پنج شنبه 6 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » فرهنگستان » دعای روزانه‌ی ماه مبارک رمضان

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه 1, 2, 3  بعدی
 دعای روزانه‌ی ماه مبارک رمضان « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
atena
پستتاریخ: چهار‌شنبه 4 مرداد 1391 - 09:26    عنوان: دعای روزانه‌ی ماه مبارک رمضان پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 26 مهر 1389

iran.gif

امتياز: 33700

با چهار روز تاخیر
در این تاپیک دعای روزانه ماه مبارک قرار می‌گیرد.

دعای روز پنجم

بسم الله الرحمن الرحيم

اللهمّ اجْعَلْني فيهِ من المُسْتَغْفرينَ واجْعَلْني فيهِ من عِبادَكَ الصّالحينَ القانِتين واجْعَلْني فيهِ من اوْليائِكَ المُقَرّبينَ بِرَأفَتِكَ يا ارْحَمَ الرّاحِمين

خدايا قرار بده مرا در اين روز از آمرزش جويان، و قرار بده مرا در اين روز از بندگان شايسته و فرمانبردارت، و قرار بده مرا در اين روز از دوستان نزديكت، به مهربانى خودت اى مهربان‌ترين مهربانان
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
soveh(چهار‌شنبه 4 مرداد 1391 - 18:26), atena از این تاپیک تشکر میکنم 
atena
پستتاریخ: پنج‌شنبه 5 مرداد 1391 - 10:43    عنوان: پاسخ به «دعای روزانه‌ی ماه مبارک رمضان» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

iran.gif

دعاى روز ششم

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ لا تَخْذِلْنی فیهِ لِتَعَرّضِ مَعْصِتِک ولا تَضْرِبْنی بِسیاطِ نَقْمَتِک وزَحْزحْنی فیهِ من موجِباتِ سَخَطِک بِمَنّک وأیادیک یا مُنْتهى رَغْبةَ الرّاغبین .

خدایا وا مگذار مرا در این روز در پى نافرمانیت روم و مزن مرا با تازیانه کیفر و دور و برکنارم بدار از موجبات خشمت بحق احسان و نعمت هاى بى شمار تو اى حد نهایى علاقه و اشتیاق مشتاقان.
بازگشت به بالای صفحه
negar-shtm
پستتاریخ: پنج‌شنبه 5 مرداد 1391 - 12:35    عنوان: پاسخ به «دعای روزانه‌ی ماه مبارک رمضان» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

عضو شده در: 23 فروردین 1391
turkey.gif

امتياز: 4475

سلام تو اين ماه عزيز به همه كاربراي محترم اين سايت بگيد واسه يه مريض كه بيشتر از دو هفته ديگ عمرش به اين دنيا نيس دعا كنند
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
negar-shtm
پستتاریخ: پنج‌شنبه 5 مرداد 1391 - 12:36    عنوان: پاسخ به «دعای روزانه‌ی ماه مبارک رمضان» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

عضو شده در: 23 فروردین 1391
turkey.gif

امتياز: 4475

weeping
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
atena
پستتاریخ: پنج‌شنبه 5 مرداد 1391 - 13:09    عنوان: پاسخ به «دعای روزانه‌ی ماه مبارک رمضان» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

iran.gif

negar-shtm, عزيزم حتما حتما
انشالله خداوند شفاي عاجل عطا كنن
ما همه نيازمند دعا هستيم
بازگشت به بالای صفحه
atena
پستتاریخ: جمعه 6 مرداد 1391 - 11:08    عنوان: پاسخ به «دعای روزانه‌ی ماه مبارک رمضان» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

iran.gif

دعاى روز هفتم

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ اعنّی فیهِ على صِیامِهِ وقیامِهِ وجَنّبنی فیهِ من هَفَواتِهِ وآثامِهِ وارْزُقْنی فیهِ ذِکرَک بِدوامِهِ بتوفیقِک یا هادیَ المُضِلّین .

خدایا یارى کن مرا در این روز بر روزه گرفتن و عبادت و برکنارم دار در آن از بیهودگى و گناهان و روزیم کن در آن یادت را براى همیشه به توفیق خودت اى راهنماى گمراهان
بازگشت به بالای صفحه
atena
پستتاریخ: جمعه 6 مرداد 1391 - 23:48    عنوان: پاسخ به «دعای روزانه‌ی ماه مبارک رمضان» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

iran.gif

دعاى روز هشتم

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ ارْزُقنی فیهِ رحْمَةَ الأیتامِ وإطْعامِ الطّعامِ وإفْشاءِ السّلامِ وصُحْبَةِ الکرامِ بِطَوْلِک یا ملجأ الآمِلین .

خدایا روزیم کن در آن ترحم بر یتیمان و طعام نمودن بر مردمان و افشاء سلام و مصاحبت کریمان به فضل خودت اى پناه آرزومندان
بازگشت به بالای صفحه
neda_y
پستتاریخ: یکشنبه 8 مرداد 1391 - 11:39    عنوان: دعاي روز نهم ماه مبارك رمضان پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

عضو شده در: 15 اسفند 1387
iran.gif

امتياز: 8705

دعاي روز نهم ماه مبارك رمضان

اللهمّ اجْعَلْ لي فيهِ نصيباً من رَحْمَتِکَ الواسِعَةِ
واهْدِني فيهِ لِبراهِينِکَ السّاطِعَةِ
وخُذْ بناصيتي الى مَرْضاتِکَ الجامِعَةِ
بِمَحَبّتِکَ يا أمَلَ المُشْتاقين

خدايا در اين روز برايم بهره اي از رحمت فراوانت قرار ده
و در آن مرا به براهين و راههاي درخشانت راهنمايي کن
و عنانم را در جهت رضايت همه جانبه ات در دست گير
به حق مهرباني و محبتت اي آرزوي مشتاقان

این مطلب آخرین بار توسط neda_y در یکشنبه 8 مرداد 1391 - 11:47 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی نام شناسایی در AIM شناسه عضویت در Yahoo Messenger شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
neda_y
پستتاریخ: یکشنبه 8 مرداد 1391 - 11:40    عنوان: پاسخ به «دعای روزانه‌ی ماه مبارک رمضان» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

iran.gif

شرح دعاي روز نهم ماه مبارك رمضان
آیت الله مجتهدی تهرانی در شرح فراز 'اَللّهُمَّ اجْعَلْ لی فیهِ نَصیباً مِنْ رَحْمَتِكَ الْواسِعَتِ' می گوید: خدایا، من را از رحمت واسعه خودت نصیب گردان. برای استجابت این دعا باید چه كنیم؟ باید به زیردستمان كمك كنیم. اگر وضع مالی كسی خوب است، برای دختران دم بخت مستمند جهاز تهیه كند. در این صورت دعا درباره او مستجاب می شود و اگر زلزله شود، زیر آوار نمی ماند؛ چون رحمت خدا شامل حال او شده است.

این استاد برجسته اخلاق در ادامه در شرح 'وَاهْدِنی فیهِ لِبَراهینِكَ السّاطِعَتِ' می گوید: خدایا من را هدایت كن به ادله روشن خودت. خدا دلیل های روشنی دارد كه ما را به آن ادله روشن، هدایت می كند. هر ظالمی كه به جزای اعمالش می رسد، عبرتی است برای ما. آدم با دیدن این عبرت ها می تواند خداشناس شود.

آیت الله مجتهدی تهرانی در ادامه در شرح 'وَخُذْ بِناصِیتی اِلی مَرْضاتِكَ الْجامِعَتِ' می گوید: من را به سمت موجبات خوشنودی و رضایت خودت ببر. از من راضی باش هرچند كه بد كردم و عمرم را به بطالت مصرف كردم. حالا آمده ام و من را به سمت رضایت خودت ببر. از من خشنود شو و رضایت جامع داشته باش.

وی تاكید می كند: باید تمام عیب ها را از خود دور كنم، و با غیبت نكردن، حلال كردن مال و... این دعا درباره ام مستجاب شود. تا مردم از ما راضی نشوند، خدا از ما راضی نمی شود.

آیت الله مجتهدی تهرانی درباره 'بِمَحَبَّتِكَ یا اَمَلَ الْمُشْتاقینَ' در دعای روز نهم ماه مبارك رمضان می گوید: این دعاها را درباره من مستجاب كن، به حق دوستی خودت ای آروزی مشتاقان. این طور می گوییم چون خدا نسبت به ما دوستی دارد و خدا صد برابر محبت والدین به اولاد، ما را دوست دارد. روایت است كه دوستی صد درجه دارد كه 99 بخش آن مخصوص خدا است و یك درجه آن بین مخلوقات تقسیم شده و خدا در همان یك بخش نیز، سهم دارد. خدایا این دعاها را به محبت خودت درباره ما مستجاب كن.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی نام شناسایی در AIM شناسه عضویت در Yahoo Messenger شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
atena
پستتاریخ: یکشنبه 8 مرداد 1391 - 15:06    عنوان: پاسخ به «دعای روزانه‌ی ماه مبارک رمضان» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

iran.gif

neda_y, عزيز ممنون Smiling
خيلي لطف كردين love struck مرســـــــــــــــــــــي
بازگشت به بالای صفحه
neda_y
پستتاریخ: دوشنبه 9 مرداد 1391 - 08:50    عنوان: پاسخ به «دعای روزانه‌ی ماه مبارک رمضان» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

iran.gif

دعاي روز دهم
اللهمّ اجْعلنی فیهِ من المُتوكّلین علیكَ واجْعلنی فیهِ من الفائِزینَ لَدَیْكَ واجْعلنی فیهِ من المُقَرّبینَ الیكَ بإحْسانِكَ یاغایَةَ الطّالِبین
.

خدایا قرارم ده در این ماه از توكل‌كنندگان بر خودت و بگردانم در آن از سعادتمندان درگاهت، قرارم ده در آن از مقربان پیشگاهت به حق احسانت ای هدف نهایی جویندگان.
بازگشت به بالای صفحه
atena
پستتاریخ: سه‌شنبه 10 مرداد 1391 - 05:44    عنوان: پاسخ به «دعای روزانه‌ی ماه مبارک رمضان» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

iran.gif

دعاى روز یازدهم

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ حَبّبْ الیّ فیهِ الإحْسانَ وکرّهْ الیّ فیهِ الفُسوقَ والعِصْیانَ وحَرّمْ علیّ فیهِ السّخَطَ والنّیرانَ بِعَوْنِک یا غیاثَ المُسْتغیثین .

خدایا دوست گردان بمن در این روز نیکى را و ناپسند بدار در این روز فسق و نافرمانى را و حرام کن بر من در آن خشم و سوزندگى را به یاریت اى دادرس داد خواهان .

بازگشت به بالای صفحه
atena
پستتاریخ: چهار‌شنبه 11 مرداد 1391 - 00:44    عنوان: پاسخ به «دعای روزانه‌ی ماه مبارک رمضان» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

iran.gif

دعاى روز دوازدهم

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ زَیّنّی فیهِ بالسّتْرِ والعَفافِ واسْتُرنی فیهِ بِلباسِ القُنوعِ والکفافِ واحْمِلنی فیهِ على العَدْلِ والإنْصافِ وامِنّی فیهِ من کلِّ ما أخافُ بِعِصْمَتِک یا عِصْمَةَ الخائِفین .

خدایا زینت ده مرا در آن با پوشش و پاکدامنى و بپوشانم در آن جامه قناعت و خوددارى و وادارم نما در آن بر عدل و انصاف و آسوده ام دار در آن از هر چیز که مى ترسم به نگاهدارى خودت اى نگه دار ترسناکان .
بازگشت به بالای صفحه
atena
پستتاریخ: چهار‌شنبه 11 مرداد 1391 - 23:57    عنوان: پاسخ به «دعای روزانه‌ی ماه مبارک رمضان» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

iran.gif

دعاى روز سیزدهم

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ طَهّرنی فیهِ من الدَنَسِ والأقْذارِ وصَبّرنی فیهِ على کائِناتِ الأقْدارِ ووَفّقْنی فیهِ للتّقى وصُحْبةِ الأبْرارِ بِعَوْنِک یا قُرّةَ عیْنِ المَساکین .

خدایا پاکیزه ام کن در این روز از چرک و کثافت و شکیبائیم ده در آن به آنچه مقدر است شدنى ها و توفیقم ده در آن براى تقوى و هم نشینى با نیکان به یاریت اى روشنى چشم مستمندان .
بازگشت به بالای صفحه
atena
پستتاریخ: جمعه 13 مرداد 1391 - 08:29    عنوان: پاسخ به «دعای روزانه‌ی ماه مبارک رمضان» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

iran.gif

دعاى روز چهاردهم

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ لا تؤاخِذْنی فیهِ بالعَثراتِ واقِلْنی فیهِ من الخَطایا والهَفَواتِ ولا تَجْعَلْنی فیه غَرَضاً للبلایا والآفاتِ بِعِزّتِک یا عزّ المسْلمین .

خدایا مؤاخذه نکن مرا در این روز به لغزش ها و درگذر از من در آن از خطا ها و بیهودگی ها و قرار مده مرا در آن نشانه تیر بلا ها و آفات اى عزت دهنده مسلمانان.

بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه 1, 2, 3  بعدی صفحه 1 از 3

فهرست انجمن‌ها » فرهنگستان » دعای روزانه‌ی ماه مبارک رمضان
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc