شنبه 1 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » گردشگری و میراث فرهنگی ساوه و روستاهای آن » امامزاده سید هارون (ع) ساوه به روایت تصویر

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3
 امامزاده سید هارون (ع) ساوه به روایت تصویر « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
blind
پستتاریخ: چهار‌شنبه 21 فروردین 1392 - 11:47    عنوان: پاسخ به «امامزاده سید هارون (ع) ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

عضو شده در: 14 آذر 1391

blank.gif

امتياز: 30060

بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
blind
پستتاریخ: چهار‌شنبه 21 فروردین 1392 - 11:51    عنوان: پاسخ به «امامزاده سید هارون (ع) ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

عضو شده در: 14 آذر 1391

blank.gif

امتياز: 30060

بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: پنج‌شنبه 22 فروردین 1392 - 18:55    عنوان: Re: پاسخ به «امامزاده سید هارون (ع) ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

blind نوشته است:

soveh گرامی

الان حضور ذهن ندارم و مقداری با تردید خواهم نوشت.

فکر میکنم شکل هرم در پاره ای از معماری ها نشات گرفته از معمماری یهودیت یا بقولی صهیونیزم باشه.

مدتی پیش خیلی علاقه مند شدم که در باره یهودیت و صهیونیسم و البته فتنه اونها در برابر اسلام بدونم. تعدای کتاب بود که خوندم و تعدادی سخنرانی و مقداری هم تحقیق. میدونم که شما عزیزان هم میدونید که صهیونیست ها بسیار نمادگرا هستند. فکر میکنم هرم جزء لاینفک المان های اونها باشه. یکی از این نمادها ابلیسک هست که تقریبا تو هر کشوری ساختنش.
یهودی ها اونقدر زیر پوستی در همه ایدئولوژی ها رخنه کردن که نمیشه حضور و وجودش رو حس کرد.....( تز عارفانه میگه خدا رو از کثرت حضور درک نمیکنیم)...حالا منم میخوام بگم فتنه و رخنه یهود رو از کثرت حس نمیکنیم ولی اینها از صدر اسلام کمر همت به نابودی اسلام و مسلمین بستند و باز میدونم که میدونید همین فرقه ای شدن اسلام در زمان رحلت یا بطور واقعی تر شهادت پیامبر توسط ابوبکر و خصوصا عمر که مشاورینی یهودی داشتن رخ داد . ساحران یهودی ( شغلی مهم و کلیدی یهودیان)دقیقا میدونستن آخرین دین در شبه جزیزه عربستان ظهور خواهد کرد. لذا به خاطر اینکه آخرین نبی از نسل و سلاله یهود باشه به اونجا کوچ و زاد و ولد میکنن تا زمان نهایی فرا برسه. وقتی هم که رسول خدا ص از تیره و تبار عرب و به نوعی اسماعیل به دنیا میان کل نقشه هاشون بر آب میشه و بعد از بعثت هم تلاش در جهت رخنه بی نتیجه میمونه و پیامبر چند جنگ علیه اونها دارن که شکست نصیبشون میشه و چون اصولا انسان هایی کمال گرا و خود بزرگ بین هستند , از اونجایی که در زمان حیات پیامبر ص موفق به رخنه در دین و حکومت نشدند لذا بعد از وجود نازنین ایشون سعی بر انجراف دین داشتند که تا حدی موفق هم شدند.( و روایت محکمی هست که پیامبر به دست زنی یهودی با نقشه یهودیت مسموم میشن و چون مدتی سم در بدن ایشون بوده و بدن رو آلوده کرده لذا مرگ ایشون به ظاهر از بیماری ناشناخته تلقی میشه.( تحلیل گرها برای فهم این موضوع جانبازان شیمیایی خودمون رو مثال میزنند)
بهر حال اینها رو علی رغم اینکه شاید لزومی نداشت نوشتم تا ازتون خواهش کنم اگر زمان دارید راجع به معماری هرمی تحقیق بفرمائید. چون تا جایی که من میدونم طاق های مدور معماری اسلامی ست نه طاق های هرمی.

البته مطلب دیگه ای هم خونده بودم از باب علم فیزیک که این هندسه ها دارای خواص خاصی هستن. و طاهرا دانشمندان معتقدند طاق های گنبدی دارای جذب انرژی های مثبت و الهی ست. و گویا طاق های هرمی خاصیتی منفی دارن . در باب اهرام ثلاثه و معماری اون هم گویا گفتند خاصیت تازه نگهداشتن اجساد و مواد غذایی و اینجور چیزا رو داره.

خیلی حرف زدم....ببخشید. گفتم حالا که بحث بر سر معماری بارگاه امامزاده ست به نتیجه ای موثق برسیم.

ممکنه خواهش کنم بهمون کمک کنید ؟

در سرچ ابلیسک به نوشته های جالبی میرسیم.

blind, جان با تشکر از شما و Aliabadi عزیز

رشته من معماری نیست و هرچند بهتره که یک شخصی که تو این زمینه مطالعه و تحصیلات دانشگاهی داره صحبت کنه اما با این حال بر اساس مطالعاتی 2-3 روزه من معماری اسلامی الهام گرفته از دو معماری ایرانی و بیزانسی هست و طبیعیه که اعراب که در بیابان زندگی می کردند سر رشته ای از معماری نداشته باشند!

ایرانی ها از دوره ساسانی شروع به ساخت آتشکده ها و محل های عبادت بصورت چهار طاقی و گنبد می کنند و همین بناها بعد از اسلام الگوی ساخت معماران جهت مساجد و اماکن متبرکه قرار میگیره.

مثل این آتشکده ها:

فکر کنم blind, جان هم شما و هم aliabadi عزیز دقت نکردید که منظور من گنبدهای مخروطی هست و نه هرمی و نه گنبد های مدور ...

و ظاهراً گنبد های مخروطی از قرون 3-4 هجری در ایران برای ساخت آرامگاهها رواج پیدا کرده اند که بهترین نمونه آن آرامگاه قابوس وشمگیر در شهر گنبد کاووس است:

اینکه چرا معماران ایرانی به سمت گنبد های مخروطی رفتند ( شاید به دلیل ساده تر و ارزان تر بودن نسبت به گنبد مدور) و آیا از معماری غربی یا هرجای دیگری الهام گرفتند یا نه ...من اطلاعی ندارم و مطلبی ندیدم.

در ضمن آرامگاه بو علی سینا ...فکر کنم مربوط به دوره رضاخان هستش...مانند آرامگاه سعدی و حافظ و نادر شاه و.....

در رابطه با صهیونیزم:

اولاً یهود را با صهیونیزم قاطی نکنید. و همونطور که میدونید یهودی ها پیروان حضرت موسی هستند و داستان حضرت موسی را هم که میدونید؟....که فرعون به دنبال اون بود و بعد در کاخ فرعون بزرگ شد و.... یعنی قبل از حضرت موسی فرعون های مصر بودند و اونها سازندگان اهرام ها هستند و نباید این قضیه به نام یهودی ها نوشته بشه.
و اینکه چرا صهیونیزم از نمادهای هرم و چشم جهان بین! و ابلیسک استفاده میکنه:
برای این مسائل میتونید به سخنرانی های اول آقای رائفی پور گوش بدید( در نت سرچ کنید)

اما درسته که اسرائیلی ها و یهودی ها با هوش هستند ...اما همین نماد گرایی اونها نشانه حماقت اونهاست و در نهایت روزی دل مردم دنیارا خواهد زد مگر اینکه تا اون روز مردم دنیا آگاه نشده باشند و مانند مردم آمریکا احمق بمانند.
بقول همون آقای رائفی پور از تحمیق توسط صهیونیزم بترسید و براحتی خودتون را گرفتار و مشغول تفکرات و نمادها و حرف های احمقانشون نکنید....ایدئولوژی اونها دیر یا زود به باد خواهد رفت!

در ضمن برای گنبدها از این سایت هم میتونید استفاده کنید:

کد:
http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%D9%86%D8%A8%D8%AF

موفق باشید
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
Aliabadi
پستتاریخ: جمعه 23 فروردین 1392 - 02:24    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

عضو شده در: 30 بهمن 1388

blank.gif

امتياز: 60455

نقل قول:
فکر کنم blind, جان هم شما و هم aliabadi عزیز دقت نکردید که منظور من گنبدهای مخروطی هست و نه هرمی و نه گنبد های مدور ...

و ظاهراً گنبد های مخروطی از قرون 3-4 هجری در ایران برای ساخت آرامگاهها رواج پیدا کرده اند که بهترین نمونه آن آرامگاه قابوس وشمگیر در شهر گنبد کاووس است:

دوست عزیز سوه جان ، چه خوب شد شما لطف کردید و این عکس ارامگاه قابوس وشمگیر مخروطی شکل را گذاشتید . این عکس باعث شد بیاد تصویری که در ده سال پیش دیده بودم بیفتم و دوباره شکل مخروطی ارامگاهی که بشکل شکیل رو به آسمان بود را بیاد بیاورم.ممنونم اشتباه مرا تصحیح فرمودید، گنبدی که مد نظر من بود همین تصویر آرامگاه قابوس وشمگیر هستش که یک سفر آسمانی را تداعی میکند شما درست میفرمائید ، ارامگاه ابو علی سینا در صده های اخیر ساخته شده. از دوستان هم بابت جابجایی اسم این دو ارامگاه پوزش می طلبم و سوه جان لطف کرده و تصحیح فرمودند.
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3 صفحه 3 از 3

فهرست انجمن‌ها » گردشگری و میراث فرهنگی ساوه و روستاهای آن » امامزاده سید هارون (ع) ساوه به روایت تصویر
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc