پنج شنبه 6 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » بحث‌هاي عمومي » مشكل خنده‌دار يكي از ISPهاي شهر!

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک
 مشكل خنده‌دار يكي از ISPهاي شهر! « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
Hamid
پستتاریخ: دوشنبه 6 شهریور 1385 - 15:20    عنوان: مشكل خنده‌دار يكي از ISPهاي شهر! پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

سلام؛

راستش دلم نمي‌خواست اين موضوع رو مطرح كنم، اما چون از نظر امنيتي يه جورايي داره امنيت كاربران اين سايت و همه سايت‌هاي شبيه به اون (حتي امنيت كساني كه آي‌دي ياهو دارند) به خطر مي‌افته، مجبور شدم خيلي سر بسته اين موضوع رو بگم تا شايد مسئولين ISPاي كه خودشون هم در جريان هستند، به فكر بيفتند Winking

موضوع از اين قراره كه طبق بررسي‌هايي كه من و چند نفر از دوستان انجام داديم، يكي از ISPهاي شهر، اقدام به افزايش كَش خودش كرده، به طوريكه اين موضوع باعث شده بسياري از صفحات اينترنت، حتي با چند بار رفرش هم به روز نشوند!

در توضيح "كش" بايد بگم كه كش هر ISP باعث مي‌شه صفحاتي كه هر كاربر مي‌بينه، در بخشي از حافظه ذخيره بشه و در صورتي كه همون كاربر و يا حتي كاربر ديگه‌اي كه از اون ISP استفاده مي‌كنه، اين صفحه رو مجددا فراخواني كنه، ISP به جاي لود دوباره صفحه، همان صفحه‌اي كه در كش خود ذخيره كرده رو به كاربران نشون بده!

خوب، حالا فرض كنيد شما در سايتي مثل ياهو و يا همين ساوه‌سرا وارد صفحه شخصي خودتون شديد (log in كرديد) و ISP اين صفحات رو ذخيره مي‌كنه!
حالا من از طريق كامپيوتر خودم مي‌يام داخل ساوه‌سرا، فكر مي‌كنيد چه اتفاقي مي افته؟ Worried
مي‌بينم كه من با نام كاربري شما آنلاين هستم! Surprised

خوب، به نظرتون اين افزايش كش، به چه درد مي‌خوره كه آي‌اس‌پي‌ها اقدام به انجام اين كار مي‌كنن؟
بله، اين كار باعث افزايش نسبي سرعت اتصال به شبكه مي‌شه!

من به شخصه چندين بار وقتي به كافي‌نت‌ها رجوع كردم، ديدم كه يوزر خودم به عنوان "مدير" بازه و احتمالا اگر كسي زرنگ باشه، مي‌تونه خيلي راحت... Sad
يكي ديگه از مضرات اين كار اينه كه شما ممكنه بارها در طول هفته به يك سايت سر بزنيد و ببينيد هيچ تغييري نكرده و همون اطلاعات يك هفته پيش نشون داده مي‌شه، در حالي كه اون سايت مثلا هر روز داره آپديت مي‌شه و شما به خاطر اين ISP هست كه صفحات جديد رو نمي‌تونيد ببينيد!

جالبه بدونيد كه دو ISP ديگر شهر هم مدتي اين كار رو انجام مي‌دادن، اما از شر شيطان به خدا پناه بردن و دست از اين كار برداشتن!

دوستان فعلا تا موقعي كه اين ISP هم از شر شيطان به خدا پناه ببره، به هر سايتي كه وارد مي‌شن و احتمال مي‌دن كه آپديت نمي‌شه يا صفحات قديمي هست،
كليدهاي Ctrl و F5 رو همزمان فشار بدن تا كش اين ISP رفرش بشه Winking

من فعلا به هر كس كه مي‌بينم مي‌گم كه از اكانت‌هاي اين ISP استفاده نكنه تا بعدا دچار مشكلات امنيتي نشه...

اميدوارم هر چه زودتر اين مشكل ISP مذكور حل بشه ...
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
Hamid از این تاپیک تشکر میکنم 
Meysam
پستتاریخ: سه‌شنبه 7 شهریور 1385 - 07:26    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 2 آذر 1384

blank.gif

امتياز: 7580

سلام آقا حميد Winking
عجب حالا اين مشكل حل نشده، فكر كنم دو هفته پيش بود به من گفتي كه چنين اتفاقي افتاده Surprised
البته آقا حميد براي ما كاربراي ساده هم خطري داره Question
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email [وضعيت كاربر:آفلاین]
Hamid
پستتاریخ: سه‌شنبه 7 شهریور 1385 - 10:11    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

Meysam نوشته است:

البته آقا حميد براي ما كاربراي ساده هم خطري داره Question

بله كه خطرناكه!
ممكنه يه نفر اتفاقي با حساب كاربري شما آنلاين بشه و هر كار دلش خواست بكنه و به نام شما تموم كنه!
و يا پسورد شما رو تغيير بده و ... Sad
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
Meysam
پستتاریخ: چهار‌شنبه 8 شهریور 1385 - 05:28    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

عجب نامردايي هستند Surprised

دستت درد نكنه كه ما رو هوشيار كردي Smiling در ضمن هيچ كاري هم براي جلوگيري از اين كار فكر كنم نمي‌شه كرد Question
بازگشت به بالای صفحه
Hamid
پستتاریخ: چهار‌شنبه 8 شهریور 1385 - 12:54    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

سلام؛

طبق آخرين اخباري كه من از يكي از دوستان دريافت كردم، مسئول ISP گفته كه من از مقدار كش كم كردم و اين مشكل برطرف شده،
البته من به خاطر اين قضيه از اون ISP استفاده نمي‌كنم، كه بفهمم واقعا مشكل حل شده يا نه، اما توي يكي از كافي‌نت‌ها امتحان مي‌كنم و خبرش رو بهتون مي‌دم Razz Winking
بازگشت به بالای صفحه
adame_haji
پستتاریخ: سه‌شنبه 21 شهریور 1385 - 15:23    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

عضو شده در: 30 آبان 1384
iran.gif

امتياز: 16869

سلام دوستان
من اول ورود خودمو تبریک میگم
بعدش باید مثل این دخترا بگم که :
دیدید گفتم

من از اولش میدونستم این IPS اسمشو نبر کارش اصلا درست نیست
مخصوصا از اون اولین باری که کانکت شدم و سرعت 970 کیلو بیت بر ثانیه روی مانیتورم حک شد فهمیدم که اینا چی کاره بیدن

من از اون اول گفتم IPS فقط همونی که نباید اسمشو بیارم ( همونی که تیم فوتسالش معروفه ) Very Happy

یا علی
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
Hamid
پستتاریخ: سه‌شنبه 4 مهر 1385 - 12:31    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

سلام؛

خوشحاليم كه اعلام كنيم كه مدير ISP مذكور، طي پيغام غير مستقيمي به ما اعلام كردن كه اين مشكل رو بر طرف كردند و كش ISP خودشون رو حذف كردن Winking

من هم تست كردم، كاملا درست فرمودند، مشكل رفع شده و ديگه جاي نگراني نيست...

از ايشون به خاطر انتقاد پذير بودن ممنونيم و اميدواريم در كارشون موفق باشن Winking
بازگشت به بالای صفحه
Meysam
پستتاریخ: سه‌شنبه 4 مهر 1385 - 16:44    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

دستشون درد نكنه Applause
بازگشت به بالای صفحه
niyosha488
پستتاریخ: شنبه 22 مهر 1385 - 13:52    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شروع فعالیت
شروع فعالیت

عضو شده در: 18 مرداد 1385

امتياز: 350

آقا اينهمه پشت سر مردم حرف نزنيد بيچاره اصلا کلا کش کامپيوترشو برداشته بازم شما ميگيد مشکل داره
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک صفحه 1 از 1

فهرست انجمن‌ها » بحث‌هاي عمومي » مشكل خنده‌دار يكي از ISPهاي شهر!
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc