جمعه 7 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » گردشگری و میراث فرهنگی ساوه و روستاهای آن » امامزاده سید هارون (ع) ساوه به روایت تصویر

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3  بعدی
 امامزاده سید هارون (ع) ساوه به روایت تصویر « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
blind
پستتاریخ: شنبه 17 فروردین 1392 - 23:13    عنوان: پاسخ به «امامزاده سید هارون (ع) ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

عضو شده در: 14 آذر 1391

blank.gif

امتياز: 30060

بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
blind
پستتاریخ: شنبه 17 فروردین 1392 - 23:22    عنوان: پاسخ به «امامزاده سید هارون (ع) ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: شنبه 17 فروردین 1392 - 23:27    عنوان: پاسخ به «امامزاده سید هارون (ع) ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

بازگشت به بالای صفحه
Hamid
پستتاریخ: یکشنبه 18 فروردین 1392 - 00:14    عنوان: پاسخ به «امامزاده سید هارون (ع) ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

blind, جان،
بی‌نهایت ممنون.
کار جالبی دارید انجام می‌دید. مطمئناً یادگاری می‌مونه.

فقط عکس‌های با ابعاد اصلی رو یه وقت از روی هارد پاک نکنید!
بعداً من یه فلش می‌دم همه رو کپی کنید که توی آرشیو من هم باشه، بعداً لازم می‌شه. Winking
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
blind
پستتاریخ: یکشنبه 18 فروردین 1392 - 00:22    عنوان: پاسخ به «امامزاده سید هارون (ع) ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

Hamid گرامی سلام
ممنون از لطف و پشتیبانی تون. بی شک اگر حمایت شما نباشه قادر به کار نخواهم بود.

امیدورام بتونم تمام امامزاده های ساوه رو با تصویر روایت کنم. برای خود من که دیدن این اماکن هیجان انگیزه.گه گاه خسته میشم ولی وقتی کار تموم میشه برای مکان بعدی پر از انرژیم.

بابت عکس در ابعاد اصلی... چشم. کم کم براتون احیا میکنم.

شب و روزتون خوش .
بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: یکشنبه 18 فروردین 1392 - 00:27    عنوان: پاسخ به «امامزاده سید هارون (ع) ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

این مطلب آخرین بار توسط blind در یکشنبه 18 فروردین 1392 - 00:41 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: یکشنبه 18 فروردین 1392 - 00:38    عنوان: پاسخ به «امامزاده سید هارون (ع) ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: یکشنبه 18 فروردین 1392 - 00:50    عنوان: پاسخ به «امامزاده سید هارون (ع) ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: یکشنبه 18 فروردین 1392 - 13:31    عنوان: پاسخ به «امامزاده سید هارون (ع) ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

Hamid, جان اگر امکانش هست یه لینک به اداره اوقاف بزن و ببین نظرشون در مورد کتابچه تصویری امام زاده ها و امکان متبرکه ساوه و روستاهاش چیه؟ و یا حداقل بصورت یک کتابچه الکترونیکی. ببین حاضر هستن که اسپانسر این قضیه بشن؟
هم کار ماندگاری خواهد شد و هم شاید کمکی باشه برای انجام کارهای بعدی و مطمئناً تبلیغ خوبی برای خود اونها هم خواهد بود
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
atena
پستتاریخ: یکشنبه 18 فروردین 1392 - 15:35    عنوان: پاسخ به «امامزاده سید هارون (ع) ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 26 مهر 1389

iran.gif

امتياز: 33700

blind, عزیز ممنونم بسیار عالی هست
فقط ایکاش میشد اینها تو یه تاپیکی مجتمع می شدند اینجوری دنبال کردنش هم راحت تر میشد
اتفاقا معرفی این امامزاده ها در ساوه که یکی از مراکزی است که تعداد زیادی از امامزاده های ایران را در خود جای داده نیازمند یه مدت فکر و تبادل تجربه و کار تیمی و اینهاست که همش تو ساوهسرا داره با هم انجام میشه
یادمه تقریبا یک سال پیش بود شنیدم اداره تبلیغات اسلامی بود یا جای دیگه که حضور ذهن ندارم در قم اومده امامزاده های قم، ساوه و کاشان رو معرفی کرده در قالب یک کتابچه... ولی خب در تصاویرش فکر نمیکنم اینقدر قوی عمل کرده باشن. که این خودش جای تشکر از عکاس عزیز ساوهسرایی داره که اینقدر مجدانه در این امر تلاش می کنن

یه سوال؛ این ساختمان چسبیده به امامزاده اب انباره؟
بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: یکشنبه 18 فروردین 1392 - 16:10    عنوان: پاسخ به «امامزاده سید هارون (ع) ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

atena عزیزم....
ممنون که وقت گذاشتید.

ابتدای کار قصدم قرار دادن امامزاده ها در یم تاپیک بود ولی وقتی فکر کردم دیدم به اون صورت خیلی در هم و بر هم میشه. وقتی هم تاپیکی طولانی میشه صفحات اولش یا صفحات میانیش خیلی غریب میشن. احساس کردم بصورت مجزا هم کمتر زمان بازدید کننده رو میگیره و هم شکیل تر و در فرم تره.

بابت عکاسی از این اماکن باید بگم : در وهله اول که لذتی ست برای خودم. بعد از اون کمکی به کسانی گذرشون نمیوفته به این امامزاده ها. خودم چون از دیدن عکس لذت میبرم گفتم شاید همین لذت رو بتونم در ذهن و روح دیگران هم جاری کنم. اینطوری عکاسیم از حالت شخصی و پنهانی یکم دراومد و هم فال شد و هم تماشا.

مقدار عکس ها خیلی بیشتر از این تعدادی ست که ارسال میکنم. باقی شبیه یا با کمی اختلاف هست و یکسری ثبت های مختص برای آرشیو خودم.....این عکس ها از بین اونها انتخاب میشه و برای شما ارسال میشه. قطعا بیشتر از این باشه از حوصله بازدید کننده ها خارجه.

بله اون آب انباره . اما نه از اون اب انبارهای قدیمی...بلکه کپی برداری از اون شده و جهت وضو خانه توسط شخصی وقف شده. عمرش رو که حساب کردم حدود 40 -50 سال میشه گویا. الان هم ازش استفاده نمیشه دیگه.

عکسی از مقابل و ورودی دارم که دیشب فرصت نشد بذارم که بزودی ارسال میشه.

ممنون از توجهتون.
بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: یکشنبه 18 فروردین 1392 - 23:52    عنوان: پاسخ به «امامزاده سید هارون (ع) ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

آب انبار , وضو خانه ی وقفی امامزاده هارون ع - طرازناهید -ساوه

بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: یکشنبه 18 فروردین 1392 - 23:59    عنوان: پاسخ به «امامزاده سید هارون (ع) ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

بازگشت به بالای صفحه
Aliabadi
پستتاریخ: دوشنبه 19 فروردین 1392 - 01:18    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

عضو شده در: 30 بهمن 1388

blank.gif

امتياز: 60455

blind دوست عزیز عکسهاتون فوق العاده زیباو دیدنش واقعا لذت بخش هستش. بخصوص تماشای اون گلدسته و کاشی کاری ها خیلی خوشایند بود و در فرصت های بعدی بازم بیشتر و بیشتر تماشاشون میکنم چه تصاویر زیبا و فراموش نشدنی SurprisedApplauseApplauseApplauseApplauseApplauseApplauseApplauseApplauseApplauseApplauseApplause:smile :.

به عقیده بنده گذاشتن هر مجموعه عکس از یک امامزاده در یک تایپک جداگانه خیلی خوب و منطقی هستش و باعث شلوغی و گیجی و بی نظمی نمیشه و بیننده با آرامش و تمرکز و حضور ذهن بهتر میتونه کلیه عکس ها رو با دقت و هر چند بار بخوبی تماشا کرده و از ان بهره ها ببرد . یعنوان عکاس خیلی خوب واقعا عالی ترین خدمت فرهنگی رو در باره نمایش تصاویر امام زاده ها این اماکن مقدس و بجا اوردید و اماکن گردشگری رو به بهترین وجه از گمنامی نجات میدهید. امیدوارم هر بار که حین کار خسته میشوید ، بدانید ما قدردان زحمات با ارزش و گرانقدر شما هستیم و قطعه عکس شما برای ما هدیه ارزنده و فراموش نشدنی است و هر قطعه عکس شما برگی به بار فرهنگی شهر ساوه میافزاید. به عقیده بنده اگر عکسهای بیشتری دارید که برایتان امکان نمایش اش هست ، لطفا نمایش بدهید ، مطمئن باشید باعث خستگی نبوده بلکه برعکس در بیشتر عکسهای زوایای نادیده بیشتر نمایش داده میشود و حالا که کیفیت عکسهایتان به این خوبی است واقعا حیف است عکسهای بیشتری از کار شما در باره امامزاده های ساوه نبینیم ، زیرا پرسپکتیو هر عکسی یک چیز دیگه ای هستش و هر عکس گاهی بخشهایی رو نشون میده که میتونه فوق العاده دیدنی باشه. امیدوارم نهادی فرهنگی در ساوه زحمت کشیده و مجموعه عکسهای زیبای امامزاده های ساوه شما را تبدیل به یک کتابچه نفیسی بفرماید ، اگر اولین خریدار کتاب شما نباشم ، مطمئن باشید تلاش میکنم دومی باشم ، علاوه بر این نه تنها کتابچه مجموعه امامزاده های شما را با کمال میل از هرجا تهیه کرده بلکه به دفعات بیشتر بعنوان هدیه ای برای دوستانم خریداری خواهم کرد. ناگفته نماند سالهای سال بنده منتظر بودم سازمان گردشگری ساوه چنین اقداماتی در باره شهر ستان پر قدمت و تاریخی ساوه انجام بده ، به شا بازم تبریک می گویم این امر مهم رو در سایه تلاش و پشتکارتون از یک آرزو به واقعیت تبدیل فرمودید. کاشکی کسی هم پیدا بشه و حداقل از بخشهای بیرونی امامزاده های ساوه فیلم های زیبایی بسازه و حداقل تو تلویزیون شهرستان ساوه نمایش داده بشه.

بنده امامزاده و مقابر زیادی رو در شهرهای دیگه دیدم و نوع این مقبره اصلا غربی نیست برعکس شاید غربی ها از این اسلوب معماری ایرانی بشدت تقلیید کرده اند و حالا نباید این نوع معماری ایرانی به اسم اونها تمام بشه. مقبره ابوعلی سینا در همین مایه معماری با قدمت بسیار طولانی تری درست شده ولی هر کسی به ان نگاه کنه با اون همه قدمت خیلی نماد مدرن و شگفت امیزی داره سبک معماری شبیه یک سفینه هوایی است که هردم اماده پرواز به اسمانها و کهکشانهاست. وقتی تصاویر مقبره را به چند فرهنگ شناس اتقاقا از کشورهای اروپای غربی در جلسه ای نشان میدادم از این نوع معماری ایرانیان با اینهمه ابهت (مقبره ابو علی سینا )و اینهمه ایده های مدرن متنوع معماری ایرانی که تا به امروز نیز تازگی و تنوع نوع خود را حفظ کرده واقعا اونهاانگشت به دهان مانده و معماران ایرانی را بدلیل ساخت این نوع گنبدهای چند ضلعی و انواع و اقسام گنبد و گلدسته ها ی متنوع تحسین میکردند.

در اصفهان اگه به منطقه جلفا رفته باشید در کوچه و پس کوچه ها انواع و اقسام کلیسا ها با سبک معماری ایرانی اسلامی سنتی دارند که معماری اونها همه از نوع سنتی و ایرانی وحتی با مدارس و مساجد دیگر شهرها و حتی روستا ها هیچ فرقی نداره . ساخت بسیار ساده و شکل اون کاه گلی هستش. یکبار بنده اونجا بودم خواستم از بعضی کلیساهای کاه گلی و ساده شون عکاسی کنم، اجازه عکاسی داده نشد و فقط اجازه داشتیم اون بناهای کاه گلی رو تماشا کنیم. فقط از کلیسای مریم که بنایی مثل همین خانه های روستایی کاه گلی ساوه هستش و توی یک کوچه و پس کوچه ای بودموفق شدم چند تا عکس بگیرم. دوستان عزیز ضمنا فراموش نفرمائید که ارامنه یکی از اقوام بسیار قدیمی ایرانی هستند و زبان و فرهنگ و حتی بسیاری از سنن و سرودها و نوع مراسم های سنتی دسته جمعی شان ریشه قدمت دار ایرانی دارد. از کره یا سرزمین ناشناسی نیامدند ، بلکه ریشه انها نیز ایرانی است و بسیاری از خصوصیات فرهنگ ایرانی را حفظ کرده و حتی ریشه بسیاری از نامهای فامیلی انها بدون استثنا ء با توجه به اسناد ایرانشناسی و ریشه کلمات ایرانی است.
بسیاری از این کلیسای ها در منطقه جلفای اصفهان در زمان صفویان و شاه عباس صفوی ساخته شده و سبک معماری ایرانی اسلامی چند صد سال پیش در همه شهر و روستاهای ایران رایج بوده. حتی اگر امروز سری به این کلیساهای محلی منطقه جلفا بزنید اکثر این بناها مثل مسجد امام ، مسجد شیخ لطف الله و غیره دارای گنبد و اغلب وقتی وارد بنای داخل شوید مثل کلیسای ونگ و دیگر کلیساهای کاه گلی اغلب چهار پنجره در چهار زاویه دارد که نماد چهار عنصر مهم زندگی افرین در معماری بناهای مقدس ایرانی است. بطبع در زمان صفوی معماری ایرانی اسلامی بعلت پیشرفت های فراوان که داشته از ایران بسمت غرب تا اسپانیا و از ایران بسمت شرق تا تا تاجیکستان حتی استانهای غربی هندوستان و مناطق اندونزی و مالزی در حال پیشروی و توسعه بوده و بخوبی در همه ملل از این نوع معماری ایرانی اسلامی بخوبی استقبال میشده زیرا کارایی عالی و فراوان در کاربرد اجتماعی و ایجاد نظم و زیبایی داشته و دیدن ان مایه آرامش بوده و هست. وجود جاده ابریشم نیز به رونق و کثرت این نوع معماری بشدت کمک کرده.

اگر به عکسهای قصر تیسفون ، شهر تیسفون ، اماکن مقدس دوره ساسانی و دورهای قبل ساسانی نیز نگاهی بیندازید می بینید که در میان ایرانیان چقدر طاق ، گنبد زدن رایج بوده و این نوع معماری به روحیه خداپرستی و معنویت فرهنگ ایرانیان برمیگردد . این سبک معماری در طول قرون متمادی از ایران به کلیه کشورهای همسایه نیز حرکت کرده و بسرعت بررشد ان اضافه شده و روایج میشود و با گسترش جاده ابریشم معماری ایرانی اسلامی تا اقصا نقاط کشورها توسعه می یابد و حتی این معماری بناهای کشورهای قدیمی اروپا را تحت تاثیر خویش قرار میدهد.

یکدینا سپاس و تشکر از زحمات گرانقدر شما
بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: دوشنبه 19 فروردین 1392 - 23:34    عنوان: پاسخ به «امامزاده سید هارون (ع) ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

Aliabadi عزیزم...ممنون ن ن ن از شما. جداً که خستگی از تنم رفت. باور کنید درک شما از حس و حال و شاید اوضاع من بی اندازه بهم انرژی مثبت میده. خوشحالم که دوستان فهیمی چون شما دارم.

مقداری روند این روایت تصویری رو ناخواسته باید کم کنم. لذا عکس ها به تدریج ارسال میشن. کمی ذهنم دچار تشویش هست....بنابر این ناپیوستگی ارسال ها رو بر من ببخشید.

بابت تک تک واژه های بالا ازتون سپاسگزارم و براتون بهترین رو از خدای خودم میخوام.

thank thank

soveh گرامی

الان حضور ذهن ندارم و مقداری با تردید خواهم نوشت.

فکر میکنم شکل هرم در پاره ای از معماری ها نشات گرفته از معمماری یهودیت یا بقولی صهیونیزم باشه.

مدتی پیش خیلی علاقه مند شدم که در باره یهودیت و صهیونیسم و البته فتنه اونها در برابر اسلام بدونم. تعدای کتاب بود که خوندم و تعدادی سخنرانی و مقداری هم تحقیق. میدونم که شما عزیزان هم میدونید که صهیونیست ها بسیار نمادگرا هستند. فکر میکنم هرم جزء لاینفک المان های اونها باشه. یکی از این نمادها ابلیسک هست که تقریبا تو هر کشوری ساختنش.
یهودی ها اونقدر زیر پوستی در همه ایدئولوژی ها رخنه کردن که نمیشه حضور و وجودش رو حس کرد.....( تز عارفانه میگه خدا رو از کثرت حضور درک نمیکنیم)...حالا منم میخوام بگم فتنه و رخنه یهود رو از کثرت حس نمیکنیم ولی اینها از صدر اسلام کمر همت به نابودی اسلام و مسلمین بستند و باز میدونم که میدونید همین فرقه ای شدن اسلام در زمان رحلت یا بطور واقعی تر شهادت پیامبر توسط ابوبکر و خصوصا عمر که مشاورینی یهودی داشتن رخ داد . ساحران یهودی ( شغلی مهم و کلیدی یهودیان)دقیقا میدونستن آخرین دین در شبه جزیزه عربستان ظهور خواهد کرد. لذا به خاطر اینکه آخرین نبی از نسل و سلاله یهود باشه به اونجا کوچ و زاد و ولد میکنن تا زمان نهایی فرا برسه. وقتی هم که رسول خدا ص از تیره و تبار عرب و به نوعی اسماعیل به دنیا میان کل نقشه هاشون بر آب میشه و بعد از بعثت هم تلاش در جهت رخنه بی نتیجه میمونه و پیامبر چند جنگ علیه اونها دارن که شکست نصیبشون میشه و چون اصولا انسان هایی کمال گرا و خود بزرگ بین هستند , از اونجایی که در زمان حیات پیامبر ص موفق به رخنه در دین و حکومت نشدند لذا بعد از وجود نازنین ایشون سعی بر انجراف دین داشتند که تا حدی موفق هم شدند.( و روایت محکمی هست که پیامبر به دست زنی یهودی با نقشه یهودیت مسموم میشن و چون مدتی سم در بدن ایشون بوده و بدن رو آلوده کرده لذا مرگ ایشون به ظاهر از بیماری ناشناخته تلقی میشه.( تحلیل گرها برای فهم این موضوع جانبازان شیمیایی خودمون رو مثال میزنند)
بهر حال اینها رو علی رغم اینکه شاید لزومی نداشت نوشتم تا ازتون خواهش کنم اگر زمان دارید راجع به معماری هرمی تحقیق بفرمائید. چون تا جایی که من میدونم طاق های مدور معماری اسلامی ست نه طاق های هرمی.

البته مطلب دیگه ای هم خونده بودم از باب علم فیزیک که این هندسه ها دارای خواص خاصی هستن. و طاهرا دانشمندان معتقدند طاق های گنبدی دارای جذب انرژی های مثبت و الهی ست. و گویا طاق های هرمی خاصیتی منفی دارن . در باب اهرام ثلاثه و معماری اون هم گویا گفتند خاصیت تازه نگهداشتن اجساد و مواد غذایی و اینجور چیزا رو داره.

خیلی حرف زدم....ببخشید. گفتم حالا که بحث بر سر معماری بارگاه امامزاده ست به نتیجه ای موثق برسیم.

ممکنه خواهش کنم بهمون کمک کنید ؟

در سرچ ابلیسک به نوشته های جالبی میرسیم.
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3  بعدی صفحه 2 از 3

فهرست انجمن‌ها » گردشگری و میراث فرهنگی ساوه و روستاهای آن » امامزاده سید هارون (ع) ساوه به روایت تصویر
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc