يك شنبه 9 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » فرهنگستان » بازار داغ "نشريات محلي" در ساوه!

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک
 بازار داغ "نشريات محلي" در ساوه! « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
Hamid
پستتاریخ: دوشنبه 20 شهریور 1385 - 01:46    عنوان: بازار داغ "نشريات محلي" در س پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

سلام؛

حتما شما هم متوجه شده‌ايد كه مدتيست كه تب نشريات محلي در ساوه بسيار داغ شده است! Surprised

اين روزها، شايد هر هفته شاهد انتشار يك نشريه جديد در ساوه هستيم!
به طوريكه يادمه پنج شنبه گذشته كه رفتم روزنامه بخرم، يك نشريه ويژه ساوه، شماره‌ يك خود رو چاپ كرده بود و جمعه كه رفتم نماز جمعه، نشريه ديگه‌اي رو ديدم كه باز هم شماره يك اون منتشر شده بود!
جالب اين است كه شماره سوم از يك نشريه ديگه هم در كنار اين نشريه در نماز جمعه پخش مي‌شد!

اين نشريات كه بيشتر با درج عبارت "اجتماعي، فرهنگي و هنري" در زير عنوان آن چاپ مي‌شود، نود درصد جنبه "نشريات تبليغاتي" رو دارند ، به طوريكه به نظر مي رسه براي بخش بازاريابي (براي تبليغات) متخصصان ماهرتري دارند تا بخش مثلا "اجتماعي"!!! Sad

كار جالب ديگه‌اي كه چند تايي از اين نشريات انجام داده‌اند، اينه كه:
همونطور كه مي‌دونيد اخذ مجوز براي چاپ يك مجله يا كلا نشريه، مدت‌ها طول خواهد كشيد، اما مي‌توان كمي زيركانه عمل كرد و فقط با كسب يك مجوز ساده از يكي از مجلاتي كه تا به حال مجوز گرفته‌اند، به عنوان "ضميمه" اين نشريات، نشريه منتشر كرد!
فقط كافيست در كنار عنوان اين عبارت ساده رو چاپ كنيد:
"ضميمه مجله يا نشريه ..." Sad

به هر حال،
ما و هيچ كس، مخالف "انتشار نشريات مفيد" نيستيم، اما اميدواريم هدف اصلي فراموش نشود و جنبه‌هاي حاشيه‌اي، باعث نشود كه كم كم چيزي جز "تبليغات"ي كه كسب در آمد مي‌كند، در نشريات محلي ما مشاهده نشود! كه اين موضوع، موجب خدشه وارد شدن به فرهنگ شهر خواهد شد و در نگاه مهمانان شهر ... (خودتان قضاوت كنيد)

ما سعي خواهيم كرد از تمامي اين نشريات، عكسي تهيه كنيم و در گزارشي جامع تا آن‌جا كه ممكن است، به اين موضوع بپردازيم...

موفق باشيد؛
حميد Winking
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
Hamid از این تاپیک تشکر میکنم 
adame_haji
پستتاریخ: سه‌شنبه 21 شهریور 1385 - 15:28    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

عضو شده در: 30 آبان 1384
iran.gif

امتياز: 16869

ایول برادر
با یه نقد ساده کل اساس اسن مجله ها رو بردی زیر سوال !!!!

حرفتو یکم قبول دارم ولی خداییش همین چیزا باعث میشه ساوه یه تکون اساسی بخوره
مثلا الان تو ساوه میشه بنر رو با قیمت متری 5 هزار تومن گرفت !!!!
این قیمت قیمته تهران هست . ولی همین کش مکش ها باعث شده قیمتها عجیب بشکنه
تازشم همین کارا باعث میشه اشتغال زایی بشه عجیب غریب .
مثلا الان یه مجله ساده هیچی نداشته باشه 5-6 تا بازار یاب فقط داره

یا علی
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
Hamid
پستتاریخ: چهار‌شنبه 22 شهریور 1385 - 07:30    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

adame_haji, جون،
ما هم كه گفتيم:
»»» ما و هيچ كس، مخالف "انتشار نشريات مفيد" نيستيم...

هيچ كس به نشريه‌اي كه در بالاي اون قيد شده: "نشريه تبليغاتي" ايراد نمي‌گيره كه چرا از اول تا آخر تبليغاتن گذاشتي!

ما روي صحبتمون با اون نشرياتيست كه در زير نام نشريه مي‌نويسند:
«فرهنگي، هنري، اجتماعي، خبري و ...»
و بيش از 50% از نشريه شامل تبليغات مي‌شه Surprised
اينه كه يه كم آدمو ناراحت مي‌كنه! Sad
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
mehdi2
پستتاریخ: شنبه 1 مهر 1385 - 15:01    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 17 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 13370

سلام. در تایید فرمایشات حمید آقا ، اضافه کنم. حتی صرف داشتن مطلب هم کافی نیست. این همه زردنامه و رنگین نامه که چاپ می شوند، چه کرده اند برای ما؟
یک هنرپیشه را ، یک قاتل را ، یک ورزشکار را صفحه اول جای دادن و پر کردن نشریه با حاشیه فلان مراسم و بازی چه دردی را درمان می کند.

خود من دورادور در جریان انتشار یک ماهنامه برای ساوه بودم. هفت سال طول کشید تا مجوزش را وزارت ارشاد صادر کرد. در این هفت سال، سه وزیر در وزارت ارشاد به روی کار آمد.

اینجا بگذار تبلیغات کنم!
" گلهای ساوه" را می گویم. شماره اولش ماه گذشته بیرون آمد، از هشت صفحه حدود یک و هفت دهم صفحه آن تبلیغات است. (کمتر از یک چهارم). عموم مطالبش تولیدی است.
دکتر مرتضی ذکایی، مهندس محمد شرافت، محمد حسین رحیمی ،حمید کاویانپور، احمد خمسه لو ، علی اصغر سعادت پور، محمد ارباب، محمد علی رحیمی، حسین محکم کار و ... در آن قلم زده اند که در نوع خود فکر می کنم کم نظیر باشه.

در این جا ضمن خوش آمد گویی ورودش به عرصه مطبوعات استان، آرزو می کنیم نشریات شهرستانی ما هر روز وزین تر و با نشاط تر شوند.
بازگشت به بالای صفحه
niyosha488
پستتاریخ: شنبه 22 مهر 1385 - 13:57    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شروع فعالیت
شروع فعالیت

عضو شده در: 18 مرداد 1385

امتياز: 350

آقا اين نشريات داخلي که ديگه ترکوندن روزي دو سه تا چاپ ميشه و پخش ميشه من نمي دونم اين همه آگهي رو از کجا ميارن اصلا ساوه اينهمه مغازه داره خدا نکنه يه نفر تو ساوه يه کاري انجام بده و چو بيافته که کارش گرفته ديگه بايد فاتحه اون شغلو تو ساوه بخونيد جديدا هم بعد از نشريات تب کافي نت همه رو گرفته مثل ...... رياد شده Mad
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک صفحه 1 از 1

فهرست انجمن‌ها » فرهنگستان » بازار داغ "نشريات محلي" در ساوه!
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc