جمعه 10 فروردین 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » مباحث متفرقه » چرا بايد به ايران افتخار كنيم ؟

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک
 چرا بايد به ايران افتخار كنيم ؟ « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
adame_haji
پستتاریخ: یکشنبه 7 اسفند 1384 - 03:21    عنوان: چرا بايد به ايران افتخار كنيم ؟ پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

عضو شده در: 30 آبان 1384
iran.gif

امتياز: 16869

آيا ميدانيد : اولين مردماني كه سيستم اگو يا فاضلاب را جهت تخليه آب شهري به بيرون از شهر اختراع كرد ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه اسب را به جهان هديه كردند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه حيوانات خانگي را تربيت كردند و جهت بهره مندي از آنان استفاده كردند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه مس را كشف كردند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه آتش را در جهان كشف كردند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه ذوب فلزات را آغاز كردند ايرانيان بودند در شهر سيلك در اطراف كاشان .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه كشاورزي را جهت كاشت و برداشت كشف كردند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه نخ را كشف كردند و موفق به ريسيدن آن شدند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه سکه را در جهان ضرب كردند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه عطر را براي خوشبو شدن بدن ساختند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه كشتي يا زورق را ساختند ايرانيان بودند به فرمان يكي از پادشاهان زن ايراني.

آيا ميدانيد : اولين ارتش سواره نظام در دنيا توسط سام ايراني اختراع شد با 115 سرباز .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه حروف الفبا را ساختند در 7000 سال پيش در جنوب ايران ، ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه شيشه را كشف كردند و از آن براي منازل استفاده كردند ايراينان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه زغال سنگ را كشف كردند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه مقياس سنجش اجسام را كشف كردند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه به كرويت زمين پي بردند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه قاره آمريكا را كشف كردند ايراينان بودند و كريستف كلب و واسكودوگاما بر اثر خواندن كتابهاي ايراني كه در كتابخانه واتيكان بوده به فكر قاره پيمايي افتادند .
آيا ميدانيد : كلمه شاهراه از راهي كه كورش کبير بين سارد پايتخت كارون و پاسارگاد احداث كرد گرفته شده است .
آيا ميدانيد : كورش كبير در شوروي سابق شهري ساخت به نام كورپوليس كه خجند امروزي نام دارد .
آيا ميدانيد : كورش پس از فتح بابل به معبد مردوك رفت و براي ابراز محبت به بابلي ها به خداي آنان احترام گذاشت و در همان معبد كه بيش از 1000 متر بلندي داشت براي اثبات حسن نيت خود به آنان تاج گذاري كرد .
آيا ميدانيد : اولين هنرستان فني و حرفه اي در ايران توسط كورش كبير در شوش جهت تعليم فن و هنر ساخته شد .
آيا ميدانيد : ديوار چين با بهره گيري از ديواري كه كورش در شمال ايران در سال 544 قبل از ميلاد براي جلوگيري از تهاجم اقوام شمالي ساخت ، ساخته شد .
آيا ميدانيد : اولين سيستم استخدام دولتي به صورت لشگري و كشوري به مدت 40 سال خدمت و سپس بازنشستگي و گرفتن مستمري دائم را كورش كبير در ايران پايه گذاري كرد .
آيا ميدانيد : كمبوجبه فرزند كورش بدليل كشته شدن 12 ايراني در مصر و اينکه فرعون مصر به جاي عذر خواهي از ايرانيان به دشنام دادن و تمسخر پرداخته بود ، با 250 هزار سرباز ايراني در روز 42 از آغاز بهار 525 قبل از ميلاد به مصر حمله كرد و كل مصر را تصرف كرد و بدليل آمدن قحطي در مصر مقداري بسيار زيادي غله وارد مصر كرد . اكنون در مصر يك نقاشي ديواري وجود دارد كه كمبوجيه را در حال احترام به خدايان مصر نشان ميدهد . او به هيچ وجه دين ايران را به آنان تحميل نكرد و بي احترامي به آنان ننمود .
آيا ميدانيد : داريوش کبير با شور و مشورت تمام بزرگان ايالتهاي ايران كه در پاسارگاد جمع شده بودند به پادشاهي برگزيده شد و در بهار 520 قبل از ميلاد تاج شاهنشاهي ايران رابر سر تهاد و براي همين مناسبت 2 نوع سكه طرح دار با نام داريك ( طلا ) و سيكو ( نقره )
را در اختيار مردم قرار داد كه بعدها رايج ترين پولهاي جهان شد .
آيا ميدانيد : داريوش كبير طرح تعلميات عمومي و سوادآموزي را اجباري و به صورت كاملا رايگان بنيان گذاشت كه به موجب آن همه مردم مي بايست خواندن و نوشتن بدانند كه به همين مناسبت خط آرامي يا فنيقي را جايگزين خط ميخي كرد كه بعدها خط پهلوي نام گرفت . ( داريوش به حق متعلق به زمان خود نبود و 2000 سال جلو تر از خود مي انديشيد . )
آيا ميدانيد : داريوش در پايئز و زمستان 518 - 519 قبل از ميلاد نقشه ساخت پرسپوليس را طراحي كرد و با الهام گرفتن از اهرام مصر نقشه آن را با كمك چندين تن از معماران مصري بروي كاغد آورد .
آيا ميدانيد : داريوش بعد از تصرف بابل 25 هزار يهودي برده را كه در آن شهر بر زير يوق بردگي شاه بابل بودند آزاد كرد ..
آيا ميدانيد : داريوش در سال دهم پادشاهي خود شاهراه بزرگ كورش را به اتمام رساند و جاده سراسري آسيا را احداث كرد كه از خراسان به مغرب چين ميرفت كه بعدها جاده ابريشم نام گرفت .
آيا ميدانيد : اولين بار پرسپوليس به دستور داريوش كبير به صورت ماكت ساخته شد تا از بزرگترين كاخ آسيا شبيه سازي شده باشد كه فقط ماكت كاخ پرسپوليس 3 سال طول كشيد و کل ساخت کاخ ?? سال به طول انجاميد .
آيا ميدانيد : داريوش براي ساخت كاخ پرسپوليس كه نمايشگاه هنر آسيا بوده 25 هزار كارگر به صورت 10 ساعت در تابستان و 8 ساعت در زمستان به كار گماشته بود و به هر استادكار هر 5 روز يكبار يك سكه طلا ( داريك ) مي داده و به هر خانواده از كارگران به غير از مزد آنها روزانه 250 گرم گوشت همراه با روغن - كره - عسل و پنير ميداده است و هر 10 روز يكبار استراحت داشتند .
آيا ميدانيد : داريوش در هر سال براي ساخت كاخ به كارگران بيش از نيم ميليون طلا مزد مي داده است كه به گفته مورخان گران ترين كاخ دنيا محسوب ميشده . اين در حالي است كه در همان زمان در مصر كارگران به بيگاري مشغول بوده اند بدون پرداخت مزد كه با شلاق نيز همراه بوده است .
آيا ميدانيد : تقويم كنوني ( ماه 30 روز ) به دستور داريوش پايه گذاري شد و او هياتي را براي اصلاح تقويم ايران به رياست دانشمند بابلي "دني تون" بسيج كرده بود . بر طبق تقويم جديد داريوش روز اول و پانزدهم ماه تعطيل بوده و در طول سال داراي 5 عيد مذهبي و 31 روز تعطيلي رسمي كه يكي از آنها نوروز و ديگري سوگ سياوش بوده است .
آيا ميدانيد : داريوش پادگان و نظام وظيفه را در ايران پايه گزاري كرد و به مناسبت آن تمام جوانان چه فرزند شاه و چه فرزند وزير بايد به خدمت بروند و تعليمات نظامي ببينند تا بتوانند از سرزمين پارس دفاع كنند .
آيا ميدانيد : داريوش براي اولين بار در ايران وزارت راه - وزارت آب - سازمان املاك -سازمان اطلاعات - سازمان پست و تلگراف ( چاپارخانه ) را بنيان نهاد .
آيا ميدانيد : اولين راه شوسه و زير سازي شده در جهان توسط داريوش ساخته شد .
آيا ميدانيد : داريوش براي جلوگيري از قحطي آب در هندوستان كه جزوي از امپراطوري ايران بوده سدي عظيم بروي رود سند بنا نهاد .
آيا ميدانيد : فيثاغورث كه بدلايل مذهبي از كشور خود گريخته بود و به ايران پناه آورده بود توسط داريوش كبير داراي يك زندگي خوب همراه با مستمري دائم شد .
آيا ميدانيد : در طول سلطنت داريوش كبير 242 حكمران بر عليه او شورش كرده بودند و او پادشاهي بوده كه با 242 مورد شورش مقابله كرد و همه را بر جاي خود نشاند و عدالت را در سرتاسر ايران بسط داد . او در سال آخر پادشاهي به اندازه 10 ميليون ليره انگلستان ذخيره مالي در خزانه دولتي بر جاي گذاشت .
*** داريوش در سال 521 قبل از ميلاد فرمان داد : من عدالت را دوست دارم ، از گناه متنفرم و از ظلم طبقات بالا به طبقات پايين اجتماع خشنود نيستم .. ***
ياد آنان گرامي . شايد ما ذره اي ميهن پرستي را از آنان بياموزيم.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
adame_haji از این تاپیک تشکر میکنم 
adame_haji
پستتاریخ: یکشنبه 7 اسفند 1384 - 03:24    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

iran.gif

حرف های خودمانی :

آیا میدانید در حال حاضر ایران جزء منفورترین کشورهای دنیا است
آیا میدانید در حال حاضر خیلی ها با شنیدن نام ایران مو بر تنشان راست می شود
آیا میدانید در حال حاضر تمام دنیا ایران رو به عنوان تروریسم ترین کشور دنیا میشناسن
آیا میدانستید ایران جزو کشور های جهان سوم محسوب میشود
آیا میدانستید کل وسعت هلند اندازه وسعت استان کرمان هم نیست ولی اقتصاد مملکتش از ما بهتره
به قول یه ضرب والمثل ایرانی
داشتم داشتم حساب نیست دارم دارم حساب است
به نظر شما آیا خارجی ها حتی یک مطلب از مطالب بالا را میدانند؟؟؟؟
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
Meysam
پستتاریخ: یکشنبه 7 اسفند 1384 - 07:59    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 2 آذر 1384

blank.gif

امتياز: 7580

ايرانه ديگه چيكارش مي‌شه كرد Smiling
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email [وضعيت كاربر:آفلاین]
enrique
پستتاریخ: چهار‌شنبه 17 اسفند 1384 - 07:11    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شروع فعالیت
شروع فعالیت

عضو شده در: 17 بهمن 1384

iran.gif

امتياز: 640

چو ايران نباشد تن من مباد!!
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email [وضعيت كاربر:آفلاین]
mehdi2
پستتاریخ: جمعه 19 اسفند 1384 - 00:21    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 17 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 13370

سلام. خیلی هم سلام!
نمی دونم در این چند روز که این نوشتار "چرا باید به ایران افتخار کنیم؟" در ساوه سرا درج شده، من چند بار به این صفحه سر زدم و آف لاین و آن لاین مطالبش را خواندم. (خیلی بیشتر از عددی که کنتور صفحه نشان می دهد!)

عموم مطالب را قبول دارم. بعضی ها را به سبب رشته ی دانشگاهی یا مطالعات آزادم به شکل مفصل تر می دانم و خب افتخار هم می کنم.
اما راستش اگر هیچ کدام آنها هم نبود. من به سرزمینم (ایران) و سرایم (ساوه) افتخار می کردم. که فرموده اند: "حب الاوطن من ایمان"

تعبیرش این می شود که کسی که وطنش را دوست نداشته باشد، بخشی از ایمانش ، کم است! حالا تعریف وطن چیست. بماند. توجه شما را جلب می کنم به 1- رساله های مراجع. 2- تفسیر شهید شریعتی از وطن. (که با تفسیر وی ، شما به جایی تعلق دارید که روحتان به آنجا متعلق است. و فقط زادگاه شرط نیست)

در پایان، توجه به چند آماری که در یکی دو هفته قبل منتشر شده ، جلب می کنم:

1 - از هر چهار مورد تصادفی که در جهان رخ می دهد، یکی در ایران است. Crying (به فرموده رئیس راهنمایی و رانندگی)

2- در ایران نرخ بیکاری خانم های تحصیل کرده ، دو برابر آقایان تحصیل کرده است. (روزنامه شرق. 17 اسفند)

3- ایران پنجمین وارد کننده برنج در دنیا است.

4- ... (نگویم بهتر است!)

بیایید کمک کنیم ایران ما ، در موارد + الگوی جهان یا لااقل کشورهای در حال توسعه باشد/

به امید آن روز
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
adame_haji
پستتاریخ: چهار‌شنبه 24 اسفند 1384 - 06:35    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

iran.gif

mehdi2, جان اون کنتور برای هر نفر فقط یه بار میفته

راستی یه سوال داشتم . میخواستم بینم از این نوشته "چرا باید به ایران افتخار کنیم؟" چه برداشتی کردید؟ چون 2 تا برداشت میشه ازش کرد :
1- چرا ما ایرانی ها موظفیم به کشورمان افتخار کنیم ؟ بخاطر دلایلی که ذکر شده .
2- اصلا چه دلیلی داره ما ایرانی ها به کشورمون افتخار کنیم ؟ مگه افتخار کردن هم داره ؟

در اینجا انتخاب این اسم برای تاپیک همون منظور حرف اولی هست .

حب وطن با افتخار وطن هم کمی فرق میکنه
یه موقع میبینی طرف وطنشو دوست داره ولی وطنش چیزی نداره که بخواد بهش افتخار کنه .
ببینید ما میتونیم بگیم هر ژاپنی خود یک ژاپن است . ولی متاسفانه نمیشه گفت هر ایرانی یک ایران هست .
من الان به ایرانی بودنم افتخار میکنم
من افتخار میکنم به وطنم که افراد متدین و با ایمانی که الان در کشورم هستن از صدر اسلام هم بیشترن . ولی اینو هم باید قبول کرد که مشکلاتی در کشور وجود دارد که حق ایرانی ها نیست و نباید وجود داشت . ببینید این ایرانی که الان دست ماست ایرانیه که حاکمان نالایق و بیکفایت اونو 2500 سال عقب انداختند .

قبلا گفتم بازم میگم
ساوه ایم و ساوه ای میمیرم (همون ایرانی ام و ایرانی میمیرم ) موقع جنگ اسلحه به دست میگیرم

یا علی
بازگشت به بالای صفحه
adame_haji
پستتاریخ: پنج‌شنبه 17 فروردین 1385 - 03:50    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

iran.gif

وای خداییش باید به ایران افتخار کرد
من دیشب از اخبار یه چیزایی شنیدم که از خوش حالی نزدیک بود ذوق مرگ بشم

چند روزی که ایران داره طی مانور پيامبر اعظم(ص) صلاحهای نظامی جدیدش رو آزمایش میکنه تا ببینه عکس العمل منطقه نیبت به این آزمایش ها چیست .

روز اول چند موشك جديد مدرن و زيردريايي، به ويژه «فجر 2»، «حوت» و «اژدر»، رو امتحان کردن و گفتن که برای فرداش هم چیزهای جالبی دارن .
فرداش هم یه چیز عجیب به دنیا معرفی کردن که کف همه برید . یه موشک که از روی کشتی شلیک میشد و بعد داخل آب میرفت و از اونجا کنترل میشد و با سرعت 100 کیلومتر در ساعت به هدف نزدیک میشد Surprised ایران دومین کشوریه که همچین کاری میکنه .

اما در روز سوم دیگه کف بود که رو زمین ریخته بود . خودم هم کفم بریده بود موهام هم سیخ شده بود

قايق‌هاي پرنده

گزارش سرويس بين‌الملل «بازتاب» به نقل از «رويترز»، امروز ايران به صورت موفقيت‌آميزي قايق‌هاي پرنده را در خليج فارس، آزمايش كرد؛ اين مدل، شبيه مدل‌هاي «هاور كرافت» نيست. سرعت اين قايق پرنده به 100 نات (گره دريايي) يعني حدود 185 كليومتر در ساعت خواهد رسيد.

ايران پيش از سال 1979 بزرگ‌ترين ناوگان «هاور كرافت» را در دنيا در اختيار داشت، ولي اكنون تنها حدود ده فروند از اين نوع «هاور كرافت»ها را در اختيار دارد.

يك مدل فوق مدرن از اين نوع قايق‌هاي پرنده در مانور پيامبر اعظم(ص) آزمايش شد كه بنا بر طراحي جديد، در بدنه آن از تجهيزات پلاستيكي استفاده شده است. اين قايق پرنده، قابل رديابي به وسيله رادار نيست و نه رادارهاي دريايي و نه رادارهاي هوايي نمي‌توانند آن را رديابي كنند. اين وسيله همچنين در حين حركت، قادر به انجام عمليات هدف‌گيري و شليك موشك است.

خدایا شکرت

یا علی
بازگشت به بالای صفحه
Shabnam_khaleh
پستتاریخ: پنج‌شنبه 17 فروردین 1385 - 19:17    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 14 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 1850

حاجی جان همه این های که گفتی درست وحتی میخوام بگم تجهیزات ایران خیلی بیشتر از این حرفهاست اینای که دارند مانور میدن یه گوشه ای از اون همه تجهیزات وپیشرفت های ایرانه ,زمان جنگ ایران وعراق تصورش رو کن عراقی ها چقدر ( ارپی چی ) داشتن حالا ایران ما چندین برابر از اون موشک پیشرفته داره وهمه اینا جای تحسین وافتخار داره . Applause Applause Applause Applause Applause Applause

زمان جنگ با عراق ماجوانهای داشتیم که حاضر بودند برای ایرانشون جان فدا کنن وبرای این که ثابت کنند که مسلمانن وحاضر نیستند اعتقاداتشون روزیر پا بزارند با نیتی خالصانه تا اخرین نفس ایستادن .وهمه این هاجای تحسین داره .
من یه ایرانیم وهمیشه به ایرانی بودنم افتخار میکنم .
افتخار میکنم به ایرانی که پدرانش برای ابادی این مرزو بوم عرق میریزند.
افتخار میکنم به ایرانی که دعای خیر مادرانش پشت سر همه ملت ایرانه .
افتخار میکنم به ایرانی که جوانهای داره که تمام تلاششون اینه که ایران همیشه سربلند باشه.

یا حق .
_______
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
adame_haji
پستتاریخ: جمعه 18 فروردین 1385 - 02:52    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

iran.gif

دقیقا درست میفرمایید

جالب اینجاست که شهدای زمون جنگ ما همه عاشق شهید بودن بوده اند اونایی هم که شهید نشدن خیلی ناراحتن

اما تو مستندی که مایکل مور ساخته بود یه سرباز تو نامه ای که مادرش فرستاده بود ، نوشته بود که ما در اینجا همش در ترس و دلهره هستیم و هر لحظه امکان داره کشته بشیم ، ما هر شب اینجا گریه میکنیم . دوست دارم از اینجا فرار کنم
این کجا و آن کجا
این اعتقاد فولادی کجا و ...

یا علی
بازگشت به بالای صفحه
bineshan17
پستتاریخ: شنبه 19 فروردین 1385 - 21:16    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

عضو شده در: 2 فروردین 1385
iran.gif

امتياز: 0

افتخار سر جای خود.افتخار میکنیم.
love struck
اما همیشه که دیگران نباید یه کاری کنند تا من ایرانی مفتخر بشم!!! Sad
خوبه همه از خودمون بپرسیم ما خودمون برای سربلندی ایرانمون چه کردیم و چه میکنیم که 1000 سال دیگه نوادگانمان به داشتن اجدادی مثل ما! Very Happy افتخار کنند...

یه بنده خدایی میگفت ما اینقده که برگشتیم به عقب و گذشته مون نگاه کردیم از همه جا موندیم.اونهایی که مثل ما گذشته نداشتند تخته گاز به جلو تاختند و از ما جلو زدند! Mad
البته این حرف به این معنی نیست که افتخار نکنیم! افتخار میکنیم! اما با این افتخار کردنها آینده رو فراموش نکنیم....

امروز روز کار برای همه ایرانیان است.وگرنه خودمون رو بعدها سرزنش خواهیم کرد... Smiling (خدا اون روز رو نیاره)
Smiling
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
abbasbehnam
پستتاریخ: پنج‌شنبه 23 خرداد 1392 - 18:49    عنوان: پاسخ به «چرا بايد به ايران افتخار كنيم ؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1392
usa.gif

امتياز: 6130

چون فقط ایرانه که ایرانه

و افرادی مثل من و شما رو داره . . .

شما بگید کجای دنیا مثل من و شما رو داره ؟
بازگشت به بالای صفحه
sogand
پستتاریخ: شنبه 8 تیر 1392 - 17:05    عنوان: پاسخ به «چرا بايد به ايران افتخار كنيم ؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 6 آذر 1391
iran.gif

امتياز: 1335

love struck چ.ن که مجبوریم همین دلخوشی را داریم love struck
بازگشت به بالای صفحه
abbasbehnam
پستتاریخ: یکشنبه 9 تیر 1392 - 02:46    عنوان: پاسخ به «چرا بايد به ايران افتخار كنيم ؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1392
usa.gif

امتياز: 6130

ایران و ایرانی رو عشقه Applause Applause Applause
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک صفحه 1 از 1

فهرست انجمن‌ها » مباحث متفرقه » چرا بايد به ايران افتخار كنيم ؟
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc