چهار شنبه 29 فروردین 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » داستان و نوشته های زیبا » با بزرگان و قدمای اهل ساوه بیشتر آشنا شویم . . .

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک
 با بزرگان و قدمای اهل ساوه بیشتر آشنا شویم . . . « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
abbasbehnam
پستتاریخ: جمعه 3 خرداد 1392 - 20:23    عنوان: با بزرگان و قدمای اهل ساوه بیشتر آشنا شویم . . . پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1392
usa.gif

امتياز: 6130

دوستان من یه نامه قدیمی از محمد خوشنویس اهل روستای الویر رو براتون میذارم که اصلا نقطه نداره . . .

نامه بدون نقطه محمد خوشنویس الویری به سیف السلطنه

سر سلسله امر را ، کردگار احد ، امر و عمر سر مددها ، دعا گو ، محمد ساوه ای که در کلک و مداد ساحرم ، و در علم

وسواد ماهر ، ملک الملوک کلامم و معلم مسائل حلال و حرام ، در کل ممالک محروسه ،اسم و رسم دارم و در هر

اصول موسسم در عالم ، در علم و حلم ، مسلم کل امم ، سر سلسله اهل کلامم ، اما کو طالع کامکار و کو مردم کرم
؟ دل مرده آلام و هرم ، کوه کوه دردها در دل دارم ، مدام در دام وام ، علی الدوام در ورطه آلام و هرم ، هر سحر و

مسادر واهمه و وسواس که مداح که گردم ؟ و که را واسطه کار آرم ؟ که مهامم را اصلاح دهد و دو ماهم آسوده دارد ،

مکرر داد کمال دارم و در مورد مدح معرکه ها کردم . همه گوهر ، همه لاله ، همه گل ،همه عطار روح و همه سرور دل ،
اما کور را مطالعه و دلال را مکالمه آمد ،طلا آسا سوده ،ادراک آورده ، احساس مس کردم و الا مساس گو آمده ، آه

، آه ، علامه دهر ملوم و محمود عوام کل الحمار محمد ، لا اله الا الله وحده وحده ، دلا در گله مسدود دا ، کارد هر

همه کس مدعا آمد ، علاوه ، همه دردها و سر آمد کل معرکه ها ، عروس مهر ، در آرامگاه حمل در آمد ، عالم و

عام ،لءام و کرام ، صالح و طالع ، صادر و وارد ، مکرم و مارد ، کودک و سالدار ، گدا و مالدار ، همه در اصلاح اهل و

اولاد ، که اطعمه دهر محاط گرد آورده حلوا و کالک ، سرکه و ساک ، کلم و کدو ، الی دلمه و کوکو ، همه در راه ، مگر
محمد ساوه ای که در کل محرومم و در حکم کل المعدوم اگر معادل سر صاع ، کرده ، و دو درم ، ارده گردد ، حامد و

مسرورم ، مگر کرم سرکار اعلی ، که سر الولد و سر الوالد ، در او طلوع کرده ، دادرس آمده دردها دوا ، و وامها روا

گردد ،

کله طول عام کطول المطر ××× سواءله الدر هم و المدر

محل المحامد ، مدارا الکرم ××× سواء علی الداع کلی الامم

دل آرا همه کار و کردار او ××× ملک در سماء مارح کار او

دهد مرد را کام دل کردگار ××× همه عمر آسوده و کامکار

طول الله عمره و دمر مائده و هلکه اعدائه و اعطه ماله و احرس اولاده و اکرم محله
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
abbasbehnam از این تاپیک تشکر میکنم 
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک صفحه 1 از 1

فهرست انجمن‌ها » داستان و نوشته های زیبا » با بزرگان و قدمای اهل ساوه بیشتر آشنا شویم . . .
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc