پنج شنبه 13 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » مشكلات شهري » انتقاد از عملکرد پیمانکاران شهرداری ساوه

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک
 انتقاد از عملکرد پیمانکاران شهرداری ساوه « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
soveh
پستتاریخ: جمعه 17 شهریور 1391 - 11:34    عنوان: انتقاد از عملکرد پیمانکاران شهرداری ساوه پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

چند روز پیش در روزنامه همشهری یک آگهی از طرف شهرداری ساوه دیدم که در آن انجام کارهای عمرانی شهر ساوه را به مبلغ 500 میلیون تومان به مناقصه گذاشته بود.

اولا اینکه چطور شهر بزرگی مثل ساوه مشکلات عمرانی خود را با حداکثر پانصد میلیون تومان حل میکند برای من جای سوال دارد.

دوما میخواهم بدانم شهرداری ساوه چه نظارتی بر روی انجام کارهایی که به پیمانکار واگذار می شود دارد؟ آیا به لحاظ دقت و سرعت و کیفیت خدماتی که ارائه می دهند مورد نظر سنجی قرار میگیرند؟ آیا مامورین شهرداری ساوه با همان سماجت !!! بی نظیرشان که در انجام کارهای مردم از خود نشان داده اند برای نظارت بر کارهای پیمانکاران و همچنین برآورد توانایی آنها نیز سماجت بخرج می دهند؟

سوما بر چه اساسی پیمانکاران انتخاب می شوند؟ آیا رتبه بندی شرکت های آنها مدنظر قرار می گیرد یا صرفاً مبلغی را که پیشنهاد می نمایند؟

بشخصه در بسیاری از پروژه های ساوه که بسیار کوچک هستند کم کاری و عدم توانایی پیمانکار را میبینم

به عنوان مثال:

در روز 4شنبه مورخ 8 شهریور 1391 پیمانکار محترم شهرداری جهت اصلاح وضعیت!!! پل وسط خیابان تعاون ( خیابان کنار رودخانه ) ساوه اقدام به تخریب پل و راه بندان کرده و هم اکنون پس از 9 روز، پروژه ی عظیم پل وسط خیابان تعاون تمام نشده است و در این 9 روز ارتباط دو خیابان مطهری و فردوسی قطع و در رفت و آمد مردم ساکن خیابان تعاون مختل شده است.

واقعا برای انجام چنین کار کوچکی 9 روز زمان نیاز است؟Sad

خدمت رسانی به مردم به این شکل است؟

لطفاً شهرداری ساوه پاسخگو باشد...در غیر اینصورت وضعیت و عملکرد شما عزیزان به دستگاه های ذیربط ارسال خواهد شدSmiling

در ضمن پروژه مورد نظر و پلی که گفتم مانند تصویر زیر نیستVery Happy

بلکه

از این مدل است: Very Happy

شما انتقادی به عملکرد شهرداری ساوه ندارید؟
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
soveh از این تاپیک تشکر میکنم 
neda_y
پستتاریخ: یکشنبه 19 شهریور 1391 - 08:44    عنوان: پاسخ به «انتقاد از عملکرد پیمانکاران شهرداری ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

عضو شده در: 15 اسفند 1387
iran.gif

امتياز: 8705

سوه جان ممنون از تاپيك خوبي كه ايجاد كرديد
طبق معمول از قطع درختان خيابان جمهوري و بلوار برق(سيداسحاق) خيلي ناراحتم و واقعا متاسفم براي اين سوء مديريت
در حال حاضر كه همه ارگانها حداكثر تلاش براي حفظ محيط زيست و ايجاد فضاهاي سبز دارند متاسفانه شهردار ما كاملا معكوس عمل ميكنه Worried
اگه قديما يادتون باشه ساوه به اين خشكي و بياباني نبود و بزرگترين عامل انسانها هستند كه در توسعه فضاي سبز اقدامي نميكنند.
به نظرم اگه هر فرد سعي كن حياطش و كوچشون رو سرسبز نگهداره تاثير عميقي در تلطيف هواي شهر خواهد داشت.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی نام شناسایی در AIM شناسه عضویت در Yahoo Messenger شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
soveh
پستتاریخ: یکشنبه 19 شهریور 1391 - 13:14    عنوان: Re: پاسخ به «انتقاد از عملکرد پیمانکاران شهرداری ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

blank.gif

neda_y نوشته است:
سوه جان ممنون از تاپيك خوبي كه ايجاد كرديد
طبق معمول از قطع درختان خيابان جمهوري و بلوار برق(سيداسحاق) خيلي ناراحتم و واقعا متاسفم براي اين سوء مديريت
در حال حاضر كه همه ارگانها حداكثر تلاش براي حفظ محيط زيست و ايجاد فضاهاي سبز دارند متاسفانه شهردار ما كاملا معكوس عمل ميكنه Worried
اگه قديما يادتون باشه ساوه به اين خشكي و بياباني نبود و بزرگترين عامل انسانها هستند كه در توسعه فضاي سبز اقدامي نميكنند.
به نظرم اگه هر فرد سعي كن حياطش و كوچشون رو سرسبز نگهداره تاثير عميقي در تلطيف هواي شهر خواهد داشت.

خیلی ممنونم دوست عزیز

وقتی دیدم کاربرا از این تاپیک استقبال نکردن فکر کردم اوضاع ساوه خیلی خوبه و هیچکس هیچ مشکلی تو کوچه و خیابونشون نمیبینه!

ولی خب وقتی واقع بینانه نگاه می کنیم میبینیم که ساوه مشکلات شهری فراوانی داره و وضعیتش با توجه به جایگاهی که داره مناسب نیست و جای تلاش و برنامه ریزی بیشتری داره.

با نظر شما موافقم. چندتا شهر تو ایران از نظر زیست محیطی پسرفت قابل توجهی داشتن، به عنوان مثال کرمانشاه، ساوه و اصفهان بخاطر خشک شدن زاینده رود و خیلی شهرهای دیگر و تاثیر مدیریت های نامناسب و بی توجهی و به شوخی گرفتن منابع طبیعی حالا کم کم اثر خودش را میگذاره

چند وقت پیش حمیدجان در یک تاپیک اشاره کرد بود به استخر جلوی طاق بستان کرمانشاه که خشک بود و بد منظر. جالبه که این استخر از 10-11 سال پیش شروع به خشک شدن در فصول گرما کرده است. یکی از اقوام ساکن کرمانشاهه و علاقه مند به مسایل تاریخی، طبق گفته ایشون و طبق بررسی های ایشون در کتابهای تاریخی در 2000 سال اخیر این قضیه ( خشک شدن استخر طاق بستان ) در هیچ کتاب و یا سنگ نوشته و یا هر متنی ذکر نشده!

و آب و هوای ساوه را ببینید و وضعیت شهری آن را. در سالهای اخیر در کدام خیابانها و کدام پارکها درخت جدید کاشته شده است؟

الحمدالله در قطع کردن درختان و هرس های عجیب و غریب که من اسم اونها را کچل کردن درختان با نمره 2 میذارم ، شهرداری بسیار توانمند بوده.

کسی اگر در ساوه نیت بکنه که 4 تا خیابان را در فصل تابستان و بهار قدم بزنه و پیاده به جایی بره مسلماً گرما زده میشه!!!

واقعا میگم که ساوه بسیار بدریخت شده، وقتی با بی سلیقگی تمام درخت زیتون می کارند اونهم به تعداد بسیار زیاد ( درخت زیتون درخت زیبا و خوش سیمایی نیست) وقتی توجهی به پیاده روهای شهر نمی کنند، دیگر چه انتظاری دارید؟

واقعا کسی نیست به این اوضاع فشل رسیدگی کنه؟

ایکاش یکی میرفت و اون وضعیت پل خیابان تعاون را میدید.و عکس میگرفت.

آقای شهردار کار اون پل کار 2 روز بیشتر نیست. به هر دلیلی میفرمایید نه ، من به شما قول میدم همچین کاری را به شخصه در 2 روز تمام میکنم.

خجالت داره که یک خیابان 11 روز برای اون پل کذایی همچنان بسته است!!!!!!!!!!
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
rezvaneh
پستتاریخ: دوشنبه 20 شهریور 1391 - 20:00    عنوان: پاسخ به «انتقاد از عملکرد پیمانکاران شهرداری ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 16 تیر 1390
blank.gif

امتياز: 33520

افتضاح...افتضاح...........افتضاح!!!!
بدتر از این نمی‌شه!

این چه وضعیتی آقایان شهرداری؟ نکنه محو تماشای ساختمان در حال ساخت شهرداری شدین و از وضعیت افتضاح شهر بی خبرید؟

خدا وکیلی خودتون می‌دونید دارید چی کار می‌کنید تو شهر یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟

آخه اون چه بلایی دارید سره میدون آزادی میارید؟؟؟ آخه عقلم چیزه خوبی والا....به جای اینکه طوری طرح میدون رو سازماندهی کنید که ترافیک سنگین اونجا رونتر بشه خرابترش کردین گذاشتین؟؟؟؟؟؟؟اصلاً این مهندسین و طراح‌های تیز هوش!!!؟ شهرداری کین که این طرح های خارق العاده رو می‌ریزن؟؟ نه می]خوام بدونم تو خواب طرح می‌زنن یا........؟!

شورش رو در آوردین...امروز که از اونجا رد شدم چنان ترافیکی بود حالا ظهر طرفای ساعت 1 که خلوت، فقط مردم فحش می‌دادن به هم و مراقب بودن تصادف نشه...یه موتوری بنده خدا نزدیک بود با خانمش که ترکش نشسته بود بره زیر بنزده تن!!! خدا رحم کرد.....

اون کاری که دارید می‌کنید و طرحی که تو میدون آزادی زدین واسه مجله‌های طنز مناسب نه طرح شهری!!!!

من نمی‌دونم چی کار می‌کنید تو اون شهرداری....؟!

خلاصه که به عنوان یه شهروند ازتون راضی نیستم! به عنوان کسی که در رأس کارای شهری ماست و به شکلی باید جوابگوی مردم باشه...آقای شهردار ازتون و عملکردتون راضی نیستم....باید جوابگو باشید....هم به ما...و هم در روزهای آینده به افراد دیگه.....؟!
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
neda_y
پستتاریخ: سه‌شنبه 21 شهریور 1391 - 06:56    عنوان: پاسخ به «انتقاد از عملکرد پیمانکاران شهرداری ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

عضو شده در: 15 اسفند 1387
iran.gif

امتياز: 8705

جالب اينه كه گواهي كنترل كيفيت iso هم گرفتن حضرات!!!!!!!!!!!!!!
Surprised

ميدون آزادي كه واقعا وحشتناك شده و باعث تصادف.يهو شونصدتا ماشين از هر جهت ميريزه تو ميدون Confused
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی نام شناسایی در AIM شناسه عضویت در Yahoo Messenger شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
Hamid
پستتاریخ: سه‌شنبه 21 شهریور 1391 - 11:41    عنوان: پاسخ به «انتقاد از عملکرد پیمانکاران شهرداری ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

سلام؛
به نظرم خیلی داغش می‌کنید... من با این نوع انتقادها مخالفم. در حقیقت بدگویی هست تا مخالفت.
من خودم اوائل این طور بودم، مثلاً فکر می‌کردم اون چیزی که من فکر می‌کنم درست‌تر از اونی هست که فلان مسؤول تصمیم گرفته، اما بعدها می‌دیدم واقعیت‌هایی پشت صحنه بوده که باعث می‌شده اون مسؤولین اونطور تصمیم بگیرن.
به هر حال، باید دقت کنید که اینطور نیست که یک نفر شب بخوابه و صبح که بیدار شد تصمیمی رو در مورد میدان آزادی و امثالهم صادر کنه. احتمالاً کلی بررسی شده، کلی مشورت شده. بعضی چیزهاش مثلاً به اون سازمانی که من و شما فکر می‌کنیم مربوط نیست. مثلاً راهنمایی و رانندگی تصمیم می‌گیره و به شهرداری دیکته می‌کنه و ما فکر می‌کنیم شهرداری مقصره.

البته شکی نیست که بعضی کارها هم ایراداتی داره و بالاخره باید ایرادی باشه تا تجربه کسب بشه.

قصد دفاع ندارم، فقط می‌خوام بگم نکنه به جای انتقاد، بدگویی و سیاه‌نمایی کنیم.
گاهی ما فکر می‌کنیم کسی که شهردار شد یا نماینده شد، حتماً ریگی توی کفشش هست یا حتماً بی‌کفایته!! اما من به مرور به این نتیجه رسیدم که واقعاً اینطور نیست، حتماً تجربه و سیاست کاری‌ش رو داشته وگرنه مثل برق از اونجا برمی‌دارنش. (این رو از عزل و نصب‌های مدیرانی که دورم بودن فهمیدم)

علاوه بر انتقاد، بد نیست ما خودمون رو هم جای اون افراد بذاریم.
مثلاً وقتی من می‌دیدم یک میانماری یک انسان رو زنده زنده داره توی آتیش می‌سوزونه، می‌دونید بیشتر به حال خودم گریه‌م گرفت! گفتم خدایا! یعنی من به عنوان انسان، این استعداد رو دارم که یک نفر رو به خاطر اینکه عقایدش با من نمی‌خونه، آتیش بزنم؟
اگر یک مدیر رو می‌بینم که مثلاً بد عمل می‌کنه، می‌گم خدایا! یعنی من هم اگر جای ایشون می‌بودم، اینطور می‌شدم؟ Sad
داداش من تا وقتی اداره نرفته بود، هر چی که خاله من از اداره به عنوان بن و امثالهم می‌آورد (مثل مرغ و برنج و روغن و امثالهم) می‌گفت: به خدا همه این‌ها حرامه! مال مردم رو می‌دن یک گروه خاص بیارن خونه‌شون! Surprised حالا چند ماهه که رفته اداره، دیروز اگر بدونید با چه ذوف و شوقی برنج و روغن و ماکارونی و امثالهم که از اداره بهشون داده بودن، آورده بود و از وانت خالی می‌کرد!!!!! Surprised Surprised جالبه که اداره این‌ها (اوقاف) شک آدم رو بیشتر برمی‌انگیزه!! Twisted Dvil اما باز هم من به خودم اجازه نمی‌دم اینطور فکر کنم که لابد هر چی مردم وقف کردن می‌ره تو شکم اوقافی‌ها!! Winking

به هر حال، به این فکر کنیم که اگر ما جای اون شخص می‌بودیم، آیا کارها رو ماست‌مالی می‌کردیم؟ و در نهایت به این نتیجه برسیم که چقدر بده که انسان از زیر کار در بره یا کار مردم رو سریع راه نیندازه یا...

ممنون. Winking
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
soveh
پستتاریخ: سه‌شنبه 21 شهریور 1391 - 19:15    عنوان: پاسخ به «انتقاد از عملکرد پیمانکاران شهرداری ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

blank.gif

Hamid, جان حق با شماست، مطمئنا با سیاه نمایی نه شهرمون پیشرفت میکنه نه اون شخص مسوول تجربه کسب میکنه و نه چیزی دستگیر ما میشه

اما بنظر شما برای یک پل وسط خیابان که قبل از این پل و در همین خیابان 2 پل دیگر دقیقا شبیه به همین پل را در ماه رمضان ساخته اند و نصب کرده اند و بقولی صاحب تجربه هستند صحیح هست که 11-12 روز زندگی و کار مردم را مختل کنند؟ انصافه؟ Confused
بنده بدون غرض و از روی تجربه گفتم که کار ساخت این پل و جاگذاری اون 2 روز بیشتر زمان نمیبره.
Winking

در ضمن من همانطور که نقاط تاریک که قابلیت اصلاح را داره می بینم نقاط روشن و کارهای مثبت و ارزنده شهرداری ساوه را هم قبلا دیده ام:

http://savehsara.aftab.cc/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1321&postdays=0&postorder=asc&start=0

ولی با شما موافقم که در بیان مطالب نباید تند روی کرد.

و ایکاش شهرداری ساوه یکبار به پیامهایی که برای آنها گذاشته بودم جواب میدادند یا یکبار اجازه صحبت با شهردار را میدادند. Sad

اما این را هم در نظر بگیرید که شهرداری ساوه به تماسها و خواهشهای ما بی تفاوت شده

به عنوان مثال در جلوی درب اصلی سالن سلمان ساوجی، ماهها ست که شخصی در حال ساختمان سازی هست و نه تنها میلگرد های خود را از وسط خیابان جمع نمیکند بلکه هرروز به تعداد آنها می افزاید.بارها من و پدرم به شهرداری و مامورین آنها اطلاع دادیم اما دریغ از یک حرکت

بابت همان تیر چوبی جلوی سالن سلمان ساوجی به اداره برق هم بارها زنگ زدیم اما......ولی اگر کوچکترین تصادفی با اون تیرچوبی که وسط کوچه هست داشته باشید مامورین اداره برق برای گرفتن خسارت از شما با سرعت نور! در محل حاضر می شوند.

به هرحال من مانده ام و سوالهای بسیار

ولی جهت تشویق پرسنل شهرداری در آینده از تعدادی از کارهای مثبت آنها نیز عکس می اندازم و صحبت میکنم که یک طرفه به کارهای آنها نگاه نکرده باشیم.

اما این را هم بگویم که ما ساوه ایها نیاز داریم که نگاه ریزبینانه تری به مسایل شهریمون داشته باشیم تا با ارتقاء استانداردها و توقعاتمون باعث پیشرفت شهرمون بشویم.

متشکرم
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک صفحه 1 از 1

فهرست انجمن‌ها » مشكلات شهري » انتقاد از عملکرد پیمانکاران شهرداری ساوه
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc