جمعه 7 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » داستان و نوشته های زیبا » ای فرزندِ آدم...

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه 1, 2, 3  بعدی
 ای فرزندِ آدم... « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
blind
پستتاریخ: پنج‌شنبه 29 فروردین 1392 - 02:26    عنوان: ای فرزندِ آدم... پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

عضو شده در: 14 آذر 1391

blank.gif

امتياز: 30060

یابن آدم کتابی ست شامل 46 حدیث قدسی.
از حدیث 1 الی 20 این کتاب دارای سند در کتب شیعه میباشد و از حدیث 20 الی 46 دارای سندی نمیباشد جز در یک کتاب.ولی چون احادیث دارای جنبه ی اخلاقی میباشد دقت در سند حدیث چندان ضروری بنظر نمیرسد.

نویسنده : محمد انصاری
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
blind از این تاپیک تشکر میکنم 
blind
پستتاریخ: پنج‌شنبه 29 فروردین 1392 - 02:30    عنوان: پاسخ به «ای فرزندِ آدم...» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

حدیث اول

ای فرزند آدم سه مرحمت به تو نمودم :

پنهان نمودم از تو چیزهایی را که اگر خانواده ات علم به آنها پیدا میکردند هرگز تو را پنهان نمی نمودند.

به تو وسعت در رزق و روزی دادم. آنگاه از تو قرض خواستم برای خودت. اما تو چیزی پیش نفرستادی.

هنگام مرگ به تو اجازه دادم در ثلث مالت تصرف کنی اما تو چیزی پبش نفرستادی.
بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: پنج‌شنبه 29 فروردین 1392 - 02:33    عنوان: پاسخ به «ای فرزندِ آدم...» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

حدیث دوم

ای فرزند آدم :

هر زمان که مرا بخوانی و به من امید داشته باشی تمام آنچه که بر گردن توست میبخشم و اگر به وسعت زمین همراه با گناه به پیش من آئی , من به وسعت زمین همراه با مغفرت به نزد تو می آیم ,مادامی که شرک نورزی.و اگر مرتکب گناه شوی بنحوی که گناهانت به مرز آسمان برسد سپس استغفار کنی ,ترا خواهم بخشید.
بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: پنج‌شنبه 29 فروردین 1392 - 02:44    عنوان: پاسخ به «ای فرزندِ آدم...» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

حدیث سوم

ای فرزند آدم :

همانا من بی نیازی هستم که محتاج و فقیر نمی شوم. مرا اطاعت کن,ترا بی نیاز کنم که محتاج کسی نشوی.

ای فرزند آدم :

من زنده ای هستم که نمی میرم,مرا اطاعت کن, تو را نیز زنده ئی قرار دهم که نمی میرد.

ای فرزند آدم :

همانا من به شی ء می گویم چنین و چنان شو. تو نیز مرا اطاعت کن, ترا به چنان قدرتی می رسانم که به هر چه بگویی چنین و چنان شو, می شود.
بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: پنج‌شنبه 29 فروردین 1392 - 02:54    عنوان: پاسخ به «ای فرزندِ آدم...» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

حدیث چهارم

ای فرزند آدم :

حاجت از من می طلبی ولی من برآورده نمی کنم ,چرا که به منافع تو آگاهم.سپس تو نسبت به خواسته ات اصرار می کنی ,در نتیجه آنچه که می خواهی به تو می دهم. آنگاه از همان داده هایم بر معصیت گناه کمک می جویی. پس اراده می کنم که آبروی تو را بریزم .و تو دست به دعا بلند می کنی و من آبروی تو را حفظ می کنم. چقدر با تو بخوبی برخورد کنم و تو چقدر با بدی و زشتی با من معامله می کنی.
نزدیک است نسبت به تو به گونه ای خشمگین شوم که بعد از آن هیچگاه راضی نگردم.
بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: پنج‌شنبه 29 فروردین 1392 - 03:01    عنوان: پاسخ به «ای فرزندِ آدم...» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

حدیث پنجم

ای فرزند آدم :

چرا انصاف نمی دهی; من به وسیله نعمت های خود محبوب تو می شوم و تو بوسیله گناهان در نزد من مبغوض می شوی. خیر و رحمت من بسوی تو نازل می گردد و شرّت به سوی من بالا میآید و پیوسته فرشته ای بزرگوار در هر شب و روز برایم عمل قبیحت را گزارش می دهد.

ای فرزند آم :

اگر وصف خود را از دیگری بشنوی و حال آنکه ندانی مورد نظر خودت باشی, هر آینه نسبت به چنین فردی خشمگین خواهی شد.
بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: جمعه 30 فروردین 1392 - 04:36    عنوان: پاسخ به «ای فرزندِ آدم...» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

حدیث ششم

ای فرزند آدم :

در آنچه که به تو امر نمودم مرا اطاعت کن و آنچه صلاح تو نیست به من نیاموز.

ای فرزند آدم :

لحظه ای در صبح مرا یاد کن و لحظه ای در عصر , هر چه خواهی به تو می دهم.
بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: جمعه 30 فروردین 1392 - 04:41    عنوان: پاسخ به «ای فرزندِ آدم...» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

حدیث هفتم

از حضرت علی ع نقل شده است که فرمودند بی توجهی در نماز اختلاسی است از شیطان , پس بپرهیزید از بی توجهی در نماز , زیرا که خداوند تبارک و تعالی به بنده روی میاورد هنگامی که نماز می خواند و وقتی بی توجه شد خداوند میگوید,

ای فرزند آدم :

از چه کسی روی بر می گردانی ؟! سه مرتبه این سخن تکرار می شود و آنگاه که مرتبه چهارم بنده بی توجهی کرد , خداوند از او اعراض می کند.
بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: جمعه 30 فروردین 1392 - 04:44    عنوان: پاسخ به «ای فرزندِ آدم...» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

حدیث هشتم

ای فرزند آدم :

در هر روز رزق و روزی می رسد و حال آنکه تو غم روزی می خوری و حال آنکه از عمرت کم می شود ولی تو محزون نمی شوی. به دنبال چیزی هستی که تو را طاغی و یاغی می کند و حال آنکه در نزد تو چیزی است که کفایت امرت را می نماید.
بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: جمعه 30 فروردین 1392 - 04:45    عنوان: پاسخ به «ای فرزندِ آدم...» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

حدیث نهم

ای فرزند آدم :

مرا در پیشگاه مردم یاد کن. در این صورت تو را یاد خواهم کرد در پیشگاهی که بهتر از پیشگاهی گه تو مرا یاد کردی, باشد.
بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: جمعه 30 فروردین 1392 - 04:48    عنوان: پاسخ به «ای فرزندِ آدم...» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

حدیث دهم

ای فرزند آدم :

مرا در حال خشم و غضب یاد کن در این صورت تو را در حال خشم و غضب خود یاد می کنم و بر تو سخت نخوام گرفت ,در وقتی که سخت خواهم گرفت.

ای فرزند آدم :

از یاری رساندن من راضی باش زیرا یاری دادن من به تو بهتر از یاری دادن خود برای خودت می باشد.
بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: جمعه 30 فروردین 1392 - 04:54    عنوان: پاسخ به «ای فرزندِ آدم...» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

حدیث یازدهم

ای فرزند آدم :

خود را برای بندگی من مهیا نما. در این صورت قلب تو را بی نیاز خواهم کرد و تو را به سوی خواسته هایت واگذار نخواهم کرد . و بر من واجب خواهد بود که حاجت ترا بجا آورم و قلب تو را مملو از ترس و خوف می کنم. و اگر برای بندگی من خود را مهیا نسازی قلب تو را مشغول به دنیا خواهم کرد , سپس حاجت تو را بجا نخواهم آورد و ترا به خواسته هایت واگذار خواهم کرد.
بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: چهار‌شنبه 4 اردیبهشت 1392 - 14:26    عنوان: پاسخ به «ای فرزندِ آدم...» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

حدیث دواردهم

آی فرزند آدم :

به اراده من است که آنچه برای خود می خواهی و ارداه می کنی, و به قدرت من است که واجبات مرا ادا می کنی و به وسیله نعمت من بر معصیت من قدرت پیدا کرده ای. تو را انسانی شنوا و بینا و قوی قرار داده ام. هر نیکی که به تو می رسد از جانب خدا است و هر بدی که به تو برسد از ناحیه خودت می باشد و آن به خاطر این است که من سزاوارتر از تو نسبت به نیکی هایت و تو از من سزاوارتر هستی نسبت به بدیهایت. و آن به خاطر این است که من آنچه انجام می دهم بازخواست نمی شوم. هر آنچه که تو خواستی برایت منظم و مرتب نمودم.
بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: چهار‌شنبه 4 اردیبهشت 1392 - 14:30    عنوان: پاسخ به «ای فرزندِ آدم...» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

حدیث سیزدهم

آی فرزند آدم :

هر گونه که می خواهی باش. همانگونه که وام می دهی همانگونه وام نیز می گیری, هر کس به رزق قلیل الهی رضایت دهد خداوند عمل خوبِ کمِ او را قبول می کند و هر کس به حلالِ اندک راضی باشد مونه او سبک خواهد شد و کاسبی او پاکیزه خواهد شد و از حد و حدود گناهان خارج خواهد شد.
بازگشت به بالای صفحه
blind
پستتاریخ: چهار‌شنبه 4 اردیبهشت 1392 - 14:39    عنوان: پاسخ به «ای فرزندِ آدم...» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

blank.gif

حدیث پانزدهم

ای فرزند آدم :

هر روز که می گذرد از ایام عمرت کم می گردد و تو خبر نداری, و هر روز روزی من به تو می رسد ولی تو شکر آن را به جای نمی آوری. نه به کم قانع می شوی و نه به زیاد سیر می گردی.

ای فرزند آدم :

هیچ روز جدیدی نیست مگر اینکه از ناحیه من روزی جدیدی به تو می رسد, و هیچ شبی نیست مگر اینکه ملائکه من عمل قبیحی از ناحیه تو به من گزارش می کنند. رزق مرا می خوری و نا فرمانی مرا می کنی, و هر وقت مرا بخواهی در خواست تو را اجابت می کنم.
خیر من به سوی تو سرازیر است و حال آنکه شّر تو به سوی من بالا می آید. چه خوب مولائی هستم من و چه بد بنده ای هستی تو . هر گاه از من خواسته ای داشتی به تو عطا کردم و بدی های تو را یکی پس از دیگری می پوشانم . من از تو خجالت می کشم ولی تو از من حیا نمی کنی.
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه 1, 2, 3  بعدی صفحه 1 از 3

فهرست انجمن‌ها » داستان و نوشته های زیبا » ای فرزندِ آدم...
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc