دوشنبه 17 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » فرهنگستان » ما سینما نداریم ☻

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک
 ما سینما نداریم ☻ « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
soveh
پستتاریخ: دوشنبه 1 اسفند 1390 - 01:15    عنوان: ما سینما نداریم ☻ پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

امیدوارم هرکسی که نماینده شهر ساوه در سال 1391 شد به فکر این معضل چندین ساله ساوه باشه و بتونه اون را حل کنه. تا کی باید جوونهای ساوه برای رفتن به سینما به تهران بروند؟

ایهاالناس آبرومون رفت....سال 1391 رسید....سال 2012.....ما در شهر دوم استان مرکزی زندگی می کنیم و سینما نداریم.
باور کنید من که الان این مطلبو می نویسم خجالت میکشم....نمیدونم مسوولین ساوه هم خجالت میکشن یا نه؟

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چکار میکنه؟ شهرداری ساوه نمیخواد اقدامی کنه؟

مطلب ذیل از صفحه شهر ساوه در فیس...بوک دزدی شده،امیدوارم حمید.آ منو ببخشن و اگه موافق باشن گاهی از مطالبشون استفاده کنیم.

تاریخچه سینما در ساوه: بنیانگذار سینما در ساوه شادروان احمد نوابی بود. اولین سینمای ساوه سال1324 در پشت میدان مخابرات کنونی ساوه احداث گردید و نخستین فیلمی که در آن پخش شد (بلبل در مزرعه) بود بینندگان میتوانستند با پرداخت 2 ریال آن را ببینند. بعدها بهای بلیط به 5 ریال افزایش یافت .در سال 1329محل سینما به خیابان انقلاب کنونی منتقل شد.در سال 1349برای گسترش خیابان سینما ویران شد وسینمای دیگری در ابتدای خیابان شهرداری(روبروی شهر بانی سابق) ساخته شد. این سینما نیز پس از مدتی تخریب شد و ساوه بدون سینما ماند.......توضیح عکس:نفر چهارم از راست :مرحوم* احمد نوابی* بانی سینما در شهر ساوه.
( البته در این نوشته اشاره ای به سینمای هلال احمر که اون هم نمیدونم چی شد و سینمای موقت اداره ارشاد نشده است)

بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
mIn(دوشنبه 1 اسفند 1390 - 23:33), soveh از این تاپیک تشکر میکنم 
Aliabadi
پستتاریخ: دوشنبه 1 اسفند 1390 - 08:23    عنوان: مهاجرت به تهران با تاسيس سينما و مراكز فرهنگي كمتر ميشود پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

عضو شده در: 30 بهمن 1388

blank.gif

امتياز: 60455

مهاجرت به تهران با تاسيس سينما و مراكز فرهنگي كمتر ميشود

داشتن يك سينما براي شهري ماوراي دويست هزار نفر و هزاران دانشجو يكي از اولين امكانات فرهنگي است كه تا كنون در باره ان تاخير فراوان شده . ساختن سينما و فرهنگسراي فرهنگي حداقل امكانات اوليه فرهنگي در يك شهر مثل ساوه با جمعيت مافوق 200و000 هزار نفري در نزديك پايتخت است . تاسيس امكانات فرهنگي در اين شهر از سويي عاملي است كه از مهاجرت عده كثيري از ساكنان بومي ساوه ازسمت جنوبي به تهران باز ميدارد و از سويي با بودن اين دسته امكانات اوليه در شهر ساوه دسته ديگري از جمعيت كه از شهرهاي جنوبي و يا غربي و شرقي ساوه روانه تهران هستند در اين بخش يعني ساوه متوقف مي مانند. با بودن اينگونه خلاء ها در شهرهاي از جمله ساوه خواه ناخواه بر روي افزايش تراكم تهران تاثير زيادي خواهد نهاد و هر ساله به ميزان تراكم جمعيت تهران افزوده ميشود. زيرا در دهه هاي گذشته شاهد بوده ايم كه بسياري از ساوه ايي ها مستقيم به تهران مهاجرت نموده و در حال حاضر نسل دوم و سوم ساوه ايي ها در تهران زندگي مي كنند.

در اين شهر تاسيس سينما و فرهنگسراي فرهنگي از عواملي هستند كه از ميزان مهاجرت جوانان ساوه ايي به اراك و تهران ميتواند بكاهد و اگر امكاناتي از اين دست در شهر ساوه فراهم شود چه بسا جمعيت زيادي در اين شهر مانده و از اين سمت شهر تهران نيز پرجمعيت تر ايني كه هست نشود. زيرا شهر ساوه يكي از نزديكترين شهرها به پايتخت يعني تهران است وقتي جونان در اينجا امكانات كافي فرهنگي نداشته باشند روانه تهران ميشوند. از طرف ديگر اگر امكانات فرهنگي بيشتر در شهر ساوه بوجود ايد شانس اينكه عده بيشتري از فارغ التحصيلان شهرستاني در اين شهر بمانند واين دسته تحصيل كرده خواه نا خواه در پديده سازندگي ساوه از بسياري جهات تاثير مثبت خواهند نهاد. اگر تا سالهاي اينده وضع به اين صورت پيش برود فكر كنم جمعيت زيادي به نزديكترين شهر يعني اراك و تهران مهاجرت كنند . در ثاني با درصد بالاي جوانان دانشجوي ساوه ايي و مهاجر از شهرهاي ديگر ايران و تهران با داشتن سينماي مفيد مجبور نيستند كه به ويدئو شاپ مراجعه كنند و اوقات فراغت خويش را با ديدن فيلم هاي خوب و بهترين گزيده هاي فستيوال ها صرف مي كنند و آموزه هاي فرهنگي در سطح استاندارد شده و بالايي قرار خواهد داشت. من نميدانم در اين ويدئو شاب ها چه جور فيلم هايي پخش ميشود؟ ايا دوستان در اين باره ميتوانند بيشتر توضيح دهند؟ ممنون خواهم شد. تاثير مثبت ساختن سينما و مراكز فرهنگي در ساوه اين است كه در تثبيت جمعيت شهري كمك كرده و در تثبيت هويت اجتماعي و محيطي اين جوانان موثر است . زيرا اين دسته جوانان از دامن خانواده به گوشه دور تري مانند تهران پرتاب نمي شوند و اگر در شهر خود در كنار خانواده خويش باشند از حمايت و گرمي بيشتر محيط طبيعي و بومي خود به اشكال مختلف بهره مند خواهند شد.

براي سازندگان سينما با بودن اينهمه جوانان ساختن يك سينما انهم بدون رقيب ديگر از نظر اقتصادي مقرون به صرفه و درامد زا خواهد بود. از نظر اجتماعي و فرهنگي شهر ساوه نيز اين شانس را خواهد يافت فستيوال هاي فيلم سال كه در تهران و ديگر شهرها پخش ميشود از جمله دهه فجر راديده و با نو آوري هاي هنرمندان ايراني بيشتر آشنا يي يابد. نوشته زير هم از سايت افتاب گردان گرفته شده كه براي خواندن مناسب ديدم...........مولف

================================================

گزارش ايرنا:

روز ‪ ۲۱‬شهريورماه به‌عنوان روز سينمانامگذاري شده، سينما واژه‌اي است كه در شهر ساوه نا آشنا است.

شهر ساوه يكي‌از مهمترين قطب‌هاي صنعتي كشور محسوب مي‌شود كه جمعيتي انبوه را از شهرهاي مختلف كشور به سوي خود مي‌كشاند با وجود اين، امكانات فرهنگي اين شهر متناسب با مهاجر پذيري و رشد جمعيت آن نيست.

جمعيت شهر ساوه اكنون بيش از ‪ ۲۰۰‬هزار نفر است كه حدود ‪ ۴۰‬هزار نفر را مهاجران تشكيل مي‌دهند.

ميزان رشد جمعيت در اين شهرستان ‪ ۲۴‬درصد اعلام شده كه اين نرخ بيشتر از ساير شهرهاي استان مركزي است.

از طرفي كارشناسان مسايل فرهنگي معتقدند باتوجه به رشد جمعيت و توسعه صنعتي، شهرستان ساوه امكانات فرهنگي اين منطقه محدود است و مردم اين شهر حتي از داشتن يك سالن سينما محرومند.

رييس سازمان تبليغات‌اسلامي ساوه گفت: سينمابعنوان يك مركز فرهنگي و هنري مي‌تواند اثرگذاري فراواني در ميان مردم هر جامعه‌اي داشته باشد.

حجت‌الاسلام "حسن صلاحي" افزود: سينما تجلي گاه تبديل اثرگذاري از گفتار به‌رفتار است و بطور يقين اثرگذاري هنر و فرهنگ از طريق رفتار بسيار بيشتر از گفتار خواهد بود و همين امر بيانگر اهميت سينما و وجود سالنهاي سينما در هر شهري است.

يكي از اين شهروندان گفت: در سالهاي گذشته برخي از فيلمها بر روي پرده سالن اجتماعات هلال احمر ساوه اكران مي‌شود اما اين سالن استاندارد نيست و به علت قديمي بودن و كمبود فضا، نياز علاقه‌مندان را برآورده نمي‌كند.

"محمد باباخانلو" افزود: اين مكان كه در داخل مجتمع فرهنگي و ورزشي هلال احمر قرار گرفته هر چند وقت يكبار بنا بر موقعيت زماني اكران فيلم دارد.

ازطرفي رييس اداره فرهنگ وارشاد اسلامي ساوه گفت: طبق‌استانداردهاي موجود در كشور براي هر ‪ ۳۰۰‬نفر يك صندلي سينما بايد وجود داشته باشد و اين در حاليست كه در اين شهر سينماي استاندارد وجود ندارد.

"علي شعباني" افزود: فراواني مراكز وديو كلوپ در ساوه باعث شده است كه تمايل به‌احداث سينما كمتر شوداما كارشناسان امور فرهنگي معتقدند كه ويديو كلوپ نمي‌تواند جايگزين سينما شود.

وي اضافه كرد: درحال حاضر اين اداره به يكي از سرمايه‌گذاران و علاقمندان بخش خصوصي مجوزاحداث سينما داده‌است واميدواريم اين مشكل باساخت يك سينماي استاندارد برطرف شود.

________
اميدواريم هر چه زودتر شاهد ساخت سينمايي جذاب در ساوه باشيم.

منبع گزارش سايت آفتاب گردان
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
rezvaneh
پستتاریخ: دوشنبه 1 اسفند 1390 - 14:59    عنوان: پاسخ به «ما سینما نداریم ☻» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 16 تیر 1390
blank.gif

امتياز: 33520

فقط برای خنده...

ساوه‌ی بی سی‌نما! ( انشایی از زبان یک کودک خردسال...)

من شنیده‌ام که سینما جای خیلی خوب و فرهنگی می‌باشد و برای گذراندن اوقات فراغت خوب است، بابای من که یک آقا معلم عینکی با نمک و نسبتاً چاقی است این را می‌گوید!!
من شنیده‌ام و حتی در بعضی فیلم‌ها دیده ام!! که آنجا یک سالن بزرگ دارد پر از صندلی، با یک دیوار بزرگ که فیلم را بزرگ کرده و روی آن می‌اندازند تا ماها بریم وروی صندلی‌ها بشینیم و تند تند تخمه بشکنیم و فیلم ببینیم و لبخند بزنیم تا فرهنگمان بالا رود!؟؟ من در ساوه زندگی می‌کنم...بیچاره شهر ما ساوه خیلی فقیر و بی چیز است منظورم از این چیز..خیلی چیزهاست که یکی از آن چیزها همین سینما می‌باشد....بعضی از بچه‌ها که با مامان و بابای خود به تهرا ن رفته‌اند می‌گویند آنجا سینما زیاد دارد البته ما هم به تهران رفته ایم یک بار رفتیم مامان بزرگ را به دکتر بردیم و از بس حال همه گرفته بود گفتند گور بابای سینما!!! یک بار هم رفتیم تا مامان و خاله خرید کنند اما این قدر این پاساژ اون پاساژ کردند که من از خستگی خوابم برد و بیدار که شدم در ساوه قرار داشتیم و همان جا بغضی گلوی من را فشردWorriedمن که کودکی بیش نیستم اما دایی محمد من که جوان است می‌گوید از بس رفتیم دریاچه حاج بلوک خسته شدیم! دلمان یک سینما می‌خواهد که با دوستانمان برویم و حال کنیم، دایی محمد من که تازه پشت لبهایش سیاه شده، اما همه می‌گویند سبز شده و من نمی‌دانم چرا؟ میگوید حیف این ساوه نیست که یک سینما نداشته باشد؟ آبرویمان رفت پیش دوست‌های تهرانیمان که هرهر به ما می‌خندند و می‌گویند عهد بوقی...؟!!

ای خدای بزرگ از تو می‌خواهم به شهر من ساوه کمی پول بدهی تا بتواند برای خودش یک سینما بخرد، که لااقل جوان‌هایش در سطح شهر برای تفریح پراکنده شوند!!! و هی به دریاچه نروند که قلیان دو سیب و نعناع را بکشند و انگل اجتماع شوند و به زن‌هایی که اسمشان ناموس است هی نگاه کنند!!؟.. بروند همان سینما و تخمه بشکنند و همان کار بی‌تربیتی فیل را بخورند!!؟Very Happy، و فیلم‌های خیلی قشنگ ببینند مثل جدایی نادر از سیمین... تا کمی فرهنگ را به ارث ببرند و چیزهای خوب یاد بگیرند....این بود انشایی من... Winking
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک صفحه 1 از 1

فهرست انجمن‌ها » فرهنگستان » ما سینما نداریم ☻
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc