دوشنبه 17 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » فرهنگستان » عشق و تاریخ مصرف

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3  بعدی
 عشق و تاریخ مصرف « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
jalalfirozi
پستتاریخ: سه‌شنبه 24 آبان 1390 - 13:27    عنوان: پاسخ به «عشق و تاریخ مصرف» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 23 دی 1388

blank.gif

امتياز: 8550

میگن پلیکان ها وقتی غذایی پیدا نکنن تا برای بچه هاشون ببرن، با نوکشون، سینه ی خودشون رو می شکافند و از گوشت خودشون بچه هاشونو تغذیه می کنند
soveh جان یک سوال که فکر کنم زودتر باید می پرسیدم.
به نظر شما تفاوت عشق با دوست داشتن فوق العاده در چیه؟

راستی! شاید اون دیوونه هه دو سال خاک دیریفت و دستی و دنده معکوس و دور در جا رو خورده تا به اون روز افتاده !
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
soveh
پستتاریخ: سه‌شنبه 24 آبان 1390 - 16:45    عنوان: Re: پاسخ به «عشق و تاریخ مصرف» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

jalalfirozi نوشته است:
میگن پلیکان ها وقتی غذایی پیدا نکنن تا برای بچه هاشون ببرن، با نوکشون، سینه ی خودشون رو می شکافند و از گوشت خودشون بچه هاشونو تغذیه می کنند
soveh جان یک سوال که فکر کنم زودتر باید می پرسیدم.
به نظر شما تفاوت عشق با دوست داشتن فوق العاده در چیه؟

راستی! شاید اون دیوونه هه دو سال خاک دیریفت و دستی و دنده معکوس و دور در جا رو خورده تا به اون روز افتاده !

من این قضیه پلیکانها رو نشنیده بودم. ولی خب همین قضیه هم بنوعی تعریف عشقه.

دوست عزیز چه سوالهای سختی! بزرگان ادبیات و علم هم تو تعریف عشق موندن ما که هیچیVery Happy

به هرحال دریافت خودم و تفاوتهای این دوتارا خدمتتون عرض می کنم:

هنگام دوست داشتن بسیار تمایل داریم که طرف مقابلمون از جریان دوست داشتنمون باخبر بشه و بفهمه که دوستش داریم ولی زمانی که عشق واقعی در میون باشه برامون تفاوتی نداره که اون از عشق ما نسبت به خودش باخبر بشه یا نشه و اگر باخبر هم نشه ما تا آخر راه خودمون را ادامه میدیم.

در زمان عاشقی هرکاری که از دستمون بربیاد انجام میدیم و از هیچ ازخودگذشتگی دریغ نمی کنیم و محدوده ای برای خودمون قائل نیستیم و حتی حاضریم از سلامتی و جون خودمون هم بگذریم ولی در دوست داشتن به هر اندازه ای هم که باشه نهایتاً محدوده ای برای از خودگذشتگی در نظر میگیریم.

وقتی عاشقیم، احساس ما با توجه به احساس معشوقمون تغییری نخواهد کرد و حتی اگر او حس نفرت هم نسبت به ما پیدا کند باز ما به راه عاشقیمون ادامه میدیم ولی در دوست داشتن میزان احساسمون و نوعش متناسب هستش با نوع و میزان احساس طرف مقابل و اگه اون شخص نسبت به ما سرد بشه ما هم سرد خواهیم شد...

در هنگام عاشقی بودن ما با بودن معشوق معنا میگیره ولی در زمان دوست داشتن، اگر کسی که دوستش داریم ما را ترک کنه بالاخره و دیر یا زود با رفتنش کنار میاییم.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
glasy_heart
پستتاریخ: چهار‌شنبه 25 آبان 1390 - 11:24    عنوان: پاسخ به «عشق و تاریخ مصرف» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 23 دی 1389
blank.gif

امتياز: 9360

نقل قول:
به عقیده ی من یک عاشق هرگز به لذت خودش و منافعش فکر هم نمی کنه تا برسه به اینکه جز اهدافش باشه...یه عاشق از همه ی دار و ندارش مایه میگذاره تا معشوقش معنی واقعی زندگی و خوشبختی را لمس کنه
عقیده منم همینه,وبه نظرم واقعا همین طوره ,اگه نباشه اسمش یه چیز دیگس عشق نیست.
در زمینه عشق فقط به زمینیش اعتقاد دارم و اینکه میگن عشق به معبود و ... را هم قبول ندارم.

عشق زمینی پلی است به سوی عشق بی انتها,کسی که هیچ تعریفی از عشق زمینی نداره نمی تونه عشق آسمانی رو درک کنه,اصلا بلد نیست.

نقل قول:
هنگام دوست داشتن بسیار تمایل داریم که طرف مقابلمون از جریان دوست داشتنمون باخبر بشه و بفهمه که دوستش داریم ولی زمانی که عشق واقعی در میون باشه برامون تفاوتی نداره که اون از عشق ما نسبت به خودش باخبر بشه یا نشه و اگر باخبر هم نشه ما تا آخر راه خودمون را ادامه میدیم.

در زمان عاشقی هرکاری که از دستمون بربیاد انجام میدیم و از هیچ ازخودگذشتگی دریغ نمی کنیم و محدوده ای برای خودمون قائل نیستیم و حتی حاضریم از سلامتی و جون خودمون هم بگذریم ولی در دوست داشتن به هر اندازه ای هم که باشه نهایتاً محدوده ای برای از خودگذشتگی در نظر میگیریم.

وقتی عاشقیم، احساس ما با توجه به احساس معشوقمون تغییری نخواهد کرد و حتی اگر او حس نفرت هم نسبت به ما پیدا کند باز ما به راه عاشقیمون ادامه میدیم ولی در دوست داشتن میزان احساسمون و نوعش متناسب هستش با نوع و میزان احساس طرف مقابل و اگه اون شخص نسبت به ما سرد بشه ما هم سرد خواهیم شد...

در هنگام عاشقی بودن ما با بودن معشوق معنا میگیره ولی در زمان دوست داشتن، اگر کسی که دوستش داریم ما را ترک کنه بالاخره و دیر یا زود با رفتنش کنار میاییم.

کاملا موافقم.
یعنی شما میگید این حالت فقط بین مادر و فرزند وجود داره؟؟
من یه داستانی از یه مادر و فرزند میمون شنیدم:
که هر دوشونو میندازن تو یه قفس و زیر قفس آتش روشن میکنن, میمون مادر اولش بچشو بغل میکنه و وقتی حرارت میزنه بالا و می بینه که تاب و تحمل این آتیشو نداره بچشو میزاره زیر پاش و خودش میره روش!!!!
حالا چرا میمون؟چون تنها حیوونیه که بیشترین شباهتو به ادم داره,البته این داستان در همه موارد صدق نمی کنه و استثنا هم وجود داره.
پس ممکنه این حس بین دو تا حیوون که با هم هیچ نسبتی هم ندارند پیش بیاد, اما عکس العمل اونها عین این دو میمون مادر و فرزند نباشه و بالعکس.

نقل قول:
میگن پلیکان ها وقتی غذایی پیدا نکنن تا برای بچه هاشون ببرن، با نوکشون، سینه ی خودشون رو می شکافند و از گوشت خودشون بچه هاشونو تغذیه می کنند.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
soveh
پستتاریخ: چهار‌شنبه 25 آبان 1390 - 20:31    عنوان: پاسخ به «عشق و تاریخ مصرف» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

blank.gif

نقل قول:
یعنی شما میگید این حالت فقط بین مادر و فرزند وجود داره؟؟

در تعریفی که من از عشق دارم.... بله فقط به همین شکلش اعتقاد دارم و خب مابقی جزء دسته ی دوست داشتن هاست Winking
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
glasy_heart
پستتاریخ: چهار‌شنبه 25 آبان 1390 - 23:15    عنوان: پاسخ به «عشق و تاریخ مصرف» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 23 دی 1389
blank.gif

امتياز: 9360

در و دیوار دنیا رنگی است. رنگ عشق. خدا جهان را رنگ كرده است. رنگ عشق. و این رنگ همیشه تازه است و هرگز خشك نخواهد شد.
از هر طرف كه بگذری، لباست به گوشه‌ای خواهد گرفت و رنگی خواهی شد.
اما كاش چندان هم محتاط نباشی؛ شاد باش و بی‌پروا بگذر، كه خدا كسی را دوست‌تر دارد كه لباسش رنگی‌تر است
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
jalalfirozi
پستتاریخ: پنج‌شنبه 26 آبان 1390 - 16:12    عنوان: پاسخ به «عشق و تاریخ مصرف» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 23 دی 1388

blank.gif

امتياز: 8550

بالاخره هر کس یه جور عقیده داره و مسلما عقیدش هم برا خودش محترم
کسی هم نمی تونه مانع از داشتن اون عقیده برای اون فرد بشه
! جالب بود
انسان های مختلف و برداشت های مختلف
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
SibeSorkh
پستتاریخ: پنج‌شنبه 26 آبان 1390 - 21:38    عنوان: پاسخ به «عشق و تاریخ مصرف» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

عضو شده در: 24 آبان 1389
iran.gif

امتياز: 32905

دکتر شریعتی: مادرم میگفت عاشقی یک شب است و پشیمانی هزار شب؛ هزار شب است پشیمانم که چرا یک شب عاشقی نکرده ام
بازگشت به بالای صفحه
SibeSorkh
پستتاریخ: پنج‌شنبه 26 آبان 1390 - 21:43    عنوان: پاسخ به «عشق و تاریخ مصرف» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

iran.gif

دکتر شریعتی قشنگ گفته دوست داشتن بهتر از عاشق بودن هست
هرکسی عشق رو توی یه چیز میدونه
به نظر من بین عشق و نفرت فاصله ای نیست با یه اشتباه میشه عشق به نفرت تبدیل بشه اما هیچ وقت دوست داشتن رنگ خودش رو نمیبازه
بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: پنج‌شنبه 26 آبان 1390 - 22:17    عنوان: پاسخ به «عشق و تاریخ مصرف» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

blank.gif

نقل قول:
به نظر من بین عشق و نفرت فاصله ای نیست با یه اشتباه میشه عشق به نفرت تبدیل بشه اما هیچ وقت دوست داشتن رنگ خودش رو نمیبازه
این از خودته؟
بازگشت به بالای صفحه
SibeSorkh
پستتاریخ: جمعه 27 آبان 1390 - 17:57    عنوان: پاسخ به «عشق و تاریخ مصرف» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

iran.gif

soveh, Very Happy با خدا قبول کنه بله
حالا چرا پرسیدی بد گفتم Confused
بازگشت به بالای صفحه
Yakamoz
پستتاریخ: جمعه 27 آبان 1390 - 19:57    عنوان: پاسخ به «عشق و تاریخ مصرف» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 3 آذر 1389
blank.gif

امتياز: 6270

موضوع بحث خیلی سنگینه و من فعلاً نظر خاصی ندارم Hypnotized
عشق یکی از پیچیده ترین موضوعات زندگیه ؛
نظر Soveh ; عزیز جالب بود و خیلی شباهت زیادی داشت.
با نظر SibeSorkh ; عزیز هم موافقم ؛ دوست داشتن والاتر از عشق هست ؛ چون عاملی که عشق رو می آفرینه دوست داشتنه

حالا یه جمله هم من از دکتر شریعتی بگم
میگه
خدایا
به هر که دوست میداری بیاموز که
عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر می داری بچشان که
دوست داشتن از عشق برتر است.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
Yakamoz
پستتاریخ: جمعه 27 آبان 1390 - 20:05    عنوان: پاسخ به «عشق و تاریخ مصرف» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 3 آذر 1389
blank.gif

امتياز: 6270

در مورد اینکه عشق مادر به فرزند چقدر هست و میمون ها شبیه به انسان ها هستند و اون آزمایشی که انجام دادند
باید بگم ؛ به نظر من شباهت انسان با حیوان فقط می تونه در زمینه جسمی و بعد حیوانی باشه و هیچ وقت نمیشه یک انسان رو با یک حیوان مقایسه کرد
چون غیر از انسان هیچ موجودی نیست که قدرت تفکر و تعقل و تصمیم گیری در این حد داشته باشه
انسان هایی هستند که بدتر از همون میمون که فقط در شرایط خاص دست به کشتن فرزند خودش میکنه تا جون خودش رو نجات بده ؛ حاضر میشن جان فرزند خودشون رو قربانی کنن
در کنار این ، انسان هایی هم هستند که جان خودشون رو قربانی پاره تنشون میکنن ،
هر انسانی دارای قدرت اختیار هست و تفکر.
پس نمیشه حدی برای این قضیه قائل شد، که چه کسی عاشق تر است.
عشق ذاتی وجود داره ؛ ولی مطلق و کامل نیست .
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
soveh
پستتاریخ: جمعه 27 آبان 1390 - 20:41    عنوان: Re: پاسخ به «عشق و تاریخ مصرف» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

blank.gif

SibeSorkh نوشته است:
soveh, Very Happy با خدا قبول کنه بله
حالا چرا پرسیدی بد گفتم Confused

میخوام بدونم علت و دلیلت برای اون صحبت چیه؟ و از کجا معلوم که برعکس صحبت شما درست نباشه؟
بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: جمعه 27 آبان 1390 - 21:05    عنوان: پاسخ به «عشق و تاریخ مصرف» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

blank.gif

نقل قول:
نظر Soveh ; عزیز جالب بود و خیلی شباهت زیادی داشت.

با کجا؟ Confused

نقل قول:
عشق ذاتی وجود داره ؛ ولی مطلق و کامل نیست .

یعنی چی؟
بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: جمعه 27 آبان 1390 - 21:14    عنوان: پاسخ به «عشق و تاریخ مصرف» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

blank.gif

یه خواهش از همه:

1- لطفا تعریفتون از عشق را بگید

2- علت و دلیل این صحبت دکتر شریعتی چیه؟

نقل قول:
خدایا
به هر که دوست میداری بیاموز که
عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر می داری بچشان که
دوست داشتن از عشق برتر است.
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3  بعدی صفحه 2 از 3

فهرست انجمن‌ها » فرهنگستان » عشق و تاریخ مصرف
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc