جمعه 10 فروردین 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » آشنايي با آداب و رسوم ساوه و روستاهای آن » هيئت ما بزرگتر از هيئت شمايه!

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه 1, 2, 3, 4, 5  بعدی
 هيئت ما بزرگتر از هيئت شمايه! « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
Hamid
پستتاریخ: چهار‌شنبه 19 بهمن 1384 - 03:55    عنوان: هيئت ما بزرگتر از هيئت شمايه! پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

علاوه بر حس و حال عاشقانه خاص محرم كه نمي‌شه جز به پاي همون حديث معروف زد كه: "در مرگ حسين، گرمي‌ايست كه تا ابد خاموش (سرد) نمي‌شود" ، حرف‌هايي كه توي جمع‌هاي بچه‌هاي كوچيك هيئت‌ها رد و بدل مي‌شه، شيريني خاصي به اين حال و هوا مي‌ده...

حتما شنيديد اين جملات رو :

» هيئت ما بزرگ‌تر از هيئت شمايه (شمايه = شماست)

» طوق هيئت ما بزرگ‌تر از هيئت شماست.

» تيپ من بالا تا پايين، مشكييه، تو شلوارت خاكسترييه!

» زنجير من سنگين‌تر از زنجير تويه!

» من از اول هيئت تا حالا زنجير زدم، تو وسطش بريدي Razz

» دُل (=دهل) هيئت ما دو برابر دل هيئت شماست!

» 1-2-3-...-50،،،،،، جلو هيئت ما 50 تا گوسفند كشتن! Razz

» هيئت ما چهار صبح تازه مي‌رسه به تكيه خودمون، شما دوازده شب همه‌تون خوابيد! Eshve

اين جملات رو تا چهار پنج سال پيش، خودم مدام به رفقاي خودم كه تو هيئت‌هاي ديگه بودن مي‌گفتم Smiling
يادش بخير، عجب دوران شيريني Razz

اينا رو به عنوان يادگاري نوشتم ...
چون مي‌ديدم اين روزا بچه‌هاي كوچيك هيئت كه دور هم جمع مي‌شن، با هم در اين زمينه‌ها صحبت مي‌كنن، ياد بچه‌گي‌هاي خودم افتادم Eshve
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
Hamid از این تاپیک تشکر میکنم 
Meysam
پستتاریخ: چهار‌شنبه 19 بهمن 1384 - 10:58    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 2 آذر 1384

blank.gif

امتياز: 7580

خوب دست درد نكنه ولي بايد دوباره اين حرفها رو تكرارا كني چون مي‌دوني كه چي بايد تعصب داشت Angry
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email [وضعيت كاربر:آفلاین]
mehdi2
پستتاریخ: یکشنبه 23 بهمن 1384 - 20:00    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 17 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 13370

الان در دسته جات عزاداری ما (در تهران بیشتر و در ساوه کمتر) مرسوم شده که به ابعاد شمائل (تصاویر منصوب به معصومین که غالباً کذب و ایده آلیستی رسم شده اند) می نازند. مثلاً می گویند: یه حضرت عباس کشیدیم این هوا! یا بنر حضرت علی اکبر و امام حسین داریم که ببینی غش می کنی!! یعنی افراد به یک کار غلط می نازند! Sick خدا همه ما را به راه راست هدایت کند. آمین
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
Meysam
پستتاریخ: دوشنبه 24 بهمن 1384 - 12:36    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

آقا مهدي نترس اينجا هم كم كم رواج پيدا مي‌كنه Hypnotized
بازگشت به بالای صفحه
boy-saveh
پستتاریخ: دوشنبه 24 بهمن 1384 - 14:31    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شروع فعالیت
شروع فعالیت

عضو شده در: 8 بهمن 1384

امتياز: 25

omore farhangeye heyate (emam hasan askari)dar shahrake fajr be zode CD marasem moharame emsal ra tovzea khahad kard. omidwarem betavanem adaye dayn kardeh bashem
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
Meysam
پستتاریخ: دوشنبه 24 بهمن 1384 - 15:56    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

Surprised Surprised
بازگشت به بالای صفحه
Hamid
پستتاریخ: چهار‌شنبه 26 بهمن 1384 - 01:57    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

boy-saveh نوشته است:
omore farhangeye heyate (emam hasan askari)dar shahrake fajr be zode CD marasem moharame emsal ra tovzea khahad kard. omidwarem betavanem adaye dayn kardeh bashem

boy-saveh جان،
با اينكه مي‌تونستيد پيغامتون رو در انجمن مربوط به خودش (اعلان‌هاي شما) مطرح كنيد، اما به هر حال، ازتون ممنونيم و منتظر اين سي‌دي هستيم Razz
بازگشت به بالای صفحه
libero
پستتاریخ: چهار‌شنبه 26 بهمن 1384 - 14:31    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

عضو شده در: 10 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 4645

ببخشید که من پریدم وسط علما...

باید بگم تو خیلی از منطقه های تهران شمایل ها رو جمع کرده بودند و یا بعضی هاش رو روی صورتش و با پارچه ی سبز پوشونده بودند...

منم خودم زیاد به کشیدن صورت امام ها اعتقاد ندارم

راستی این بگم ..تو خیابون یه شمایل از حضرت علی دیدم خیلی زیبا تصویر شده بود

همون جا واقعاً ابن ملجم رو لعنت کردم که امام به این زیبایی رو به

شهادت رسونده (آخه چه جوری دلش اوم Crying )
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
adame_haji
پستتاریخ: شنبه 29 بهمن 1384 - 04:43    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

عضو شده در: 30 آبان 1384
iran.gif

امتياز: 16869

boy-saveh نوشته است:

ها اینی که گفتی بو میده Cool
ببین اولا که هیئت ما بزرگتر از هیئت شمایه Surprised

دوما که CD هیئت ما بهتر از CD همه هست
هم پیار سال هم امسال که قراره بیاد بیرون
اینا رو گفتم برا خالی نبودن عریضه

بچه ها اینجا مثل اینکه یه مبحث جالبیه برای کل انداختن در این گونه موارد
هر میتونه بیاد اینجا کل بندازه Very Happy

آقا حمید درسته که هیئت شما 3 طبقست ولی هیئت ما گنده تر از هیئت شمایه
درسته که هیئت شما 2 تا کرین برای فیلمبرداری آورد ولی هیئت ما 72 تا سقا داشت با لباس و کوزه ...
تا همینجا بسه
حالا بیا جوابیه رو بفرست تا بقیشم بهت بگم

یا علی
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
Hamid
پستتاریخ: شنبه 29 بهمن 1384 - 14:13    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

نقل قول:

آقا حمید درسته که هیئت شما 3 طبقست ولی هیئت ما گنده تر از هیئت شمایه
درسته که هیئت شما 2 تا کرین برای فیلمبرداری آورد ولی هیئت ما 72 تا سقا داشت با لباس و کوزه ...
تا همینجا بسه
حالا بیا جوابیه رو بفرست تا بقیشم بهت بگم

بابا من كي اسمي از هيئت خودمون بردم Hypnotized Sad
من اين تاپيك رو زدم كه يادي كنيم از بعضي صحبت‌هاي بچه‌گونه كه قديم قديما بينمون رد و بدل مي‌شد Smiling
و الا ما مخلص شما و بر و بچ هيئت طفلان هم هستيم Very Happy Tongue Winking
بازگشت به بالای صفحه
Meysam
پستتاریخ: شنبه 29 بهمن 1384 - 16:29    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

اين حرفا رو نبايد مي‌زدي حالا هم كه زدي بايد وايستي پاش چوت واقعاً هيئت ما بزرگ كنترلش ديگه از دست مديراش در رفته
شبي 500 كيلو برنج بار مي‌زاره Surprised Hypnotized
20تا باند داره Hypnotized Surprised
امسال يك ميليونو نيم پول دستگاه داده و .... Surprised Hypnotized
بازگشت به بالای صفحه
adame_haji
پستتاریخ: سه‌شنبه 2 اسفند 1384 - 07:25    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

iran.gif

نه دیگه نشد دیگه اومدی و نسازی
اصغر کبابی سر کوچمون هم هر شب 500 کیلو گوشت رو کباب میکنه و میده مردم میخورن ولی این که دلیل نمیشه . هیئت شما 500 کیول برنج میده ولی هر کی میاد 10 پرس غذا میخوره بعدش کنترل کردن هیئت هنر میخواد . هیئت ما مدیران نداره . بلکه یه مدیر داره ولی کنترلش هنوز تو دستشه .
تازشم هیئت ما تا آخر شب صفر هر شب برنامه داره ولی تموم هیئت های دیگه وقتی امام حسین و کشتن تعطیل میشه میره تا سال بعد .
خب هیئت شما 20 تا باند داره اما در عوض هیئت ما تنها هیئتیه که مردم بخاطرش تو ظهر عاشورا 1 ساعت تو خیابون انقلاب وا میستن تا هیئت ما رو ببینن . همه هیئتها از خداشونه که قبل از ما بپیچن تو خیابون انتقلاب چون بعد از اینکه مراسم ما تموم میشه همه مردم میرن خونه هاشون Very Happy
راستی 1 میلون و نیم پول دستگاه چی دادی شما . مگه دستگاه قبلا نداشتید ؟

( دارم یواش یواش حال میکنم ها Very Happy )
یا علی
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
Meysam
پستتاریخ: سه‌شنبه 2 اسفند 1384 - 23:57    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

adame_hajiجون
نگاه كن تو هم اصلاً دقت نكردي Cool هيئت ماهم فكر كنم از هيئت‌هاي اصيل و با قدمت ساوه است شايد قدمتي 150 ساله شايد هم بيشتر Hypnotized Hypnotized
و تا آخر ماه صفر هر شب سه نفر سخنران سخنراني مي‌كنند و روزهاي جمعه هم دعاي ندبه برقراره.
تازش هم هيئت ماهم مثل هيئت شما وقتي بيرون ميره همه از ابهتش ميخكوب مي‌شن و سر جاشون خشكش مي‌زنه Surprised Surprised
حالا اين حرفا دردي رو دوا نمي‌كنه اصلش صحيح عزاداري كردن براي امام ائمه مي‌باشد Winking Winking
بازگشت به بالای صفحه
adame_haji
پستتاریخ: پنج‌شنبه 4 اسفند 1384 - 02:52    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

iran.gif

ها اینی که گفتی یعنی چه ؟
من خودم امشب اومدم نماز مغرب و عشا رو تو هیئت شما خوندم .
خیلی برام جالب بود همه پیر پاتال بودن Tongue البته ناراحت نشی ها دنبال تو هم گشتم ولی پیدات نکردم . هیئت ما عموما جوونا تشکیل دادنش
تو هیئتتون کلا 20 نفر مرد بودن 20 نفر هم زن من که اومدم تو صف مجموعا شدیم 46 نفر Surprised
ببین صف نماز هیئت ما خیلی طولانی تر از صف هیئت شمایه ( کل کل دیگه چه میشه کرد Very Happy )
تازشم هیئت ما هر روز صبح دعای ندبه و زیارت عاشورا و صبحانه فول ، شیر قهوه ، شیر کاکائو ، کیک و بیسکوئیت و ... به راهه ولی دروغ چرا بگم هیئت ما هر شب 2 نفر سخنران سخنرانی میکنن .

راستی راجع به قدمت گفتی . ببینم من تو سر در هیئتتون دیدم که زده متولد 1362 Very Happy جریان چیه ؟

فعلا

یا علی
بازگشت به بالای صفحه
Meysam
پستتاریخ: پنج‌شنبه 4 اسفند 1384 - 12:59    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

خداييش درسته ديگه هيئت شما تو ساوه از لحاظ رشد علمي تكه و لنگه اون نيست Applause
اون شبم من ساوه نبودم و رفته بودم تهران دكتر و اگه بودم خدمت مي‌رسيدم. Smiling

بله اين ساختمان سه طبقه رو كه ميبيني از سال 1360 كم كم ساخته شده ولي اين تكيه يه خورده پايين تر مقابل مسجد بوده حال و هواي ديگه‌اي داشته سن ما كه قد نمي‌داده ببينيم چي بوده Razz

به اميد روزي كه همه هيئت‌ها از لحاظ علمي و فرهنگي و معرفتي پيشرفت كنند. Surprised
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه 1, 2, 3, 4, 5  بعدی صفحه 1 از 5

فهرست انجمن‌ها » آشنايي با آداب و رسوم ساوه و روستاهای آن » هيئت ما بزرگتر از هيئت شمايه!
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc