يك شنبه 16 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » بحث‌هاي عمومي » محله های ساوه

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
 محله های ساوه « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
mehdi2
پستتاریخ: چهار‌شنبه 3 اسفند 1384 - 00:09    عنوان: محله های ساوه پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 17 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 13370

محله سرچشمه. محله خلجومبک. محله پیغمبریها. محله قاسم باد. چهارراه مطهری. چهارراه کاظمیه. محله حاج بلوک. محله عباسیه یا چارسوق. محله قل لو . محله بسیج 1و 2. محله امیرکبیر. محله توریستی. محله فردوسی. محله کردها. محله زنجانی. محله کارگر. محله سید اسحاق. محله امامزاده سید علی اصغر. محله سیدبورضا. محله حسینخونه. محله حمام حسینی. محله حمام لاله. محله منبع آب. محله پارک شهر. محله بیمارستان. محله ... محله...

راستی شما اگر زاده ی ساوه هستید. یک ماه اول زندگی تان را در کدام محله ساوه بودید؟
کودکی و نوجوانی را کجا؟
حالا کجایید؟
Eshve
و خلاصه هر چیز در مورد محلات ساوه به ذهنتون می رسه. بگید....
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
mehdi2 از این تاپیک تشکر میکنم 
love
پستتاریخ: چهار‌شنبه 3 اسفند 1384 - 00:18    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شروع فعالیت
شروع فعالیت

عضو شده در: 29 بهمن 1384

امتياز: 145

(ويرايش توسط خودم)

این مطلب آخرین بار توسط love در چهار‌شنبه 3 اسفند 1384 - 23:58 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
libero
پستتاریخ: چهار‌شنبه 3 اسفند 1384 - 14:20    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

عضو شده در: 10 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 4645

Confused Question
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
fox
پستتاریخ: چهار‌شنبه 3 اسفند 1384 - 14:41    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شروع فعالیت
شروع فعالیت

عضو شده در: 30 بهمن 1384

امتياز: 55

(ويرايش توسط مدير سايت)
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email [وضعيت كاربر:آفلاین]
mehdi2
پستتاریخ: چهار‌شنبه 3 اسفند 1384 - 18:20    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

انگار دوستان به محله های ساوه محل نمی گذارند! Mad بابا یه خورده شهرتون را تحویل بگیرید!!! Crying Exclamation
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
Hamid
پستتاریخ: چهار‌شنبه 3 اسفند 1384 - 19:00    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

love, و fox, عزيز، همشهري‌هاي خوبم!
من با اجازه‌تون پست‌هاي شما رو ويرايش كردم و براي آخرين بار ازتون خواهش مي‌كنم از بحث‌هايي كه درباره "دختر" و ... باشه، جدا خودداري كنيد!
بحث‌هاي زيادي مونده كه بايد در انجمن‌ها، مورد بررسي قرار بگيره!

ممكنه اين نوع بحث‌ها، نتايج خوبي روي كاربران تازه‌وارد به اينترنت، ‌نداشته باشه!
مخصوصا اينكه در تاپيكي كه هيچ ربطي به اين موضوع نداره، اين مباحث مطرح بشه Sad

متشكرم،
حميد
بازگشت به بالای صفحه
Hamid
پستتاریخ: چهار‌شنبه 3 اسفند 1384 - 19:20    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

mehdi2, جان،

موضوعي كه مطرح كردي و اطلاعاتي كه دادي، واقعا برام جالبه Smiling Razz

من از خودم بگم:
ما تقريبا در محله "قاسم آباد" يا همون "قاسم‌باد" مي‌شينيم ...
منظورم از تقريبا اينه كه روبروي محله قاسم‌آباد (تقريبا در پارك ولي‌عصر)، اما چون آباء و اجداد ما همه اونجا مي‌شستن و الان خونه‌شون اونجاست، ما خودمون رو يه جورايي اونجايي مي‌دونيم Smiling
كودكي و نوجواني و ... هم نداشته، از اول عمرم تا حالا اينجا مي‌شينيم.
البته تقريبا با تولد بنده، خانواده ما از قاسم‌آباد، نقل مكان كردند به روبروي قاسم‌آباد Winking

اينم محله ما! Eshve
منتظر بحث بيشتر در اين زمينه هستيم Confused
بازگشت به بالای صفحه
Meysam
پستتاریخ: چهار‌شنبه 3 اسفند 1384 - 22:14    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 2 آذر 1384

blank.gif

امتياز: 7580

موضوع خيلي جالبي هست Applause
ما اول محله پاسدارن مي‌شستيم ولي مادربزگم و مادرم بچه محله قاسم آباد هستن و ما 8 يا 9 ساله كه همن جا مي‌شينيم و قصد ترك كردنش هم نداريم Very Happy Very Happy
بازگشت به بالای صفحه
nasrin
پستتاریخ: چهار‌شنبه 3 اسفند 1384 - 23:06    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شروع فعالیت
شروع فعالیت

عضو شده در: 18 بهمن 1384

امتياز: 25

بچه های قاسم بادی عزیز سلام love struck ... قاسم بادی ها (همون که کتابیش می شه قاسم آبای ها!) از اصیل ترین مردمان ساوه اند. این از لهجه ای که در میان قدیمی های این محل هست کاملا مشهود است. شنیدم که در قدیم قاسم باد از دو ناحیه متشکل بوده مشهور به سیر خورها و پیازخورها Exclamation هنوز هم وقتی می پرسن: "بچه کوجایی دادا؟" اگر بگی: "قاسم باد" ازت می پرسن: "از سیرخورایی یا پیازخورا؟!" ممنون می شم اگر شما از وجه تسمیه و داستان این جریان خبر دارید به ما هم اطلاعات بدید! اینطور که یادم است مرحوم موحدی نیز که سه دوره نماینده مردم ساوه و دو دوره نیز نماینده مردم تهران در مجلس بودند در همین محل خانه داشتند (حدود زینبیه قاسم باد) ... (راستی من درست گفتم Question )
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
mehdi2
پستتاریخ: چهار‌شنبه 3 اسفند 1384 - 23:30    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

سلام/ می خواستم عرض کنم که من هم مطالب بالا را در مورد محله قاسم آباد شنیده ام . بچه های اون محل تایید کنند و برای ما از آنجا بگویند/ در ضمن من هم بچه محله مسجد مقدس زاده هستم. یعنی حدود چهارراه مطهری تا خیابان سوم شعبان. دوران ابتدایی را هم در مدرسه قدیم سوم شعبان درس خواندم. مدرسه ای که پدرم و برادر بزرگم هم در آن درس خوانده بودند. و حالا به جای آن مدرسه شبانه روزی دخترانه ساخته اند. مشهور بود که بنای مدرسه قدیم بر روی قبرستان قدیم شهر ساخته اند. بسیاری از بزرگتر های محل ما، استخوان های اموات را در هنگام حفاری در این محل دیده اند. نیز در همین رابطه می توانم به اخباری درباره شیوع یک بیماری ( به گمانم وبا یا طاعون!) در ساوه اشاره کنم که باعث شده اجساد گاهی به طور دسته جمعی در گورستان قدیمی شهر دفن شوند. به هر صورت من ، محل خودمان و شهر خوبمان را بسیار دوست می دارم.... محله ای که هنوز دیوارهای کاهگلی دارد و بادگیر خانه های قدیمی اش به آسمان اشاره دارند... love struck
بازگشت به بالای صفحه
adame_haji
پستتاریخ: پنج‌شنبه 4 اسفند 1384 - 03:04    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

عضو شده در: 30 آبان 1384
iran.gif

امتياز: 16869

خب خب خب دوستان عزیز گل و بلبل ساوه ای همه جمعند
حمید خوب داری تبلیغ قاسم باد و میکنی ها Winking
ولی خودمونیم همتون قاسم باد رو اشتباه تلفض کردین ها .
تلفض صحیحش از زبون خودتون " قازم باد" هست Very Happy

راستی من آخرش نفهمیدم این محله سیر خورا کجاست ؟
ولی من شنیدم جریان این سیر خورها اینه که این محله که نمیدونم کجا هست اهالیش از سیر خیلی بدشون میومده بخاطر همین اسم محل رو گذاشتن محله سیر خورا Luighing
حالا اگه کسی جریان کاملشو میدونه بیاد جواب nasrin, جان و بده تا ما هم استفاده ببریم

mehdi2, جان محله یحیی آباد و سر تپه عشرتی رو هم به لیست اضافه کن دادا Winking

اون اوایل بچگیم زمون جنگ من تو کردستان بودم ولی از 4 سالگی بمدت 1 سال تو کوچه جوانشیر ( روبروی 4 سوق ) بودم نزدیک تکیه جوانشیر . بعد از اون که خونمون رو تو بیسج ساختیم اومدیم اونجا تا دوم دبستان . بعدش به مدت 12 سال تهران بودم و اونجا بزرگ شدم . بعد از اون هم ساوه همون بسیج هستم . ولی نمیدونم چرا هر موقع قبض آب و برق و تلفن برامون میاد روش مینویسه یحیی آباد Confused

mehdi2, جان هیئت ما روز عاشورا از جلوی خونه شما رد میشه و تو مسجد مقدس زاده هم نیم ساعت زنجیر میزنه . ( قابل توجه کسایی که فکر میکنن هیئتشون بزرگ تر از هیئت مایه Very Happy )
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
mehdi2
پستتاریخ: پنج‌شنبه 4 اسفند 1384 - 08:27    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

سلام. این طور که می دونم یحیی باد و عبدلاباد و ... در ساوه (تا حدود 20 سال پیش ) به عنوان محله مشهور نبودند. بیشتر باغ های نزدیک شهر بوده اند که حالا با رشد شهر از آنها خبری نیست. اما سر تپه عشرتی را می توان به محله بودن پذیرفت! از آدم حاجی ممنونم... راستی هیات شما کدام است؟؟ نکنه بچه هیات طفلانی دادا؟؟ love struck
بازگشت به بالای صفحه
Farhad17
پستتاریخ: شنبه 9 آذر 1387 - 16:01    عنوان: اميركبير پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 24 آبان 1386
iran.gif

امتياز: 895

اميركبير بودم

اميركبير هستم

اميركبير خواهم بود

Very Happy
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
narin
پستتاریخ: دوشنبه 2 دی 1387 - 10:57    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شروع فعالیت
شروع فعالیت

عضو شده در: 1 دی 1387

blank.gif

امتياز: 25

سلام به همه شما
من خودم تهران میشینم اما ساوه فامیل زیاد داریم.از نزدیک بگیر تا دور
ساوه رو خیلی دوست دارم.اگه موقعیتش بشه برای زندگی میام ساوه.پسر خالم خیابون جمهوری میشینن.تازه گیا خیلی خوب شده دارن پهنش میکنن عالیه Applause Applause Applause Applause
خیابون اسلام هم فامیل داریم.خیلی شلوغه اما خوب بازم جای باهالیه.
من تاسوعا عاشورا میام ساوه هیئت زینبیه.قبلا پسرخالم اونجا با خانوادش زندگی می کرد.همتونو دوست دارم love struck love struck love struck love struck love struck love struck love struck Winking Winking Winking Winking Winking Winking Winking
بازگشت به بالای صفحه
evil500cc
پستتاریخ: دوشنبه 30 دی 1387 - 13:07    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 5 مهر 1387

iran.gif

امتياز: 875

ما تو حاج بلوک زندگی میکنیم.
اینجا یکی از هنرستان های بزرگ ایران را داریم!
بزرگترین پارک ساوه در این منطقه هست!
ما تو محلمون دریاچه مصنوعی داریم! Very Happy شما که ندارید!!! Very Happy
ولی بدی این منطقه اینه که اکثر ساختموناش 6طبقه هست و خیلی شلوغه! Mad
من میرم هیات سجادیه هست.
ما یکی از قدیمی ترین خانواده های تو حاج بلوک هستیم.
همین!
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه 1, 2  بعدی صفحه 1 از 2

فهرست انجمن‌ها » بحث‌هاي عمومي » محله های ساوه
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc