دوشنبه 10 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » آشنايي با آداب و رسوم ساوه و روستاهای آن » هيئت ما بزرگتر از هيئت شمايه!

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5  بعدی
 هيئت ما بزرگتر از هيئت شمايه! « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
Hamid
پستتاریخ: جمعه 5 اسفند 1384 - 01:45    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

نقل قول:

تازشم هیئت ما هر روز صبح دعای ندبه و ... به راهه

Surprised Surprised Surprised Surprised

اونجا آدم دروغگو Very Happy

(ميثم داشتي؟! ازش يه سوتي گرفتم Laughing )
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
adame_haji
پستتاریخ: جمعه 5 اسفند 1384 - 02:55    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

عضو شده در: 30 آبان 1384
iran.gif

امتياز: 16869

meysam نوشته است:
خداييش درسته ديگه هيئت شما تو ساوه از لحاظ رشد علمي تكه و لنگه اون نيست Applause . Surprised

ای بابا چرا گفتی اینو ؟ من میخواستم اینو به عنوان تیر زاپاس نگه دارم تا آخرین لحظه شلیک کنم که خودت لو دادی

هیئت ما اینجور که بوش میاد میخواد اسمش عوض بشه و بشه یه موسسه فرهنگی حدیث نینوا . http://hadisneynava.com/ اینم سایتش
تا ببینیم چی میشه .

یا علی
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
adame_haji
پستتاریخ: جمعه 5 اسفند 1384 - 03:14    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

iran.gif

Hamid نوشته است:
نقل قول:

تازشم هیئت ما هر روز صبح دعای ندبه و ... به راهه

Surprised Surprised Surprised Surprised

اونجا آدم دروغگو Very Happy

(ميثم داشتي؟! ازش يه سوتي گرفتم Laughing )

Surprised من گفتم ؟
من گفتم ؟ کی گفتم من
تازشم اگه سوتی داده باشم گناه که نکردم چون تاحالا صبح زودتر از ساعت 10 بیدار نشدم که برم ببینم دعای ندبه هست یا نه .
حالا دعای ندبه نه زیارت عاشورا که هم شبا میخونن همه صبحها . شبا شو من میرم ولی صبحاشو عمرا نمیتونم بیدار شم . حتی حاضر از اون صبحانه چرب و چیلی که میدن بگذرم .

یا علی
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
mehdi2
پستتاریخ: جمعه 5 اسفند 1384 - 09:54    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 17 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 13370

سلام! حضرت زینب (س) چرا نزد ما این قدر عزیزه؟؟
به خاطر جدش، رسول خدا (ص)
به خاطر پدرش، امیر مومنان (ع)
به خاطر مادرش، حضرت زهرا (س)
به خاطر برادرش، امام مجتبی (ع)
به خاطر برادرش، امام حسین (ع)
به خاطر علمدارش، آقا ابوالفضل (ع)
به خاطر خودش! (پرستار و پیامبر کربلا بودن) - خودم و پدر و مادرم به فدایش-

همه اینها هست و یک چیز کم است!
دو طفل شهیدش....

یقین دارم مردمان ساوه، اگر به داشتن هیاتی متوسل به این آخرین سند افتخار عمه ی سادات فکر کنند، افتخار می کنند.
به این جوانان.
love struck امید خدا، فردا شاهد باشیم در هر محله ای هیاتی به پاکی و زلالی و به شکوه هیات های زینبیه _ طفلان زینب_ امام رضا(ع) و ... برپاست.
و البته مهم برپا نگه داشتن پرچم قیام حسین و یارانش است. ...
Applause Applause Applause
متشکرم... تشویق لازم نیست!
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
adame_haji
پستتاریخ: شنبه 6 اسفند 1384 - 06:03    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

iran.gif

mehdi2 نوشته است:
سلام! حضرت زینب (س) چرا نزد ما این قدر عزیزه؟؟
به خاطر جدش، رسول خدا (ص)
به خاطر پدرش، امیر مومنان (ع)
به خاطر مادرش، حضرت زهرا (س)
به خاطر برادرش، امام مجتبی (ع)
به خاطر برادرش، امام حسین (ع)
به خاطر علمدارش، آقا ابوالفضل (ع)
به خاطر خودش! (پرستار و پیامبر کربلا بودن) - خودم و پدر و مادرم به فدایش-

همه اینها هست و یک چیز کم است!
دو طفل شهیدش....

یقین دارم مردمان ساوه، اگر به داشتن هیاتی متوسل به این آخرین سند افتخار عمه ی سادات فکر کنند، افتخار می کنند.
به این جوانان.
love struck امید خدا، فردا شاهد باشیم در هر محله ای هیاتی به پاکی و زلالی و به شکوه هیات های زینبیه _ طفلان زینب_ امام رضا(ع) و ... برپاست.
و البته مهم برپا نگه داشتن پرچم قیام حسین و یارانش است. ...
Applause Applause Applause
متشکرم... تشویق لازم نیست!

بابا ایول Applause
خیلی جملات قشنگی به کار بردی
خیلی ناز بود .
من به حمید میگم قبول کن هیئت ما بزرگ تره ولی قبول نمبکنه Very Happy
خداشاهده راست میگن زینب قد خمیده به کربلا رسیده Sad
من یه سوال برام پیش اومده از چند نفر پرسیدم ولی کسی جوابمو نداد . خودت فکر کنم از همشون وارد تری . اسم طفلان زینب چی بوده و چند سالشون بوده ( خوب نمیدونم دیگه Smiling )

یا علی
بازگشت به بالای صفحه
Meysam
پستتاریخ: شنبه 6 اسفند 1384 - 10:31    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 2 آذر 1384

blank.gif

امتياز: 7580

اميدوارم كه تاپيك توي محله‌هاي ساوه رو خونده باشيد Smiling
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email [وضعيت كاربر:آفلاین]
Meysam
پستتاریخ: شنبه 6 اسفند 1384 - 10:34    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

من تو اونجا ديگه جواب دندون شكن دادم Luighing Luighing Luighing
بازگشت به بالای صفحه
mehdi2
پستتاریخ: شنبه 6 اسفند 1384 - 12:49    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

سلام adame_haji جان love struck
نام طفلان حضرت زینب : عون و محمد بوده. پدر این دو نوجوان نیز عبدالله بوده. اما سن آنها را یادم نیست.
بازگشت به بالای صفحه
mehdi2
پستتاریخ: شنبه 6 اسفند 1384 - 13:11    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

یک نکات دیگر نیز از هیات خودمان یادم آمد، اینها می تونه به بهتر برگزار شدن عزای آقا در هیات های دیگر شهرمون کمک کند.
در هیات ما، علامت های مجلسی عزاداری یا همان طوق ها جای ندارند... با مراجعه به کتاب حماسه حسینی می توانید ریشه ورود این صلیب ها را به مراسم ما پیدا کنید.

در هیات ما، استفاده از شمایل چندان رونقی ندارد. (خدا نکند که رواج پیدا کند)

در هیات ما، امسال کتابی را با نام "حدیث نینوا" چاپ و پخش کردند که کلی مطالب آموزنده داشت. تازه این امر که 4 سالی سابقه دارد هر سال با مسابقه ای همراه می شود که مشوق بچه های تازه وارد است.

در هیات ما، نصب وسائل صوتی طوری است که از 2 خانه آن طرف تر کسی نمی تواند بگوید صدای اکو ها مزاحم استراحت ما شد. یعنی همسایه و حرمت آن حفظ می شود.

در هیات ما، توجه به رسانه های جدید اهمیت دارد... پارسال شاهد وبلاگ هیات بودیم. امسال هم سایت هیات راه اندازی آزمایشی اش شروع شده...

در هیات ما، آموختن مهم است! می آموزیم و به کار می بندیم. اصلاح می کنیم و پیش می رویم. ...

Eshve
بازگشت به بالای صفحه
adame_haji
پستتاریخ: یکشنبه 7 اسفند 1384 - 03:32    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

iran.gif

ایول برادر خیلی خوشحالم که هم هیئتی در اومدیم . بابا دمت گرم پس چرا بهم نگفته بودی ؟
خیلی نکته های قشنگی بود . باو کن من خودم تا الان به این موضوع فکر نکرده بودم . من چند بار دیر رسیدم به هیئت و از دور که داشتم میدویدم هی با خودم میگفتم بزار گوش بدم ببینم صدای چی داره از هیئت میاد ولی خدا شاهده تا 10 قدمی هیئت نمیشد فهمید چی دارن میخونن .
راجع به طوق ها هم گل گفتی من هم به طوق که تهرونی ها بهش میگن علم اعقاد ندارم . همون خیمه ها خیلی تاثیر گذارتره .

کلی خوشجال شدم . دیگه تنها نیستم Very Happy این قاسم بادی ها داشتن ما رو از میدون به در میکردن Very Happy

meysam, جان دندون شکن که چه عرض کنم . تموم دندونام ریخت تو معدم Very Happy
دست رو نکته ای گذاشتی که جواب نداشت خدا شاهده .
بازگشت به بالای صفحه
Meysam
پستتاریخ: یکشنبه 7 اسفند 1384 - 07:30    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

خب زياد به خودتون اميدوار نشيد از كجا معلوم كه اينها هم مثل ماجراي دعاي ندبتون نباشه Laughing Laughing Laughing Laughing

Hamid داشتي به اون نكته اشاره كردم.
بازگشت به بالای صفحه
adame_haji
پستتاریخ: یکشنبه 7 اسفند 1384 - 14:15    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

iran.gif

meysam نوشته است:
خب زياد به خودتون اميدوار نشيد از كجا معلوم كه اينها هم مثل ماجراي دعاي ندبتون نباشه Laughing Laughing Laughing Laughing

Hamid داشتي به اون نكته اشاره كردم.

یه سر به این لینک بزن
http://savehsara.aftab.cc/posts36-0.html&postdays=0&postorder=asc&highlight=&sid=c8f482eee06f2f3063e9e1ed76da2906

یا علی
بازگشت به بالای صفحه
Meysam
پستتاریخ: دوشنبه 8 اسفند 1384 - 07:51    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

خوب حالا ديگه با دوتا سي‌دي پز مي‌ديد Luighing
آخه من چي‌بگم از كارهاي بزگ و استاني اين هيئتمون Question
از بس اين هيئت كارهاي فرهنگي و مذهبي كرده كه من يادم نمي‌ياد ولي با زور و بلا به دو سه مورد از اون اشاره مي‌كنم:
برگزاري نمايشگاه عاشورا در سال 1378 توسط افراد متخصص قمي كه يك نمايشگاه بي‌نظير از ماكت‌هاي كوچك و زيبا كه تا الان لنگه اون تو ساوه ساخته نشده Applause

برگزاري يادواره شهداي محلي و شهيد دكتر چمران در سطح كشوري با حضور مداح اهل بيت عبدالرضا هلالي Applause

نكته نكته: مي‌دونم شما هم مهدي اكبري رو هر روز مياريد ساوه ولي شنيديم كه يكي دو دف از دست اون اكوتون عصابش خورد شده و ميكروفون زده زمين Laughing Laughing

برگزاري دو دوره جام المهدي به كمك مسجد المهدي قاسم‌آباد Applause

برگزاري يادواره شهداي عمليات بدر كه با اجراي بي‌نظير و ديدني آقاي نظام اسلامي همراه بود Applause
نكته: تازه وقتي هم آقاي نظام اسلامي پاشو گذاشت تو زينبيه به سيد علي چاوشي گفت بابا دمت گرم واقعاً كه تكي و اين جور جاها رو پيدا مي‌كني و دهنش از تعجب باز مونده بود Surprised Surprised
فعلاً همين‌قدر بسه
بازگشت به بالای صفحه
nima
پستتاریخ: دوشنبه 8 اسفند 1384 - 08:09    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 30 بهمن 1384

امتياز: 1205

داد جونيگم ها بريد پي حالتونو ندارم هاااااااا
هيئت ما از يه شب بمنده بر محرم برنامه داره يا يي شو بعد از ما صفر
انوقتش ديگي چي همه عزادايش چي جووونن ، ازشوما چي فقط واس همون هيكي دو شو جووناتون مياين باس طوق بلند كردن دل ازززاد زدن
ولي قربنييگ جوناي هيت خودمون يا اخر ماه صفر هيتشون يادشون نيميره
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
nima
پستتاریخ: دوشنبه 8 اسفند 1384 - 08:16    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 30 بهمن 1384

امتياز: 1205

اين دف ديگه د هي بنا كنيد بيگيد هيت ما بزرگ تره
اين دف ديگه بيايد هيت ما به محسن چيتگر ميگيم كي چي به شما شام ندن
درضمن اگر كي هم خيلي سر صدا كنيد من ديگه هيچي حاليم نيه
حاجي جونيگيم بقيش با تو دادا
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5  بعدی صفحه 2 از 5

فهرست انجمن‌ها » آشنايي با آداب و رسوم ساوه و روستاهای آن » هيئت ما بزرگتر از هيئت شمايه!
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc