت ها را شکوفا میسازد وکان خیر و برکتی است برای جویندگانش. عشق و معرفت به شخصیت او زندگی ها را زیررو و متحول و پربار و برکت ساخته و می سازد.
بازگشت به بالای صفحه
mahdiss
پستتاریخ: دوشنبه 12 خرداد 1393 - 20:25    عنوان: پاسخ به «یاران و عاشقان سیدالشهدا ،امام حسین (ع): آسمانی ها» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

iran.gif

Aliabadi, جان خواهش میکنم، من که کاری نکردم، این ها هیچ کدوم نمیتونه حتی گوشه ای از محبت اهل بیت و شهدا رو جبران کنه.
بازگشت به بالای صفحه
Aliabadi
پستتاریخ: سه‌شنبه 13 آبان 1393 - 16:08    عنوان: عاشقان امام جسین (ع) پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

blank.gif

عاشقان امام حسین (ع) آسمانی ها

دوستان عزیز و گرامی ،این تصاویر را از بهشت زهرا تهران ، از قطعه شهدا برایتان تهیه نموده ام. این شهدا با عشق به امام حسین (ع) وپیروی از مکتب او به شهادت رسیدند تا ملتی سربلند وآزاده زندگی کند. این جوانان فداکاروبا ایمان به خواسته امام حسین (ع ) شان در روز عاشورا لبیک گفتند وبرای مقابله با زور و ستم و تجاوز صدامیان راهی دفاع مقدس شدند و از جان ، خون و هستی خویش برای مقابله با هر نوع ستم و ظلمی دریغ نکردند. این جوانان عاشقان باوفای امام حسین (ع) و فرزندان زهرا ( ع) هستند که برای همیشه به دیدار دوست و امام خویش رفتند تا او را در مقابله با هر نوع ستمی یاری دهند. وقتی به عکس هایشان نگاه میکردم اشک های داغ مجال نمیدادند ، شهدای جوان تر مرا یاد علی اکبر و قاسم میانداخت. بعضی از جوانان رشید حتی اسم شان ابوالفضل بود و ابوالفضل وار به شهادت رسیده بودند. هرکدام از این شهدا سروهای سرسبزی هستند که راهشان تا ابدیت امتداد دارد. چه خوب میشد این فضا سرشار از گل های رنگارنگ و معطر پرطراوت یاس و گل محمدی و دهها گل دیگر میشد و سر مزارها قندیل های بلور نورافشانی میکرد وبه یکی از دیدنی ترین نقاط مبدل میشد تا درس ها به نسل ها بیاموزد که آموزه های امام حسین (ع) زنده هستند و این افتخارات دیدن دارد و درس گرفتن دارد. یعنی درس زندگی و خوب مردن.

روح همه شهدا شاد.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک صفحه 1 از 1

فهرست انجمن‌ها » بحث‌هاي عمومي » یاران و عاشقان سیدالشهدا ،امام حسین (ع): آسمانی ها
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc