يك شنبه 30 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » مباحث متفرقه » ****غول بزرگی به نام بیکاری****

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5  بعدی
 ****غول بزرگی به نام بیکاری**** « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
irani
پستتاریخ: سه‌شنبه 20 دی 1390 - 12:40    عنوان: پاسخ به «****غول بزرگی به نام بیکاری****» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

عضو شده در: 9 آبان 1389
blank.gif

امتياز: 27975

عامل بیکاری جوان ها Very Happy

اگر زنده نموندم دیگه من رو ندیدید حلال کنید Worried

دروخ گوییی که با رشد درصد منفی می خوایییم 2.5 میلیون شغل ایجاد کنیم

تحریم

نوسان دلار

عدم شایسته سالاری در رده های مدیریتی

قرار دادن داماد به عنوان ریس سازمان استاندارد Very Happy (این رو من نمیگم 20:30 هم گفت) Very Happy

عدم وجود ارتباط بین صنعت و دانشگاه

و...........

بازم بگم Worried
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
mIn
پستتاریخ: سه‌شنبه 20 دی 1390 - 14:40    عنوان: پاسخ به «****غول بزرگی به نام بیکاری****» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 29 مهر 1389
blank.gif

امتياز: 9540

نقل قول:
خب نظرتو بگو عزیزمEshve

نظرش رو بگه که پستش دود میشه میره اونجا که عرب نی انداخت ( شکلک سوت زدن نداریم ؟ )

جهت جلوگیری از اسپم :

نقل قول دیگه نمی گیرم ، اما دلم میخواد از جمله به جمله نقل قول بگیرم Very Happy
یک : دلایل بیکاری که رضوانه لیست فرمودند ، شوخی بود دیگه ؟ Confused
مورد دو و سه شو موافقم ، اما مورد یک ، معتقدم یک جامعه باید یه جامعه تحصیلکرده باشه ، فرمودید این همه تحصیلکرده میخواهیم چی کار ؟ من می پرسم این همه تحصیل نکرده میخواهیم چی کار ؟ سطح سواد جامعه باید بالا باشه ، و میشه به جای این از خودمون بپرسیم که چرا افرادی که صلاحیت سوادی کافی ندارن میرن سر کار ؟

البته این اصلا جای سوال نداره ، این کفر گویی محضه ، کی میگه افراد طبق سوادشون نمیرن سر کار ؟ کی میگه مصاحبه های استخدامی ( بانک ها ، آموزش و پرورش ، و خیلی جاهای دیگه ) همش مسائل اعتقادی و مذهبیه و هیچ سوال تخصصی سوادی پرسیده نمیشه ؟؟؟؟ کی میگه ظاهر مذهبیه فرد مصاحبه شونده مهم نیس ، اینکه لباسش گشاد باشه و مارک دار نباشه ، یا ناخن هاش بلند باشه و نباشه ، یا کی میگه تو مصاحبه اصلا نمی پرسن اسم مسجد محلتون چیه و راهپیمایی تو شهر شما از کدوم خیابون شروع میشه ؟ هر کی اینا رو میگه دروغگو محض هس ، مدارکش هم هس ، خودم رفتم ، دیدم ، اصلا این خبرا نیس ، همه سوالا تخصصیه ، کسی کاری نداره که شما حتی به کی رای دادی !!!
باید دید اون سی++ا==ستی که این افراد رو می بره سر کار قضیش چیه !!!
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
mIn
پستتاریخ: سه‌شنبه 20 دی 1390 - 14:49    عنوان: پاسخ به «****غول بزرگی به نام بیکاری****» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

در مورد خانم ها ، متاسفانه یه سری خانم ها کارهایی رو با حقوق هایی قبول می کنن که کلا همه نرخ رو خراب می کنه ،
فکر می کنم بیشتر از 50% شون از روی اجبار این کار رو می کنن و شاید درصدی هم اونقدر اجباری براشون در کار نباشه ولی چیزهای دیگه ای باشه که این کار رو می کنن ، به هر حال واقعا به بقیه خانم ها و آقایون ضرر می زنه ، اما این دلیلی بر این نیست که بگیم خانم ها نباید/باید برن سر کار ( این موضوع که دیگه اصلا بحث کردن نداره که هر کسی خودش برای کار و زندگی خودش تصمیم می گیره ! )

و اما ایمان Very Happy ، ایمان ( شخص ) یا ایمان منظور هس ؟ Very Happy
یعنی کشورهای دیگه که مث ما نیستن همه بیکارن ؟ قضیه زلزله و بدحجابی خانم ها هس ، تحقیقات جدید نشون داده که این نبود بارش برف و بارون توی ساوه هم از همین قضیه آب می خوره ، فقط نمی دونم چرا ساوه که جز مذهبی ترین شهرهای ایرانه دیگه چرا Confused
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
mIn
پستتاریخ: سه‌شنبه 20 دی 1390 - 14:57    عنوان: پاسخ به «****غول بزرگی به نام بیکاری****» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

مساله بیکاری ، با مساله صلاحیت افراد بیکار و شاغل فرق داره ،
در موردِ مورد دوم که گفتم توی دو پست بالا ، و در موردِ مورد اول ، مورد ول هم تا حدی به مورد دوم ربط داره ، مثال : تمام کارهای کامپیوتری یه سری ارگان ها مثل س=پ=ا=ه و =ا=ط=ل=ا=ع=ا=ت اینا توی ساوه انجام نمیشه ، برای یه کار ساده میره اراک ، مدت زیادی هم طول میکشه ولی قانونش اینه ، اینجوری یه جایی توی اراک که طرف قرارداد هست و این کاها رو انجام میده ، کار بیش از حد داره ، و باعث میشه یه سری دیگه بیکار باشن ، حجم کارها یه جا جمع میشه و جاهای دیگه بیکار میشن ،
قضیه تحر=یم رو نمیشه به هیچ وجه انکارش کرد ،
بازگشت به بالای صفحه
SibeSorkh
پستتاریخ: سه‌شنبه 20 دی 1390 - 19:27    عنوان: پاسخ به «****غول بزرگی به نام بیکاری****» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

عضو شده در: 24 آبان 1389
iran.gif

امتياز: 32905

اگه قراره در مورد مشکلات جامعه ای که توش هستیم صحبت کنیم بهتر اخر هر بحث یه نتیجه گیری از اون پست بگیریم نه مثل پستی که در مورد ازدواج گذاشتیم اما نتیجه گری نداشت و هر کس نظر خودش رو گفت .
بیکاری تو هر جامعه عواملی داره که بسته به شرایط اون جامعه فرق داره
توی ساوه از نظر من:
1.حاکم بودن رابطه به جای ضابطه
2.مهاجرت روستایان به شهر به دلیل کمبود اماکنات شهر و در نتیجه بالا رفتن اماری افراد بیکار
3.مهاجرت از استان های دیگه به ساوه به دیلیل وجود شهر صنعتی که باعث میشه افراد بومی بیکار بشن
4.اعتماد نداشتن افراد به همدیگه
5. نداشتن اعتماد به نفس در جوان ها
6.داشتن ارزوهای بزرگ (سنگ بزرگ نشان نزدن است)
7.نداشتن روحیه پشتکار و خودباوری
8.حمایت نکردن سازمان ها از ایده های جوان ها و از بین بردن انگیزه کار

و خیلی دیگه از عوامل که دوستان اشاره کردن
اما در مورد کار کردن زنان در جامعه:
اقایون برای کار کردن دستشون بازه یعنی میتونن هرجا و تو هر ساعتی کار کنند چون مسئولیت یه زندگی رو دارن ولی مسئولیت خانوم ها تو خونه تعریف میشه چون روحیه زن لطیف بعضی از کارها با روحیه اش نمیخونه و نتیجه اش تو محیط خانواده خودش رو نشون میده.
اما الان اوضاع برعکس شده زن ها تو کارخانه ها کار می کنند و مرد ها بیکار شدن. شاید یکی از عللی که مدیران کارخانجات مایل به داشتن کار زن هستن اینه که کم توقع هستن برخلاف اقایون البته توقع اقایون هم تا حدودی به جا هست چون قراره هزینه این خانواده رو تامین کنند.
الان از زن ها برای جذب مشتری استفاده میکنند متاسفانه وقتی یه دخترخانوم حاضر به خاطر 70-100هزار تومن از صبح تا شب فروشندگی کنه اون با داشتن شرایط خاص که امروزه می بینیم که هرجا میری میگن ترجیحا خانوم با روابط عمومی بالا و ظاهری آراسته .
وقتی تو دانشگاه ها استاد ها فقط به خاطر پر کردن ساعت تدریسش ون میان دانشگاه نه برای انتقال دانش و از اون طرف وقتی داشنجو میاد دانشگاه ترس از افتادن دادن شهریه اضافی داره و اصلا به فکر یاد گرفتن نیست
وقتی استادی میاد سر کلاس و به داشنجو میگه شما اخرش هیچی نمیشید و اصلا این داشنگاه شما بدرد نمیخوره و .... خب داشنجو حتما تشویق به داشتن تخصص میشه دیگه.
مثلا خود من کامپیوتر خوندن اما چون یه دختر هنوز هم میپرسم ازم که کامپیوتر بلدی اما اگه یه پسر بودم قبول نشده بهم میگفتن مهندس
دسوت خود من لیسانس کامپیوتره اما به خاطر اینکه کاری نبود الان به کارهای هنری روی اورده و نتیجه اش خیلی بهتر از کار کردن تو رشته خودش هست
الان هرکسی دوست داره فقط دکتر یا مهندس بشه اونم شاخه های خوبه
این کشور 75 میلیونی فقط مهندس دکتر نمیخواد یه جوشکار .نجار . تعمیر کار.طراح خوب .و .... خیلی از شغل هایی که تو یه جامعه لازم هست.
الان به نظر من به جای اینکه مینگیل مینگیل ادمها رشته عمران برق کامیپوتر و.. بخونن برن دنبال رشته ایی که تو چند سال بعد نیاز داریم
دیگه شرمنده کم بود Very Happy
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
rezvaneh
پستتاریخ: سه‌شنبه 20 دی 1390 - 20:33    عنوان: پاسخ به «****غول بزرگی به نام بیکاری****» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 16 تیر 1390
blank.gif

امتياز: 33520

دوستان شوخ طبع من!
خـــــــــــــیلی گنده تر از ما حرف می‌زنن، تره براشون خرد نمیشه ما که .....

اشتباه نکید ما اینجا دنبال معجزه نیستیم، امیدوارم دوستان این توقع را نداشته باشن که بعد از مباحثمون کلاً معضل بیکاری نه توی شهر ساوه بلکه تو همه‌ جای ایران حل بشه، کما اینکه پست‌ها چیز دیگری رو نشون می‌ده! Winking

به شخصه وقتی تاپیکی رو ایجاد می‌کنم و یا در مباحث تاپیکی شرکت می کنم، تنها و تنها به دنبال فکر باز، خلاق و آگاه هستم، فکری که وقتی نوشته‌هاشو توی تاپیک می‌ذاره و من وقت می‌ذارم و اون رو می‌خونم! به معجزه نه اما به اطلاعات و آگاهی برسم. اگر جواب شما به صحبت من جمله‌ی: حالا به اطلاعات و آگاهیم رسیدی، واسه تو نون و آب می‌شه؟ هست،
حرف دیگه‌ای ندارم، چون این نشون می‌ده که خط فکری ما فرسنگ‌ها از هم دوره و درست مثل یک خط موازی غیر قابل رسیدن به هم Very Happy

به عنوان یک جوان دوست دارم از اتفاقات، کمبود‌ها، و مسایلی که مردم با آنها در طول زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند آگاهی داشته باشم، و از اطلاعات دیگران هم استفاده کنم و باهاشون همفکری کنم، و تا ریشه‌ی مطلب و بحث برام روشن نشه ول کنش نیستم به طوری که حتی اگه از این تاپیک جواب نگیرم، جای دیگه دنبالش می‌گردم، نه اشتباه نکنید بیکار نیستم واسه فکر وزمان خودم ارزش قایلم Eshve

بیکاری معضل غیر قابل انکارو تلخی هست که قربانی اون نه تنها یک شخص که یک خانواده و به دنبال اون کل اجتماع.

دلایل من شوخی نبود یه جمع بندی از صحبت همه‌ی دوستان بود....قدیم ترها واقعیت تلخ بود اما حالا مثل اینکه شوخی شده!

اون50% از خانم‌های محترمی که فرمودین از روی اجبار کارگری می‌کنن قصه‌ی تلخ شون که واسه ما زهره مار شده اینه...بیشتر این آماری که شما دادین خانم‌های کرد و شمالی هستن که قدم رنجه کردن دهات و روستا و ..نمی‌دونم کجا...ی خودشون رو رها کردن به شهر غریبی مثل ساوه اومدن تا پیشرفت کنن! خونه بخرن، ماشین بخرن، به قر و فر خودشون برسن و چون خیلی چیزها که برای خیلی‌ها ارزش، واسه اینا کشک و دوغه!!
نمی‌گم اکثر اما بعضی از این خانم‌ها و باز هم می‌گم ابعضی!! پول رو به هر قیمتی و با هر کاری و با هر کمبود و ..انجام میدن...چرا؟؟ چون در یک شهر سرمایه دار مثل ساوه اگه شب تا صبح کار نکنن به نون شب محتاج هستن، مگه ما کارت دعوت براشون فرستاده بودیم که قدم رنجه کنن بیان ساوه که هم شهر صنعتی رو با توقعات پایینشون قبضه کنن و هم جونای ما رو که می‌تونن کارگرای خوبی با حقوق مزایا وحق بازنشستگی باشن از میدون به در کنن؟ اینا زرنگی نیست، این اسمش گستاخی و زیاده خواهی...
نتیجه: تو این آشفته بازار یکی از دلایل بیکاری مهاجرت

توضیح و تعریف شما از تحصیلکرده چیهmIn عزیز؟

و ایمان... مبحثی که دوست عزیزمون سوجی مطرح کردن و من بهتر می‌دونم واسه توضیح خودشون اقدام کنن Winking

و سیب سرخ عزیز؛ تاپیک‌های قبلی رو مطالعه فرموده بودین؟
بازگشت به بالای صفحه
irani
پستتاریخ: سه‌شنبه 20 دی 1390 - 20:56    عنوان: پاسخ به «****غول بزرگی به نام بیکاری****» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

نقل قول:
توضیح و تعریف شما از تحصیلکرده چیهmIn عزیز؟

یک فزد تحصیل کرده فردیه که سطح معلومات و سواد و دانش اون از یه فرد دیپلمه یا زیر دیپلم بالا تر باشه

توانایی انجام یه کار یا پرزه مرتبت با مدرکش رو داشته باشه

به نظرم

سطح سواد من قبل دانشگاه خیلی بالاتر بود تا الان که رفتم دانشگاه Very Happy
بازگشت به بالای صفحه
soojy
پستتاریخ: سه‌شنبه 20 دی 1390 - 22:36    عنوان: پاسخ به «****غول بزرگی به نام بیکاری****» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 14 خرداد 1390

blank.gif

امتياز: 350

irani, جان،‌ این که می‌گی سطح سوادت قبل از دانشگاه بالاتر بود، یه جورایی حق با تو، وقتی یه دانشگاهی هست که پول می‌گیره و مدرک می‌ده دیگه به فارغ التحصیل اون دانشگاه نمی‌گن تحصیل کرده، هر چه بگندد نمکش می‌زنند، وای به روزی که بگندد نمک(نمک=دانشگاه)
اما در مورد ایمان، اگر رئیس یک دانشگاه و یا کارمندان اون به خصوص اساتید اون داشنگاه، به این که یه روزی باید به تمام گفته‌ها و اعمال و رفتارشون جواب پس بدن، اونم نه به کسی که نشه با پول بخریش و بری سراغ کارت، به کسی که با هیچ کس شوخی نداره؛ از حق خودش می‌گذره اما از حق بنده‌ی خودش به هیچ عنوان نمی‌گذره. وقتی یه استادی بیاد سر کلاس بشینه و جک بگه و بخنده، بدون این‌که هیج مطلب مفیدی به دانشچو ها بگه، خوب این یعنی چی؟ یعنی شهریه می‌دی، هیچی یاد نمی‌گیری، نمره‌ی الکی می‌گیری میای بیرون!
این نقش ایمان در دانشگاه بود، اما فرض که شما بری به بهترین دانشگاه و با تخصص بالا فارغ التحصیل بشی، خوشحال و خندان مدرک به دست میری دنبال کار متناسب با علم و دانشت، وارد یه اداره و یا هر محیط دیگری می‌شی، بعد از کلی انتظار برای کار، می‌فهمی طرف (مدیر) هرچی فک و فامیل از بی‌سواد تا باسوادش رو جمع کرده دور و بر خودش...
و اما در مورد کار کردن خانم‌ها، اگر خانم‌ها به حکیم بودن خدا ایمان بیارن، می‌فهمن که اگر خدا فرمانی می‌ده، حتماً به نفع ا‌ون‌ هاست، وقتی می‌گه وظیفه‌ی مرد اینه و وظیفه‌ی زن اونه، مطمئن باش که از ذات و درون شما خبر داره که می‌گه چی برات خوبه و چی برات بد، و مطمئن باشین که انقدر ما رو دوست داره که راضی به حقارت هیچ‌کدوم از بنده‌هاش نشه.
آخه خانم من چرا با سر کار رفتن خودت، خودت و کوچیک می‌کنی، به خدا زیباترین و بهترین کار برای یک زن، همسرداری و تربیت فرزنده، به جای این که صبح تا شب بری سر کار و آخر شب هم بی حوصله و خسته بیای خونه یه غذای از قبل مونده رو گرم کنی و بدی به بچه‌ات، بشین خونه و بجه رو اون طور که خودت می‌خوای تربیت کن،‌ نه اون‌طور که تلوزیون و ماهواره و فیلم می‌خواد.
وظیفه‌ی مرد اینه که همسر و فرزندانش رو به لحاظ مالی تامین کنه،‌ و وظیفه‌ی زن اینه که به خوبی همسرداری کنه و فرزندانش رو با فکر باز و آرامش تربیت کنه، خوب وقتی یه خانمی صبح تا شب می‌ره سر کار، چطور می‌تونه به این کارها برسه؟ Confused
بازگشت به بالای صفحه
irani
پستتاریخ: چهار‌شنبه 21 دی 1390 - 00:09    عنوان: پاسخ به «****غول بزرگی به نام بیکاری****» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

نقل قول:
بعد از کلی انتظار برای کار، می‌فهمی طرف (مدیر) هرچی فک و فامیل از بی‌سواد تا باسوادش رو جمع کرده دور و بر خودش...

خیلی خیلی

ببخشیدااااااااااااااااا

ادم همیشه یه سوزن به خودش میزنه و .................
بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: چهار‌شنبه 21 دی 1390 - 12:08    عنوان: پاسخ به «****غول بزرگی به نام بیکاری****» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

نقل قول:
آخه خانم من چرا با سر کار رفتن خودت، خودت و کوچیک می‌کنی، به خدا زیباترین و بهترین کار برای یک زن، همسرداری و تربیت فرزنده، به جای این که صبح تا شب بری سر کار و آخر شب هم بی حوصله و خسته بیای خونه یه غذای از قبل مونده رو گرم کنی و بدی به بچه‌ات، بشین خونه و بجه رو اون طور که خودت می‌خوای تربیت کن،‌ نه اون‌طور که تلوزیون و ماهواره و فیلم می‌خواد.

موافقم....البته تو بعضی قسمتها نیاز هست که یک زن حضور داشته باشه ولی خب باید همیشه این را در نظر گرفت که یک خانم باید کاری را انجام بده که مثل خودش ظریف و لطیف باشه
..................

دوستان عزیز لطفا یک مقدار به تایپتون توجه کنید ...بعضی از پستها حل و چش و چال آدمو دگرگون میکنه.ممنون

.................

فعلا وارد جزئیات نشید لطفا...به موقع میریم سراغ آقازاده ها و اختلاس و پولشویی و اینکه چطور میشه این کارها را کرد. Very Happy

.......................
ایرانی جان لطفا یه کلمه نگو و بعد هم بای بای....اگه میگی دلار که خیلی درسته...برو کمی مطالعه کن و بعد چهارتا مطلب درست و حسابی هم پیدا کن و در این تاپیک قرار بده تا سطح آگاهی افراد بالا بره
.....................

به هرحال در همین تاپیک حداقل حداقل شاید یه راهی, ایده ای پیدا بشه برای اینکه شما با تخصصت بیکار نمونی
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
irani
پستتاریخ: چهار‌شنبه 21 دی 1390 - 12:54    عنوان: پاسخ به «****غول بزرگی به نام بیکاری****» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

نقل قول:
ایرانی جان لطفا یه کلمه نگو و بعد هم بای بای....اگه میگی دلار که خیلی درسته...برو کمی مطالعه کن و بعد چهارتا مطلب درست و حسابی هم پیدا کن و در این تاپیک قرار بده تا سطح آگاهی افراد بالا بره

اخه هر چی بگیم س ی ا س ی میشه

ما رو هم که حال و حوصله س ی ا س ت و شر هی بعد اون نداره

خوب گفتی دلار

یک تاجر یا یه شرکت مجبوره خیلی از مواد اولیه هاشو از خارج بیاره

بعد یارانه ها دولت اجازه گرون شدن اجناس رو نداد

که به کارخونه ها فشار می اومد که کارخونه ها هم مجبور به کوچیک کردن و کم کردن وزن اجناسشون شدن

خدا لعنتش کنه این کارخونه رو چند وقت پیش رفتم یه کیسه هوا خریدم نامردا تهش چند تا چیپس انداخته بودن Very Happy

و چون ریال فقط تو ایران ارزش داره و برا مبادلات خارجی نیاز به دلار داریم

یه تاجر اگر مثلا یه کیلو پی وی سی رو می خرید یک دلار یعنی 1100 تومان

الان باید بخره 1800 تومان

دولت هم اجازه گرون شدن جنس رو نمیده

پس کارخونه مجبوره تعطیل کنه یا با راندمان حداقل کار کنه که ضررر نده Very Happy

ok???
بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: چهار‌شنبه 21 دی 1390 - 13:20    عنوان: Re: پاسخ به «****غول بزرگی به نام بیکاری****» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

blank.gif

irani نوشته است:
نقل قول:

اخه هر چی بگیم س ی ا س ی میشه
ما رو هم که حال و حوصله س ی ا س ت و شر هی بعد اون نداره
خوب گفتی دلار
یک تاجر یا یه شرکت مجبوره خیلی از مواد اولیه هاشو از خارج بیاره
بعد یارانه ها دولت اجازه گرون شدن اجناس رو نداد
که به کارخونه ها فشار می اومد که کارخونه ها هم مجبور به کوچیک کردن و کم کردن وزن اجناسشون شدن
خدا لعنتش کنه این کارخونه رو چند وقت پیش رفتم یه کیسه هوا خریدم نامردا تهش چند تا چیپس انداخته بودن Very Happy
و چون ریال فقط تو ایران ارزش داره و برا مبادلات خارجی نیاز به دلار داریم
یه تاجر اگر مثلا یه کیلو پی وی سی رو می خرید یک دلار یعنی 1100 تومان
الان باید بخره 1800 تومان
دولت هم اجازه گرون شدن جنس رو نمیده
پس کارخونه مجبوره تعطیل کنه یا با راندمان حداقل کار کنه که ضررر نده Very Happy
ok???

اولا که الان دلار 1700 تومنه...

بعد هم کارخانجات برای خرید اجناس و مواد اولیه و ...گشایش LC می کنند میدونی که چیه؟
گشایش lc الان جنسو میخری 2ماه دیگه میاد تو کارخونت نزدیک یک سال دیگه پولشو میدی به بانک
با چه دلاری؟ الان دولت برای گشایش LC دلار را 1100 تومن حساب میکنه پس این بابا فعلا حق نداره گرون کنه
و حالا تجاری که پول را حواله میکنن و اکثرشون با امارات کار میکنن....تقریبا به قیمت روز دلار وارد می کنن و دقیقا با قیمت روز دلار و افزایش قیمت میفروشن و دولت هم کاری به کارشون نداره.

قضیه یارانه و تحت فشار بودن کارخانه ها و این بحث دلار دو آیتم مجزاست.
افزایش دلار باعث افزایش قیمت ها و ....شده ولی نه به این شکلی که شما می فرمایید.

یک کم بیشتر Search کنی قضایا میاد دستت.
موفق باشی
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
soveh
پستتاریخ: چهار‌شنبه 21 دی 1390 - 13:27    عنوان: پاسخ به «****غول بزرگی به نام بیکاری****» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

blank.gif

نقل قول:
پس کارخونه مجبوره تعطیل کنه یا با راندمان حداقل کار کنه که ضررر نده

وقتی یک کارخونه با راندمان پایین کار می کنه دقیقاً داره ضرر میده...فکر کنم منظور شما با حداقل ظرفیت داره کار می کنه....که بازم در این حالت پایین ترین سود و یا ضرر داره میده
بازگشت به بالای صفحه
SibeSorkh
پستتاریخ: چهار‌شنبه 21 دی 1390 - 16:10    عنوان: پاسخ به «****غول بزرگی به نام بیکاری****» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

عضو شده در: 24 آبان 1389
iran.gif

امتياز: 32905

rezvaneh, Worried
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
rezvaneh
پستتاریخ: چهار‌شنبه 21 دی 1390 - 18:03    عنوان: Re: پاسخ به «****غول بزرگی به نام بیکاری****» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 16 تیر 1390
blank.gif

امتياز: 33520

SibeSorkh نوشته است:
rezvaneh, Worried

دوست خوبم منظورم این بود که مطالبی که رو فرمودین تقریباً در تاپیک‌های قبلی بهش اشاره شده بود؛ البته چند تا از تیترهایی که بیان کردی قابل بسط دادنه که اگر بتونی برامون بازش کنی خیلی ممنونت می‌شم، اگرم باز نکردی بازم ممنونت هستمlove struck
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5  بعدی صفحه 2 از 5

فهرست انجمن‌ها » مباحث متفرقه » ****غول بزرگی به نام بیکاری****
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc