جمعه 31 فروردین 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » فرهنگستان » افقِ خانواده شما؟

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک
 افقِ خانواده شما؟ « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
Hamid
پستتاریخ: چهار‌شنبه 9 مرداد 1392 - 04:08    عنوان: افقِ خانواده شما؟ پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

سلام.
دوستان، یه سؤال که مدت‌هاست می‌خوام بپرسم و یادم می‌ره رو می‌پرسم لطفاً جواب بدید چون موضوع خیلی جدیه!
شما موقع سحر دقیقاً چه لحظه‌ای دست از خوردن می‌کشید و موقع افطار، دقیقاً چه موقع شروع به خوردن می‌کنید؟

لطفاً جواب بدید ببینم راست می‌گن که توی ساوه هر خانواده‌ای به افق خودش عمل می‌کنه!؟Sad
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
Hamid از این تاپیک تشکر میکنم 
najma
پستتاریخ: چهار‌شنبه 9 مرداد 1392 - 08:18    عنوان: پاسخ به «افقِ خانواده شما؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 27 مرداد 1391

blank.gif

امتياز: 1350

سلام،
سحر قبل از اینکه اذان شروع بشه و برای افطار هم اواسط اذان اراک یا حتی بعداز ان Question Exclamation
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
blind
پستتاریخ: چهار‌شنبه 9 مرداد 1392 - 12:00    عنوان: پاسخ به «افقِ خانواده شما؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

عضو شده در: 14 آذر 1391

blank.gif

امتياز: 30060

سلام

طاعات و عبادات قبول

افطار به مقدار طول دو اذان تهران. سحر 15 -20 دقیقه قبل از اذان تهران.

ساعات شرغی رو هم از سایت ساوه سرا تو ذهن دارم.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
Talangor
پستتاریخ: چهار‌شنبه 9 مرداد 1392 - 20:38    عنوان: پاسخ به «افقِ خانواده شما؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

عضو شده در: 13 اسفند 1391

iran.gif

امتياز: 2950

سلام
امیدوارم ماه مهمونی رو تا آخر با کامیابی سپری کنید همگی تا آخر
راستش ما که نه از این ور بوم تمایل به سقوط داریم نه از اون ور بوم
شکر خدا برگه های اوقات شرعی ساوه ( لینک دانلودش در وبگاه تلنگر هست) که تولید تیم تلنگر هست 2 سالیه که تکثیر میشه در سطح شهر برای همین نه برای افطار تو خوف و رجائیم نه سحر
افطار رو به محض سپری شدن دقیقه اول از زمان اذان مغرب ساوه شروع و سحر رو هم نیم ساعت قبل از اذان تموم میکنیم البته ناگفته نمونه که ملاکمون برای خوردن نخوردن باز هم اذان ساوه هست.
یعنی گاهی شده 2 دقه قبل از اذان صبح ساوه مثلا آب خورده باشم.
بازگشت به بالای صفحه
atena
پستتاریخ: چهار‌شنبه 9 مرداد 1392 - 21:51    عنوان: پاسخ به «افقِ خانواده شما؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 26 مهر 1389

iran.gif

امتياز: 33700

سلام ما کلا به افق اراک هستیم البته اکثر موارد افق شرعی ساوه و هم مد نظر می گیریم.
یه چیزی چند روز پیش شنیدم خودم هنگ کردم!!!!
که بعضی مراجع اهل تشیع فاصله بین اذان تا زمان افطار رو گفتن باید حداقل 15 دقیقه فاصله داشته باشه....
بازگشت به بالای صفحه
Hamid
پستتاریخ: پنج‌شنبه 10 مرداد 1392 - 12:55    عنوان: پاسخ به «افقِ خانواده شما؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

ما هم که سی ساله ملاکمون انتهای اذان تهران هست!! تا انتهای اذان تهران مادر ما در حال خوردن هست!!! (من خودم به محض شروع اذان دیگه چیزی نمی‌خورم) و انتهای اذان تهران هم افطار می‌کنیم.
حالا هر مؤذنی اذان بگه فرق نمی‌کنه! البته معمولاً من می‌زنم شبکه‌ای که اذان طولانی‌تری می‌گه و مطمئن که شدیم همه شبکه‌ها اذانشون تمام شده شروع می‌کنیم...

اما انصافاً این بحث جدی‌ای به حساب میاد!
الان دقت کنید، اگر به افق خانواده atena, (یعنی اراک) حساب کنیم، همه‌مون زود افطار می‌کنیم و روزه‌هامون باطله. چون اراک حداقل ده دقیقه بعد از تهرانه و ما ۵ دقیقه بعد از تهران افطار می‌کنیم.

اگر به افق خانواده ما بخواهیم حساب کنیم، atena, و کسانی که به اراک می‌خورن، موقع سحر زیادتر از حد معمول در حال خوردن هستن و روزه‌شون باطله.

خلاصه که هر جور حساب کنیم روزه‌های همه‌مون باطله!!! Very Happy
بازگشت به بالای صفحه
babani
پستتاریخ: پنج‌شنبه 10 مرداد 1392 - 13:34    عنوان: Re: پاسخ به «افقِ خانواده شما؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

blank.gif

امتياز: 790

سلام
atena نوشته است:

بعضی مراجع اهل تشیع فاصله بین اذان تا زمان افطار رو گفتن باید حداقل 15 دقیقه فاصله داشته باشه....

اینو کی گفته؟

Hamid نوشته است:

ما هم که سی ساله ملاکمون انتهای اذان تهران هست!! تا انتهای اذان تهران مادر ما در حال خوردن هست!!! (من خودم به محض شروع اذان دیگه چیزی نمی‌خورم) و انتهای اذان تهران هم افطار می‌کنیم.

همین روش مادر بزرگوار شما درسته و اشکالی نداره
اما اگه یه خرده اهل احتیاط باشیم بهتره روش شما رعایت بشه.

این کاربری منو می تونید babani کنید؟
از قبل خودم گرفتمش رمزش یادم رفته اون ایمیلمم خلاص شده که رمزمو ریست کنم
بازگشت به بالای صفحه
atena
پستتاریخ: شنبه 12 مرداد 1392 - 12:07    عنوان: پاسخ به «افقِ خانواده شما؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 26 مهر 1389

iran.gif

امتياز: 33700

آقای babani, درست حضور ذهن ندارم و اگه یادم بود حتما منبعش رو ذکر می کردم. جایی بود که یه آقا پسری تو سایت یکی از مراجع درباره لحظه شرعی افطار و تفاوتش بین اهل تسنن و تشبع پرسیده بود .....
ولی حالا یه نکته ای جهت مزاح
دقت کردید موذن های اذان صبح 2 دقیقه اذانشون طول میکشه موذن های اذان مغرب 5 دقیقه Very Happy
در نهایت
انشالله که خدا قبول می کنه تمام عبادات همگیمون رو در این ماه مهمانی خودش چون هر جور حساب کنید صاحب مهمانی به این مهربانی داریم...

فقط یه سوال از آقای بابانی!!!
زمان رسول الله و ائمه اطهار ساعت اذان و افطار چه طوری محاسبه می شده؟؟
یعنی صبر می کردند اذان تمام بشه ؟؟؟ یا وقتی افق شرعی می شد نماز و افطار جایز بود!!؟؟
رسول الله بعد از اذان افطار می کردند یا اینکه نماز بجا می آوردند تا چند دقیقه ای از اذان بگذره بعد افطار کنن؟؟؟
به جهت احتیاط که فکر نمی کنم رسول الله شک داشته باشند یا اینکه وقت افطار باید فاصله داشته باشه اصولا؟؟!!!
ممنونم
بازگشت به بالای صفحه
babani
پستتاریخ: شنبه 12 مرداد 1392 - 19:11    عنوان: Re: پاسخ به «افقِ خانواده شما؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

blank.gif

امتياز: 790

سلام؛
atena نوشته است:

آقای babani, درست حضور ذهن ندارم و اگه یادم بود حتما منبعش رو ذکر می کردم. جایی بود که یه آقا پسری تو سایت یکی از مراجع درباره لحظه شرعی افطار و تفاوتش بین اهل تسنن و تشبع پرسیده بود .....

دقیقاً باید دید سوال و جواب چی بوده توی مراجع شیعه من خبر ندارم کسی همچین نظری داشته باشه
البته اهل سنت غروب خورشید رو ملاک افق شرعی می دونن و همین که آفتاب غروب کرد نمازشون رو می خونن ولی از نظر شیعه مغرب موقعی است که سرخی طرف مشرق که یعد از غروب آفتاب پیدا می شود، از بین برود.

atena نوشته است:

ولی حالا یه نکته ای جهت مزاح
دقت کردید موذن های اذان صبح 2 دقیقه اذانشون طول میکشه موذن های اذان مغرب 5 دقیقه Very Happy

ملاک برای نماز صبح و نماز مغرب و افطار اینه که افق شرعی شده باشه و اگر میگییم در ساوه بعد از اذان مغرب تهران میشه افظار کرد این یک راه عرفی (تخمینی) برای وقت شرعی است چون افق ساوه واقعا به هیچکدام از شهرهای مرکزی یکی نیست که از اذان اونجا تبعیت بشه و اگر بدونیم واقعا اذان خیلی تند گفته شده و هنوز افق ساوه نشده نمیتونیم اون اذان رو ملاک قرار بدیم

atena نوشته است:

فقط یه سوال از آقای بابانی!!!
زمان رسول الله و ائمه اطهار ساعت اذان و افطار چه طوری محاسبه می شده؟؟
یعنی صبر می کردند اذان تمام بشه ؟؟؟ یا وقتی افق شرعی می شد نماز و افطار جایز بود!!؟؟
رسول الله بعد از اذان افطار می کردند یا اینکه نماز بجا می آوردند تا چند دقیقه ای از اذان بگذره بعد افطار کنن؟؟؟
به جهت احتیاط که فکر نمی کنم رسول الله شک داشته باشند یا اینکه وقت افطار باید فاصله داشته باشه اصولا؟؟!!!

هر کدام از افق صبح و ظهر و مغرب از نظر شرعی تعریف خودشو داره که در رساله ها آمده و در زمان رسول خدا هم طبق این افقها که تعریفش مشخص است اعمال شرعی صورت می گرفته است.
احتیاط یکی از اصول مهم فقه است و در خیلی از مسائل مراجع با در نظر گرفتن احتیاط حکم داده اند
التماس دعا
بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: پنج‌شنبه 17 مرداد 1392 - 21:28    عنوان: پاسخ به «افقِ خانواده شما؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

این سایت را هم ببینید:

کد:
http://calendar.ut.ac.ir/Fa/

شاید برای سالهای بعد بهتون کمک کنه...امسال که دیگه گذشت

اوقات شرعی ساوه:

کد:
http://calendar.ut.ac.ir/Fa/Software/CalOghat.asp
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک صفحه 1 از 1

فهرست انجمن‌ها » فرهنگستان » افقِ خانواده شما؟
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc