يك شنبه 30 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » بحث‌هاي عمومي » طب اصیل ایرانی(می خواهم زنده بمانم)

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک
 طب اصیل ایرانی(می خواهم زنده بمانم) « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
Shabnam_khaleh
پستتاریخ: دوشنبه 8 اسفند 1384 - 21:45    عنوان: طب اصیل ایرانی(می خواهم زنده بمان پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 14 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 1850

هو الشافی

{ما هیچ دخالتی در امر پزشکی نمی کنیم}

یکی ازچیزای که زیادمصرف میکنیم وجدیدا"هم چقدر تبلیغات میکنند چقدرهم جایزه گذاشتندبراش -رب گوجه فرنگی.
رب چی داره اسیدهای سدیم.چی کار میکنه؟کندی ذهن وشئور میاره حالا نگید با این حرفا ادم از زندگی ناامید میشه حرفای امیدوار کننده هم دارم.دیدید ماماناتون می خوان رب بگیرند یه 48ساعتی دستشون بنده این ربم کم کم10یا12ساعتی داره میجوشه تو چه ظرفی الومینیوم بعد ازاین که رب تموم شدظرف رو نگاه کنید می بینید که ظرف سفید وبراق رب سیاه شده وتیره.الومینیوم چه اشکالی داره؟یکی ازمضراتش ایجاد الزایمر ومغز رو از کار می اندازه.ولی ظرف روی بر عکسش بسیار مفیده هر ماده ای که بیش از چند ساعت بجوشه می تونید به من بگید از اون چی می مونه Confused حالا اگه اومدید گوجه را خشک کردید یارب افتابی گرفتید اونو مصرف کنید یا میتونید گوجه تازه مصرف کنید الان جامعه ما ماشینیزم شده هر چیزی روکه الان اراده کنیم می تونیم داشته باشیم الان مثل قدیم نیست که بگیم انار پاییز هست پس دیگه بهار
نیست.

یکی دیگه از چیزای که مصرف میکنیم بیسکویت میدونید چه ماده ای بهش میزنندکربنات امونییوم این دفعه بیسکویت خریدید روش رو بخونید کربنات امونییوم یا بکیم پودر میدونید چی؟حالا من میگم دوست داشتید میل کنید .بدن انسان بخصوص کبد با عوره کار میکنه یه مقداریش رو استفاده میکنه بقیشروکه امونیاک(ادرار)از بدن خارج میکنه . بوی بد ادرار مال امونیاکه.پس این مواد زایدی که توسط ادرار دفع میشه بنام MHSدوباره یه SOSبهش اضافه میکنن بعنوان بکیم پودر بخورداین ملت میدن Crying روی جلد این بیسکویتارو بخونید نوشته کربنات امونیوم تازه این ماده رومیان اضافه می کنند به کیک و پیتزاو......بعدش هم مگن عجب پیتزای خوردیم.

ماده دیگه جوش شیرینه(بیکربنات سدیم) چی کار میکنه ؟ کم خونی میاره اکثر کسای که نون زیاد مصرف میکنند کم خونی دارند حالا از کجا بفهمیم که جوش شیرین یه نون کم یا زیاد؟ نونی که اگه با کشیدن زیاد کش نیاد وراحت جدا بشه این نون خوبه نونی رو که کشیدیدو دیدید هی کش میاد این نون عامل کم خونی .شما یه نون بربری بخرید دست بهش نزنید فرداش می تونید باهاش یه ماشین بوکسل کنید.

یاحق
_______
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
Shabnam_khaleh از این تاپیک تشکر میکنم 
mehdi2
پستتاریخ: دوشنبه 8 اسفند 1384 - 23:42    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 17 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 13370

سلام. چند ماه پیش به توصیه یکی از دوستان اصفهانی ام ، متن فوق را که آقا میلاد برای ما ارسال کرده اند را با صدای گوینده اصلی اش شنیدم. آن هم نه یک بار... بارها... نکات خوبی داشت. پرهیز از خوردن ماست. چای و ... اما چند نکته... اول این که آقایی که در آن ُسی دی برای شنونده هایش از طب ایرانی می گفت انگار فراموش کرده بود یا نمی دانست که بدن ما را خداوند طوری خلق کرده که تا می شود فقط و فقط چیزی را که نیاز دارد را جذب می کند. یعنی شما اگر روز و شب ویتامین بخورید، بدن شما فقط اندازه ی که لازم دارد از آن بهره می گیرد... (البته اگر سم بخورید ! می میرید!! نگید بدنمون می فهمه!!!) نکته بعدی: خاصیت دفع ضرر است. یعنی می توانیم با خوردن یک خوراکی مضررات خوراک قبلی را کاهش دهیم... نکته سوم: سخنران مورد بحث از روش استحضرا و فرافکنی که در آیین ما نکوهش شده استفاده می کرد ، هر چند که ایشان به کتاب و سنت ما ، وارد می نمودند! مثلا آمونیاک را ببینید با چه مثالی توجیه می کند. شبیه این که کسی بگوید: آهن اسفناج بد است مگر ندیده اید که آهن قراضه ها را می خرند!!!

این همه را گفتم، اما! من مدافع داروهای شیمیایی هم نیستم...

باید توصیه هایی که در آنها توجه به خوراک - ورزش و روان می شود را جدی بگیریم.
فعلا همین!
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
adame_haji
پستتاریخ: سه‌شنبه 9 اسفند 1384 - 02:38    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

عضو شده در: 30 آبان 1384
iran.gif

امتياز: 16869

دستت درد نکنه چه اطلاعاتی
هر دفعه داریم بیشتر از زندگی زده میشیم . Worried
فقط تروخدا تو این مقالات اگه راجع به پفک نوشته بود مخصوصا کرانچی ، هیچی ننویس چون این یکی رو واقعا دوست دارم Cool love struck
اما راجع به نون بربری من که خیلی معجزات ازش دیدم . من خودم یه موقع که ورزش میکردم فقط با بربری هیکل رو رو فرم نگه میداشتم Winking مخصوصا با نوشابه خیلی حال میداد . خمیرش رو هم باحاش مجسمه میساختیم . به قول شاعر
تو برایم مثل بیسکوئیت مادری ای بربری
تو از شیرینیی برایم شیرین تری ای بربری Very Happy

mehdi2, جان شما درست فرمودید . البته تا یه جاشو
شما فرمودی که ویتامین ها را اگه اضافی بخوریم بدنمان اضافیش را دفع میکند . یعنی اگه ما پرتغال بخوریم ویتامین C بدنمان دریافت میکند اگه بجای یکی 100 تا پرتغال بخوریم چی ؟ هیچی بدنمان همان مقدار ویتامین مورد نیاز را دریافت و بقیه دفع میشود . پس اینجا ضرری نکرده ایم بجز اینکه دل درد گرفته ایم و 20 کیلو پرتغال رو انداختیم دستشویی Very Happy
اما یه نکته ی خیلی مهمی رو شما از قلم انداختید . اونم اینه که این فقط در مورد ویتامین ها مصداق میکنه و در برابر چربی ها ، آمینو اسید ها ، هیدراتهای کربن مصداق نمیکنه
مثلا اگه مازیاد چربی بخوریم زیادی اون نه تنها دفع نمیشه بلکه تو بدن ما هم ذخیره میشه و مضر هم هست

مقاله جالبی بود ولی به کار بستنش یکم سخته
دست و پنجولت درد نکنه
یا علی
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک صفحه 1 از 1

فهرست انجمن‌ها » بحث‌هاي عمومي » طب اصیل ایرانی(می خواهم زنده بمانم)
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc