چهار شنبه 19 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » مباحث متفرقه » ای زمین، دهان باز کن!

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5  بعدی
 ای زمین، دهان باز کن! « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
soveh
پستتاریخ: جمعه 30 دی 1390 - 11:59    عنوان: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

نقل قول:
یعنی نشده تو خیابون تا حالا یه دختری برای شما ایجاد مزاحمت کنه
البته شما دیگه سنی ازتون گزشته شاید دیگه

به کارشون نیای

لطفا احترام خودت را حفظ کن
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
rezvaneh
پستتاریخ: جمعه 30 دی 1390 - 12:26    عنوان: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 16 تیر 1390
blank.gif

امتياز: 33520

آقای irani احترام یک اصل اساسی در گفتگو‌هاست، لطفاً بیشتر بهش توجه کنید دوست عزیز

سیب سرخ عزیز، چرا شما به پسرها حق می‌دین که با دیدن یک خانم با ظاهر آنچنانی! به خودشون اجازه‌ی جسارت و مزاحمت بدن؟؟

تو این تاپیک بحث اصلی من رعایت حریم خانم‌هاست چه با حجاب، چه بد حجاب

ببینید دوستان فلسفه و علت حجاب ، عدم تحريك مردان نيست
شاخصه امنيت در جامعه صرفا با حجاب تامين نمي‌شود چه بسا زنان پاكدامن ، محجبه و عفيف كه مورد تعرض قرار گرفته اند زيرا امنيت لازم يا در اجتماع وجود نداشته و يا بي عفتي و عدم التزام به تكليف شرعي از سوي مردي بي تقوا ، وي را در معرض آسيب قرار داده است

مرد وظيفه غض بصر دارد و عدم انجام تكليف يك طرف، موجب سلب تكليف از طرف مقابل نمي شود ، زن چه به وظيفه ي شرعي حجاب خويش عمل نمايد و چه عمل ننمايد تكليف غض بصر مرد منتفي نخواهد شد.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
irani
پستتاریخ: جمعه 30 دی 1390 - 12:57    عنوان: Re: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

عضو شده در: 9 آبان 1389
blank.gif

امتياز: 27975

soveh نوشته است:
نقل قول:
یعنی نشده تو خیابون تا حالا یه دختری برای شما ایجاد مزاحمت کنه
البته شما دیگه سنی ازتون گزشته شاید دیگه

به کارشون نیای

لطفا احترام خودت را حفظ کن

قصد توهین نداشتم soveh جان

اخه این طور که من از نوشته هات فهمیدم

احتمالا بالای 32 یا 33 سال سن داری

و حتما متاهل هستی

فرق داری با یه فرد مجرد

رفتار و تیپ ظاهریت

از اون جهت گفتم من Eshve
بازگشت به بالای صفحه
rezvaneh
پستتاریخ: جمعه 30 دی 1390 - 15:12    عنوان: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

blank.gif

آقای فیروزی عزیز،

متوجه‌ام که شما از کدوم جنبه به این شرایط نگاه کردین!

اما می‌شه طور دیگه‌ای هم سؤال رو مطرح کرد و پاسخ داد!

دلیل این که اون خانم به این سمت سوق پیدا کرده بود چیه؟ آیا نمی‌شه جواب این باشه که...همسرش به عنوان یک مرد نیازهای خانمش رو سرکوب می‌کنه و کاملاً بی تفاوت به ایشون حالا هم از نظر عاطفی و هم جنسی...رفتار میکنه؟

و یا ایشون تعهدی به خانمشون ندارن و متأسفانه روابط دیگه ای رو دنبال می‌کنن؟

آیا نمی‌شه از این منظر به قضیه نگاه کرد که رفتاره این خانم عکس العمل رفتارهای بد همسرشه؟

شما فرمودین این خانواده جلوی چشم شما هستن، تا چه اندازه شناخت از روابط این خانواده و به طور دقیق تر این زن و شوهر دارین؟

من رفتار اون خانم رو به هیچ وجه تأیید نمی‌کنم، اما یک طرفه هم به قضاوت نشتن، کار صحیحی نیست!
بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: جمعه 30 دی 1390 - 16:49    عنوان: Re: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

jalalfirozi نوشته است:
سوه جان ممنون
یک سوال. فکر نمی کنید یک کم بیش از حد دارید به یک طرف تقدس می دید. کسی که بدی در وجودش باشه ، بده. زن و مرد و کوچیک و بزرگ و پیر و جوون هم نداره.
یک سوال. یک خانواده جلو چشمم هست که دو تا بچه دارن. یکی ابتدایی و اونیکی هم چهار پنج بهاری رو دیده. زن سراغ پسر بازی و این حرفها رفت و حالا هم مقدمات طلاق آماده شده. این نمونه در کدوم نوع مثالها - اگر نگیم طبقه بندی ها- جا میگیره؟

اگر بخواهیم از دید جامعه شناسی و روانشناسی به این مسایل نگاه کنیم...خب این قضیه و نگه نداشتن حرمت دیگران یه بحث فوق العاده طولانیه و به خیلی چیزها بستگی داره.

در دین اسلام و در جامعه ما پارادوکس هایی هست که الان جای بحثش نیست و به نوعی تکلیف یک فرد برای رفتار کردنش و زندگی کردنش مشخص نیست.

ولی چیزی که مسلمه حفظ حریم دیگران که صحبتش را کردم یه اصل همیشگیه و باید رعایت بشه.

در مورد اون خانم هم باید نشست و دلیل هاشو شنید و از هزار جنبه دیگه زندگی اون باخبر شد و بعد قضاوت کرد.
به هرحال این مساله هم برمیگرده به همون داستان شما و ادامش....
و اگر شیطنت های مردها نباشه این مسایل نیست....البته این را هم باید در نظر گرفت که برای هرچیزی مثال نقض هست ولی خب اپسیلون همیشه نادیده گرفته میشه
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
SibeSorkh
پستتاریخ: جمعه 30 دی 1390 - 21:58    عنوان: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

عضو شده در: 24 آبان 1389
iran.gif

امتياز: 32905

rezvaneh, من همه حق رو به اقایون ندادم اما شخصی هم نیستم فقط جانب خانوم ها رو هم بگیرم به هرحال تو هر مشکلی دو طرف مقصر هستن.
بعدش به فلسفه حجاب هم مربوط میشه نمیشه این مسئله رو نادیده گرفت .
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
jazrejonoon
پستتاریخ: جمعه 30 دی 1390 - 23:58    عنوان: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 14 خرداد 1390

blank.gif

امتياز: 950

SibeSorkh, عزیز چیزی رو در مورد تو بهت می‌گم که نمی‌دونی، این حرف‌هایی که می‌زنی حاصل تحمیل تفکرات دیگرانه، این تفکرات مال تو نیست، تو نمی‌دونی ولی یادت دادن که همیشه بخشی از جرم‌ها و بدی‌ها رو گردن بگیری، به عنوان یک زن خودت رو مقصر بدونی، الان خوب می‌دونم چی داره تو ذهنت می‌گذره و داری به چی فکر می‌کنی چون خود من زمانی صاحب این تفکر بودم، بزرگ‌تر که شدی می‌فهمی این‌ها همش یکسری تعارفه،
درد من اینه که زن خودش، خودش رو نمی‌شناسه (چه برسه به اینکه مرد اونو بشناسه)، و یاد گرفته که خودش رو سرکوب کنه، یاد گرفته یا مجبوره اونطوری باشه که نمی‌تونه، به هر ظلمی که شده، این رفته توی ذهنش که اگر بخواد شخصیتش حفظ بشه باید تمام نیازهاشو سرببره و همیشه این اونه که باید به هر ظلمی خودش رو با محیط وفق بده نه محیط با اون، اگر این بود که تو می‌گفتی من چادری دیگه نباید از این جامعه می‌ترسیدم ولی می ترسم، باهات بحث نمی‌کنم تو تقصیری نداری اگر اینطوری فکر کتی، نمی‌خوام بگم کمی، کوچیکی، تو هر سنی که هستی، باید سن دردهات بزرگ‌تر از این بشه، اون وقت حرف‌های منو می‌فهمی،
با irani, هم بحثی ندارم چون اون هم یاد گرفته که در مقابل هر چیزی که می‌بردش زیر سوال حاضرجوابی کنه، حتی اگر به نفعش باشه، حتی اگر حرف حساب باشه،
قدیم، نه زیاد فقط به اندازه 20 -30 سال پیش تمام ارزش یک مرد به این بود که جون بده واسه ناموسش، قدیم مرد زیادتر بود نه؟ به تعداد تمام اونایی که روی سنگ قبرشون با خط قرمز نوشتن شهید! حالا یکی به من بگه کجا می تونم برم تعداد مردهای الان رو بشمرم؟
مرد‌های الان کجان؟ کجان که اینهمه بی ناموسی می‌شه، کجان که این همه بی غیرتی می‌شه؟ هستن، نیستن، زنده‌اند یا اینکه هزار ساله مردن
می‌گن یه روز یه نفر می‌ره خونه امام حسین می‌بینه یه لباسی به تنشه با رنگی که مناسب یه مرد یا یک امام نیست، وقتی بهش می‌گه آقا شما امامی این لباس مناسب شما نیست، می‌دونید چی می‌گه؟ همون کسی که محرم‌هاش سیاه پوش می‌شید و سینه زنی و از این جور اداها ... که عشق است حسین و... انا مجنون الحسین و.... چایی بده، غذا بکش، سینه بزن، گریه کن و...
می‌گه این لباس رو زنم دوست داره!
چرا یه مرد پیدا نمی‌شه به اینا بگه شما ها که بویی از غیرت نبردید مشکی پوشیدنتون چیه تو محرم؟ شماهارو چه به حسین!
خسته نشدید از این همه ادا؟
بازگشت به بالای صفحه
irani
پستتاریخ: شنبه 1 بهمن 1390 - 00:05    عنوان: Re: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

SibeSorkh نوشته است:
rezvaneh, من همه حق رو به اقایون ندادم اما شخصی هم نیستم فقط جانب خانوم ها رو هم بگیرم به هرحال تو هر مشکلی دو طرف مقصر هستن.
بعدش به فلسفه حجاب هم مربوط میشه نمیشه این مسئله رو نادیده گرفت .

ApplauseApplauseApplauseApplauseApplauseApplauseApplauseApplauseApplauseApplauseApplauseApplause

متاسفانه خیلی ها تو سایت نمی خوانند این رو باور کننند
بازگشت به بالای صفحه
irani
پستتاریخ: شنبه 1 بهمن 1390 - 00:19    عنوان: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

نقل قول:
با irani, هم بحثی ندارم چون اون هم یاد گرفته که در مقابل هر چیزی که می‌بردش زیر سوال حاضرجوابی کنه، حتی اگر به نفعش باشه، حتی اگر حرف حساب باشه

زیر سوال بردن الکی قابل قبول نیست

بخوای شمشیر رو بکشی و همه رو از تیغ شمشیر عبور بدی قابل قبول نیست

توی اون پست قبلی میتونستم با هزاران دلیل ثابت کنم که حرفت تماما اشتباهه

که میدونستم با جوابم دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشد

اما شما که الان دنبال مرد میگردید

این رو هم در نظر بگیر که

کجان اون مادر هایی که تا خبر شهادت فرزندشون رو براش می اوردن به جای گریه و زاری ساک اون یکی بچه اش رو میبست که بفرسته جنگ که مبادا دشمن نگاه چپ به ایران داشته باشه

کجان اون زن هایی که شب عروسی شون برای شوهر هاشون لباس جمع میکردن که اول صبح بفرستنشون جنگ

کجان اون مادر هایی که.........................

خوب معلومه وقتی دیگه اون مادر ها وجود نداشته باشن که بچه هاشون رو اون طوری تربیت کنند
جامعه به این وضع کشیده میشه

جامعه ای که الان مادر ها اون فکر این هستن
که دماغ خودشون رو تغییر سایز بدن
پوست برنزه کنند

و..................

از دامان همچین مادرانی فرزندانی به وجود میاد که میان تو هیت عزاداریی و روی لباس های مشکیشون مینویستم

یزید .........................
میرن هیت های عزاداری و شماره اس که رد و بدل میکنند

قبلا هم گفتم 10 سال دیگه از ما به عنوان لوتی یاد میکنند مردم

وای به حال 10 سال اینده با این وضعی که داره پیش میره

دیگه در این مورد من حرفی نمیزنم

می دونم حرفم تاثیری نداره و دیدگاه کسی رو عوض نمی کنه

به نظرم بعد ان همه حرف و بحث اخرین پست سیب سرخ بهترین حرف رو زد

خوش باشید دوستان

یا علی Winking

باشد که رستگار شوید flower
بازگشت به بالای صفحه
rezvaneh
پستتاریخ: شنبه 1 بهمن 1390 - 09:58    عنوان: Re: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

blank.gif

نقل قول:
دیگه در این مورد من حرفی نمیزنم
می دونم حرفم تاثیری نداره و دیدگاه کسی رو عوض نمی کنه
flower

ایرانی عزیز، قرار نیست در این تاپیک ما دیدگاه کسی رو عوض کنیم! دیدگاه هر شخص چیز کم ارزشی نیست که با خوندن چند پست تغییر کنه! مگر اینکه پایه‌های سست و فوق العاده تأثیر پذیذری داشته باشه و به نحوی به شخص منتقل شده باشه و خودش مراحل کسب اون تفکر رو طی نکرده باشه! ما اینجا جمع شدیم تا در فضایی کاملاً دوستانه و گرم نظرات و دیدگا‌ه دیگر دوستان رو بخونیم، هم پای اون مطالعه کنیم و بعد از گذشت فرصتی برای تجزیه و تحلیل داشته‌هامون...اگر به نتیجه‌ای ورای داشته‌هامون رسیدیم، بنا به خواست قلبی و فکری و نه احساسی تغییری در تفکراتمون ایجاد کنیم.

و سیب سرخ عزیز....من حرف شما رو رد نمی‌کنم! ما قصد نداریم آقایون رو از لبه تیز نقدهای غیر منصفانه بگذرونیم، تکرار می‌کنم بحث در این تاپیک حفظ حریم شهروندی! اصل مطلب اینه و حجاب که شما دوست عزیز بهش اشاره داره در جای خود قابل بحث است اما در این تاپیک جز زیرجموعه‌ها قرار می‌گیرد....اگر خاطرتون باشه در چند پست قبل و پست جزره جنون عزیز بهش اشاره شد که حتی خانم‌های چادری و محجبه ما مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند!

پس تکلیف این بانوان عزیز چیست؟
بازگشت به بالای صفحه
rezvaneh
پستتاریخ: شنبه 1 بهمن 1390 - 11:35    عنوان: Re: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

blank.gif

نقل قول:
باشد که رستگار شوید flower

در ضمن ایرانی عزیز، باشد که رستگار شویــــــــــــــــــم؛ صحیح تر نیست؟ Winking
بازگشت به بالای صفحه
rezvaneh
پستتاریخ: شنبه 1 بهمن 1390 - 11:47    عنوان: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

blank.gif

اگر دوستان در دخالت عنصر حجاب در زمینه‌ی مزاحمت‌‌ها رای مثبت دارن! ... من هم به رایشون احترام می ذارم و دوست دارم اگر دوستان عنایت کنن این سؤال من رو جواب بدن! با دلیل و برهان منطقی...

اگر برداشتی که از صحبت دوستان شد رو بخوام بیان کنم، طرح این مسأله می‌شه که اگر خانم‌ها حجاب خودشون رو رعایت کنن، آقایون به فساد کشیده نمی‌شن! درسته؟

پس چرا ما در میام محارم خودمون می تونیم تا حدودی آزادی پوششی داشته باشیم!؟ مگر محارم ما که ممکنه دایی جوان، عموی جوان و حتی برادر جوان ما باشن خدایی نکرده به گناه کشیده نمی‌شن؟؟ و اگر با همین حد پوشش به گناه کشیده نمی‌شن و ما اصل رو بر این قضیه بنا کنیم که اون‌ها هم مانند مردان دیگر اجتماع جنس نر هستند و دارای غریضه!!! پس ما می‌توانیم به همان مقداری که پیش چشمان محارم آزادی پوشش داریم مقابل چشم مردان دیگر هم آزادی پوشش داشته باشیم، بدون آنکه از سمت کسی مزاحمتی برای ما ایجاد شود.

شاید برداشت و نگاه درستی نباشه از دیده دوستان اما این هم یک نوع نگاه به این قضیه برای روشن شدن ابعاد تاریک این بحثه...
بازگشت به بالای صفحه
jazrejonoon
پستتاریخ: شنبه 1 بهمن 1390 - 11:58    عنوان: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 14 خرداد 1390

blank.gif

امتياز: 950

irani, نگفتم فقط دنبال جواب دادن هستید، مادر! حالا مادر شد عامل خرابی پسر؟
تو خودت به عنوان پسر به مادرت نگاه می‌کنی برای انتخاب رفتارت یا از بچگی الگوی همه کارت پدرت بود؟ اینو دیگه روانشناسی اثبات کرده، دیگه واسه جواب دادن دارین چیزهایی رو انکار می‌کنید که عین روز روشنه،
یعدشم اون مادری که تو می‌گی اول دختر بوده، تحت حمایت و تربیت و توجه و بی توجهی یک پدر،
بعدش زن شده، تحت حمایت، توجه یا بی توجهی یک مرد به نام شوهر، بعد مادر شده و حالا نتیجه تمام کج رفتاری‌های دو مرد رو داره اینطوری بروز می‌ده (دماغ عمل کن و ...)
آخه تو چی می‌دونی از زندگی و طرز بزرگ شدن زنی که داره این کارهارو می‌:کنه؟
هیچی، آخه شما به عنوان یک پسر اصلاً کلاً از زن چی می‌دونی؟ البته درباره روحیاتش
هیچی، هیچی، ولی با تمام کم شعوریتون درباره زن باز هم جسورانه قضاوتش می‌کنید
بازگشت به بالای صفحه
SibeSorkh
پستتاریخ: شنبه 1 بهمن 1390 - 12:23    عنوان: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

عضو شده در: 24 آبان 1389
iran.gif

امتياز: 32905

دوستانی که فکر میکنن ما طرف اقایون رو گرفتم اشتباه فکر میکنید تو این جریان اقایون هم مقصر هستن به دلیل اینکه هنوز فکر میکنند زن یه ضعیفه هست توانایی فکر کردن نداره و خودشون رو جنس برتر میدونن .

jazrejonoon, کسی این تفکرات رو تحمیل نکرده و اون طور که شما فکر میکنی نیستم فضای مجازی این اجازه رو به اشخاص میده که هر جوری میخوان درباره افراد قضاوت کنن و درمورد تفکراتشونیک طرفه به قاضی برن

rezvaneh, من منکر این نمیشم که خانوم ها محجبه هم مورد اآزار اذیت قرار نمیگیرن
اما دقت کنید حجاب فقط پوشش ظاهری نیست ، حرکات ،رفتار ، نگاه هم هست.

jazrejonoon, چرا یه زن نباید خودش رو بشناسه این کم کاری خانومها هست درضمن بعضی اقایون خیلی خوب خانومها به شناخت رسیدن.
کسی که یاد گرفته که خودش رو سرکوب کنه، یاد گرفته یا مجبوره اونطوری باشه که نمی‌تونه، به هر ظلمی که شده، این رفته توی ذهنش که اگر بخواد شخصیتش حفظ بشه باید تمام نیازهاشو سرببره اشتباه یاد گرفته و از چه کسانی یاد گرفته اند مهمه.

امنیت اجتماعی چیزی هست که به خیلی از عوامل بستگی یکیش همین پست قبلی درمورد بیکاری بود خیلی از جوونهای ما از سر بیکاری این کارا میکنن
تربیت نادرست ( قتل روح داداشی فکر میکنید از کجا شروع شد از تربیت نادرست مادر و پدرش وقتی بعد از ارتکاب جرم میره خونه و مادرش ساکش رو میده بهش میگه فرار کن)
وقتی هرکسی خودش رو بکش کنار و بگه مقصر فلان شخص یا گروه هست.
jazrejonoon, می‌گه این لباس رو زنم دوست داره!
ببین همیشه پای یک زن در میان است. وقتی علاقه یه زن میشه شاخص میشه خط اندازه گیری
و اقایی که نمیتونه خانومش رو متقاعد کنه که این خوب نیست از ضعف خانواده هست.

حسینی بودن بهتر از حسینی نبودن هست حتی اداش.
دشمنی که میخواد گذشته سرخ ما رو با الفاذ جیگول میگول بگیره.

کاری نکنیم که به قانون زمین بربخورد
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
irani
پستتاریخ: شنبه 1 بهمن 1390 - 12:41    عنوان: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

نقل قول:

در ضمن ایرانی عزیز، باشد که رستگار شویــــــــــــــــــم؛ صحیح تر نیست؟

این قسمتی از ترجمه قرانه

تو قران زیاد اورده که باشد که رستگار شوید
منظور همه اس Winking

نقل قول:
هیچی، هیچی، ولی با تمام کم شعوریتون درباره زن باز هم جسورانه قضاوتش می‌کنید

شما هم باشد که رستگار شوید
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5  بعدی صفحه 3 از 5

فهرست انجمن‌ها » مباحث متفرقه » ای زمین، دهان باز کن!
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc