جمعه 10 فروردین 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » گردشگری و میراث فرهنگی ساوه و روستاهای آن » گردشگری *** عکس***

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
 گردشگری *** عکس*** « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
masoud-mg24
پستتاریخ: یکشنبه 5 شهریور 1391 - 14:51    عنوان: گردشگری *** عکس*** پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 30 مرداد 1391
iran.gif

امتياز: 9240

با سلام خدمت تمامی ساوه سرایی های عزیز تاپیک گردشگردی با هدف شناخت بیشتر با
استانها وشهر های کشور عزیزمان راه اندازی شد لطفا با عکس های خود از ایران زیبا !! ما را یاری فرمایید. با تشکر!! ApplauseApplauseApplause

شهر زیبای دزفول

این مطلب آخرین بار توسط masoud-mg24 در دوشنبه 6 شهریور 1391 - 14:55 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
masoud-mg24 از این تاپیک تشکر میکنم 
rezvaneh
پستتاریخ: یکشنبه 5 شهریور 1391 - 15:53    عنوان: پاسخ به «گردشگری *** عکس***» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 16 تیر 1390
blank.gif

امتياز: 33520

بابت عکس‌های فوق العادتون ممنون Applause Applause
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
masoud-mg24
پستتاریخ: دوشنبه 6 شهریور 1391 - 00:10    عنوان: پاسخ به «گردشگری *** عکس***» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

پل های کارون اهواز

شط زیبای شهر ابادان

خرمشهر

این مطلب آخرین بار توسط masoud-mg24 در دوشنبه 6 شهریور 1391 - 15:54 ، و در مجموع 3 بار ویرایش شده است.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
Hamid
پستتاریخ: دوشنبه 6 شهریور 1391 - 13:02    عنوان: پاسخ به «گردشگری *** عکس***» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

آخ آخ! من عاشق این تاپیکم!
می‌دونی چقدر ارزش داره هر کس بیاد بگه من کجاها رفتم و تجربه‌م چی بوده و اینکه پیشنهاد می‌کنم برید یا نرید؟

مثلاً من چند وقت پیش با یکی از دوستان رفتم طاق بستان کرمانشاه! گفتیم اینقدر طاق بستان طاق بستان می‌کنن بذار ببینیم چیه!
رفتیم دیدیم یه طاق هست و یه کم کنده‌کاری و همین!! نه جای نشستنی نه چیز باصفایی! خلاصه کلی خورد توی ذوقمون!

این کل اون طاقه + من!!

این هم نمای کلی‌ش که از اینترنت پیدا کردم:

کمی جلوتر هم اینا بود:

همین!

البته این روزها بیشتر افراد به خاطر پارکی که کنار این محوطه طاق هست میان و اینطور که می‌گن توی فصول خاصی، اون دریاچه‌ش هم آب داره... ما که (توی خرداد ماه)‌ رفتیم آب نداشت Sad هواش هم اونقدر گرم بود که داشتیم گرمازده می‌شدیم!

البته خیلی بد تعریف نکنم، شب‌هاش می‌گن قشنگ‌تره. ما چون فرصت نداشتیم قبل از ظهر رفتیم، بنابراین هیچ خبر نبود...
خلاصه به هوای آثار باستانی اونجا نرید. بیشتر برای تفریح می‌رن پارکی که کنارش هست. Winking

این مطلب آخرین بار توسط Hamid در دوشنبه 6 شهریور 1391 - 13:08 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
Hamid
پستتاریخ: دوشنبه 6 شهریور 1391 - 13:04    عنوان: پاسخ به «گردشگری *** عکس***» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

masoud-mg24, جان،
اگر ممکنه عکس‌های هر شهر رو در یک پست جداگانه ارسال کن که بهتر بشه از این تاپیک استفاده کرد. (منظورم این نیست که تاپیک جداگانه باز کنید، در همین تاپیک، پست‌های مختلف ایجاد کنید...)
پست اول رو هم اگر ممکنه ویرایش کنید و شهر به شهر در پست‌های مختلف ارسال کنید.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
Kovsar
پستتاریخ: دوشنبه 6 شهریور 1391 - 13:41    عنوان: پاسخ به «گردشگری *** عکس***» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

عضو شده در: 12 خرداد 1391

iran.gif

امتياز: 11375

تاپیکه خیلی خوبیه
در رابطه با طاق بستان هم من که نرفتم ولی تعریفشو زیاد شنیدم ولی جناب Hamid من عاشق همین کنده کاریا هستم خیلی طرحاشو دوست دارم ودوست دارم از پیشینه و تاریخش خبر دار بشم
از تاریخ خوشم نمیاد ولی عاشق تاریخ هنر ایران و جهانم
یادمه راهنمایی همیشه سر تاریخ گریه میکردم بعد جالبش اینه که امتحانام 20 میشد از مکان های تاریخی خیلی خوشم نمیاد ولی جایی که مثل اونجا (طاق بستان)کنده کاری داره رو دوست دارم خانواده ما هم خیلی مارکوپلو تشریف دارن عکس زییاد دارم میذارم تو تاپیک حتما
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
atena
پستتاریخ: دوشنبه 6 شهریور 1391 - 13:58    عنوان: پاسخ به «گردشگری *** عکس***» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 26 مهر 1389

iran.gif

امتياز: 33700

پس من چرا فكر مي‌كردم طاق بستان خيلي بزرگتره Confused
خوب شد گفتيدا؛ جالب بود
حالا ساوه با اين همه جاذبه گردشگري كه اصلا روش سرمايه گذاري نميشه Worried
بازگشت به بالای صفحه
masoud-mg24
پستتاریخ: دوشنبه 6 شهریور 1391 - 15:13    عنوان: Re: پاسخ به «گردشگری *** عکس***» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

نخلستانهای جنوب

میدانی زیبا در بندر گناوه

لنج های به گل نشسته

این مطلب آخرین بار توسط masoud-mg24 در سه‌شنبه 7 شهریور 1391 - 22:17 ، و در مجموع 2 بار ویرایش شده است.
بازگشت به بالای صفحه
masoud-mg24
پستتاریخ: دوشنبه 6 شهریور 1391 - 15:18    عنوان: Re: پاسخ به «گردشگری *** عکس***» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

بندر امام خمینی

بندر دیلم

این مطلب آخرین بار توسط masoud-mg24 در دوشنبه 6 شهریور 1391 - 16:01 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
بازگشت به بالای صفحه
masoud-mg24
پستتاریخ: دوشنبه 6 شهریور 1391 - 15:26    عنوان: پاسخ به «گردشگری *** عکس***» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

کاخ باستانی وزیبای داریوش در شوش

این مطلب آخرین بار توسط masoud-mg24 در دوشنبه 6 شهریور 1391 - 16:05 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
بازگشت به بالای صفحه
masoud-mg24
پستتاریخ: دوشنبه 6 شهریور 1391 - 15:31    عنوان: پاسخ به «گردشگری *** عکس***» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

به طرف شیراز

دشت های زیبای شیراز

بازگشت به بالای صفحه
masoud-mg24
پستتاریخ: دوشنبه 6 شهریور 1391 - 15:35    عنوان: پاسخ به «گردشگری *** عکس***» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

اصفهان
میدان امام

پل بزرگمهر

باغ وحش پارک کوهستانی صفه اصفهان
بازگشت به بالای صفحه
masoud-mg24
پستتاریخ: سه‌شنبه 7 شهریور 1391 - 00:05    عنوان: پاسخ به «گردشگری *** عکس***» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

جاده چالوس در بهار

سی وسه پل

بازگشت به بالای صفحه
Aliabadi
پستتاریخ: سه‌شنبه 7 شهریور 1391 - 12:13    عنوان: پاسخ به «گردشگری *** عکس***» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

عضو شده در: 30 بهمن 1388

blank.gif

امتياز: 60455

بخشی از تاریخچه رسانه های جمعی

آقای نیرومند سلام خسته نباشید. به بیستون سر زدید؟ البته در مورد طاق بستان با توجه به هزاران سال پیش که مدین های مدرن و سایل ارتباط جمعی امروزی مثل تلویزیون و عکاسی و اینترنت خبری نبوده . سنگ تراشی در واقع کاربردی مثل اینترنت و تلویزیون رو داشته و با سنگ تراشی روایاتی و پیامهایی را از زمان قرن سوم میلاد ی - دوره ساسانیان در طاق بستان نمایش داده شده. خود طاق بعنوان یک کتیبه و سند تاریخی محسوب میشود زیرا هنوز تکنیک و فنی که در سنگ تراشی ان زمان بوجود امده با توجه به امکانات کمی که داشته اند قابل توجه است و بخشی از فرهنگ آن زمان را نمایان می سازد. کشف این تکنیک های سنگتراشی در واقع بخش مهمی از کار کاوشگران و باستانشناسان و محققین و حتی بخش تکنیکی در مهندسی است. اون زمان یک سنگ تراش نقش اینترنت امروزی رو داشته و با وسایل ابتدایی که داشته و از ماشین الات موتوری خبری نبوده . با کندن تصاویری از رویدادها ی تاریخی - اساطیر و حوادث تاریخی ان زمان که مختص منطقه غرب کشور و مقارن با حمله کشورهایی مثل روم و ویونان به ایران بوده چنین اثاری روی سنگ ها را به نمایش گذاشته شده اند تا ایندگان از این وقایع بی خبر نمانند و به رومی ها ویونانی ها مانوری داده باشند.

این کار سنگ تراشی ان زمان با وسایل ابتدایی کار سنگینی و پر صبری بوده و این صبر رو هر کسی نداشته . در طاق بعدی می بینیم در دوره قاجار امدند و عکسهایی ناشیانه از شاهزاده های قاجاری روی سنگ تراشی های دوره ساسانی نقش زدند که نه تنها زیبا نیستند و ناشیانه و عاری از ظرافت و مملو از بی هنری تراشیده شده بلکه با این عمل به این بنای تاریخی مثل بناهای دیگر از جمله ارک شیراز ( کچ کشی روی اثار نقاشی دوره زندیه بعلت رقابت با زندیان ) - کچ کشی روی نقاشی ها و کاشی کاری بناهای عالی قاپو ( دوره صفویه ) رقابت با اثار دوره صفویه اصفهان صدمات و خسارات فراوانی وارد آوردند و نقوش خاندان قاجاری چاق و بد ترکیب را روی دیوارهای عالی قاپو رسم کردند تا به امروز دیده میشود.

امروز ما با یک دیلر برقی نمی توانیم نقش یک سیبی را روی سنگی بتراشیم .کاشکی هر کدام از ما صبر و حوصله ای و استقامتی به اندازه این سنگ تراش رو داشتیم که حالا شاید استخوان هایش هم به خاک تبدیل شده باشه. در این اثار هنری طاق بستان و بیستون به بنده درس صبر و استقامت آموخت و ابتکار مردم آن زمان که با اینکه خانه هایشان خشتی بوده............ سنگ رو بعنوان مدین ایی انتخاب کرده و هنری و ابتکاری در تراش سنگ داشته اند قابل تامل است زیراکه هزاران سال است این آثار بجا مانده و بخشی از تاریخچه مدین و رسانه های گروهی و جمعی جهان راتشکیل میدهد.

این مطلب آخرین بار توسط Aliabadi در پنج‌شنبه 9 شهریور 1391 - 12:41 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
بازگشت به بالای صفحه
Aliabadi
پستتاریخ: سه‌شنبه 7 شهریور 1391 - 12:17    عنوان: پاسخ به «گردشگری *** عکس***» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

عضو شده در: 30 بهمن 1388

blank.gif

امتياز: 60455

masoud-mg24 دوست عزیز عکسهایتان فوق العاده عالی است و از دیدگاه و مناظر و رنگها و موضوعات عالی برخوردار است. اگر روی هر سری عکس ها یک عنوان موضوعی درشت بطور مثال عکسهای جنوب کشور - عکسهای سفر شیراز - عکسهای سفر اصفهان و غیره............... قرار دهید عکسهایتان بشکل موضوعی بهتر معرفی میشوند Applause Applause Applause Applause
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه 1, 2  بعدی صفحه 1 از 2

فهرست انجمن‌ها » گردشگری و میراث فرهنگی ساوه و روستاهای آن » گردشگری *** عکس***
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc