سه شنبه 18 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » مباحث متفرقه » تاپیکی مخصوص شکموها!

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2
 تاپیکی مخصوص شکموها! « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
mehdi2
پستتاریخ: شنبه 6 خرداد 1385 - 12:14    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 17 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 13370

افرادی که آشپزی بدشون می آید :

1- بد غذا هستند! غذای خوب و بد را تشخیص نمی دهند و قدردان آشپزها نیستند
2- "غذای آماده بیرون خور" هستند یا حرفه و هنر آشپزی را دست کم می گیرند...
3- حاضری خور هستند : یعنی مامان و آبجی و خانم و آقا و ... بپزند و اینها بخورند!
4- تا حالا این کار لذت بخش را امتحان نکرده اند. نمی دانند وفتی مهمانی از فرد بپرسد: این را چه طوری پختی؟ چه لذتی دارد... به شرط این که نگی: حمــــــــــــید... Exclamation Luighing

کمتر پیدا می شود که فرد به غذا بی توجه باشه و از روی طبع کریمانه و نه تنبلی از خوردن طعام خوشگوار چشم بپوشد. اما این مورد را هم می آورم که دسته بندی من کامل تر باشد.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
mehdi2
پستتاریخ: شنبه 6 خرداد 1385 - 12:22    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

نظم و ترتیب و نظافت آشپزخانه اهمیت زیادی دارد.
همچنین ابزار و وسایل خوب

توجه داشته باشید "ساناز مینایی فر" هم در بعضی از آشپزخانه های ما تبدیل به آشپزی معمولی می شود!

به دختر خانم ها توصیه می کنم (جای پدر بزرگ!) در هنگام جهیزیه خریدن، به جای 1000 جور بشقاب! و 100 دست پارچ و لیوان، ابزارهای برش و اندازه گیری و انواع ظروف پخت را تهیه کنند. در ضمن کار با آنها را نیز فرا بگیرند (این هم مهمه!)

جمله بالا در مورد آقا پسرها هم صدق می کند. شما یادبگیرید که به همسرتان در پخت و پز کمک کنید... این که مردی به سیاه و سفید دست نزند، بدترین حالت ممکن است.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
libero
پستتاریخ: شنبه 6 خرداد 1385 - 12:35    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

عضو شده در: 10 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 4645

mehdi2, :
نقل قول:

نظم و ترتیب و نظافت آشپزخانه اهمیت زیادی دارد.

من هم با نظر ایشون موافقم ..به نظر من رئیس آشپزخانه خانم خونه هست Winking

پس غیر از پخت و پز ، نظافت این مکان و چیدمان( دکوراسیون) وسایل مربوطه نشون

دهنده ی باسلیقه بون و کدبانو بودن یک خانم خانه دار هست Eshve

فکر کنید آشپزخونه ی تمیز و دست پخت لذیذ خانم خونه ، با هم دیگه چی میشه Very Happy
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
mehdi2
پستتاریخ: شنبه 6 خرداد 1385 - 12:51    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

با فراهم شدن این شرایط که libero عزیز به آنها اشاره کردند، یک چیز کم است، هم سفره...

آخ گفتی... این هم سفره خیلی مهم است (خودم حرفهای خودم را تایید می کنم!)

این جا یک مبحث باز می شه و اون حرمت سفره غذا است. همان نان و نمک .. همان که بعضی ها می زنند و نمک دان را می شکنند. همان که بعضی ها دست عسلی طرف را گاز می گیرند... نیاره اون روز را خدا که شما با این تیپ جماعت هم غذا بشید...

یک دعای معروف و خوشمزه... الهی نون سفره هاتون گرم باشه...

یا علی مددی
بازگشت به بالای صفحه
Hamid
پستتاریخ: شنبه 6 خرداد 1385 - 13:25    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

mehdi2 نوشته است:
افرادی که آشپزی بدشون می آید :

1- بد غذا هستند! غذای خوب و بد را تشخیص نمی دهند و قدردان آشپزها نیستند
2- "غذای آماده بیرون خور" هستند یا حرفه و هنر آشپزی را دست کم می گیرند...
3- حاضری خور هستند : یعنی مامان و آبجی و خانم و آقا و ... بپزند و اینها بخورند!
4- تا حالا این کار لذت بخش را امتحان نکرده اند. نمی دانند وفتی مهمانی از فرد بپرسد: این را چه طوری پختی؟ چه لذتی دارد... به شرط این که نگی: حمــــــــــــید... Exclamation Luighing

خداييش زدي تو خال! Laughing

اما اگه پاش بيفته، توي غذا پختن هم از هر انگشتم هزارتا هنر مي‌ريزه Very Happy

مخصوصا اگه غذا "تخمه مرغ گوجه" ]باشه Laughing
انقدر قشنگ تزيين مي‌كنم كه انگشتاتو به جاي تخمه‌ها بشكني Eshve
بازگشت به بالای صفحه
bineshan17
پستتاریخ: شنبه 6 خرداد 1385 - 16:09    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

عضو شده در: 2 فروردین 1385
iran.gif

امتياز: 0

حالا اینجا که رسیدیم یک سوال پیش مییاد!!!

چرا بعضی آقایون نمی تونن سر سفره بشینن و از غذا و سفره ایراد نگیرن؟! Confused
من یک بنده خدایی رو میشناسم! این هر بار که شروع میکنه به غذا خوردن میگه: خانوم دستت درد نکنه.ولی غذات شور شده ها!!! Sad خانوم دستت درد نکنه ولی برنجت یک کم نپخته ها! Crying همه چیز خوبه ها! فقط یک چیز کمه! اگه گفتی؟! باریکلا سالاد درست نکردی!!! Mad خیلی خوشمزه بود.فقط آب هم میآوردی غذا از گلومون بره پایین! Angry

مثلا خیلی هم می خواد با ملاطفت برخورد کنه!!! جوری که بدتر حرص آدم درمیاد! Mad

من که اگر جای خانوم اون بنده خدا بودم! به قول مادربزرگم میزدم به سیم آخر میگفتم اگر خودت هنرمندی دست سبزتو بزن بالا! خودت بکن! Mad Mad

به آدمکهایی که در بالا استفاده شده دقت کنید! Very Happy
نتیجه اخلاقی1:من از دست اون آقا و حرص درآوردنهایش! در این تایپک هیچی مو به سرم نموند!! Laughing
نتیجه اخلاقی 2: سرم خلوت شد!! Laughing
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
Yakamoz
پستتاریخ: سه‌شنبه 14 تیر 1390 - 23:16    عنوان: روش تهیه بستنی یخی لیمو و خربزه/خوشمزه و سریع پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 3 آذر 1389
blank.gif

امتياز: 6270

این روزها هوا دیگه حسابی گرم شده و از شدت گرما آدم خودش ذوب میشه ؛ گفتم بد نباشه یه یادآوری در مورد بستنی یخی بکنیم که بچه های شکموی ساوه سرا حسابی به خودشون برسن Very Happy

برای رهایی از گرمای تابستان، بستنی یخی لیمو و خربزه را تهیه کرده و از سرمای آن لذت ببرید.
مواد لازم:
شکر: یک چهارم پیمانه
آب: یک چهارم پیمانه
خربزه: یک و نیم کیلو، پوست کنده و تخم‌های آن گرفته و به قطعات کوچک تقسیم شود.
آب لیموی تازه: دو سوم پیمانه
لیوان بستنی 100 گرمی:‌ 30- 20 عدد
چوب بستنی: 30- 20 عدد
طرز تهیه:
• درون قابلمه‌ای آب ریخته و شکر را به آن اضافه کنید و تا حدی که شکرها در آن حل شوند آن را حرارت دهید.
• ظرف را از روی حرارت برداشته و بگذارید خنک شود.
• درون کاسه مخلوط کن،‌ خربزه، آب لیمو و شربت تهیه شده را با هم خوب مخلوط کنید.
• دو سوم اندازه هر لیوان بستنی را با مخلوط آماده شده پر کنید.
• لیوان‌ها را ابتدا به مدت نیم ساعت درون فریزر قرار داده، سپس چوب بستنی‌ها را درون هر لیوان قرار داده و دوباره آن‌ها را حدود 6 ساعت یا تا زمانی که کاملا یخ ببندند درون فریزر قرار دهید.
• هنگام استفاده
، لیوان‌ها را مطابق عکس، پاره کرده و بستنی یخی درون آن‌ها را نوش جان کنید. Razz

بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
soveh
پستتاریخ: سه‌شنبه 14 تیر 1390 - 23:34    عنوان: پاسخ به «تاپیکی مخصوص شکموها!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

Yakamoz, جان متشکرم، امیدوارم خانمها بخوبی یاد بگیرن که چطوری درست کنن
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
SibeSorkh
پستتاریخ: پنج‌شنبه 16 تیر 1390 - 21:45    عنوان: پاسخ به «تاپیکی مخصوص شکموها!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

عضو شده در: 24 آبان 1389
iran.gif

امتياز: 32905

به به چه خبرا Very Happy
اول از همه باید کوروکی آشپز خونه خونه تون رو یاد بگیرد که اون وسط ها گم نشید بعدش تازه بدونید از چی کی استفاده میشه بعد این دو مرحله اگه قبول شدید و گیم آور نشدید میریم تو اموزش وسایل آشپز خونه که واسه یه تخمه مرغ از قابله استفاده نکنید Very Happy بعدش طرز روشن نمودن گاز ، پیکنیک و...
بازگشت به بالای صفحه
SibeSorkh
پستتاریخ: پنج‌شنبه 16 تیر 1390 - 21:47    عنوان: پاسخ به «تاپیکی مخصوص شکموها!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

عضو شده در: 24 آبان 1389
iran.gif

امتياز: 32905

در متن بالا منظور از قابله قابلمه بوده Very Happy
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2 صفحه 2 از 2

فهرست انجمن‌ها » مباحث متفرقه » تاپیکی مخصوص شکموها!
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc