شنبه 1 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » جديدترين اخبار شهرستان » تبريك به مناسبت فرا رسيدن هفته گراميداشت معلم

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک
 تبريك به مناسبت فرا رسيدن هفته گراميداشت معلم « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
nagmeh
پستتاریخ: سه‌شنبه 10 اردیبهشت 1387 - 19:04    عنوان: تبريك به مناسبت فرا رسيدن هفته گر پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 3 فروردین 1387
blank.gif

امتياز: 1825

اي معلم نام پاكت آيت آدم گري
با كمال نام خود جان را عجب مي‌پروري
افتخار مملكت از گوهر والاي تو
وارث علم پيمبر از يكي اسماي تو
ما به جشنت اي معلم شاد و خندان آمديم
روز تجليل مقامت را به مبدان آمديم
معلم وقتي به كلاس قدم مي‌گذارد بهار با نسيم نفس هايش مي‌شكفد و لبخند و زمزمه شادماني فضا را پر مي‌كند.
با او آسمان مي‌بارد، چشمه مي‌جوشد نسيم مي‌وزد و آفتاب سفره مهربان خويش را مي‌گشايد. از خانه تا مدرسه با هر گام بهشت نزديك تر مي‌شود. دست‌هاي گرم و صميمي‌اش مشق عشق مي‌نويسد. سر انگشت او افق‌هاي روشن فردا را نشان مي‌دهد و اشاراتش آن سوي پرده‌هاي خاك و ملكوت خدا را .......

دوران مدرسه مخصوصا دوران ابتدايي رو يادتون مي‌ياد. با چه ذوق و شوقي تخم مرغ هاي خونمونو خالي مي‌كرديم و توش كاغذ رنگي مي‌ريختيم تا وقتي معلم مي‌ياد بزنيم به سقف كلاس و مثلا به خيال خودمون جشن كلاس ما از بقيه كلاسها قشنگتر برگزار بشه. Laughing چه كادوهايي كه براي معلم‌ بنده خدا نمي‌گرفتيم.از ظرف و ظروف شيشه‌اي گرفته تا قاب عكس و ... Luighing
هههههههههههي روزگار عجب دوراني بود.
امروز كه سطح توقع معلما قربونشون برم خيلي رفته بالا. يكي از آشناهامون مي‌گفت تو مدرسه به دخترم گفتن يه جوري پول بيارين كه بشه يه نيم سكه برا معلممون بگيريم. خود معلمه گفته: « اِو اِو ( تيكه ساوه‌اي )ربع سكه نگيريدها به دردم نيم خوره! (نمي‌خورد ) » Confused

به هر حال دانش آموزاي بنده خدا بايد با توجه به تورم براي معلمشون كادو بگيرن. Crying
هفته معلم هم مي‌ياد و مي‌ره فقط خاطراتشه كه برامون مي‌مونه .
بهانه‌اي شد تا هفته‌ي معلم رو به همه‌ي‌معلم هاي زحمتكش اين مرز و بوم تبريك بگم . Applause Applause Applause
اميدوارم كه هميشه سلامت و موفق و مويد باشن. love struck
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
nagmeh از این تاپیک تشکر میکنم 
Hamid
پستتاریخ: چهار‌شنبه 11 اردیبهشت 1387 - 21:02    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

سلام؛
آره، يادش بخير!
ياد اون روزا که حيفمون مي​آمد چيزي واسه معلم​ها بخريم به خير Very Happy
گل​هاي جلو هلال احمر، اين روزها يک دفعه نابود مي​شد!!
همه پسرها مي​ريختن نفري يک دسته گل بدون برگ و تزئينات مي​چيدن و مي​بردن واسه معلم!!
معلم​هاي اون زمان خداييش با اين وضعيت هيچ انتظاري از بچه​ها نداشتن Tongue

مي​گم «روز استاد» نداريم؟
اگه به اين نام داشتيم، مي​رفتيم گل​هاي دانشگاه رو مي​چيديم و مي​برديم واسه اساتيد محترم Very Happy

کجايي جواني که يادت بخير!! چقدر ما شرور بوديم Twisted Dvil

اما جدا از شوخي، اي کاش مي​شد معلم​ها به عظمت شغلشون پي ببرن!!
اگر کمي به اين جمله «معلمي شغل انبياست» فکر کنن، واقعاً متوجه مي​شن که چقدر رفتارشون در اين شغل حساس هست!
تمام زندگي آينده دانش​آموزان به رفتار اون​ها بستگي داره!!
خيلي​ها با يک رفتار مناسب معلم به بهترين جاها رسيدن و خيلي​ها هم به خاطر يک رفتار نامناسب يک معلم به پست​ترين جاها!

بذاريد يه خاطره تعريف کنم.
يه معلم داشتيم که باور کنيد غول​ترين بچه​هاي مدرسه راهنمايي ما که اون زمان محل قلدرهاي ساوه بود خيلي مي​بخشيد اما مثل سگ از اين معلم مي​ترسيدند.
اونقدر بد رفتار مي​کرد که هيچ کس جرئت نداشت در اطراف اين معلم بچرخه!!
با شلنگ​هاي آب چنان بچه​ها رو مي​زد که من بارها از کتک خوردن اون​ها گريه کردم! (حالا خودم چون بچه خرخون بودم، تقريباً از هيچ معلمي کتک نخوردم Very Happy )
البته ناگفته نماند که من هر چي انگليسي بلدم بلاشک از ايشون بلدم! شايد به خاطر ترسم خيلي مي​خوندم، اما به هر حال در رابطه با من خيلي معلم خوبي بود. اما در مورد بقيه، نه.

اون زمان​ها گذشت، ايشون الان بازنشسته شده. چند وقت پيش توي مسجد انقلاب ايشون رو ديدم، نماز که تمام شد،​ باور کنيد ترسيدم برم جلو عرض ادب کنم، اما ديدم بدبختانه يا خوشبختانه کيسه کفش​هاش رو دقيقاً گذاشته بود کنار من و داشت مي​آمد طرف من Surprised
اين شد که از زير پاشون بلند شدم و سلام کردم. تقريباً به خاطر نسبت فاميلي دور من رو مي​شناخت.
گفتم: استاد نمي​دونم خدا داره چي کار مي​کنه، اما باور کنيد ديشب براي بچه​هاي اداره داشتم وصف حال شما رو مي​گفتم و اينکه من چقدر به شما مديونم!
اگر الان خيلي راحت مي​تونم از پس انگليسي بر بيام، فقط به خاطر زحمات شماست.
اما ديدم زد زير گريه Sad
گفت: نه! من خيلي شماها رو اذيت کردم، تو رو خدا حلالم کنيد Sad
باور کنيد چندين بار و چندين بار از گذشته اظهار پشيماني کرد و مدام با اشک مي​گفت: حلالم کنيد!

شايد راست مي​گفت و شايد هم بچه​هاي اون زمان بايد از اون کتک​ها مي​خوردند، اما در کل، فکر مي​کنم اين نوع رفتار، چندان مناسب نبود و اين اظهار پشيماني دليل اون رفتارها نامناسب بود.
من هنوز صداي پايين اومدن شلنگ​ها و خوردن کف دست بچه​ها رو به ياد دارم!
البته زمان ما هر معلم با شلنگي که سر کلاس مي​آورد شناخته مي​شد. Sad
يک معلم ديني داشتيم که هر جلسه يک شلنگ رو تست مي​کرد!!
من از ايشون خيلي کتک خوردم Sad
چرا؟ چون مثلا اين هفته امتحان مي​گرفتم 19 و هفته بعد 25صدم کمتر مي​گرفتم Crying Sad
ايشون رو هم الان توي صفوف نماز جمعه هر هفته مي​بينم، اما فکر مي​کنم اون رفتارها هرگز از ذهنش پاک نخواهد شد Sad

خلاصه، به نظر من، معلم​ها قبل از اينکه مدرس باشند، بايد مربي باشند. و لازمه مربي بودن اينه که خودشون مربي​گري رو آموخته باشند. Winking

اين روز بر تمامي معلماني که دلسوز جوانان و نوجوانان هستند، مبارک Razz love struck
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
فـــرزانـه
پستتاریخ: پنج‌شنبه 12 اردیبهشت 1387 - 06:11    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شروع فعالیت
شروع فعالیت

عضو شده در: 22 خرداد 1386

blank.gif

امتياز: 645

منم به نوبه خودم روز معلم رو تبریک میگم. ولی این کلمه یعنی "معلم" رو نمیشه به هر معلمی اطلاق کرد. شاید بعضی ها از این حرف من خوششون نیاد ولی این یک حقیقت تلخه که باید گفت. منم به نوبه خودم چیزهایی از دوران مدرسه در ذهنم مونده که به خاطر آوردنشون تنمو میلرزونه. واقعا رفتار بعضی معلمها در قبال دانش آموزان نه تنها درست نبود بلکه در برخی موارد کاملا غیر انسانی بود و شاید هنوز هم چنین معلمانی باشند. این یک طرف قضیه است. طرف دیگه معلمانی که نه تنها درس مدرسه رو یاد میدن بلکه درس انسانیت و زندگی هم به دانش آموزانشون یاد میدن و اینجاست که کلمه "معلم" مقدس می شه و باید گفت " معلم روزت مبارک."
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک صفحه 1 از 1

فهرست انجمن‌ها » جديدترين اخبار شهرستان » تبريك به مناسبت فرا رسيدن هفته گراميداشت معلم
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc