سه شنبه 18 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » مباحث متفرقه » دختران و سربازی

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه 1, 2, 3  بعدی
 دختران و سربازی « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
_heavenly_
پستتاریخ: چهار‌شنبه 11 خرداد 1390 - 21:46    عنوان: دختران و سربازی پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 1 اردیبهشت 1390
blank.gif

امتياز: 5880

این نوشته واسه اینه که فقط فضا عوض شه همین! Smiling
ولی خدایی تصور کنید ما دخترا بریم سربازی Laughing

صبحگاه
فرمانده:پس این سربازه‌ها (بجای واژه سرباز برای خانمها باید بگوییم سربازه !) کجان؟
معاون: قربان همه تا صبح بیدار بودن داشتن غیبت میکردن یکیشون در حال غیبت از حال میره که مجبور شدیم برسونیمش بیمارستان (!) بقیه در حال حاضر ادامه ی ماجرای دیشبو براش تعریف میکنند

ساعت 10 صبح همه بیدار میشوند...
سلام سارا جون
سلام نازنین، صبحت بخیر
عزیزم صبح قشنگ تو هم بخیر
سلام نرگس
سلام معصومه جون
ماندانا جون، وای از خواب بیدار میشی چه ناز میشی...

صبحانه
وا... آقای فرمانده، عسل ندارید؟
چرا کره بو میده؟
بچه‌ها، من این نون رو نمیتونم بخورم، دلم نفغ میکنه
آقای فرمانده، پنیر کاله نداری؟ من واسه پوستم باید پنیر کاله بخورم

بعد از صبحانه، نرمش صبحگاه (دیگه تقریبا شده ظهرگاه)
فرمانده: همه سینه خیز، دور پادگان. باید جریمه امروز صبح رو بدید
وا چه حرفا! لباسامون خاکی میشه ...
آره، تازه پاره هم میشه ...
ای وای خاک میره تو دهنمون ...
من پسر خواهرم انگلیسه میگه اونجا ...
بیا بریم قدم بزنیم کلی حرف دارم برات نرگس جون
ناهار
این چیه؟ شوره
تازه، ادویه هم کم داره
فکر کنم سبزی اش نپخته باشه
من که نمی‌خورم، دل درد میگیرم
من هم همینطور چون جوش میزنم
فرمانده: پس بفرمایید خودتون آشپزی کنید!
بله؟ مگه ما اینجا آشپزیم؟ مگه ما کلفتیم؟
برو خودت غذا درست کن
والله، من توخونه واسه شوهرم غذا درست نمی‌کنم، حالا واسه تو ...
چون کسی گرسنه نبود و همه تازه صبحانه خورده بودند، کسی ناهار نخورد

بعداز ناهار
فرمانده: کجان اینا؟
معاون: یکی از خانوما آرایشگره و ...
فرمانده: من استعفا میدم!

بعدازظهر
فرمانده: چیه؟ چرا همه نشستید؟
یه دقیقه اجازه بده، خب فریبا جان تو چی میخوری؟
جوجه بدون برنج
رژیمی عزیزم؟
آره، راستی ماست موسیر هم اگه داره بده میخوام شب ماسک بزنم.

شب در آسایشگاه
یک خانم بدو بدو میاد پیش فرمانده ومیگه: جناب فرمانده، از دست ما ناراحتین؟
فرمانده: بله بسیار زیاد!
داره سریال فرار از زندان رو نشون میده بعد از اینکه تموم شد جهت آشتی میایم وکلشو براتون تعریف میکنیم خوبه ؟!خوشحال شدین نه !
فرمانده:بیرووووووووووووووووووووووون

3نیمه شب وبرقهای آسایشگاه روشن!
فرمانده جهت برقراری نظم:
اینجا چه خبره!

وا...عجب بی شعوری هستی ها، در بزن بعد بیا تو
راست میگه دیگه، یه یااللهی چیزی بگو
فرمانده: خواهران وقت خوابه!
همه غرغر کنان رفتند جز 2 نفر که روبرو هم نشسته اند
فرمانده: ببینم چیکار میکنید؟
واستا ناخونای پای مهشید جون لاکش تموم بشه بعد میریم.
آره فری جون؛ صبر کن این یکی پام مونده
فرمانده: به من میگی فری؟؟ سرباز! بندازش انفرادی.
سرباز: آخه گناه داره، طفلکی
مهشید: ما اومدیم سربازی یا زندان! عجبا!نمیخواد عزیزم بقیش بمونه انفرادی !!!
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
ronak(جمعه 13 خرداد 1390 - 23:54), _heavenly_ از این تاپیک تشکر میکنم 
SibeSorkh
پستتاریخ: پنج‌شنبه 12 خرداد 1390 - 10:47    عنوان: پاسخ به «دختران و سربازی» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

عضو شده در: 24 آبان 1389
iran.gif

امتياز: 32905

_heavenly_, Cool
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
glasy_heart
پستتاریخ: پنج‌شنبه 12 خرداد 1390 - 12:12    عنوان: پاسخ به «دختران و سربازی» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 23 دی 1389
blank.gif

امتياز: 9360

واااای خدای من حرف نداشت Applause
نه واقعا ما بریم سربازی میترکونیم من نمیدونم چرا آقایون از سربازی فرار میکنن. Eshve
خداوند نهایت لطف و به آقایون کرده منتها بلد نیستن چه طور استفاده کنن چه طور خاطره بسازن Winking
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
_heavenly_
پستتاریخ: پنج‌شنبه 12 خرداد 1390 - 12:18    عنوان: پاسخ به «دختران و سربازی» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

SibeSorkh, Eshve
glasy_heart, عزیز ممنووون قابلی نداشت Eshve این موضوع واسه خودمم سواله آخه چرا خیلی هاشون از سربازی بد می گن ؟! ولی من که بدم نمی یومد بریم سربازی انصافا خیلی هیجان داره هاااا فکرکن ! Very Happy Winking
بازگشت به بالای صفحه
ronak
پستتاریخ: جمعه 13 خرداد 1390 - 00:52    عنوان: پاسخ به «دختران و سربازی» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

عضو شده در: 11 اردیبهشت 1390

blank.gif

امتياز: 1610

سلام دوستان
به نظر من شاید سربازی اونقدر هم سخت نباشه ولی چون هر کاری از حالت اختیار بیرون بیاد و بشه اجبار اون وقت سخت میشه.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email [وضعيت كاربر:آفلاین]
soveh
پستتاریخ: جمعه 13 خرداد 1390 - 00:54    عنوان: Re: پاسخ به «دختران و سربازی» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

ronak نوشته است:
سلام دوستان
به نظر من شاید سربازی اونقدر هم سخت نباشه ولی چون هر کاری از حالت اختیار بیرون بیاد و بشه اجبار اون وقت سخت میشه.

Applause
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
Yakamoz
پستتاریخ: جمعه 13 خرداد 1390 - 10:06    عنوان: پاسخ به «دختران و سربازی» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 3 آذر 1389
blank.gif

امتياز: 6270

منم با نظر Ronak موافقم , دلیل سختی سربازی بیشتر به خاطر جبری بودنش هست
اگه اختیاری بود و مثل بعضی از کشورها به عنوان شغل بهش نگاه می کردند و حقوق یک سرباز کامل رو میدادند بهتر بود ] اون موقع اونایی که میرفتند با علاقه و اشتیاق می فتند
الان هم کم نیستند کسانی که عشق سربازی و نظامی بودن دارند
ایشالله اونم درست میشه تا با اختیار برن سربازی Very Happy
بازگشت به بالای صفحه
SibeSorkh
پستتاریخ: جمعه 13 خرداد 1390 - 11:45    عنوان: پاسخ به «دختران و سربازی» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

iran.gif

ای بابا الان خوبه بری سربازی Very Happy
یکی از اقوام ما رفته مرده Very Happy آخه اینقدر خوابیده Very Happy
به جای سربازی رفته صفا سیتی دیگه هم برنمیکرده هر دفعه هم زنگ میزنه میگه جاتون خالی خیلی خوبه Very Happy
اگه دخترا میرفتن سربازی دیگه بر نمیگشتن Very Happy
بازگشت به بالای صفحه
_heavenly_
پستتاریخ: جمعه 13 خرداد 1390 - 16:47    عنوان: پاسخ به «دختران و سربازی» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

ronak,عزیز،کاملا درسته هرکاری که اجبار باشه انجامش یه کوچولو سخت میشه Smiling
بازگشت به بالای صفحه
SibeSorkh
پستتاریخ: شنبه 14 خرداد 1390 - 21:44    عنوان: پاسخ به «دختران و سربازی» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

iran.gif

ولی این اجباری از اون اجبار های نیست Very Happy من که خیلی دوست داشتم برم سربازی Very Happy حیف که نیست تازه دارن برای پسرها رو هم بر میدارن
بازگشت به بالای صفحه
Yakamoz
پستتاریخ: یکشنبه 15 خرداد 1390 - 07:54    عنوان: پاسخ به «دختران و سربازی» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 3 آذر 1389
blank.gif

امتياز: 6270

Luighing سیب سرخ جان میگن از دور خیلی چیزا خوبه و آدم خوشش میاد , یکیش همین سربازیه
دخترا سربازی می رفتند (اونم دخترهای ایرانی)اینقدر اضافه خدمت می خوردند که تا 10 -20 سال مهمون نظام و سربازی بودند Very Happy
نخیر الکی دلخوشی نده برای جوونای مردم ؛ سربازی همچنان پاربرجاست ولی حقوق مکفی اونا رو مکفی تر میکنن
ولی تغییراتی برای مدت زمان سربازی انجام شده.
ولی خوب میشد یک ماهی هم برای دخترا در نظر می گرفتند که یه تنوعی بشه
Very Happy Very Happy
بازگشت به بالای صفحه
Aliabadi
پستتاریخ: یکشنبه 15 خرداد 1390 - 17:56    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

عضو شده در: 30 بهمن 1388

blank.gif

امتياز: 60455

در كشورهاي ديگه بخاطر ميزان بالاي بيكاري حتي اگر جوانها يك شغل درست و حسابي هم ياد گرفته باشند و يا از دانشگاه پايان نامه موفقي دريافت كرده باشند. عده زياديشون تا مدتها بيكار ميمونند. براي ايجاد عدم تبعيض دولت به اين جوانها پيشنهاد ميكند كه يك سال بدونه جيره و مواجب و فقط بشرط پرداخت كرايه و رفت امد در زمينه اجتماعي يعني در مكان و جايي كه دولت تعيين مي كند خدمت كنند. جواني كه اين يك سال را بخوبي تمام كند ، يك كارنامه كار اجتماعي موفق از دولت دريافت ميكند. با دريافت اين كارنامه اين فرد در دريافت كار نسبت به ديگر هم قطاران خويش ارجعيت بيشتري ميابد.

اين خدمات اجتماعي شامل: خدمت در امور بهداشتي ، بيمارستانها ، كلينك ها و اسايشگاهها، خدمت درخانه سالمندان، خدمت در روستاها و امور كشاورزي، كمك به مادران بي سرپرست و كودكان يتيم، كمك به امور بهداشتي همه اقشار اجتماعي، كمك به افراد معلول و بيمار، كمك به سالمندان ناتوان، كمك به اقدامات عامل المنفعه اجتماعي در سطح شهر به اشكال متفاوت، كمك به شهرداري ها در زمينه ارائه خدمات شهري و گسترش سطح رفاه و فرهنگ شهري و نظم شهري، كمك به جوانان ناتوان و يتيم و بدون والدين كه در خوابگاه زندگي مي كنند.

وقتي جواني چه دختر و چه پسر يك سال اش را درخدمت دولت بود، ميتواند كارنامه يك ساله خدمات اجتماعي از دولت دريافت كند و شانس دريافت شغل اش با ان بالا ميرود.

بنظر من اينگونه طرحها و پروژه هاي اجتماعي براي جوانان ايراني در محل بومي شان چه دختر و چه پسر بد نباشد. چون جوانان چه دختر و چه پسر هم كسب تجربه مي كنند هم از نظر اجتماعي مثمر ثمر وافع ميشوند. بعنوان شهروند اجتماعي با شرايط و احوال جامعه بومي خويش بيشتر در تماس قرار ميگيرند و پختگي خوبي بدست مياورند. در هر شهري نيز به اندازه كافي كارهاي اجتماعي روي زمين مانده كه چشم براه اين جوانها براي انجام دادن و كمك كردن هستند.

دورنماهاي شغلي اين جوانان با اين تجربه يك ساله اجتماعي( بي جيره و مواجب) برايشان روشن تر ميشود . در رفع مشكلات كشورشان هزاران اقدام مثبت با خدمات اين جوانان صورت ميگيرد و جوانان به پختگي لازم براي قبول مسئوليت هاي شغلي و اجتماعي دست ميابند.

كشورهاي ديگر سالهاست اين اقدامات را صورت ميدهند و همه افراد جامعه شان( هم والدين هم جوانان) ضرورت اين اقدامات را بخوبي درك ميكنند و موافق اين برنامه هستند. متاسفانه در اين زمينه ها كشور ما خيلي عقب هست و ضرورت خدمات اجتماعي هنوز در كشور ما بخوبي جا نيافتاده. اگر اين دسته كشورهاوضعيت بهتري دارند به خاطر اين است كه از همه نيروهاي پتانسيل اجتماعيشان تا حد مقدور در جاي مناسب سود ميبرند .
بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: دوشنبه 16 خرداد 1390 - 07:20    عنوان: پاسخ به «دختران و سربازی» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

نقل قول:
بعنوان شهروند اجتماعي با شرايط و احوال جامعه بومي خويش بيشتر در تماس قرار ميگيرند و پختگي خوبي بدست مياورند. در هر شهري نيز به اندازه كافي كارهاي اجتماعي روي زمين مانده كه چشم براه اين جوانها براي انجام دادن و كمك كردن هستند

شدیدا موافقم
اما چیزی که من در حال حاضر در جوونهای امروزی میبینم این هست که بیشتر ادعاهای اونها در حال رشد هست و خبری از رشد توانایی های اونها نیست. متاسفانه اکثرا به این فکر می کنند که یک کاری کنند که یک شبه ره صدهزار ساله را بروند Sad و جالب تر اینکه 50 بار هم سرشون به سنگ میخوره ولی خبری از کسب تجربه و عدم تکرار اون اتفاقات نیست
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
SibeSorkh
پستتاریخ: سه‌شنبه 17 خرداد 1390 - 09:42    عنوان: پاسخ به «دختران و سربازی» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

iran.gif

Yakamoz, Cool Cool یه چیز میگم ها Very Happy
پسرا کلا ناز نازی هستن دیگه Tongue
ولی سربازی در کل خوبه Smiling
بازگشت به بالای صفحه
mohamad2
پستتاریخ: سه‌شنبه 17 خرداد 1390 - 14:32    عنوان: پاسخ به «دختران و سربازی» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

عضو شده در: 6 آبان 1386
iran.gif

امتياز: 5550

با بعضی ها موافقم
اما من فعلا دارم سالای آخر کارشناسی میخونم چون تازه آزمون ارشد دادم و قصد ادامه تحصیل دارم( برام دعا کنید)
ولی عاشق سربازی ام....
کارت سبز هم گرفتم ( پسرا میدونن چیه)
متن جالبی بود کاش ادامه داشت و یه رمان بود اونوقت من اولین نفری بودم که این رمانو میخریدم.
Winking
دخترا میتونن برن نیروی انتظامی جزء گروه ویژه (اگه خشتون میاد) { که سختی زیادی رو میطلبه}
و توی نظام اجازه ی اینهمه راحتی رو تو این داستانی که گفتین نمیده .
موفق باشدی دوستان.
Smiling
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه 1, 2, 3  بعدی صفحه 1 از 3

فهرست انجمن‌ها » مباحث متفرقه » دختران و سربازی
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc