دوشنبه 17 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » فرهنگستان » قابل توجه دختران عزيز ساوه‌سرايي

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک
 قابل توجه دختران عزيز ساوه‌سرايي « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
atena
پستتاریخ: شنبه 23 اردیبهشت 1391 - 00:51    عنوان: قابل توجه دختران عزيز ساوه‌سرايي پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 26 مهر 1389

iran.gif

امتياز: 33700

حيات جامعه اسلامي در گرو حياي دختران و زنان مسلمان
يکي از عوامل استحکام خانواده و اجتماع ، ملکه ي نفساني عفاف است که اگر در جان زنان و دختران سرزمين‌مان و شهر كوچكمان پرورانده شود به ثمر نشسته و حاصل آن مصونيت و در نتيجه قرب و نزديکي به خداوند خواهد بود.
چند وقتي هست كه تيتر هاي خبري خيلي عجيب و هولناكي از جامعه زنان سينماي ايران از شرق و غرب عالم به گوش مي‌رسد كه حسابي من را هم كه متولد يك شهرستان مذهبي و كوچك و حتي نزديك پايتخت هستم را شوكه مي‌كند.
البته نه اينكه بدنه‌ي اين جامعه فقط دچار اين بيماري شده نه ؟ و يا اينكه همه در اين جامعه دچارش شده باشن.
ولي وقتي در شهر كوچك خودمون هم كنكاش مي‌كنيم متوجه نفوذ اين فرهنگ بي فرهنگ در ساوه هم مي شويم.
در شب ميلاد دخت نبي اكرم الگوي بانوي مسلمان كه در پوشش و کردار،گفتار، و نگاه نمونه بوده‌اند، شايد فرصت مناسبي باشد تا كمي خودمان رو نقد كنيم و شايد هم تلنگري باشد به مسئولان فرهنگي و خانواده هاي با اصالت ساوجي كه در زير ساخت‌هاي فرهنگي و آموزشي خود بررسي و شايد هم تغيير قرار دهند.
قرار نيست يك بحث تخصصي و خاصي را در اين زمينه داشته باشيم فقط قرار هست تا به مظاهر بد حجابي در اماكن عمومي شهر و اينكه چرا براي رفع آنها هيچ فكري نمي‌شود بپردازيم.
دوستان شايد اولين جايي كه در ساوه خانواده هاي ما رو به فكر فرو مي‌برد كه اين فرهنگ چه سنخيتي با فرهنگ بومي مردم دارد، بعضي بوتيك‌هاي بازار باشد.
البته اصلا به بخش اعظم فروشنده‌هاي شهر كه شبيه مدل‌هاي لباس فرانسوي شده‌اند كاري نداريم و بحث ما روي ويترين بوتيك ها هست. پوشش و زيباشناختي، اسلامي ايراني و بومي دختران نوجوان و جوان ما در سال‌هاي اخير دچار يك تحول بزرگ شده‌ كه بازاريان عزيز هم در سوق دادن آن بي تقصير نبوده‌اند.
در خيلي از شهرهاي ايران شاهد فروشگاه‌هاي بزرگ و شيك حجاب و مدل هاي ايراني اسلامي براي دختران و پسران هستيم كه با استقبال جوانان رو به رو شده و متاسفانه در شهر كوچك ما كه داراي فرهنگ چند گانه هست چيزي شبيه به آن هم يافت نمي شود.
آيا حمايت سازمان‌ تبليغات اسلامي در اين امر نمي‌تواند كمكي به اين موضوع كند؟
چند سال پيش افتخار اين را داشتم كه در اولين نمايشگاه حجاب كه در ساوه برگزار شد به عنوان نماينده دينا و حجاب برتر حضور داشته باشم. يادم هست يكي از مسئولان سازمان تبليغات اسلامي تاكيد داشت كه لباس فرم و پوشش دختران مدارس شهر رو با اين مدل‌هاي بروز و شيك و شاداب، جوان پسندانه تر بايد كرد كه هنوز هم هيچ اقدامي نشده است. آيا تغيير ذائقه دختران نوجوان شهر در پوشش ظاهري نمي‌تواند تاثيري در عفاف و حجاب آنان در سال‌هاي بعد زندگيشان باشد؟ آيا اين امر هم با حمايت سازمان تحقق نمي‌پذيرد؟
يكي ديگر از اماكن عمومي كه خيلي باعث تعجب مي‌شود يكي از سالن‌هاي به نام شهر است كه تمام پرسنل خانم آن هنگام سرويس دهي به ميهمانان بدون حجاب ظاهر شده و حتي هنگام ورود آقايان هم تغييري در نوع پوشش خود نمي‌دهند.و به نظر مي‌رسد با نظارت كافي مسئولان اين‌گونه رخنه ها كه بوجود آمده قابل پر كردن باشد زيرا بسط آن به ساير سالن‌ها و تالار ها عواقب ناگواري را بدنبال خواهد داشت.
حالا بحث حجاب و عفاف در دانشگاه‌هاي شهر كه بماند.
به نظر مي‌رسد گسترش فرهنگ پورنو در جهان گريبان جامعه شيعي ما را هم گرفته و خود را در شكل‌هاي مختلفي نشان مي‌دهد.
البته اينكه تمام كوتاهي ها را به گردن مسئولان و فرهنگ سازي آنان بيندازيم كمي كه نه خيلي اشتباه است. حضور ماهواره و اينترنت و عدم نظارت درست بر فرزندانمان بزرگترين و يكي از بارزترين دلايل ورود مردم به اين نوع از مشكلات است.
و حالا پيشنهاد و يا يك الگوي مناسب براي دختران شهر من كيست و يا چيست؟؟؟؟
موفق ترين دختر و خانم ساوجي كه توانسته در عرصه اجتماعي و فرهنگي الگوي دختران ساوجي باشد كيست؟؟؟؟
در چه بستري امكان رشد دختران عفيف در شهر ميسر مي‌شود؟؟؟؟ تا بتوانيم به آينده اميدوارانه تر نگاه كنيم.
كوتاهي از كيست از چيست؟؟؟؟ آيا خود عامل بروز آن هستيم؟؟؟؟
آيا الگو پذيري دختران سرزمين ما از بانوي هجده‌ ساله اي كه جايگاه رفيع علمي، سياسي و مذهبي و مكارم اخلاقي و عنايات و معجزات دارد نمي‌تواند حيات طيبه جامعه‌ي ما را تامين كند. اما چگونه؟؟؟؟
بسم الله الرحمن الرحيم
إِنَّا أَعْطَيْنَاكَ الْكَوْثَرَ (1) فَصَلِّ لِرَبِّكَ وَانْحَرْ (2) إِنَّ شَانِئَكَ هُوَ الْأَبْتَرُ (3)
به نام خداوند بخشنده‌ي بخشايش‌گر
ما به تو كوثر ( خير و بركت فراوان) عطا كرديم!
پس براى پروردگارت نماز بخوان و قربانى كن!
(و بدان) دشمن تو است ، که قطعاً بريده ‏نسل و بى ‏عقب است

از سوی خدا انس که نه حوریه آمد

از بهر شفاعت به قیامت،به جهان شافعه آمد

امشب ز محمد نزد دامان خدیجه

انگیزه خلق دوجهان فاطمه آمد

ميلادش مبارك؛
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
rezvaneh(شنبه 23 اردیبهشت 1391 - 12:33), atena از این تاپیک تشکر میکنم 
rezvaneh
پستتاریخ: شنبه 23 اردیبهشت 1391 - 13:55    عنوان: پاسخ به «قابل توجه دختران عزيز ساوه‌سرايي» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 16 تیر 1390
blank.gif

امتياز: 33520

سلام علیکم و رحمة الله و برکاته....

آتنا جان، خانم میرزایی عزیز، بحث بی حجابی و یا بدحجابی از اون دسته از بحث‌هایی که چه در آفتابگردان و چه در ساوه‌سرا، به عناوین مختلف در باب اون سخن‌ها رفته است...ولی متأسفانه گاهی بحث‌ها جبهه‌گیرانه پیش رفت و از حالت بحث عموی خارج شد...

به نظر بنده‌ی حقیر( نظر شخصی دوستان) در ابتدا به خاطر یه سری صحبت‌‌هام معذرت می‌خوام.

بذارین کمی شفاف صحبت بکنیم.....
جمع کردن بی حجابی و یا حتی بد‌حجابی از سطح کشور و نه تنها شهر خودمون....بنا به قدرت بزرگان و سیطره‌ی قدرت مسئولان خاصه.....از آب خوردن هم راحت‌ تره...حالا چرا اون طور که باید و شاید جلوگیری و ریشه کن نمی‌شه Exclamation Question Question
دلایلی ورای صحبت در این تاپیک رو داره...همون مصلحت فدای.....

حالا از سطح جامعه که بگذریم می‌رسیم به خوده شخص....من چندین بار گفتم و باز هم می‌گم....حجاب رفتاری و حیای رفتاری مهمتر از حجاب ظاهری ست!!!!

ببین آتنا خانم من می‌دونم شما هم می‌دونی از یک مادر بی مسئولیتی که بجای تربیت دخترش صبح تا شب راسته بازار و از این آرایشگاه در میاد می‌ره اون باشگاه....می‌شه توقع دختر عفیفه داشت؟؟ منظورم از عفیفه.....چادر و ساق دست و هد سر و جوراب مشکی و.....اینا نیست ها....که البته اینها هم بنا به اصل اعتدال عالیه.

یه خانمی از دوستان شده بودن مربی مهد کودک....در اولین روز کاری که آقا پسرهای 4-5 ساله تو کلاس نشسته بودن...یهو یه پسر کوچولویی از وسط جمعیت می‌گه: خانم اجازه؟ شما لباس.....چه رنگی استفاده می‌کنین؟ می‌شه ببینم؟؟؟؟؟؟ این دوست ما که یه مقداری بیش از یه مقدار خجالتی هستن! زبون مبارکشون بند میاد از کلاس می‌زنه بیرون! می‌گفت: رضوانه نمی‌دونستم بخندم و یا گریه کنم..........؟! من تو همچین جامعه‌ای با همچین خانواده‌‌هایی که همچین بچه‌هایی پای منقل و قلیون و ماهواره بزرگ می‌کنن، می‌تونم دهنم رو باز کنم بگم فاطمه‌ی زهرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نه انصافه؟

وقتی مادری می‌ترسه دختر 5 سالش رو خونه‌ی همسایه بذاره که پسر هم سن و سال اون رو داره...من بیام از درست کردن لباس محصل‌های راهنمایی صحبت کنم واسه آینده‌ی روشن داشتنشون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یادش بخیر........یه زمانی اینقدر یول و به قول خودمونی خر بودیم که تا پنجم با پسرای محل خاله بازی می‌کردیم و تا سوم راهنمایی فوتبال...ای داده بی داد...

بله همه رو نباید به یه چوب روند و یا زد.....اما خانم محجبه‌ای که خیر سر امواتش خانم جلسه‌ای و میاد بعد دو تا زهرا زهرا گفتن و حسین حسین کردن بعد مجلس لباس هایی که دخترش از کیش آورده رو می‌فروشه؟ و دو تا دختر مثلاً خوب و مامانی که معلوم نیست واسه شوهر پیدا کردن رفتن تو مجلس یا از ترس اینکه نمی‌شه تو خونه تنهاشون گذاشت به زور رفتن تو مجلس....این خانم بشه الگوشون؟؟؟؟؟ هیهات.....که دیکه کنندگان عصر من یزدید صفتانی در لباس حسین‌اند.

از کجا بگم؟ چند وقت پیش با یکی از دوستام تو مخابرات راه می‌رفتیم که.... گذری رفتیم لباس فروشی شکیل Very Happy حیدربابا!!!

فکر نمی‌کردم اونقدر آدم رو اونجا ببینم....همون ورودی که داخل شدیم.....چند تا سبد گذاشته بودن که داخل یکیش شلوارک مردونه بود....داخل یکیش تیشرتای سایز بزرگ و در کمال ناباوری داخل یکیش ست زنونه(ناباوری نه واسه اینکه چرا ست اونجاست؟ واسه اینکه مگه جامعه اسلامی نیست؟ پس چرا ست اونجاست؟جلوی دید همه؟...جالب که یه آقایی در کمال خونسردی داشتن برای خانمشون ست انتخاب می‌کردن و هر کدوم رو که برمی‌داشتن بالا میودردن ور انداز می‌کردن واسه انتخاب!!!!!!!! خانمشون هم می‌خندیدن بعلاوه فروشنده‌‌ها Exclamation Question البته و صد البته که بزرگان و مسئولان شهرمون در این امور عمراً از حیدر بابا خرید کنن که بخوان قدوم مبارک رو اونجا بذارن.. واسه رضای خدا هم نه.....واسه مسئولیت خودشون نباید یه سر بزنن ببینن چه خبره؟؟؟؟؟؟ یا میان سرم می‌زنن و خودشون رو به ندیدن می‌زنن؟؟؟؟ باید با دیده بازتری به مسائل نگاه کرد

انشاءالله همه که آنجلینا جولی رو میشناسین؟ سفیر صلح....وقتی خواست به یه کشور مسلمان که دقیقاً نمیدونم افغانستان بود و یا...؟ بگذریم....چنان حجابی گرفته بود که اگه من نمی‌شناختمش می‌گفتم: خوده مریم مقدس!!! و باز هم انشاءالله که کتایون جون ریاحی هم می‌شناسین، همون زلیخا خانم!!! ایشونم لطف فرمودن شدن سفیر صلح ایران اسلامی....یه چارقد نصمه نیمه انداخته و گردن باز و بلوز و شلوار....بگذریم از آبروریزی که شد و حرفایی که پشت ایران مثلاً اسلامی زدن.....من می‌خوام بدونم این خانم از پای بته که تو افغانستان سبز نشد...وزیری، رئیس جمهوری...چمیدونم خانم فلانی....ایشون رو بدرقه نکردن؟ قبلش با ایشون صحبت نکردن؟ ندیدن چه افتضاحی بار آورد و بهش لوح سپــــــــــــــــــــــــاس دادن؟؟؟؟؟؟؟؟ و باز هم تکرار می‌کنم با دیده بازتری به مسائل نگاه کنید دوستان عزیز.

مگه کار هست که بخواد واسه عفیف و غیر عفیف باشه؟؟ گیرم که کارم باشه؟ الان الی ماشاءالله دختر خانم‌های و خانم عفیفه...تو شرکت‌ها.....نیستن؟ کی باید بره واسه کنترل؟ مامان بزرگه من؟

خدا اموات زمستون رو بیامرزه که لااقل سرمایی داشت که خانم‌های زیبا اندام شهرمون یه پالتوی کوفتی بندازن رو تنشون...حالا تابستون شروع می‌شه و گرما و .....بازار داغ مانکن‌های 120 کیلویی ساوه!!!

آتنا جان به شخصه به طرز فکرت و به احساس مسئولیتت احترام می‌ذارم....اما با حقیقتی که جلوی چشمم...آینده رو روشن نمی‌بینم....من به شخصه خجالت زده‌ی خانم فاطمه‌ی زهرا هستم نه به خاطر دختر پیامبر بودنش و نه به خاطر همسر علی بودنش، نه... تنها به خاطر خانم بودنش و انسان بودنش و درک ارزش زن بودنش....من به شخصه نمی‌تونم خانم رو الگو قرار بدم...نمی‌تونم....سخته خیلی سخت و فوق العاده پر مسئولیت....اما برای شخصیت خودم ارزش قائلم،‌ برای زن بودنم، برای حریمم و افسوس که مادرانه عصر من..مادر آب و آینه و شمعدانی و حافظ و قرآن نیستند....بلکه مادران مش و پروتز و خوش اندامی و فرنچ ناخن و مادران دستگاه تخم مرغ آپز کن هستند.... و کوچکترین زمانی را برا پرورشدختر و حتی پسر خود صرف نمی‌کنند و فرزنده بی محبت و بی...تربیت...بزرگ می‌شود با ماهواره، با فیلم و پیش می‌رود با دوستانی دشمن و .........اینجاست که باید گفت: این خانه از پای بست ویران است.
بازگشت به بالای صفحه
atena
پستتاریخ: شنبه 23 اردیبهشت 1391 - 22:12    عنوان: پاسخ به «قابل توجه دختران عزيز ساوه‌سرايي» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 26 مهر 1389

iran.gif

امتياز: 33700

rezvaneh, ممنون از نظرت
واقعا توي اين قضيه از من نوعي و تو كه كاري بر نمياد.
انشالله خانواده هايي كه دارن به قول آقاي خاتمي كه مدام در خطبه هاي نماز جمعه اعلام ميكنن با وجود ماهواره بچه هاشون رو روي هوا بزرگ مي‌كنن به گذشته و آينده‌‌اي كه براي بچه‌هاشون ترسيم كردند بيشتر فكر كنن بلكه حداقل اين ام الفساد رو از خونه‌هاشون جمع كنن.
فاطيما يا همون فاطمه(س) خودمون حتي در مناطق غير مسلمان هم الگوي دختران هست.
اميدوارم بافت مذهبي شهرستان دچار شكست نشه. البته غيرت مردان ما هم در اين مهم تاثير بسزايي داره.
برخي از معروف‌ترين كتاب‌هايي را كه درباره دخت نبي اكرم(ص) نگاشته شده، رو مرور مي‌كنيم:

* اخلاق‌ فاطمه‌ (س) نوشته احمد لقماني‌، نشر عطر سعادت‌

در اين‌ كتاب‌ به‌ ديدگاه‌هاي‌ اخلاقي‌ در سيره‌ و سخنان‌ الهي‌ زهراي‌ مرضيه‌ (س) پرداخته‌ شده‌ است‌. نخست‌ اخلاق‌ اجتماعي‌، خانوادگي‌، سياسي‌ و اقتصادي‌ مورد نگارش‌ قرار گرفته‌، و سپس‌ 13 ويژگي‌ اخلاقي‌در زندگي‌ حضرت‌ زهرا (س) بحث‌ شده‌ است‌. موضوع‌ كتاب‌ جوانان‌ و جامعه‌ معرفي‌ شده‌ است‌.

* اشكنامه‌، نوشته مهدي‌ صفياري‌، نشر ام‌ابيها

اين‌ كتاب‌ اشعار سروده‌ مهدي‌ صفياري‌ در مرثيه‌ و نوحه‌ خواني‌ حضرت‌ زهرا (س) و قسمتي‌ نيز در اواخر كتاب‌ مرثيه‌ و نوحه‌ خواني‌ ايام‌ محرم‌ است‌. عنوان‌ ديگر كتاب‌ "مجموعه‌ نوحه‌ و مرثيه‌ ايام‌ فاطميه‌ است.

* اما دخترم‌ فاطمه‌ ...! نوشته ب‌، ام‌ نرجس‌، انتشارات‌ دليل‌

اين‌ كتاب‌ در دو بخش‌ است‌: بخش‌ اول‌ مناقب‌ فاطمه‌ (س) از زبان‌ پيامبر (ص) باعنوان‌هاي‌ زير: 1. مناقب‌ فاطمه‌ (س) قبل‌ از اين‌ عالم‌. 2 . مناقب‌ فاطمه‌ (س) در اين‌ عالم‌. 3 . مناقب‌فاطمه‌ (س) بعد از اين‌ عالم‌. بخش‌ دوم‌: مصائب‌ فاطمه‌ (س) از زبان‌ پيامبر اكرم‌ (ص) ‌است‌. اين‌ كتاب‌ جلد دوم‌ از سري‌ "در آستان‌ فاطمه‌ (س) " است‌. عنوان‌ ديگر كتاب‌ "مناقب‌ و مصائب‌حضرت‌ زهرا (س) از زبان‌ پيامبر (ص) " است.

* انارهاي‌ آسماني‌، نوشته مجيد ملا محمدي، نشر مطهر

در اين‌ كتاب‌ چند قصه‌ درباره‌ حضرت‌ زهرا (س) آمده‌ كه‌ اولين‌ آن‌ها قصه‌ انارهاي‌ آسماني‌ است‌ و كتاب ‌به‌ نام‌ آن‌ اسم‌ گذاري‌ شده‌ و ساير داستان‌ها بدين‌ قرار است: انارهاي‌ آسماني، چادر ساده فاطمه‌ (س)، مسابقه‌ خوشنويسي‌، يك‌ تك‌ لبخند، پس‌ از سه‌ روز، قصه‌ عطر خوشبو و هديه‌هاي‌ بهشتي‌. عنوان‌ ديگر كتاب‌ "داستان‌هايي‌ از زندگي‌ حضرت‌ فاطمه‌ (س) " است‌.

* انوار حديث‌ كساء، سيد اسد عالم‌ نقوي‌، انتشارات‌ طاووس‌ بهشت‌

در اين‌ كتاب‌ حديث‌ كساء را با اسناد معتبر شيعه‌ و از منابع‌ اهل‌ سنت‌ نقل‌ كرده‌ است‌. بعد از ذكر حديث‌كساء شرح‌ و تحليل‌ قصة‌ كساء به‌ صورت‌ شيوا و عاطفي‌ آمده‌ و سپس‌ چند حديث‌ در محبت‌ و ولايت‌ آل‌محمد (ع) ذكر شده است‌.

* زندگاني حضرت فاطمه (ع)،برگزيده منتهي الامال، حاج شيخ عباس قمي، دفتر نشر برگزيده

اين كتاب در سه فصل است؛ فصل اول: ولادت با سعادت حضرت فاطمه(ع)،فصل دوم: اسمي و القاب شريفه حضرت فاطمه(ع) و نماز توسل به حضرت فاطمه(ع) و فصل سوم: وفات و وصيت هاي حضرت فاطمه(ع)

* چشمه در بستر، سيدمسعود آقايي، مؤسسه فرهنگي انتشاراتي حضور

هر نويسنده‏اي كه در زمينه معارف فاطمي قلم به‏دست گرفته است با توجّه به توان و علاقه‏اي كه داشته به موضوع خاصّي از ويژگي‏ها و ابعاد شخصيت اين الگوي كامل الهي پرداخته است. مؤلف اثر حاضر مي‏كوشد تا خواننده را با اقدامات حضرت فاطمه عليهاالسلام و علل و انگيزه‏هاي آن آشنا سازد. اين كتاب داراي 468 صفحه، 74 موضوع اصلي و سه ضميمه تكميلي است. وي در مقدمه كتاب درباره هدف از تأليف اين اثر مي‏نويسد.

* فاطمه زهرا شادماني دل پيامبر، احمد رحماني همداني و حسن افتخارزاده سبزواري، نشر بدر

اصل كتاب به زبان عربي است و عنوانش "فاطمه الزهرا بهجت قلب المصطفي " است كه جزو كتاب‌هاي دست يك درباره حضرت زهرا (س) و زواياي پنهان زندگي ايشان است. ترجمه‌اي روان و چاپي درخور يك كتاب به ياد ماندني را به مخاطبان عرضه كرده است.

* فاطمه الزهرا از ولادت تا شهادت، مؤلف: سيد محمد كاظم قزويني، مترجم: علي كرمي، نشر مرتضي

اهل علم، مؤلف اين كتاب را "علامه " مي‌خوانند. وي مجتهدي مبرز و كلامي مسلمي است كه يك دوره كتاب ارزشمند درباره زندگي اهل‌بيت(عليهم السلام)، تاليف كرده است. اصل كتاب‌ها به زبان عربي تاليف شده‌اند ولي اغلب آنها در زمان حيات مؤلف به فارسي برگردانده شده و به چاپ رسيدند. آيت‌الله قزويني اين كتاب‌ها را به سياق واحد "من المهد الي اللحد " تاليف كرده و در آنها ضمن بهره بردن از منابع دسته يك تاريخ و حديث و كلام به تبيين شرايط و كيفيت زندگي حضرات اهل بيت پرداختند. امام علي، زينب كبري، امام هادي و امام زمان (عليهم السلام) در اين مجموعه ارزشمند، پرفروش‌ترين بوده‌اند.

* زندگاني فاطمه الزهرا، حسين عماد زاده، نشر اسلام

كتابي با نثري سليس و همه فهم كه مانند ساير كتاب‌هاي انتشارات اسلام، هم دقيق و مستند هستند.

* صديقه شهيده، سيد عبدالرزاق موسوي مقرم، دفتر انتشارات اسلامي وابسته به جامعه مدرسين

موسوي مقرم را با مقتل‌هايي مي‌شناسند كه تاليف كرده است. اين مقتل‌ها در عين اختصار پر مغز و مستند است. اين كتاب جزء معدود كتاب‌هاي فارسي است كه اهل تاريخ و اسلام‌شناسان، آن را به زبان عربي و ساير زبان‌ها برگردانده‌اند.

* نهج الحيات (فرهنگ سخنان حضرت فاطمه)، محمد دشتي، مؤسسه تحقيقاتي اميرالمؤمنين

دانشنامه‌اي كوچك از احاديث كمتر شنيده شده حضرت صديقه كبري.

* سيصد و شصت داستان از فضايل، مصائب و كرامات حضرت فاطمه(س)، عباس عزيزي، نشر سلسله

عباس عزيزي را بيشتر با داستان‌ها وحكايتهايش مي‌شناسيم كه با محوريت اهل بيت (ع)، از منابع دست يك روايي، تهيه و روانه بازار كرده است. كتاب‌هايي كه شايد حجم زيادي نداشته باشند ولي سرشار از حكايت‌هاي ناشنيده‌اي هستند كه با حسن سليقه و انتخاب در جايي گرد آمده‌اند.

* زندگاني فاطمه زهرا، سيد جعفر شهيدي، دفتر نشر فرهنگ اسلامي

بيش از 15 مرتبه اين كتاب تجديد چاپ شده است. مي‌گويند استاد شهيدي كه سال گذشته فوت كرد در اين كتاب دقت نظر خود را بار ديگر در حوزه تأليف و پژوهش اثبات كرد.

* كشتي پهلو گرفته، سيد مهدي شجاعي، نشر نيستان

از اين كتاب تاكنون بيش از دويست هزار نسخه به فروش رفته است. يك متن ادبي و روحاني از سيد مهدي شجاعي؛ كه در عين استناد به منابع درجه يك، از اتقان در روايتگري برخوردار است. خيلي‌ها معتقدند كه "كشتي پهلو گرفته " شاهكار شجاعي است. روضه‌هاي مكتوب شجاعي را با دل بايد گريست.

* فاطمه فاطمه است، علي شريعتي، نشر چاپخش

يك متن ادبي پر از حس و حال. علي شريعتي در مقام يك شيعه علوي كوشيده است كه بسرايد فاطمه بودن فاطمه را!

* زندگاني صديقه كبري حضرت فاطمه زهرا(س)، عبدالحسين دستغيب، نشر جزايري

خيلي‌ها دستغيب را از اولياي خدا مي‌دانند و از خواص اهل علم. او كه از سيده نساء عالمين بنويسد بايد خوانده شود.

* زندگاني فاطمه الزهرا(س)، ناصر مكارم شيرازي، نشر محبان فاطمه

چه چيزي از اين بهتر و بالاتر كه يك مرجع تقليد در رثاي حضرت زهرا مرثيه‌نگاري كند. كتابي ارزشمند كه صحيح‌ترين و معتبرترين اقوال تاريخي را نقل كرده است. مكارم شيرازي پر تاليف‌‌ترين مراجع روزگار ما است.

* بحار الانوار (جلد 43)، محمد باقر مجلسي، محمد روحاني علي آبادي، نشر مهام

اگر دلت مي‌خواهد كه تمام احاديث مرتبط با حضرت زهرا(س) را در كتابي داشته باشي بايد جلد 43 كتاب شريف بحارالانوار را بخري ! خاصيت ترجمه بحارالانوار اين است كه تك جلدي هم مي‌توان آنرا خريد. به خلاف چاپ عربي كه فقط به صورت دوره كامل به فروش مي‌رسد.

* اسرار فدك، محمد باقر انصاري و سيد حسين رجائي، نشر دليل ما

نويسندگان، متن خطبه فدكيه را با 17 نسخه اصيل تاريخي، تطبيق داده‌اند. يك كار نادر گروهي كه تمام اختلاف نسخه‌ها را مشخص كرده است. اين كتاب، يك كتابشناسي پر و پيمان هم از كتاب‌هاي مرتبط با خطبه فدك دارد. اين كتاب ليست بيش از 200 عنوان كتاب تخصصي درباره سرزمين فدك و خطبه‌اش را نيز دربرمي‌گيرد.

مظاهر خودنمایی و بد حجابی، آثار مخرب و ماندگاری بر اخلاق و جامعه دارد .
اينم لينك سخنراني حضرت آقا به مناسبت روز زن
http://yourl.ir/hejab1
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک صفحه 1 از 1

فهرست انجمن‌ها » فرهنگستان » قابل توجه دختران عزيز ساوه‌سرايي
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc