پنج شنبه 13 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » بحث‌هاي عمومي » چه نوع تبلیغاتی شما را بیشتر جذب می کند؟

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
 چه نوع تبلیغاتی شما را بیشتر جذب می کند؟ « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
soveh
پستتاریخ: پنج‌شنبه 19 بهمن 1391 - 15:53    عنوان: چه نوع تبلیغاتی شما را بیشتر جذب می کند؟ پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

امروزه تبلیغات بازوی اصلی تجارت است و چه در تجارت خرد و چه تجارت کلان، نقش معرفی محصولات و میزان کارایی و نقاط مثبت آن و حتی پوشاندن نقاط ضعف و منفی آنها به عهده ی تبلیغات است.
و حتی بنظر بسیاری از افرادی که در زمینه تجارت صاحب نام شده اند،در ابتدای راه اندازی یک کار توجه به تبلیغات باید بیشتر از توجه به خود کار و نوع و کیفیت آن باشد.
همانطور که اقای محسن پهلوان ( صاحب رستورانهای زنجیره ای پدیده شاندیز) در خاطراتش بیان می کند که برای راه اندازی اولین رستوران شاندیز در تهران ( جردن -بلوار صبا ) در سال 1374 حدود 22 میلیون برای ساختمان رستوران و ....هزینه کرد و برای تبلیغات مختلف جهت راه اندازی رستوران چیزی در حدود 28 میلیون !!!!!!!
و بقول ایشان تا حالا وعده ی غذایی نبوده است که حتی یک صندلی از فضای 300 نفری این رستوران خالی بماند.

بحث در رابطه با تبلیغات و اثر آن و اینکه آیا بر مبنای حقیقت باید باشد یا طولانی ست و انشالله در آینده در مورد آن بحث می کنیم ( البته اگر موافق بودید Smiling )

در این تاپیک قصد دارم تا از نظرات شما عزیزان در رابطه با تبلیغاتی که هر روزه در شهر ساوه با آن روبرو هستید ...هرچند کوتاه هم باشد بهره بگیرم.

اما سوال اصلی:

بنظر شما کدام نوع از تبلیغات در شهر ساوه شمارا بیشتر بخود جذب می نماید؟

منظور من از جذب شدن این نیست که شما بابت رنگ و لعاب اون تبلیغ صرفاً از دیدن اون تبلیغ خوشتون اومده. در واقع کدام تبلیغ توانسته چشم شما را بگیرد و باعث شود که بدنبال اون محصول یا محلی که تبلیغ شده بروید و حتی برای رفع کنجکاوی هم که شده به آدرس ارائه شده سر بزنید؟

انواع تبلیغاتی را که من در ساوه دیده ام در اینجا لیست می کنم، چنانچه موردی از قلم افتاده خوشحال میشم که شما دوست عزیز به این لیست اضافه کنید.

( کلیه عکسهای این پست تزئینی است )

1- تراکت

2- اس ام اس های تبلیغاتی

3- بیلبورد

در حال حاضر در جاهای مختلف شهر از این بیلبوردها نصب شده است مانند میدان فلسطین، میدان مخابرات، میدان شهدا ، خیابان مطهری و ....

4- آگهی ضمیمه روزنامه همشهری و دیگر هفته نامه های ساوه

5- دفترچه های تبلیغاتی

تعدادی موسسه فرهنگی تبلیغاتی در ساوه دفترچه هایی را تهیه و پخش می کنند که تبلیغات مشاغل مختلف در آن موجود است.

6- تبلیغات سایت های اینترنتی مانند ساوه سرا و ...

http://acc.aftab.cc

کدام یک از 6 روش تبلیغ بالا شما را جذب نموده؟!
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
soveh از این تاپیک تشکر میکنم 
mary67
پستتاریخ: پنج‌شنبه 19 بهمن 1391 - 21:18    عنوان: پاسخ به «چه نوع تبلیغاتی شما را بیشتر جذب می کند؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 21 دی 1389
iran.gif

امتياز: 15275

با اجازه
برای من دفترچه های تبلیغاتی جذابیتای بیشتری داره
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email [وضعيت كاربر:آفلاین]
soveh
پستتاریخ: جمعه 20 بهمن 1391 - 10:52    عنوان: پاسخ به «چه نوع تبلیغاتی شما را بیشتر جذب می کند؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

blank.gif

بسیار ممنوم mary67, جان

یعنی شما از طریق همون دفترچه ها برای تهیه وسیله یا چیزی که نیاز داشتید مراجعه کردید؟ و یا فقط به نگاه کردن و خوندن این دفترچه ها علاقه دارید. میخوام بدونم که آیا این دفترچه ها عملاً کمکی کرده؟
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
mary67
پستتاریخ: جمعه 20 بهمن 1391 - 23:28    عنوان: پاسخ به «چه نوع تبلیغاتی شما را بیشتر جذب می کند؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 21 دی 1389
iran.gif

امتياز: 15275

اره اونا بیشتر جذبم میکنه باعث میشه به اون مغازه ها حداقل یبار سربزنم البته جاهایی که نظرمو جلب میکنه
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email [وضعيت كاربر:آفلاین]
Yashan
پستتاریخ: شنبه 21 بهمن 1391 - 08:36    عنوان: پاسخ به «چه نوع تبلیغاتی شما را بیشتر جذب می کند؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

خبرنگار و همكار سايت
خبرنگار و همكار سايت

عضو شده در: 8 مهر 1390
iran.gif

امتياز: 8060

منم با mary67، جان موافقم دفترچه‌هاي تبليغاتي تاثير بيشتري داره
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
soveh
پستتاریخ: شنبه 21 بهمن 1391 - 09:16    عنوان: پاسخ به «چه نوع تبلیغاتی شما را بیشتر جذب می کند؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

blank.gif

Yashan, جان و mary67, جان بسیار ممنونم
بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: دوشنبه 23 بهمن 1391 - 14:47    عنوان: پاسخ به «چه نوع تبلیغاتی شما را بیشتر جذب می کند؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

blank.gif

ظاهراً تو ساوه کسی به تبلیغات .... اصلاً نگاه نمیکنه!

اگر لطف کنید و بین 1 تا 6 فقط یک عدد را انتخاب کنید کافیه. متشکرم

گفتم خیلی تو زحمت نیافتین Very Happy
بازگشت به بالای صفحه
rezvaneh
پستتاریخ: دوشنبه 23 بهمن 1391 - 23:41    عنوان: پاسخ به «چه نوع تبلیغاتی شما را بیشتر جذب می کند؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 16 تیر 1390
blank.gif

امتياز: 33520

گزینه 3! Very Happy
بیلبورد....حداقل به نظرم تو ساوه بهتر جواب می‌ده.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
Hamid
پستتاریخ: سه‌شنبه 24 بهمن 1391 - 00:12    عنوان: پاسخ به «چه نوع تبلیغاتی شما را بیشتر جذب می کند؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

من فکر می‌کنم تبلیغات SMSی هر چند که نوعی مردم آزاری هست اما مشتری بیشتر جذب می‌کنه. قیمتش هم نسبت به بقیه تقریباً کمتره...

من اگر قرار باشه واقعاً بخوام تبلیغ کنم و حس مذهبی‌م که مانع مردم‌آزاری می‌شه رو کنار بذارم، حتماً می‌رم سراغ SMS . اما چه کار کنم که این حس رو نمی‌شه کنار گذاشت! Sad

البته این رو هم بگم که بستگی به این داره که چی رو قراره تبلیغ کنیم و چه کسانی مخاطب ما هستن!؟
مثلاً فروشگاه آنلاین ما طبیعتاً با تبلیغات SMSی جور در نمیاد و بیشتر تبلیغات اینترنتی تأثیر داره.

ضمن اینکه روش‌های دیگه‌ای هم برای تبلیغ وجود داره که در این لیست نیست و از قضا اون‌ها خیلی مهم‌تره. مثل تبلیغات زبانی. که نتیجه‌ی ارائه خدمات خوب هست.
ما در فروشگاه تجربیات خوبی در این زمینه داریم. طبق تحلیل‌های دقیق ما، خیلی‌ها در اینترنت جستجو می‌کنن «فروشگاه آفتابگردان» و بعد میان خرید می‌کنن و این نشون می‌ده که یا قبلاً از ما خرید داشتن و راضی بودن و یا اینکه یک نفر بهشون معرفی کرده و وارد شدن.

تبلیغات گوگلی هم هست که بسیار بسیار بسیار بسیار بسیار بهتر این تبلیغات‌هاست. بی‌نهایت سودمنده!
یعنی سایت رو طوری طراحی و تنظیم کنی که در نتایج جستجو بیاد در بین پنج نتیجه اول. اگر بدونید چقدر این تبلیغات مؤثره، هرگز به بقیه فکر نمی‌کنید!

انتخاب نهایی من:
تبلیغات گوگلی.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
soveh
پستتاریخ: سه‌شنبه 24 بهمن 1391 - 14:46    عنوان: پاسخ به «چه نوع تبلیغاتی شما را بیشتر جذب می کند؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

blank.gif

rezvaneh, عزیز و Hamid, جان بسیار ممنونم

Hamid, جان منم با اینکه اثر تبلیغات زبانی و معرفی شدن توسط خود مشتری بهترین تاثیر را در شهرهای کوچک مثل ساوه داره موافقم.

تبلیغات از طریق sms فقط برای شماره های همراه اول قابل فرستادنه؟ چون مشخص نیست کدوم شماره های ایرانسل در ساوه هست یا مشخص هستش؟

Hamid, جان در مورد هزینه های تبلیغات sms اطلاعی داری و اگر بخوام از این طریق تبلیغ کنم، به کدوم مرکز باید مراجعه کنم؟

یه تجربه از تبلیغات خودمون بگم.تا ببینید مشتری ها به چه چیزهایی دقت می کنند Exclamation
ما تا حالا 20000 تراکت در 3 سری پخش کردیم که مطمئنم 30% اونها یا چکنویس شده یا زیر پا افتاده و ...
ولی بیشترین تاثیر را اون سری داشت که روی تراکت نوشته بودیم با بهمراه داشتن این برگه از 10% تخفیف بهره مند شوید! Very Happy

یعنی مردم به تخفیف خیلی علاقمند هستن!

در مورد آفتابگردان هم تخفیف هایی که اعلام کردید بسیار خوبه و باعث ترغیب مشتری میشه. من خودم یک بار به همین وسیله ترغیب شدمVery Happy
و اگر در سال یک ماه را به عنوان شرایط فروش ویژه با تخفیف در نظر بگیرید فکر کنم اثر بهتری داره. فقط این یک ماه در فروردین و اردیبهشت نباشه که ماههای خواب مردم و فروش هستش.

Hamid,جان برای وبلاگ هم میشه کاری کرد که در سرچ ها جایگاه بهتری داشته باشه.
در فیسبوک هم ظاهراً این مساله هست و افراد با تنظیمات مختلف باعث میشن که صفحه اونها موقع سرچ زودتر نمایش داده بشه.اما متاسفانه بنده در این موردا اطلاعات خاصی ندارم.

در ضمن با اینکه فکر نمیکنم موافق باشی اما پیشنهاد میکنم یک صفحه درفیسبوک برای آفتابگردان ایجاد کن. مطمئناً میزان فروش آفتابگردان را بسیار بیشتر خواهد کرد.
بازگشت به بالای صفحه
Hamid
پستتاریخ: سه‌شنبه 24 بهمن 1391 - 15:49    عنوان: پاسخ به «چه نوع تبلیغاتی شما را بیشتر جذب می کند؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

بله، در این شکی نیست که مشتری‌ها به تخفیف خیلی علاقه دارن. ما بسیاری از خریدهامون که برای بار دوم صورت می‌گیره به خاطر این هست که وقتی بار اول خرید کردن، یک بن تخفیف مثلاً ۱۵۰۰ تومانی توی پروفایلشون قرار می‌گیره...
یا اگر ۳۰ هزار تومان خرید بشه هزینه پست رایگان می‌شه و اگر همین الان واریز کنند ۵٪ تخفیف می‌دیم. همین الان که می‌نویسم فقط دو خرید ۴۰ تومانی نقدی داشتیم که هر کدومشون حدود ۵ هزار تومان تخفیف گرفتن و من فکر می‌کنم یکی از دلایل خرید بالاشون همین بوده.

در مورد خرید ویژه، بله اما به شرطی که به اطلاع مشتری‌ها برسه. من متأسفانه نمی‌تونم به خودم اجازه بدم که به کاربران SMS یا حتی ایمیل بزنیم!! این رو نوعی مردم‌آزاری می‌دونم.
البته الان شیطون رفت توی جلدم (یا جلم؟ ) که برای اسفند ماه یک ایمیل همگانی بزنیم و تخفیف مناسبی در نظر بگیریم...

بله، اتفاقاً وبلاگ یکی از مهم‌ترین جاهاست! در وبلاگ، در حقیقت همه دارن زحمت می‌کشن که شما بری بالا! یعنی اگر یک وبلاگ دیگه رتبه‌ش بالا بره، روی کل وبلاگ‌های اون سرویس تأثیر می‌ذاره!

در مورد فیس‌بوک، کلاً خوشم نمیاد! هر چیزی که فیلتر شده باشه من کلاً طرفش نمی‌رم و تبلیغ در اون رو نوعی ترویج اون سرویس می‌دونم و پولی که از اون راه به دست بیاد رو برای خودم حرام می‌دونم...
در کل، من فعلاً از آفتابگردان راضی و قانع هستم. هدفم پول‌دار شدن نیست. هدفم اینه که درآمدم برای انجام کارهایی که دوست دارم کسب بشه. مثلاً من قصد دارم الان برم لیسانس زبان (احتمالاً در دانشگاه آزاد یا پیام نور) بخونم، بعدش إن شاء الله الهیات، بعدش مکاترونیک و خلاصه هدفم این نیست که کل زندگی‌م رو بذارم روی کسب درآمد! همین‌قدر که درآمدم برای اهدافم کسب بشه کافیه. به همین دلیل خیلی علاقه به تبلیغ گسترده و شلوغ کردن سر خودم و شلوغ کردن مجموعه آفاتبگردان و ساوه‌سرا ندارم Winking
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
Hamid
پستتاریخ: سه‌شنبه 24 بهمن 1391 - 16:04    عنوان: پاسخ به «چه نوع تبلیغاتی شما را بیشتر جذب می کند؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

راستی در مورد تبلیغ SMSی پرسیدید، هم خودتون می‌تونید یک شماره بخرید و ارسال کنید و هم از کسانی که شماره دارن بخواهید ارسال کنن.
در مورد اینکه ایرانسل مشخصه یا نه، واقعاً نمی‌دونم.
الان توی پنل اس.ام.اس ما برای ساوه نوشته ۸۵ هزار تا شماره اعتباری و ۴۰ هزار شماره دائمی. حالا اینا ایرانسله یا همراه اول، نمی‌دونم...
بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: سه‌شنبه 24 بهمن 1391 - 18:19    عنوان: پاسخ به «چه نوع تبلیغاتی شما را بیشتر جذب می کند؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

blank.gif

Hamid, جان برای اینکه sms ی تبلیغ کنیم هرکدومش چقدر هزینه داره؟ کدوم با صرفه تره؟ شماره بخریم؟ یا از کسی که شماره داره بخواهیم ارسال کنه؟
بعد برای این 125000 شماره که در ساوه هست با فرض اینکه همشون هم روشن باشن چقدر هزینه ارسال sms میشه؟
بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: سه‌شنبه 24 بهمن 1391 - 18:22    عنوان: پاسخ به «چه نوع تبلیغاتی شما را بیشتر جذب می کند؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

blank.gif

نظر بقیه ی همشهریا چیه؟
بازگشت به بالای صفحه
Hamid
پستتاریخ: سه‌شنبه 24 بهمن 1391 - 21:52    عنوان: Re: پاسخ به «چه نوع تبلیغاتی شما را بیشتر جذب می کند؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

soveh نوشته است:
Hamid, جان برای اینکه sms ی تبلیغ کنیم هرکدومش چقدر هزینه داره؟ کدوم با صرفه تره؟ شماره بخریم؟ یا از کسی که شماره داره بخواهیم ارسال کنه؟
بعد برای این 125000 شماره که در ساوه هست با فرض اینکه همشون هم روشن باشن چقدر هزینه ارسال sms میشه؟

قیمت‌های مراکز مختلف متفاوته از ۱۰ تومان تا ۲۰ تومان به ازای هر پیامک.
کلاً قیمت خرید پنل (شماره و پنل ارسال) توی این مایه‌هاست:
کد:
http://www.niazpardaz.com/sms/?sidebar=1

البته اگر فقط یک بار کار دارید خرید خط شاید مناسب نباشه. اما اگر مثل ما روزانه کار دارید، می‌تونید بخرید...
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه 1, 2  بعدی صفحه 1 از 2

فهرست انجمن‌ها » بحث‌هاي عمومي » چه نوع تبلیغاتی شما را بیشتر جذب می کند؟
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc