سه شنبه 18 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » مباحث متفرقه » ای زمین، دهان باز کن!

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5  بعدی
 ای زمین، دهان باز کن! « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
rezvaneh
پستتاریخ: شنبه 1 بهمن 1390 - 12:43    عنوان: Re: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 16 تیر 1390
blank.gif

امتياز: 33520

SibeSorkh نوشته است:

اما دقت کنید حجاب فقط پوشش ظاهری نیست ، حرکات ،رفتار ، نگاه هم هست.

سیب سرخ عزیز،
جزرجنون نمونه‌ی بارز یک خانم محجبه و متشخص( بگیر هندونه‌ها رو جزره جنون)Very Happy، که اگر کسی ایشون رو بشناسه و مخالف این قضیه باشه واقعاً کم لطفی کرده!! هم حجاب ظاهری دارن و هم صد برابر حجاب رفتاری، پس چرا ایشون باید ترس داشته باشن از جامعه و مردها؟؟ چرا باید مردی به خودش اجازه‌ی نگاه چپ به این خانم رو بده؟؟
روی سؤال من در پست قبلی فکر کردین؟؟

بعضی وقت‌ها می‌گم خدا اول مرد رو خلق کرد بعد زن رو....پس نتیجه می‌گیریم که همیشه اول پای یک مـــــــــــــــــرد در میان است!Cool
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
soveh
پستتاریخ: شنبه 1 بهمن 1390 - 12:49    عنوان: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

احساس می کنم که بحث داره مثل قضیه اول تخم مرغ بود یا اول مرغ بود میشه و از اون روند نتیجه گیری دور میشه و هرکسی فقط فکر اثبات خودشه.

من نمیدونم حفظ حقوق دیگران چه زن و چه مرد اینهمه صغری کبری چیدن داره؟

اگر قرار باشه که با خودتون روراست نباشید و حقایق را نپذیرید که بحث کردن فایده ای نداره. نیاز نیست که اینجا اعتراف کنید و همینکه پیش خودتون به ایده ها و افکار دیگران هم توجه کنید و جبهه گیری نکنید کافیه.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
rezvaneh
پستتاریخ: شنبه 1 بهمن 1390 - 12:59    عنوان: Re: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

blank.gif

soveh نوشته است:
احساس می کنم که بحث داره مثل قضیه اول تخم مرغ بود یا اول مرغ بود میشه و از اون روند نتیجه گیری دور میشه و هرکسی فقط فکر اثبات خودشه.

من نمیدونم حفظ حقوق دیگران چه زن و چه مرد اینهمه صغری کبری چیدن داره؟

اگر قرار باشه که با خودتون روراست نباشید و حقایق را نپذیرید که بحث کردن فایده ای نداره. نیاز نیست که اینجا اعتراف کنید و همینکه پیش خودتون به ایده ها و افکار دیگران هم توجه کنید و جبهه گیری نکنید کافیه.

سوه عزیز، اون قضیه خلقت مرد که مزاح بود...اما به شخصه دوست داشتم دوستان بحث حریم اجتماعی رو بازتر کنن و نتیجه گیری کنیم و یا حتی بحث رو به منظر دیگه‌ای سوق بدیم..اما متآسفانه...

ای کاش هر کس نتیجه گیری که از صحبت دوستان رو داشت در چند خط بیان می‌کرد، تا از نزدیکی خط فکری دوستان آگاه می‌شدیم...بله بحث احتیاج به صغری کبری چیدن نداره...اما نه در این اوضاع!!

دارم یاده تاپیک حجاب تو آفتابگردان میوفتمSad
بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: شنبه 1 بهمن 1390 - 13:22    عنوان: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

blank.gif

نقل قول:
سوه عزیز، اون قضیه خلقت مرد که مزاح بود...اما به شخصه دوست داشتم دوستان بحث حریم اجتماعی رو بازتر کنن و نتیجه گیری کنیم و یا حتی بحث رو به منظر دیگه‌ای سوق بدیم..اما متآسفانه...

منظورم صحبت شما نبود...موقع پست نوشتم اصلا از نوشته شما خبر نداشتم. حرفم کلیه...

گفتگو داره به جر و بحث کشیده میشه و این خوب نیست و میخوام خواهش کنم که بهتر و بیشتر به حرف های هم توجه کنیم. حتی اگه کاملا با دیدگاهمون فرق داشته باشه.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
rezvaneh
پستتاریخ: شنبه 1 بهمن 1390 - 13:55    عنوان: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

blank.gif

تا اینجا آقای ایرانی مقصر رو خانم‌ها.....

و جزره جنون عزیز مقصر رو آقایون می‌دونن...

و سیب سرخ عزیز به نحوی هر دو رو....و سوه عزیز هم.... آقایون؟!

البته این نظرات تنها در مورد مزاحمت آقایون نسبت به خانم‌ها صادق و نه در زمینه‌ها و مباحث دیگه...تا اینجا درست؟

لطفاً عنایت کنید به سؤال قبلی بنده، چرا همون درجه از حجاب که پیش محارم جوان از طرف خانم‌ها رعایت می‌شه، در جامعه منع؟ مگر نه اینکه مرد در هر دو جایگاه مرد و دارای قریضس؟؟ پس اگر دایی جوان من برای مثال با دیدن رژ لبی روی لب بنده تحریک نمی‌شن پس بقال سره کوچمون نباید تحریک بشه؟؟!! درسته؟

عرض کردم و باز هم تکرار می‌کنم، این هم یک نوع نگاه به این قضیه‌هست و می‌تونه سؤال خیلی ها باش
ه...

لطفاً هم فکریی بفرمایید و دنبال نقاط مشترک فکریتون بگردین در آرامش و یک طرفه به قضاوت نرفتن. Winking
بازگشت به بالای صفحه
glasy_heart
پستتاریخ: دوشنبه 3 بهمن 1390 - 20:52    عنوان: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 23 دی 1389
blank.gif

امتياز: 9360

سلام به همگی
از اول تاپیکو دنبال میکنم اما بنا به دلایلی قصد گفتن نظرمو نداشتم و بیشتر ترجیح میدادم شنونده باشم یا بهتر بگم بیننده. Eshve

نمیخوام بگم خانمها مقصر نیستن اما اگر بخواهیم درصدی بگذاریم من احتمال میدم آقایون 80درصد مقصرن!!بله مقصر!میدونم که گفتن این کلمه شاید درست نباشه و خون بعضی از آقایونم به جوش بیاره اما واقعیت همینه لااقل برای من . Winking

ایرانی عزیز خیلی معذرت میخوام اما به نظرمن اکثر مواقع همه چیرو به مسخره میگیرین وبه نظرم طرز تفکرتون به طریق خاصی با بقیه فرق داره و فکر میکنم که سعی دارین با دلایل نه چندان منطقی خودتون رو قانع کنین . درسته؟؟ Confused

نظر سووه و جزرجنون و سیب سرخ و مابقی هم جای خودش محترمه آم ما...
آهای کسایی که میگین مقصر خانومه عامل همه ی این بی بند و باریها مادران !!که چنین دخترهایی رو تحویل جامعه میدن باید بگم سخت در اشتباهید.کسایی که میگین خانوما با چششماشون اداهاشون اصولای ضایشون خودنمایی میکنن گاهی درسته! اما نه کاملا.
به نظر من عامل اصلی مرده!!که هر جا و تو هر شرایطی عین اینکه واجبه و انجام وظیفه محسوب میشه تقاضا داره و خواستشو به هر طریقی نمایش میده و به طرف میفهمونه (خانم کارمند و بسی محجبه رو تصور کنید که حتی وقت سر خاروندن نداره و در طول روز سخت مشغوله حالا یه مراجعه کننده ازش خودکار میخواد شما نمیدین؟؟؟اونم داده و موقع پس گرفتن آقا بهش میگه به درشم نگاه کن!!!!! حالا تو درش چیه؟؟؟آفرین, هم دخترا هم پسرا میدونن که جز شماره چیزی تو در خودکار جا نمیشه.(اینم بگم که هر کاری ام کرد نتونست کاغذرو ازتو دره خودکار دربیاره giggle ) خانم میگه که اگه چند لحظه بیشتر صبر میکرد با صدای بلند و رسا جوری که بقیه هم بشنون میگفتم :ببخشید آقا؟؟؟گفتین دره خودکارو چی کنم؟که پاک آبروش بره و دیگه از این غلطا نکنه البته این در صورتیه که طرف یه جو غیرت هنوز تو وجودش باشه اگه نه که خیلی ام پرو بر میگرده جوابتو میده و برعکس ضایت میکنه.یا فرد حزب اللهی که صددرصد حزب اللهی به نظر میرسه با اون ریشو و بند و بساطش و انگشتای پره انگشتر عقیق و فیروزه جسارت کنه و کارت هیئتشون رو به طرز خصوصی و با ایما و اشاره نثار کارمند دفتر کنه واقعا محشره !!!میخواد باهاش بری جمکران با کاروانشون !بعدشم بقیه مراحل و بعدشم ... Surprisedیکی نیست بگه آقا به ریش نیست به خدا به ریشس.هی! weeping
اینا یه قطرن از دریا. میخوام بگم که اگه جوونای ما این همه تلاش, صرف کردن وقتشون رو به موارد دیگری که عامل موفقیت و فراهم میکنه اختصاص میدان الان مهندسان و نخبه ها و مکتشفا انگشت شمار نبودن بودن؟؟
به نظر من این جور مسائل همون قدری که برای دختر افت داره برای پسرم داره توروخخدا ول کنید این حرفارو که پسره, مرده, برای اون عیب نداره!!!چقدر الکی قبول کردیم که اونا باید اینطوری باشن؟؟ اما قرآن میگه اول آقایون باید رعایت کنن بعد خانوما.میدونین چرا؟
وقتی خانومها چه محجبه و چه قرتی از این نگاه ها در امان نیستنMad جز این نمیشه نتیجه گرفت.و این موردم که یه پسری ممکنه با آرایش تحریک بشه یا اون یکی اگه بدن طرفم ببینه نشه به عامل دیگه ای بر میگرده. Winking
مورد بعد که در رابطه با دوستی دختر با افراد خانواده بود که عاملیه برای کاهش این جور مسائل رو هم کاملا قبول ندارم.
میدونید دختر پسرای ما باید ترس داشته باشن!!عین واقعیته آره ترس.چرا چون من به شخصه اگه ترس نداشتم و وجود 4برادرو یک پدر رو که عینهو بادیگاردن Very Happy انگار میکردم الان معلوم نبود وضعیم چی بود.بارها پیش اومده که خواستم برای لحظه ای جای دیگرون باشم جای برخی دوستام و یاد اینکه خونوادم همه جا هستن استغفرالله عین خدا !!! منو ازخطا به دور گذاشته ...البته این تنها دلیل نیست هر انسانی کم و بیش برای خودش عزت نفس داره و اگه یه کم منطقی باشه میبینه که این جور آدما نمیتونن تنهایی و کمبود محبت رو جبران کنن و حتما باید ترجیح بده که تنها باشه و این براش از هر چیزی بهتره.Smiling
از تنهاییش از کمبود محبتی که داره به طرز مثبتی استفاده کنه فوقش میشه شاعری عین پروین اعتصامی! میشه یه فیلسوف! یه دانشمند! ,جدی میگم .
خونه هم عین بقیه جاها یه حد حریم خاصی داره که باید رعایت شه .از حد مناسب کمتر یا بیشتر مشکل سازه.لازم به ذکره که من دارم جنبه های مختلف رو یاد آور میشم که همه چیرو اثبات شده ندونیم افتاد!
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
irani
پستتاریخ: دوشنبه 3 بهمن 1390 - 22:44    عنوان: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

عضو شده در: 9 آبان 1389
blank.gif

امتياز: 27975

ببخشید باز من اومدم

نمیخواستم نظر بدم اما انگاررررررررررررررررررر عده ای بد متوجه شدن Neutral

من کل نظراتم رو تو سه تا چهار پست اولی گفتم

عده ای بد برداشت کردن

پس برید و یه بار دیگه دو سه تا پست اول این تاپیک رو بخونید calculate

میفهمید من جامه منظورمه

بعدش هم گفتم که فصل الختام حرف من رو سیب سرخ زد

شاد باشید و شاد زندگی کنید thank

شاید که رستگار شوید confirm
بازگشت به بالای صفحه
Aliabadi
پستتاریخ: سه‌شنبه 4 بهمن 1390 - 06:17    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

عضو شده در: 30 بهمن 1388

blank.gif

امتياز: 60455

همانطور كه دوست عزيز سوه فرمودند، احترام به حريم انساني حقوق هر فرد و درك ان مانع اينگونه برخوردهاي منفي ميشه. ترويج و اموزش اين دسته رفتارهاي اجتماعي و حقوق فردي انساني از خانواده و مدرسه ، محيط هاي اجتماعي و محل كار و كوچه و خيابان شروع ميشه. رسانه هاي عمومي مي تونند در اين مورد بيشتر فرهنگ سازي كنند. در نهايت به احساس مسئوليت يك انسان منهاي هر نوع جنيستي بر ميگرده. زيرا هر فردي كاري خطا انجام بده در وجدان خود به ان كاملا واقف هستش. داشتن هدفهاي روشن و مثبت و مشغوليت هاي سازنده جوانان در محيط درسي و شغلي و خانوادگي و فعاليت هاي فرهنگي مانع بروز اين دسته رفتارها ميشه.
بازگشت به بالای صفحه
Aliabadi
پستتاریخ: سه‌شنبه 4 بهمن 1390 - 09:11    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

blank.gif

مقاله اي ديدم كه نكات جالبي در ارتباط با اين بحث در ان بود كه براي خواندن مثبت بنظر ميرسد و در فهم اين معضله شايد كمكي باشد.
++++++++++++++++++++++++
مهمترين مسئوليت هاي انساني

روانشناسي
شماره 1358 دوشنبه 11 مهر 1390

اولين مسووليتي كه هر انسان دارد در قبال خود است. اگر نتوانيم در برابر خود، فرد مسووليت‌پذيري باشيم در برابر هيچ فردي نمي‌توانيم مسووليت‌پذيري خود را ثابت كنيم. براي اينكه در قبال خود مسووليت‌پذير باشيد اول از همه بايد به روح و جسم خود رسيدگي كنيد، روح خود را بشناسيد و به آن اهميت دهيد.
اول اگر احساس مي‌كنيد حال روحي مناسبي نداريد‌ يا گره‌هايي از زندگي‌تان در روح خود مي‌بينيد حتما درصدد كمك گرفتن از يك روانشناس بربياييد تا بتوانيد با مشورت او روح خود را سالم و سرحال كنيد. اكثر مردان از گفت‌وگو با يك روانشناس در هراس هستند و دايما نياز خود را انكار مي‌كنند در حالي كه شايد بيش از نيمي از مشكلات‌شان در زندگي با مراجعه به روانشناس حل شود. پس از روح، رسيدگي به جسم يكي از مهم‌ترين مظاهر مسووليت‌پذيري در برابر خود است. به گفته كارشناسان، مردان كمتر از زنان به سلامتي خود اهميت مي‌دهند و كمتر درخصوص مشكلات جسمي به پزشك مراجعه مي‌كنند. شايد يكي از دلايلي كه ميانگين عمر مردان كمتر از زنان است نيز همين امر باشد.
دومين نكته، حفظ حريم شخصي خود است. هر فردي داراي يك حريم شخصي است كه در برابر هر يك از افرادي كه با آنها در ارتباط است، تعريف مشخصي دارد. مثلا حريم شخصي شما در برابر دوستان‌تان با حريم شخصي در برابر همسرتان متفاوت است. اما مهم اين است كه اين حريم شخصي وجود داشته باشد. گاهي افراد فكر مي‌كنند كه صميميت در روابط مختلف مي‌تواند اين حريم شخصي را تحت‌الشعاع قرار دهد در حالي كه بايد بدانيد‌ حريم شخصي يكي از لازمه‌هاي يك زندگي درست است. درست است كه حريم شخصي ما ممكن است از سوي ديگران از بين برود، اما گاهي خود ما هستيم كه اجازه مي‌دهيم افراد با ورود به اين حريم آن را از بين ببرند. پس به خود و حريم شخصي خود احترام بگذاريد و مرزهاي دقيقي براي ديگران تعيين كنيد تا بتوانيد در حفظ روابط‌تان نيز موفق‌تر عمل كنيد.
سومين نكته و يكي از بزرگ‌ترين مسووليت‌هاي زندگي شما اين است كه بتوانيد احساسات همسر خود را درك كرده و به آنها اهميت دهيد. پذيرش مسووليت در قبال احساسات همسرتان به اين معناست كه هميشه احساسات او را جدي گرفته و سعي می‌كنيد احساساتش را جريحه‌دار نكنيد.
مسووليت در برابر همسر
وقتي ازدواج مي‌كنيد يعني مسووليت يك فرد ديگر را به عنوان همسر خود پذيرفته‌ايد، شما در برابر همسر خود مسوول هستيد؛ به اين معنا كه هر اتفاقي خوب يا بد و در هر زمينه‌اي براي همسرتان بيفتد به طور مستقيم يا غيرمستقيم به شما مربوط است. وقتي سلامتي همسرتان به خطر مي‌افتد شما مسوول هستيد كه تمام تلاش‌تان را بكنيد تا همسرتان سلامتي‌اش را به دست بياورد و اين مسووليت‌پذيري حتي هنگامي كه پاي همسرتان پيچ مي‌خورد نيز وجود دارد. مسووليت ديگر، در برابر احساسات همسرتان است. مسلما يكي از بزرگ‌ترين دلايلي كه همسرتان، شما را براي ازدواج انتخاب كرده اين بوده كه شما توانستيد احساسات او را به دست بياوريد. پس يكي از بزرگ‌ترين مسووليت‌هاي زندگي شما اين است كه بتوانيد همواره احساسات همسر خود را درك كرده و به آنها اهميت دهيد. پذيرش مسووليت در قبال احساسات همسرتان به اين معناست كه هميشه احساسات او را جدي گرفته و سعي می‌كنيد كه احساساتش را جريحه‌دار نكنيد. احترام گذاشتن يكي از بزرگ‌ترين مسووليت‌هاي زناشويي است. احترام به نظرات، رفتارها و حتي تنهايي و حريم خصوصي همسرتان و همچنين احترام به خانواده، فاميل، دوستان و آشنايان همسرتان نشانه مسووليت‌پذيري شماست، پس به خود واقعي همسرتان احترام بگذاريد.
مسووليت در برابر فرزندان
وقتي صاحب فرزند مي‌شويد در مقام پدر او، يكسري مسووليت‌هايي داريد كه اكثر آقايان آنها را نمي‌دانند و فكر مي‌كنند كه تمام مسووليت بزرگ كردن فرزندان با مادر است و پدر فقط وظيفه دارد كه گاهي از سر تفريح با فرزندش سرو‌كله بزند. از همان ابتدا كه همسرتان باردار مي‌شود شما وظيفه داريد كه آرامش جسمي و رواني را براي همسر و فرزندتان فراهم كنيد و در اين مسير طاقت‌فرسا در كنار همسرتان باشيد و سختي‌هايي كه او به عنوان مادر متحمل مي‌شود را درك كنيد. پس از به دنيا آمدن نوزاد نيز در نگهداري او به همسرتان كمك كنيد و به فرزندتان اجازه دهيد، هميشه شما را كنار خودش احساس كند و شما را موجودي جداي از مادر نبيند. تماس جسمي با نوزاد از طرف پدر مي‌تواند در ارتقاي هوشياري نوزاد موثر باشد و از طرفي به همسرتان در امر بزرگ كردن بچه، كمك كنيد تا او نيز بتواند آرامش نسبي به دست بياورد و در تربيت و پرورش فرزندتان كوشاتر و مفيدتر عمل كند. هرچه فرزندتان بزرگ‌تر مي‌شود اگر بتوانيد با او يك رابطه دوستانه و صميمانه برقرار كنيد، به شما نزديك‌تر خواهد شد

منبع روزنامه شرق

++++++++++++++++++++

بانوان براي حفظ حريم شخصي خويش و احساس مسئوليت در قبال خويش با دسته اي از رفتارها ميتوانند مرزهاي دقيقي براي افراد غربيه و مزاحم قرار دهند تا مانع مزاحمت انها و تجاورز به حريم شخصي و حقوق شان شوند. بطور مثال انتخاب نوع لباس و رنگ و سادگي و عدم آرايش و خودنمايي بعنوان زبان سمبولي به افراد مزاحم غير مستقيم مي فهماند كه علاقه اي به جلب توجه ومعاشرت نداشته لطفا مزاحم نشويد!
زيرا خود بانوان با تدابير امنيتي و عقلاني مناسب ميتوانند مجالي به فرد قانون شكن ندهند.

- ابراز اعتماد بنفس در برخوردهاي اجتماعي و ندادن مجال مزاحمت و امادگي دفاع كلامي و غير كلامي يعني با حركات و رفتارهاي مخصوص از حريم خويش در صورت تعرض ، تسلط به تكنيك هاي ارتباطي در دفع شر ومزاحم ، استفاده از نيروي مثبت جامعه جهت جذب حمايت در اين مواقع ، همه توانمندي هايي هستند كه نياز به آموزش دارند. معمولا بانوان خجالتي و داراي اعتماد بنفس ضعيف اولين دسته قربانيان اينگونه تعرض ها هستند.براي اينكه بانوي قرباني ايندسته تعرضات نشود ميتواند با روشهاي مناسب زيادي به خود كمك كند. بطور مثال هميشه هر بانويي يك مبايل همراه با خود داشته باشند و در وقوع چنين شرايطي فوري مبايل خود را درآورده وبا گرفتن شماره مراكز انتظامي و شرح مشخصات ظاهري فرد مزاحم با صداي بسياربلند ، جوري كه فرد مزاحم خوب بتواند بشنود ......ويا خبر كردن اقوام خويش بوسيله مبايل مجال تجاوز و تخطي را به فرد خاطي ندهيد . با اين رفتار شفاف مي بيند كه پشت سر شما خيلي افراد ايستاده اند...... روش ديگر جلب كمك اجتماعي در مواقع ايجاد مزاحمت براي بانويي در مكان هايي كه از امينت كافي برخوردار نيست، به همراه داشتن يك سوت كوچك در گردن است تا در مواقع ضروري و خطرناك بخصوص ساعات شبانه از ان براي باخبر كردن و درخواست كمك از مردم از ان استفاده شود . اگرفرد خاطي داراي وسيله نقليه است دادن شماره ورنگ و مدل خودرو و هر گونه مشخصات دقيق چهره و لباس و علائم ظاهري و ميزان قد و رنگ مو و چشم و غيره ضروري كار مراكز انتظامي را راحت تر كرده و پيگيري ان را تسريع مي بخشد .ارائه اين مشخصات اوليه و وجود شاهدين نقش مهمي در اقدامات قضايي و مجازات فرد خاطي خواهند داشت. زيرا مراكز انتظامي با داشتن ايندسته اطلاعات مهم قادر به شناسايي و پيگيري فرد خاطي و مجازات ان هستند. در اين امور بانوان ميتوانند به نيروي انتظامي بخوبي كمك كرده و در تشريح مشخصات ظاهري از نيروي حافظه خويش كمك گيرند ولازمه ان نيز آموزشهاي لازم است. بهترين اقدام بلافاصله گرفتن عكس با مبايل از فرد متجاوزو ارائه ان با شاهدين به مراكز انتظامي است..
- عمل تجاوز به ناموس و حرمت بانوان در سطح اجتماعي و عرف بعنوان يك عمل زشت و كريح نهادينه شود وهمه افراد جامعه در هر مكان و زمان ان را تقبيح كرده و از قرباني حمايت لازم را نموده واز هر نوع همكاري با مراكز قانوني در اين موارد براي اعاده حق قرباني دريغ نكنند. ايندسته حمايت هاي اجتماعي در اين موارد بعنوان يك نورم براي همه جامعه پذيرفته شودو بعنوان ضد ارزش با اين تعرضات برخورد شود و به افرادجامعه تفهيم شود كه بي تفاوت از كنار ان عبور نكنند. زيرا پلنگ تيز دندان روزي در مكان خلوت ممكن است گذزش به خواهر و مادر انها هم ممكن است بيفتدو افراد خانواده بي تقاوت نيز قرباني اين اعمال خلاق گردند وخو دش هم دچار رنج شديد شود. ولي اگر همه افراد جامعه دست به دست هم داده و با اين دسته منكرات و اعمال زشت برخورد قانوني و اجتماعي كنند علاوه بر بالا رفتن سطح امنيت اجتماعي از صرف انرژي و هزينه هاي زياد نيروي انتظامي كاسته و نيروي انتظامي ميتوانند انرژي خويش را براي دستگيري خلاف كاران و متجاوزان خطرناك به مال و جان مردم در جاهاي ديگر مصروف نمايد..پرورش اين توانمندي يعني همكاري اجتماعي در اين امور ميتواند بوسيله رسانه هاي گروهي ، عالمان ديني ، حقوقدانها، كارشناسان اجتماعي و رواني گسترش يابد و در اين زمينه آموزشهاي لازم براي هر دسته اجتماعي تدوين و نشرو منعكس شود.حقوق دان ها در نشر اينگونه آموزشها از نقش هاي كليدي مهمي برخوردار هستند و مي توانند در كاهش ايندسته جرايم و گسترش امنيت بانوان سهم بزرگي ايفاء نمايند و با آموزش هاي مفيد كمك بزرگي به بانوان جامعه ما بنمايند. آموزشهاي حقوقي از جمله آشنايي با حقوق شهروندي نيز مي تواند از دبستان تا دانشگاه در برنامه هاي درسي گنجانده و نهادينه شود.

-آشنايي به فنون و تكنيك هاي غير كلامي وانگاره هاي غير كلامي لازمه در بيان رفتارهاي مناسب بانوان بطور مثال در ابراز فاصله و حفظ فاصله و عدم مجال ونزديكي فرد مزاحم به حريم شخصي با رفتارهاي بجا در هر مكان و شرايطي مي تواند حاوي پيام هاي روشني به فرد خاطي باشد كه كار تعرض را سخت ميكند.
- داشتن مبايل همراه و در صورت تعرض امكان تماس با مراكز انتظامي و امكان عكس برداري از فرد خاطي. استفاده از شاهدين صحنه و درخواست كمك از آنها براي شهادت براي اقدامات قضايي بعدي مهم است.
- در صورت تعرض در محيط جمعي و حضور شاهدين بانوي فوق بايد با صداي واضع و رسا همراه با اعتماد بنفس از افراد دور و بر خود تقاضاي كمك كند و با صداي رسا در صدد معرفي فرد متعرض و خاطي به مردم دورو بر خود باشد و از مردم بخواهد در چنين مواردي افراد انتظامي را خبر كنند.
بودن مراكز مخصوص جهت رسيدگي به ايندسته تخلفات براي بانوان جهت ثبت و معرفي افراد خاطي و تشكيل پرونده قضايي و تدوين قوانيني از جمله جريمه مالي و اجراي جريمه هاي مناسب براي افراد خاطي از ارتكاب ايندسته جرايم نيزمي كاهد. زيرا اگر فرد مزاحم و قانون شكن ببيند كه انجام ايندسته اعمال به نفع اش نخواهد بود از ان دست برميدارد..
- داشتن همراه در موقع حركت در ساعات ديروقت شب در اماكن خلوت ا ز موارد مثبت براي بانوان در عدم بروز اين موارد حوادث است.
هر مادري در نگهداري از فرزندش به اين امر واقف است كه علاج واقعه قبل از وقوع بايد كرد و قبل از اينكه فرزندش از منزل خارج شود ، هر مادري آموزشهاي لازمه را به فرزندش مياموزد. بنا براين لازم است كه والدين اجتماعي يعني سازمان هاي مربوط به بانوان در هر شهر و شهرستاني جلسات و كلاسهاي آموزشي مناسبي براي مشاوره و آموزش بانوان و پدران و برادران تشكيل دهند و در فرهنگ سازي وحل ايندسته مشكلات سهم مهم اجتماعي خويش را ايفاء نمايند. والدين نيز در حمايت از فرزندان خويش نبايد از اين امر مهم غافل بوده و آموزش اين موارد و پشتيباني از دختران و زنان خويش را ناديده بگيرند. زيرا خانواده اولين هسته و گروه حمايتي است كه ميتواند مانع اينگونه تعرضات شود و بخش بزرگ حمايت خانواده از اعضاي خويش در اين موارد است. لازمه اين مورد هم اعتماد و صداقت دو طرفه والدين و فرزندان با هم در بروز ايندسته تعرضات ميباشد. چنانچه افراد خاطي بدانند پشت هر بانويي عده بسياري ايستاده، براحتي قادر به تعرض نخواهد بود.........مولف

این مطلب آخرین بار توسط Aliabadi در جمعه 7 بهمن 1390 - 14:37 ، و در مجموع 3 بار ویرایش شده است.
بازگشت به بالای صفحه
Aliabadi
پستتاریخ: سه‌شنبه 4 بهمن 1390 - 09:41    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

blank.gif

تعرض به زنان و كودكان در معابر عمومي حبس و 74 ضربه شلاق دارد

راسخون :رييس دادگستري شهرستان ساوه گفت: همانطور که بعضي از رفتارها، تماميت جسماني ديگري را به خطر مي‌اندازد، برخي از رفتارها نيز موجب خطر بر ضد شخصيت معنوي افراد ديگر مي‌شود.

با اشاره به موضوع تعرض و مزاحمت براي اطفال و زنان در معابر و اماکن عمومي افزود: نمونه‌اي از اين رفتارها مزاحمت و تعرض به افراد به خصوص تعرض و مزاحمت براي اطفال و بانوان است که قانونگذار به لحاظ ويژگي جسمي و روحي و رواني آنان و به جهت فراهم کردن موجبات سلامت تأمين جاني و اخلاقي و تربيتي براي افراد مزاحم و تعرض مجازات تعيين کرده است.

وي افزود: ماده 619 قانون مجازات اسلامي اشعار داشته هر کس در اماکن عمومي يا معابر، متعرض يا مزاحم اطفال يا زنان شود يا با الفاظ و حرکات مخالف شئون و حيثيت به آنان توهين کند به حبس از دو تا شش ماه و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

وي با اشاره به اينکه تعرض به معناي دست
درازي کردن و احتمالاً مزاحمت جسماني مراد است، تصريح کرد: مزاحمت به معناي به زحمت و رنج انداختن است و کسي که با رفتار و کردار خود اطفال و زنان را به زحمت انداخته و يا اياب و ذهاب آنان را محدود سازد.

وي بيان کرد: توهين شامل حرکات، گفتار، رفتار و اعمالي است که موجب تخفيف و تحقير طرف شود و ملاک تشخيص اينکه چه الفاظ و اعمالي و حرکاتي توهين تلقي مي‌شود، عرف است و احراز آن با دادگاه است. مزاحمت و تعرض ممکن است در اماکن عمومي مثل مهمانخانه، هتل، کافه، رستوران، مسافرخانه، پانسيون، قهوه خانه، مساجد، ورزشگاه و ... باشد. در داخل اماکن يا معابر ممکن است اماکن ديگري وجود داشته باشد مانند باجة تلفن عمومي، تاکسي، اتوبوس و ... که اين مکان‌ها نيز مشمول موضوع هستند. ممکن است چنانچه مردي در معابر عمومي زني را بدون به کار بردن لفظ يا الفاظي و يا حرکاتي تعقيب کند و مسلم شود که قصد مزاحمت دارد و هدف وي از تعقيب مزاحمت است و عرفاً هم عنوان مزاحمت بر آن صادق باشد، اين عمل قبيح جرم است و در اين مورد فرقي نمي‌کند که مرد لفظي به کار برده باشد يا خير.

وي ادامه داد: لازم به يادآوري است که اصولاً فريادها و جارو جنجال‌هاي توهين آميز نسبت به افراد مشمول جرم توهين نسبت به افراد است. لکن سر و صداهاي غير متعارف که به ويژه شب هنگام در آرامش افراد اخلال ايجاد مي‌کنند موضوع جرايم بر ضد آرامش افراد است.

شاکرمي با بيان اينکه جوانان به خصوص دانشجويان و دانش‌آموزان ضرورت دارد توجه داشته باشند، افزود: مزاحمت يا تعقيب اطفال و يا زنان و يا به کار بردن الفاظ و يا حرکات که موجب تحقير و تخفيف آنان باشد جرم است و در صورت اعلام شکايت شاکي و يا دستگيري توسط مرجع نيروي انتظامي، دادگستري با متعرضان و مزاحمان و اهانت کنندگان به اطفال و زنان برخورد قاطع و بدون اغماضي خواهند کرد...........

منبع گزارش
راسخون
بازگشت به بالای صفحه
rezvaneh
پستتاریخ: سه‌شنبه 4 بهمن 1390 - 13:02    عنوان: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

blank.gif

Aliabadi عزیز خیلی خیلی ممنونم Hypnotized Hypnotized بنده که مطالبتون رو کپی می‌کنم تو word و با فونت درشت‌تر می‌خونم چون چشم‌هام اصلاً جواب گو نیست!! در هر صورت باز هم ممنون Winking

این مطلب آخرین بار توسط rezvaneh در سه‌شنبه 4 بهمن 1390 - 16:37 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
بازگشت به بالای صفحه
rezvaneh
پستتاریخ: سه‌شنبه 4 بهمن 1390 - 13:44    عنوان: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

blank.gif

اگر می‌خواهید حضور شما برای دیگران قابل تحمل باشد، به این قانون‌ طلایی توجه کنید: «فاصله را رعایت کنید»

با مطالب علی آبادی عزیز می‌شه به این نکته اذعان داشت که حریم اجتماعی فاکتور بسیار مهمی در جامعه‌ی انسانی محسوب می‌شود، هم برای حفظ ارزش‌های انسانی و هم برای داشتن جامعه‌ای سالم و سرشار از آرامش.

جنسیت در بحث ما نقش اصلی را ایفا نمی‌کند، چه زن و چه مرد باید در این جامعه وظایف انسانی و بعد دینی خود را رعایت کنند تا جامعه به سمت آرامش روحی افراد پیش رود. در این میان فاکتور‌هایی مثل رعایت بعضی نکات پوششی و رفتاری برای خانم‌ها و باطبع آقایان در پیشبرد این مقصود قابل ذکر است. تربیت خانوادگی و آموزه‌های شخص از محیط های مختلف
اجتماعی گامی دیگر در رسیدن به این هدف مطلوب می‌باشد.
بازگشت به بالای صفحه
mIn
پستتاریخ: چهار‌شنبه 5 بهمن 1390 - 01:18    عنوان: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 29 مهر 1389
blank.gif

امتياز: 9540

مهراد ، من یه پیشنهاد دارم ، نمیشه برای جستارهایی که مضمون بحث دارن یه گزینه انتخابی با عنوان بحث داشته باشه قبل اسمش :دی من تا الان فکر می کردم این جستار شعر اینا هست که واردش نشده بودم :دی

دوستانِ من ، نوشته های تندروانه ای ارسال نشده به نظرتون ؟

از مهراد ممنونم که حرفی رو زد که حرف خیلی از ما دخترهاست ، مساله حجاب و دختر بودن و پسر و این حرفا نیست ، به همدیگه احترام نمی زاریم ، نمی زاریم ،

من مشکل رو توی فرهنگ ناصحیح مون میدونم ، نه توی حجاب ، نه توی خانم ها و نه در آقایون . فکر نمی کنم قرار باشه همه چیو بیاریم بچسبونیم به دین و ایمان و غیره ، مثل بیکاری جوون ها ،

( یکمی متاثر شدم برخوردهای دوستان با همدیگه رو دیدم و خوندم ، )
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
soveh
پستتاریخ: پنج‌شنبه 6 بهمن 1390 - 16:09    عنوان: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

blank.gif

به هرحال همینکه دوستان و کاربران در اینجا سعی می کنن که حرفاشون را بزنن و حرفای دیگران را هم بشنون خیلی خوبه...

تمرین ِ گفتگو کردن در جامعه مجازی هم مزایای خیلی خوبه داره و آدمها را برای گفتگو کردن در جامعه واقعی آماده می کنه و بجز این....باعث میشه که سطح دیدگاه افراد ارتقا پیدا کنه.
بازگشت به بالای صفحه
glasy_heart
پستتاریخ: جمعه 7 بهمن 1390 - 22:53    عنوان: پاسخ به «ای زمین، دهان باز کن!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 23 دی 1389
blank.gif

امتياز: 9360

بعد از مدت ها هوسی کردیم بریم یه دوری بزنیم پیاده روی کنیم از قضا عمه بابای بنده هم از را رسید و مجبور شدیم که اون رو هم ببریم البته بگماااا زنه با محبتیه حدودا 70سالو داره اما سرحاله و ماشالله رو پای خودشه Eshve
بگذریم
موقع برگشت یه مسیری رو پیاده میومدیم که این عمه ما به خاطر اینکه خب تقریبا سنی ازش گذشته و نمیتونه با سرعتی که ما راه میایم راه بیاد یه کم عقب تر بود ما که جلوتر بودیم حواسمون بهش بود و هرچند قدمی که میرفتیم می ایستادیم که فاصلمون از حد معمول زیاد نشه و بنده خدا حس بدی پیدا نکنه.
اما... Hypnotized Hypnotized Hypnotized
یه ماشینی که راننده تقریبا میان سالی داشت(حدود 35-40)همپای ما شد و سرعتشو کم کرد
به عمه بابای من گفت:حاج خانوم برسونمت (باورتون نمیشه از لحن آدما نیتشونو تشخیص میدم)من سرمو گردوندم که قیافشو نبینم اما بی شرف ول کن نبود...
همین جوری حاج خانوم برسونمت برسونمت بیا بالا
حالا عمه ساده ما میگفت:نه داداش خودم میرم رامون نزدیکه Very Happy
من نمیدونستم اون لحظه بخندم یا گریه کنم اصلا روم نمیشه تیکه ای که به عمم انداختو بگم
چقدر خدارو شکر کردم که مردی همراهمون نبود و گرنه Surprised
یکی بگه اینام آدمن؟؟؟آخه عمه ی پیر منو چرا؟؟؟

یه مرد تقریبا مسنی تعریف میکرد میگفت که یه روز خواب بودم گوشیم زنگ خورد برداشتم صدا صدای یه دختره جوون بود میگفت:
سلام....خوبی؟؟؟؟میتونی صحبت کنی؟؟؟(بدون هیچ مقدمه ای)
این بنده خدا هم بد خواب شده بودو گفته بود:
لال که نیستم دارم حرف میزنم Very Happy
هی سوال پیچش کرده چند سالته؟بچه کجایی و ...
االه اکبر Surprised

این چی؟اینم دختره؟؟؟همونی که میگن ارزش زیادی داره؟ Sad

ای بابا بحث کردن در مورد این جور مسائل فقط وقت هدر کردنه از اون جمله مبحث هاییه که هیچ وقت جواب درستی ازش در نمیاد Sad

درپناه خدا سنجیده بدرخشید
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5  بعدی صفحه 4 از 5

فهرست انجمن‌ها » مباحث متفرقه » ای زمین، دهان باز کن!
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc