جمعه 10 فروردین 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » آشنايي با آداب و رسوم ساوه و روستاهای آن » از هیات های ساوه چه خبر؟؟؟

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3  بعدی
 از هیات های ساوه چه خبر؟؟؟ « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
Shabnam_khaleh
پستتاریخ: دوشنبه 14 فروردین 1385 - 13:11    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 14 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 1850

هیئت ما هم امسال برای اربعین رفت مشهد ,رفتند ولی چه ....هر کدوم از بچه ها که برگشت میگفت هر چی عزاداری کردیم همش پرید اخه ما تو هیئتمون بچه های باحال جک زیاد داریم ولی همه به یه طرف یه سه تا از بچه ها (با هم داداشن)اینها هم به یه طرف. اخه نمی دونید که چه کارایی میکنند تو هیئت سر شناسند موقع زنجیر زنی این سه تا هر کدومشون میرن یه کوشه هیئت اخر ی مجلس که میشه کل هیئت رو می خندونن یه بار سر نماز جماعت بودیم این داداش کوچیکه امد رفت اخر صف بلند گفت سه رکعت نماز مغرب بر من واجب به افق همدان می خوانم ......
پسر این که گفت همه ملت زدن زیر خنده .اره رفته بودن مشهد هم دست بر نداشته بودن.

درمورد اداب سحر گاه ربیع اول این که سحر گاه این روز بیدار میشن دونبال مسجدی میگردند که درش باز باشه وبعد برن توش نماز صبح رو بخونن اعتقاد دارند که حاجت دهندست.اما در مورد چیزای که meysamگفت من تا به حال چیزی نشنیده بودم شاید این هم دخترا مد کردند.

یاحق.
_____
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
mehdi2
پستتاریخ: جمعه 18 فروردین 1385 - 23:12    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 17 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 13370

امروز روز شهادت امام حسن عسگری (ع) بود.
دیشب خیلی از هیات های ساوه مراسم داشتند. بعضی ها هم در خانه هاشان سینه زنی برپا می کنند. امسال مراسم شهادت امام حسن عسگری (ع) با توجه به هتک حرمت امامان عسگرین در سامرا، حسی غریب و سوز بیشتری داشت.

فردا طلیعه آغاز امامت مولایمان حجت ابن الحسن (عج) است.
از قدیم رسم بوده چنین شبی را ساوه ای ها جشن می گرفتند. با تعاریف و خاطراتی که از بزرگترها در مورد جشن امشب ( در قدیم) شنیده ام، احتمالا چیزی بوده با شکوه جشن نیمه شعبان.
با پیروزی انقلاب اسلامی و ضرورت حفظ وحدت، کم کم این جشن کم رنگ تر شده و از حالا کم کم ساوه ای ها آماده می شوند تا جشن های میلاد پیامبر رحمت را برگزار کنند.

پیشنهاد می کنم در این سرا! که سرای ساوه ای هاست، همه با هم جشنی اینترنتی بگیریم و این میلاد را طبق تواریخ با خشک شدن دریاچه ساوه همراه بوده، به شادی و سرور بنشینیم.

یا علی مددی
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
Hamid
پستتاریخ: شنبه 19 فروردین 1385 - 02:18    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

يعني به عبارتي، هشت روز ديگه (يكشنبه 85/1/27) ميلاد پيامبره، اون هم در سالي به نام پيامبر اعظم Razz

خيلي خوبه، من موافقم!
فقط اگه بقيه هم موافق بودن، يه تاپيك جداگانه با اين موضوع باز كنيد و يه توضيحي بديد كه قراره در اين جشن چه كارهايي انجام بشه؟ Smiling

منتظر نظر بقيه دوستان هستيم Winking
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
adame_haji
پستتاریخ: شنبه 19 فروردین 1385 - 02:56    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

عضو شده در: 30 آبان 1384
iran.gif

امتياز: 16869

ایول بابا
مهدی جان کار خودته این جشنه
استارتشو بزن ببینیم چی کاره ایم
آهنگ تکنوش با من
نون قندیش هم که با خودته
حمید هم که 3-4 تا ساب دامین میخواد قربونی کنه Very Happy

منتظریم

یا علی
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
bineshan17
پستتاریخ: شنبه 19 فروردین 1385 - 20:45    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

عضو شده در: 2 فروردین 1385
iran.gif

امتياز: 0

به نظر من تو اون تاپیک جداگانه ای که باز می شه یک کم از خود حضرت پیامبر هم بگیم! Razz فقط شیرینی نخوریم و دومس دومسVery Happy Winking Mad ناسلامتی سال پیامبر اعظم هم که هست.به قول مادربزرگ من ایشالا {تو این سال} خدا به هممون اخلاق جناب محمد .ص. رو بده Eshve Applause
(به شخصه که مشکلی ندارم اونایی که مشکل دارن برن خودشون رو درست کنند دعای مادربزرگ من مستجاب بشه! Very Happy Luighing )
نه ولی خداییش از شوخی گذشته! نون قندی زیادیش خوب نیست! Tongue
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
mehdi2
پستتاریخ: شنبه 16 اردیبهشت 1385 - 23:25    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

بعضی از هیات ها و مساجد ساوه، این روزها جوون هاشون را می برن، نمایشگاه کتاب.

جمعه شاهد بودم بزرگان مسجد محله قاسم آباد و بچه های اون محل دست به این اقدام فرهنگی زده بودند... جای آفرین داره...
بازگشت به بالای صفحه
mehdi2
پستتاریخ: شنبه 20 خرداد 1385 - 00:39    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

سلام بر فاطمه...
هیات های ساوه این شب ها مجلس دارن.
در خانه ها هم مجالس روضه خوانی برپاست.
همه جا می شود آدم هایی را دید که سیاه پوشیدند...
در ساوه ، در فاطمیه دوم ، پنج سال است که همایش ادبی - فاطمی "عطر یاس"برگزار می شود. "
فراخوان امسالش را هم در اداره ارشاد دیده ام...
اینطور که می گویند امسال نیز شاعران کشوری خوبی به این همایش می آیند...
بازگشت به بالای صفحه
Meysam
پستتاریخ: شنبه 20 خرداد 1385 - 04:45    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 2 آذر 1384

blank.gif

امتياز: 7580

دست شما درد نكنه كه اين تاپيك رو دوباره يادمون انداختي Applause

در اين ايام نيز واقعاً هيئت‌هاي مذهبي كم نمي‌گذرارند
و قرار است كه روز فاطميه دوم هيئت‌ها براي عزاداري به مسجد انقلاب بروند كه هيئت ما نيز هر سال اينكار را انجام مي‌دهد
در ضمن قرار است به كمك بچه‌هاي مسجد المهدي قاسم‌آباد و مسجد فاطمه زهرا (س) نمايشگاه كتاب و سي‌دي و چندين همايش و برنامه فرهنگي مذهبي در ايام فاطميه در ميدان مخابرات برگزار بشه (سري Smiling )
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email [وضعيت كاربر:آفلاین]
mehdi2
پستتاریخ: پنج‌شنبه 8 تیر 1385 - 19:22    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

امروز هشتم تیر مصادف با شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) بود.

در بسیاری از هیات ها و مساجد ساوه مراسم عزاداری برپا بود.

هیات طفلان زینب (س) نیز چند شبی برنامه داشت. برنامه دیشب اوج عزاداری های این چند شب بود.

اما امروز صبح

هیات طفلان زینب (س) به صورت دسته ی زنجیر زن بیرون رفت. در پیشاپیش زنجیر زنان، تابوتی به نشانه تشیع بانوی اسلام توسط بچه های سبز پوش حمل می شد.
مسیر این هیات از کوچه معراج آغاز شد و بعد از طی خیابان های قیام، سوم شعبان، طالقانی، دکتر شریعتی، امام خمینی(ره)، هلالی (شهید اسدی) میدان انقلاب و بازار به مبدای حرکت بازگشتند. پس از بازگشت به هیات، عزاداران تا هنگام نماز ظهر و عصر به سینه زنی پرداختند. . .

راستی هیات های دیگر ساوجی در این روز و شب چه می کنند؟؟
بازگشت به بالای صفحه
Hamid
پستتاریخ: پنج‌شنبه 8 تیر 1385 - 22:14    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

سلام؛

ديشب و امشب،‌ مردم و هيئت‌هاي ساوه، سنگ تموم گذاشتند! Surprised

امشب فرصتي دست داد، توي شهر از "بسيج" تا "ميدان مادر" و "شهدا"‌و... گشتي زدم، با اينكه شام غريبان شهادت حضرت فاطمه محسوب مي‌شد،‌ اما واقعا حال و هواي محرم رو داشت!
هنوز هم كه ساعت حدود يازده پنج شنبه‌ست، از پنجره، صدا عزاداري‌هاي هيئات به گوش مي‌رسه!

از هيئت خودمون نمي‌گم! Very Happy
مي‌ذارم Meysam در اين باره صحبت كنه كه الان اونجاست...

مسجد انقلاب هم امروز ميزبان هيئت‌هايي بود كه به اصطلاح "بيرون آمده بودند" Winking
بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: پنج‌شنبه 25 آبان 1391 - 15:33    عنوان: پاسخ به «از هیات های ساوه چه خبر؟؟؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

از هیات های ساوه چه خبر؟؟؟ Winking
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
soveh
پستتاریخ: چهار‌شنبه 1 آذر 1391 - 15:11    عنوان: پاسخ به «از هیات های ساوه چه خبر؟؟؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

تو هیأت شما خبری نیست؟
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
rezvaneh
پستتاریخ: پنج‌شنبه 2 آذر 1391 - 10:27    عنوان: پاسخ به «از هیات های ساوه چه خبر؟؟؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 16 تیر 1390
blank.gif

امتياز: 33520

سلام؛
حقیقتش رو بخواین از شب اول محرم به علت سردی هوا و یه مختصر کمر درد حاج خانم ترجیح دادیم تو خونه بشینیم و مراسم رو از طریق تلویزیون دنبال کنیم تا دیشب که تصمیم گرفتیم بریم هیئت طفلان زینب....

نمیدونم با هیئت طفلان آشنا هستین یا نه...مکانش روبروی مسجد مقدس زاده هست.

من اصلاً دوست ندارم آدم ایراد گیر و یا به قولی نیمه خالی لیوان ببین باشم اما..........واقعاً بعضی از مواقع بعضی از آدم ها شورش رو در میارم....اینجا منظورم از آدم ها خانم‌هاست خواهش می‌کنم نسبت به حرفام دوستان جبهه گیری نکنن و به دیده انصاف مطالب رو دنبال کنن.

شب های محرم به خاطر احترام به شخصیت امام و خاندان محترمشون از قداست خاصی بر خوردار هست و به نظر من هر کس وظیفه داره در درجه اول بنا به شیعه بودن و بلافاصله و در کنار اون بعد انسانی احترام به این شب ها رو نگه داره...

آقایون که بحثشون جدا و به عنوان خانم ترجیح می‌دم در موردشون صحبت نکنم.

اما خانم‌ها....

درسته عشق به امام حسین باعث حضور خانم ها در مجالس عزاداری می‌شه.
اما به نظر بنده حقیر حضور در این مجالس هم باید روی اصول و عقلانی باشه...

خانمی که بچه‌ی شیرخواره تا زیر 5 سال دارن چرا باید وارد مجلس بشن؟؟؟ بچه که امام حسین و عزاداری سرش نمی شه! شیرشو میخواد پس گریه می‌کنه، پفکش و میخواد پس گریه می‌کنه....خوابش میاد، پس گریه می‌کنه، دستشویی هم که.....

خب انصاف بدید تو یه مجلس کم کم اگه 10 تا بچه به این صورت باشه که تو مجلس دیشب ما بود آیا آدم چیزی از عزاداری متوجه می‌شه؟؟؟؟؟؟؟؟ خانم بشین تو خونت با آرامش عزاداریت رو بکن آیه نازل نشده که بیای هیئت و با قدم هات اونجا رو مزین کنی!

عزاداری به قیمت زیر پا گذاشتن حقوق عزاداران دیگه؟ این عزاداری از ریشه غلط و قبول نیست.

و بحث.... دیگه ما تو کل روز میخوریم و می‌پاشیم چه اصراری که تو اون 1 ساعتی که داریم عزاداری می‌ کنیم چایی میل کنیم؟؟! وسط عزاداری مردم، تعارف چایی جز بر هم زدن آرامش عزاداره؟! عزاداری که با خودش و خدای خودش خلوت کرده و یکدفعه صدای پارازیت مانند خانم چایی تعارف کن؛ رشته افکارش رو به هم می‌زنه!!! و این چایی نیست کوفته...کوفت!

بگذریم از اینکه چند نفر چایی داغ نزدیک بود هم خودشون رو بسوزونه هم بچه بغلشون رو....یعنی چی مجلس امام حسین و آقا خودش مراقبه؟؟؟؟ خدا ریشه و بنیاد اون کسانی رو که این افکار غلط رو به خورد مردم دادن بخشکونه....

دیگه نمی‌گم از خانم هایی که در کمال نمیدونم چی بگم؟؟ برای عزیزانشون جا نگه می‌دارن و اجازه نمیدن خانم هایی که سرپا هستن بشینن.... Mad

دیگه نگم از خانم هایی که مجلس امام حسین رو با کلاس آشپزی اشتباه می‌گیرن!

دیگه نگم از خانم هایی که تو خود مجلس امام حسین نشستن و غیبت می‌کنن و.....

تا کی ادعای با فرهنگی و شعور بکنیم و روز به روز پس رفت کنیم؟؟؟؟؟؟

من چون می‌دونستم روز توق بردن بعضی از این خانم ها چه افتضاحاتی رو بار میارن، بخدا قسم نرفتم با اینکه دوست داشتم برم و یه چند تا عکس بگیرم اما چون تحمل دیدن رفتار زشت خیلی از خانم ها رو نداشتم نرفتم، دیدین توق رو می‌چرخونن؟؟؟؟ بخدا قسم خانمی رو دیدم که از وضع ظاهریش نمیگم....رفته بود وسط واستاده بود هر بار توق می‌چرخید با یه حالت مسخره کردن می‌شست و بلند می‌شد وسط جمعیت دوستانشم تشویقش می‌کردن Hypnotized

شما بودین چه حالی بهتون دست میداد؟؟؟؟ چه کار می‌کردین؟

بله امام حسین غریب بودن، اما غریب تر از حالا نبود.....در زمانه ای که نه زن جایگاهش رو حفظ کرده و نه مرد.

خانم آرایش می‌کنی بکن اما در حد عقلانیش؟! هر کسی ندونه فکر می‌کنه از ظهر عاشورا که بگذره عصرش عروسی دعوت هستن!؟

هر کدوم یه دونه موبایل آشغالی گرفتن دستشون و وسط هیئتی که مرد داره میره و زنجیر می‌زنه و نظم داره، عین چنار سبز شده و با موبایلشون فیلم می‌گیرن....هم نظم هیئت رو به هم می‌زنن، هم دو تا جوون عقده ای زن ندیده رو که یه همون شب اومده زنجیر بزنه و به قولی آدم باشه رو خراب می‌کنن...هم شأن خانم های محترم دیگه رو پایین میارن.
بعد وقتی ازشونم می‌پرسی که مثلاً مادر علی اکبر کی بود میگه مگه فاطمه زهرا نبود....یا میگه دست علی اصغر و تو علقمه قطع نکردن!!!!!!؟

ای حسین چقدر غریبی آقا....

من نمی‌تونم تو این وضع افتضاح بگم همه چیز خوب و عالی و همه به اتفاق هم به سرکردگی امام حسین با سلام و صلوات می‌ریم بهشت.

اگر آدم های بی شخصیت و خیلی معذرت می‌خوام بی شرافت و بی حیا که نه انسانیت سرشون می‌شه و نه احترام بخوان با وجود این همه افتضاح رفتاری و ریختن یه قطره اشک واسه امام حسین برن بهشت من ترجیح میدم جهنمی باشم.

بازگشت به بالای صفحه
atena
پستتاریخ: پنج‌شنبه 2 آذر 1391 - 15:33    عنوان: پاسخ به «از هیات های ساوه چه خبر؟؟؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 26 مهر 1389

iran.gif

امتياز: 33700

rezvaneh, Applause Applause
احسنت
در ضمن
این سردی هوا یه دلیل شده که هئیات مذهبی شهرستان عذاداران کمتری رو به خود ببینه
به نظر میرسه باید یه فکری برای محوطه ها کرد
یعنی اگه این هئیت هایی که چند تا تو یه خیابون هستن جمع شن و یه وسیله گرامایشی برای خودشون داشته باشن عالی میشه
بازگشت به بالای صفحه
Hamid
پستتاریخ: جمعه 3 آذر 1391 - 15:40    عنوان: پاسخ به «از هیات های ساوه چه خبر؟؟؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

سلام،
قبلاً هم گفته بودم که:
داداش من تا وقتی خودش سر کار اداری نرفته بود، هر وقت می‌شنید که مثلاً خاله من از شهرداری بن خرید مرغ و برنج و غیره گرفته، می‌گفت: به خدا این پول‌ها حرامه! این‌ها خوردن نداره!! و کلی با همه سر این موضوع بحث می‌کرد.
حالا زد و خدا انداختش اداره اوقاف!
تقریباً هر روز یا یک صندوق انار ناب یل آباد میاره یا کلی برنج و روغن و غیره.
تازه اداره مرکزی گفته یک زمین وقفی در ییلاق رو هم بین کارمندان اوقاف ساوه تقسیم کنن!
در تمام این‌ها بهش گفتم: مجید تا به حال فکر کردی که ممکنه حرام باشه؟ می‌گه: حقمونه!!
اما من حتی در مورد اون زمین وقفی هم به خودم اجازه ندادم فکر کنم که اون زمین رو به ناحق دارن بین خودشون تقسیم می‌کنن. می‌گم لابد قانون یا دلیلی (مثل اینکه پول اضافه‌کاری‌شون رو ندارن بدن و اون زمین هم بلااستفاده مونده) وجود داره.

یا مثلاً خواهر من وقتی ازدواج نکرده بود همیشه با همسایه دعوا می‌کرد که: وقتی دختر و پسر شما ازدواج کردن و از این محل رفتن دیگه حق ندارن ماشینشون رو بیارن داخل کوچه و مزاحم ماشین ما بشن.
حالا که خودش ازدواج کرده، با حیال راحت ماشینش رو میاره داخل کوچه و تمام اون حرف‌ها یادش رفت Sad

خلاصه، خواهر rezvaneh! انسان نباید اولین چیزی که به ذهنش رسید رو سریعاً و بدون بررسی بیان کنه:
نقل قول:
خانم بشین تو خونت با آرامش عزاداریت رو بکن آیه نازل نشده که بیای هیئت و با قدم هات اونجا رو مزین کنی!
عزاداری به قیمت زیر پا گذاشتن حقوق عزاداران دیگه؟ این عزاداری از ریشه غلط و قبول نیست.

من هیچ وقت این جمله رو نخواهم گفت مگر اینکه خودم مادر بشم و یک بچه کوچیک داشته باشم و بعد بتونم جلو خودم و بچه‌م رو بگیرم و هیأت نرم Winking
بچه کوچیک نداشتید که بدونید اونقدر توی خونه خسته می‌شه که دنبال همچین مجالسی می‌گردید که ببریدش که روحیه خودتون و خودش عوض بشه.

نقل قول:
اگر آدم های بی شخصیت و خیلی معذرت می‌خوام بی شرافت و بی حیا که نه انسانیت سرشون می‌شه و نه احترام بخوان با وجود این همه افتضاح رفتاری و ریختن یه قطره اشک واسه امام حسین برن بهشت من ترجیح میدم جهنمی باشم.

این شبیه جمله‌های شریعتی ملعون بود! ملعون‌ترین مرد تاریخ ایران (از نگاه من). کسی که با جملاتی که نباید از دهانش بیرون می‌داد بسیاری رو بدبخت کرد و من فکر می‌کنم روان ناراحت و خودکشی بسیاری از جوانان ایران در کارنامه این ملعون نوشته می‌شه. چرا؟ چون هر چی اولین لحظه به ذهنش رسید فکر کرد درسته و باید روی کاغذ بنویسه یا در سخنرانی‌هاش بگه. کمی به جوانب صحبت‌هاش فکر نکرد... (اصلاً اگر هم درست می‌بود، به این دقت نکرد که: هر راست نشاید گفت...)

اصلاً ما کی باشیم که بگیم چی درسته و چی غلطه؟
ما کی باشیم که بخواهیم بگیم کار فلانی نادرسته و کار ما درست!؟ Sad
وقتی می‌خوام مثلاً به برادر خودم بگم فلان کارت اشتباه بود، اونقدر کار اشتباه از خودم یادم می‌افته که می‌گم خداییش این اشتباهش کنار اشتباهات من قابل قبول‌تره! خوب، اون هم مثل من اشتباه مرتکب شده. همونطور که اون من رو تحمل می‌کنه، من هم باید تحملش کنم Winking

این مطلب آخرین بار توسط Hamid در جمعه 3 آذر 1391 - 20:43 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3  بعدی صفحه 2 از 3

فهرست انجمن‌ها » آشنايي با آداب و رسوم ساوه و روستاهای آن » از هیات های ساوه چه خبر؟؟؟
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc