پنج شنبه 6 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » داستان و نوشته های زیبا » رمضان سال 1391........سلـــــــــــــــــام!

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
 رمضان سال 1391........سلـــــــــــــــــام! « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
rezvaneh
پستتاریخ: پنج‌شنبه 29 تیر 1391 - 21:36    عنوان: رمضان سال 1391........سلـــــــــــــــــام! پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 16 تیر 1390
blank.gif

امتياز: 33520

صحبت از گرمای هوا بود که به ماه رمضان رسید ...

* امسال روزه می گیری؟

+ اگر خدا بخواهد ...

* من هم می گیرم، ولی کدام پزشک این همه سختی را برای بدن تایید می کند؟

+ همان که وقتی همه پزشکان جوابت کردند، برایت معجزه می کند!

این تاپیک مختص رمضان 91، هر کسی دوست داشت بیاد و بنویسه...

از؟

روزه گرفتنش...

نگرفتنش....!

چرا گرفتنش؟

چرا نگرفتنش...

درد دل هاش...

خاطره هاش...

سحری، افطاری، ربنا! شب قدر..........بنویسه از دل....

بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
velayat20(پنج‌شنبه 29 تیر 1391 - 23:13), Yakamoz(جمعه 30 تیر 1391 - 22:28), rezvaneh از این تاپیک تشکر میکنم 
negar-shtm
پستتاریخ: پنج‌شنبه 29 تیر 1391 - 22:18    عنوان: پاسخ به «رمضان سال 1391........سلـــــــــــــــــام!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

عضو شده در: 23 فروردین 1391
turkey.gif

امتياز: 4475

رمضان امسال با....

بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
velayat20
پستتاریخ: پنج‌شنبه 29 تیر 1391 - 23:15    عنوان: پاسخ به «رمضان سال 1391........سلـــــــــــــــــام!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 28 آذر 1390

blank.gif

امتياز: 2095

رضوان جان بهت تبریک میگم همیشه تاپیک های خاطره داری رو ایجاد میکنی، دختر دست گذاشتی رو داغ دل ما
Crying
بازگشت به بالای صفحه
rezvaneh
پستتاریخ: پنج‌شنبه 29 تیر 1391 - 23:20    عنوان: پاسخ به «رمضان سال 1391........سلـــــــــــــــــام!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

blank.gif

الون داغ دلت دقیقاً کوجای؟ روزه‌هایی که یواشکی خوردی Luighing یا این به قول یارو گفتنی: زول لوبی یاهایی که کم خوردی و باید بیشتر می‌خوردی؟ Very Happy
بازگشت به بالای صفحه
atena
پستتاریخ: جمعه 30 تیر 1391 - 22:26    عنوان: پاسخ به «رمضان سال 1391........سلـــــــــــــــــام!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 26 مهر 1389

iran.gif

امتياز: 33700

واي بچه ها از اين عكس هاي خوشمزه كمتر بزاريد Sad .........

رمضون................
واژه اي كه تا سه يا چهار سال پيش ازش فقط همون نخوردن و نياشاميدنش واسم ميموند
بعد مي شدم همون ادم سابق بدون اينكه ازش چيزي بدست بيارم
شايد همه اينها خودش برام يه جور تجربه بود حالا تجربه اي كه شامل چيزاي ياد گرفتني باشه نه ولي اونم ياد اور روزهايي بود ديگه.......
همون دو ، سه سال پيش بود كه توي شب هاي احيا با شب زنده داري كه تنهايي توي خونه داشتم اتفاقات قشنگي واسم افتاد
سال بعدش يه رمضون داشتم كه تا عمر دارم يادم نميره
شايد ادم نتونه اتفاقات و رابطه احساسي و حالات روحاني كه واسش پيش مياد رو بيان كنه و لذتش فقط واسه خودشه
احساسات و ساعاتي كه فقط خودت و خداي خودت از اون خبر دارين
شايد تغييراتي كه روي رفتار و اعمال و تفكرات ادمها ميزاره خيلي واسش به ياد ماندني باشه
اتفاقاتي كه براي من افتاد
اتفاقاتي كه همش از يه خلوت با خدا شروع شد توي يه شب عزيز، توي شب احيا پاي برنامه هاي حرم خانم فاطمه معصومه
خيلي شيرين هست كه ادم با تنها كسي كه همه ي حرفاشو باهاش ميزنه خلوت كنه بعد مي‌تونه خيلي چيزها رو از اون يكبار بدست بياره
مي دونيد الان خيلي خوشحالم كه توي يه محيط فرهنگي دوستان خوبي مثل شما عزيزان دارم
تاپيكت خيلي خوبه رضوانه جان
همين امروز توي خطبه هاي نما جمعه آقاي خاتمي گفتند سعي كنيد فضاي سايت ها و وبلاگ ها و اينترنت رو در ماه رمضون رمضاني كنيد
امروز كه بعد از چند روز اومدم ميبينم بچه ها ي خوب ساوه اي همه اين كار رو انجام دادند
واقعا ممنونم از تاپيك هاي مرتبط با ماه بندگي و از نويسندگانشون
در كل خاستم بگم
دوستان تا مي تونيد از سحر ها و شب هاي احيا استفاده كنيد
اگه هر چيزي رو از ته دل از خدا بخايد خدا بهتون ميده
بهتون قول ميدم
فعلا
بازگشت به بالای صفحه
Yakamoz
پستتاریخ: جمعه 30 تیر 1391 - 22:47    عنوان: پاسخ به «رمضان سال 1391........سلـــــــــــــــــام!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 3 آذر 1389
blank.gif

امتياز: 6270

" شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن.... "

خدا گوید تو ای زیباتر از خورشید زیبایم
تو ای والاترین مهمان دنیایم
بدان آغوش من باز است...
شروع کن، یک قدم با تو
تمام گام های مانده اش با من...
حلول ماه مبارک رمضان بر همه دوستان ساوه سرایی گلم مبارک thank
بازگشت به بالای صفحه
atena
پستتاریخ: جمعه 30 تیر 1391 - 23:44    عنوان: پاسخ به «رمضان سال 1391........سلـــــــــــــــــام!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

iran.gif

دعا
دعا براي بقيه يادتون نره!!!!!!!!!!!!!!!!
براي ظهور..........
براي همسايه ها
براي دوستان
براي فاميل
براي آشنايان
براي جوانان
براي مسلمون‌ها در كشورهاي ديگه
مي‌دونيد اين روزها خيلي از مسلمانان در كشورهاشون دارن قتل عام ميشن
كشورهايي مثل سوريه كه خيلي ازشون خبر دارين مثل افغانستان و پاكستان و فلسطين و عراق و بحرين و .......
يه كشور ديگه كه مسلموناش خيلي مظلوم هستند و زير سلطه رسانه‌اي و خفقان آن دارن مظلومانه تنها به جرم مسلمان بودن كشته ميشن
حتما دعاشون كنيد دعا كنيد تا بقيشون نجات پيدا كنن
من چون خودم اين روزها خيلي دنبال خبرهاي كشور ميانمار(برمه) هستم ميگم
توي اين ماه عزيز دعاشون كنيد
سه ماه هست كه نسل كشي راه انداختند بودايي ها
نزديك شصت هزار نفر رو به وحشيانه‌ترين شكل ممكن قتل عام كردن
تنها جرم مسلمانان برمه، مسلمان بودن
دعا كنيد براشون
دعا براي مردم جهان فراموش نشود!!!!!
بازگشت به بالای صفحه
mahdiss
پستتاریخ: شنبه 31 تیر 1391 - 01:57    عنوان: پاسخ به «رمضان سال 1391........سلـــــــــــــــــام!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

عضو شده در: 3 بهمن 1390
iran.gif

امتياز: 13590

سلام بر همگی، من عاشق این مناجات بودم و هستم، یه آرامش خاصی بهم می داد که غیر قابل وصفه...

هرجای دنیایی دلم اونجاست
من کعبه مو دور تو می سازم
من پشت کردم به همه دنیا
تا رو به تو سجاده بندازم

با هر عذابی که بهم میدی
حس می کنم بازم من رو دیدی
احساس بودن می کنم هر روز
با هر عذابی که بهم میدی

گاهی پرستیدن عبادت نیست
با این که سر رو مهر میذاری
گاهی برای دیدن عشقت
باید سر از رو مهر برداری

یک عمر هر دردی به من دادی
حس می کنم عین نیازم بود
جایی که افتادم به پای تو
زیباترین جای نمازم بود

هر روز حسم تازه تر میشه
غرق تو میشم بلکه دریا شم
بیزارم از اینکه تمام عمر
از روی عادت عاشقت باشم

هر جای دنیایی دلم اونجاست
من کعبه مو دور تو می سازم
من پشت کردم به همه دنیا
تا رو به تو سجاده بندازم

و اما...ماه عسل 91
.
.
.
.
بازگشت به بالای صفحه
rezvaneh
پستتاریخ: شنبه 31 تیر 1391 - 17:51    عنوان: پاسخ به «رمضان سال 1391........سلـــــــــــــــــام!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

blank.gif

خوب سحره روز اول رو که خواب موندیم Very Happy

سخت که....خدایا اگه بگم نیست،دروغ گفتم! خودتم می‌دونی اما می‌شه تحملش کرد!

طرفای ساعت 7 عصره، خواهرم که دراز کشیده جلوی باد کولر! می‌گه: رضوانه چشمام سیاهی میره! منم می‌گم خوشبحالت که فقط چشمات سیاهی می‌ره! من چشمام یه سیاهی می‌بینه(عزرائیل) Luighing

دوستان در اولین روز از ماه مبارک، یاده کسانی باشیم که در سال‌های پیش همسفره مان بودند و حالا نیستند، عزیزانی که از آسمان نظاره گر ما هستند و با چشمک ستاره آسمان سحر به ما لبخند می‌زنند...

بابا....سلام؛ امسال بجای شما خریدحلیم و نون سنگک سفره‌ی افطار گردن منه...من برات دعا می‌کنم، و دیگه نمی‌تونم نگات کنم، اما تو هم نگام کن، هم دعام کن!
بازگشت به بالای صفحه
velayat20
پستتاریخ: یکشنبه 1 مرداد 1391 - 15:56    عنوان: پاسخ به «رمضان سال 1391........سلـــــــــــــــــام!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 28 آذر 1390

blank.gif

امتياز: 2095

اونموقعه ها که من تازه به سن تکلیف رسیده بودم ماه رمضون رو روزه گرفتم.زمستون بود وبرف همه جارو سفید پوش کرده بود.
وقتی که از مدرسه می اومدم انقدر تشنه ام میشد که توراه مدرسه برف می خوردم Smilingوباتمام بچه گیم فکر می کردم روزم درست.
وباطل نشده.Very Happyوقتی که یکمی بزرگتر شدم فهمیدم که روزم درست نبوده ولی برای این که از زیر روزه دوباره در برم باخودم میگفتم آخه برف که خوردنی نیست وآدم رو سیر نمی کنه
پس روزه منم درسته

خدایا ببخشید که اصلا به تو فکر نکردم که منو میبینی وخودم رو گول زدم
بازگشت به بالای صفحه
rezvaneh
پستتاریخ: یکشنبه 1 مرداد 1391 - 15:58    عنوان: پاسخ به «رمضان سال 1391........سلـــــــــــــــــام!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

blank.gif

خدایا منو ببخش که به اندازه‌ی یک خرس سه وعده غذا و آب درسحری می‌خورم و به اندازه‌ی یک فیل سه وعده در هنگام افطار!

خدایا؛ منو ببخش که بعد از ماه مبارک رمضون باید رژیم بگیرم تا وزنم بیاد پایین!

خدایا؛ منو ببخش که یاد همه چیز و همه کس میوفتم جز گرسنه‌ها!

خدایا؛ منو ببخش که در پایان ماه مبارکت چرتکه می‌گیرم دستم و روبروت می‌شینم که تا حد امکان زکات فطره‌ام رو کمتر بدم!

خدایا...... منو ببخش! Sad
بازگشت به بالای صفحه
Kovsar
پستتاریخ: یکشنبه 1 مرداد 1391 - 16:03    عنوان: پاسخ به «رمضان سال 1391........سلـــــــــــــــــام!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

عضو شده در: 12 خرداد 1391

iran.gif

امتياز: 11375

خدایا...... منو ببخش! Sad
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
atena
پستتاریخ: دوشنبه 2 مرداد 1391 - 10:02    عنوان: پاسخ به «رمضان سال 1391........سلـــــــــــــــــام!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

iran.gif

توصيه‌هاي حضرت آيت الله خامنه‌اي(مد ظله العالي) در خصوص رمضان
دوستان سعی کنند در همه اوقات - به خصوص در ماه رمضان - تلاوت قرآن را از یاد نبرند. قرآن نباید از زندگی‌تان حذف شود. تلاوت قرآن را حتماً داشته باشید؛ هر چه ممکن است. تلاوت قرآن هم، با تأمل و تدبر اثر می‌بخشد. تلاوت عجله‌یی که همین طور انسان بخواند و برود و معانی را هم نفهمد یا درست نفهمد، مطلوب از تلاوت قرآن نیست؛ نه این که بی فایده باشد - بالأخره انسان همین که توجه دارد این کلام خداست، نفس این یک تعلق و یک رشته ارتباطی است و خود همین هم مغتنم است و نباید کسی را از این طور قرآن خواندن منع کرد. لیکن تلاوت قرآنی که مطلوب و مرغوب مأمورٌبه است، نیست. تلاوت قرآنی مطلوب است که انسان با تدبر بخواند و کلمات الهی را بفهمد، که به نظر ما می‌شود فهمید. اگر انسان لغت عربی را بلد باشد و آن چه را هم که بلد نیست، به ترجمه مراجعه کند و در همان تدبر کند؛ دو بار، سه بار، پنج بار که بخواند، انسان فهم و انشراح ذهنی نسبت به مضمون آیه پیدا می‌کند که با بیان دیگری حاصل نمی‌شود؛ بیشتر با تدبر حاصل می‌شود؛ این را تجربه کنید. لذا انسان بار اول وقتی مثلاً ده آیه مرتبط به هم را می‌خواند، یک احساس و یک اشتباه دارد؛ بار دوم، پنجم، دهم که همین را با توجه می‌خواند، انتباه(توجه) دیگری دارد؛ یعنی انسان انشراح ذهن پیدا می‌کند. هر چه انسان بیشتر انس و غور پیدا کند، بیشتر می‌فهمد؛ و ما به این احتیاج داریم.
بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: چهار‌شنبه 4 مرداد 1391 - 00:31    عنوان: Re: پاسخ به «رمضان سال 1391........سلـــــــــــــــــام!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

atena نوشته است:
واي بچه ها از اين عكس هاي خوشمزه كمتر بزاريد Sad .........

رمضون................
واژه اي كه تا سه يا چهار سال پيش ازش فقط همون نخوردن و نياشاميدنش واسم ميموند
بعد مي شدم همون ادم سابق بدون اينكه ازش چيزي بدست بيارم
شايد همه اينها خودش برام يه جور تجربه بود حالا تجربه اي كه شامل چيزاي ياد گرفتني باشه نه ولي اونم ياد اور روزهايي بود ديگه.......
همون دو ، سه سال پيش بود كه توي شب هاي احيا با شب زنده داري كه تنهايي توي خونه داشتم اتفاقات قشنگي واسم افتاد
سال بعدش يه رمضون داشتم كه تا عمر دارم يادم نميره
شايد ادم نتونه اتفاقات و رابطه احساسي و حالات روحاني كه واسش پيش مياد رو بيان كنه و لذتش فقط واسه خودشه
احساسات و ساعاتي كه فقط خودت و خداي خودت از اون خبر دارين
شايد تغييراتي كه روي رفتار و اعمال و تفكرات ادمها ميزاره خيلي واسش به ياد ماندني باشه
اتفاقاتي كه براي من افتاد
اتفاقاتي كه همش از يه خلوت با خدا شروع شد توي يه شب عزيز، توي شب احيا پاي برنامه هاي حرم خانم فاطمه معصومه
خيلي شيرين هست كه ادم با تنها كسي كه همه ي حرفاشو باهاش ميزنه خلوت كنه بعد مي‌تونه خيلي چيزها رو از اون يكبار بدست بياره
مي دونيد الان خيلي خوشحالم كه توي يه محيط فرهنگي دوستان خوبي مثل شما عزيزان دارم
تاپيكت خيلي خوبه رضوانه جان
همين امروز توي خطبه هاي نما جمعه آقاي خاتمي گفتند سعي كنيد فضاي سايت ها و وبلاگ ها و اينترنت رو در ماه رمضون رمضاني كنيد
امروز كه بعد از چند روز اومدم ميبينم بچه ها ي خوب ساوه اي همه اين كار رو انجام دادند
واقعا ممنونم از تاپيك هاي مرتبط با ماه بندگي و از نويسندگانشون
در كل خاستم بگم
دوستان تا مي تونيد از سحر ها و شب هاي احيا استفاده كنيد
اگه هر چيزي رو از ته دل از خدا بخايد خدا بهتون ميده
بهتون قول ميدم
فعلا

بقیه دوستان هم اگه از این خاطره ها و تجربیاتشون بگن بسیار عالی میشه

به هر حال رمضان میتونه استارت خوبی برای آدم شدن و آدم موندن باشه...هرچند لیاقت میخواد
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
soveh
پستتاریخ: چهار‌شنبه 4 مرداد 1391 - 01:39    عنوان: پاسخ به «رمضان سال 1391........سلـــــــــــــــــام!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

مسلم کسی را بود روزه داشت که درمانده ایی را دهد نان و چاشت. وگرنه چه لازم که زحمت بری ز خود باز گیری و هم خود خوری
سعدی
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه 1, 2  بعدی صفحه 1 از 2

فهرست انجمن‌ها » داستان و نوشته های زیبا » رمضان سال 1391........سلـــــــــــــــــام!
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc