پنج شنبه 13 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » مشكلات شهري » :::::::::::: نگاه

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3
 :::::::::::: نگاه « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
mehdi2
پستتاریخ: چهار‌شنبه 20 اردیبهشت 1385 - 12:34    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 17 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 13370

"ما گدایان خیل سلطانیم... شهربند (شهروند) هوای جانانیم"

"برو ای گدای رحمت..."

"گر گدا کاهل بود تقصیر صاحب خانه چیست"

و هزاران گدای دیگر که گه از ادب برونند و گهی ادب گرایند!

یعنی در ادبیات ما هم این گداها زیاد شده اند. گداهای خوب و گداهای نا خوب!

فکر نمی کنم کسی بتواند بگوید این که در شهر های ما متکدی زیاد شده، خوب است. همه بر این نظر متفق القولیم که منظره زشتی را در شهرهایمان داریم و به عقیده من ، ما آنها را متولد کرده ایم!

راستش شاید این از عاطفه ی رقیق ما، ناشی شده. در تهران، بارها فریب همین نیازمند نما ها را خورده ام و توبه کرده ام و باز هم نمی توانم در مقابل ایشان مقاومت کنم.

پیشنهادم دوستی با صندوق های صدقه است. گاهی لازم است جلو چشم این نیازمندنما ها به صندوق های کمیته امداد پول انداخت تا ببنند که کمک می کنیم اما به راهش و به اهلش...

اما با دوستانم قرار دیگری هم داریم. ما بین گدایان نحیف و علیل نما و ... و آنهایی که کاری می کنند و سازی می زنند و روزنامه ای و گلی می فروشند فرق می گذاریم.

آکاردئون نوازها... ویالون نوازها... قیچک زن ها... آن مردی که برایم سوت! می زند و ... اینها را که به جای استفاده از تاثر مخاطب از شادکردن و آرام کردن آنها برای تامین مخارج استفاده می کنند را بیشتر از دیگر، هواخواهیم! (یعنی هواشون را داریم)
هر چند که وجود این عده نیز، در نهان آه و اشک ما را در می آورد و ...

اما دیروز یک اتفاق خاص افتاد، یکی از همین گداها در خیابان فرهنگ (سعادت آباد) به من میوه تعارف کرد و زورکی زورکی از من خواست که قبول کنم! هنوز هم در جیب من مانده...

باز هم در این مورد صحبت می کنیم... یا علی مددی
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
bineshan17
پستتاریخ: چهار‌شنبه 20 اردیبهشت 1385 - 19:25    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

عضو شده در: 2 فروردین 1385
iran.gif

امتياز: 0

پس من خیلی دیگه دلم سنگه که به این نوازندگان و خوانندگان اتوبوسی هم که به اصطلاح برای شاد کردن مردم میزنند تا حالا هیچ پولی ندادم! Cool

به نظر من کسی که دلش برای نیازمندان واقعی میسوزه و جدا در صدد کمک و یاری به آنهاست نباید به اینجور افراد کمک کنه.تا وقتی آدمی باشه که به این افراد پول بدن اینها هیچ وقت از چهره اجتماع پاک نمیشوند.
دوستان! خیلی از این افراد باندی و گروهی کار میکنند و حتی تشکل برای خودشون دارند Sad وحتی تشکلشون نام اختصاری هم داره Surprised که من دقیق یادم نیست چی بود!!! رییس برای خودشون دارند و رهبری میشوند.حتی کلاسهای آموزشی دارند.گریمور دارند.کلا خیلی مجهزند! Luighing درآمدشون هم خیلی زیاده! چند روز پیش ها در تلویزیون میگفت ماهی یکی دو میلیون! تازه این پولها که روزانه جمع میشه اغلب در دست کارمندان گدا! نمیماند و به یک بزرگتر اینها رو تحویل میدهند و ماهیانه حقوق میگیرند! Luighing البته اینهایی که من دارم میگم حاصل تحقیقات یک جامعه شناس بود که به مدت دو سال آمار اینها رو میگرفته و آخرش هم اون رییس اصلی رو پیدا نکرده بوده و اینها در روزنامه(گمانم همشهری )به چاپ رسیده بود.تازه جالبترش اینجاست که این گروه میخواسته برای خودش در اینترنت سایت هم بزنه Laughing که با گدایان سایر کشورها ارتباط داشته باشند!!!

به شخصه عرض میکنم.به هیچ وجه راضی نیستم و دلم نمی یاد که حتی 100 تومان از پولی رو که با هزار جون کندن و گچ خوردن در سرکلاس و سر و کله زدن به بچه ها درمیارم به کسانی بدم که نمیدونم از پول من چه استفاده ای خواهند کرد و با این پول چه بلایی بر سر شاید همین اجتماع بیاورندچون همین گروه ید طولایی در قاچاق و این برنامه ها هم دارند...) اصلا حیف پول منه!!! Eshve ....حالا هر کس میخواد بگذاره پای خسیسی و مادیگرا بودن! بگذاره! معتقدم نیازمندان حقیقی جامعه ما در خیابانها و در حال دست درازی جلوی دیگران و افتاده در معابر نیستند! خیلی هاشون در خانه های خودند و خواص از وضع آنها مطلعند.... Crying Crying

دوباره میگم.کمک کردن به اینها محرومین واقعی رو از حقشون دور میکنه... Crying

در ضمن لازم به ذکره که بگم :اون "برو ای گدای مسکین..." هست نه "برو ای گدای رحمت..." Laughing Laughing
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
mehdi2
پستتاریخ: چهار‌شنبه 20 اردیبهشت 1385 - 20:36    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 17 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 13370

اصلا (( گدا به گدا! رحمت به خدا)) جای این رحمت که نمی تونی "مسکین" بگذاری!

دوتا اصلا نوازندگان دور گرد و خیابانی را از لیست متکدیان حذف می کنیم...

راستی شما تا بحال دختران جوان که پاکی از آنها می باره را در حال فروش جوراب و آدامس ندیدید... حوالی دانشگاه پنجاه تومنی از این جوانان پیدا می شود... گاهی مصاحبه ای با این فروشندگان ترحم برانگیز در مطبوعات چاپ می شود، دل هر مسلمانی را می لرزاند... در ضمن یک تحقیق کنید ببینید نهادهای مرتبط آیا به راحتی، خدمات خود را به هر متقاضی آبرومندی می دهند یا از او هزار جور استشهاد و ... می خواهند که طرف به خاطر حفظ آبروش از خیر آنها می گذرد... البته می دانم کسی که آبرو دارد دستش را در خیابان دراز نمی کند... اما کاش نهادهای مرتبط نیازهای مقطعی افراد را برآورده می کرد که اگر یکی درخیابان به ما گفت پول برگشتن به شهرم را ندارم، او را به همان نهاد ها راهنمایی کنیم.. (ناگفته نماند یکی از این در راه ماندگان را سال گذشته به تناوب در یک چهارراه می دیدم! آخرش می خواستم بهش بگویم تو جرا به شهرت نمی روی؟!) Very Happy
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
bineshan17
پستتاریخ: چهار‌شنبه 20 اردیبهشت 1385 - 21:43    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

عضو شده در: 2 فروردین 1385
iran.gif

امتياز: 0

بله من هم این افراد را دیده ام.اما:
1- خیلی از این افراد آموزش دیده اند.از کجا معلوم داستانهایی که تعریف میکنند درست باشد؟
2-از کجا میشه فهمید این آدمها مستحقند؟
3-اصولا این افراد جوری صحبت میکنند که دل شمای مسلمان بلرزد!!!!
4-سهل انگاری نهادهای مسئول دلیل نیست که من افراد نیازمند نما رو حاجی کنم!
5-بعضی از اینها تن سالم از خدا گرفته اند.کارگری میکردند بهتر از دست جلوی دیگران دراز کردن بود.اما شاید راحت طلب باشند.درآمدشان هم که بد نیست! Cool
6-شما از کجا بارش پاکی از این افراد رو تشخیص میدهید؟! نیمخواهم خیلی از حرفها را بگویم اما... Sad Crying
7-این قضیه را به همه افراد که اینگونه اند تعمیم نمی دهم.اما تقریبا مطمئنم 80 درصد این افراد(شاید هم بیشتر) مستحق نیستند.
8-اتفاقا خیلی از این خانومهایی که شما میفرمایید طلاهاشون به راهه! چادری که به سر میکنند هم از چادر من گرونتره!
9-شده تا حالا توی خیابون کودکی در حال کار رو ببینم و مثلا داشتم چیزی میخوردم! و او نگاه کرده برای او هم بگیرم.اما به این آدمها خیر! جدا چیزی نمی دم! Cool
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
Hamid
پستتاریخ: دوشنبه 12 تیر 1385 - 15:20    عنوان: »» نگاه هشتم (باز هم پياده‌روها!) پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

سلام؛

اين بار "نگاه"ي داريم بر يكي از مهم‌ترين و به اصطلاح با كلاس‌ترين پياده‌رو شهر!
پياده‌رو سمت چپ خيابان شريعتي!

[عكس از: Meysam]

سال‌هاست كه اين بخش از پياده‌رو، آن‌قدر تنگ است كه شايد دو نفر كنار هم نتوانند راه بروند!
جالب اينجاست كه مدتيست كه اين پياده رو به وضعي كه در تصوير مي‌بينيد در آمده!
اين قسمت كه حدود پنجاه متر است، مدت‌هاست كه عقب‌نشيني نشده و علاوه بر آن، ساختمان مربوطه تخريب شده و مقداري از پياده‌رو را هم گرفته است! Worried

اين پياده‌رو، كه در طول روز، از شلوغ‌ترين پياده‌روهاي شهر به حساب مي‌ياد، از تنگ‌ترين‌ها هم هست! Surprised Sad

اميدواريم مسئولين مربوطه با تسريع در عقب‌نشيني محل‌هاي باقي‌مانده، كمي از برخورد عابران به يكديگر، بكاهند!
بازگشت به بالای صفحه
Meysam
پستتاریخ: سه‌شنبه 13 تیر 1385 - 16:01    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 2 آذر 1384

blank.gif

امتياز: 7580

انشالله كه يه نفر پيدا بشه و اين درد و دل‌هاي مردم را بشنوه Crying
اما چند روز پيش مجيد مي‌گفت كه قراره كه خانم شهردار به همين زودي‌ها عوض بشه و جاش رو به آقاي معماريان نامي بده Cool كه حالا بايد منتظر بود و ببينيم كه چي‌ميشه؟
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email [وضعيت كاربر:آفلاین]
Hamid
پستتاریخ: پنج‌شنبه 13 مهر 1385 - 01:02    عنوان: نگاه نهم (ميدان يا تابلو اعلانات) پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

ـــــــلام؛
با اينكه خيلي راغب نيستيم كه بخش "نگاه" به هر چيزي گير بده، اما گاهي بعضي چيزها اونقدر ديگه توي شهر بد جلوه مي‌كنه و مناسب فرهنگ شهر نيست كه مجبور لب بگشاييم و مشكلات را اعلام كنيم، شايد گوشي شنيد و ... Eshve :صink:

مدت‌ها بود كه به نظر مي‌رسيد كسي حق زدن بيلبورد و حتي پارچه دست‌نويس در دور ميدان‌ها رو نداشت، من اين موضوع رو قبلا پيگير بودم و مي‌ديدم كه اين قضيه تقريبا رعايت مي‌شه تا اينكه طي چند روز اخير، صحنه‌هاي جالبي يا به قولي بي‌نظمي‌هاي جالبي در ميدان مخابرات شاهد هستيم! Surprised

نيازي به توضيح نيست، چون در تصوير مشخصه كه در ميداني كه مركز شهر هست و روزانه هزاران نفر اين ميدان رو دور مي‌زنن، سه بيلبورد بزرگ نصب شده، به طوري كه ديدن نماي ميدان، به سختي ممكنه Hypnotized

اولين جمله‌اي كه يكي از دوستان با ديدن اين صحنه به من گفت، اين بود:
شهر فعلا شهردار نداره و لابد كسي نيست تذكر بده!
من نمي‌دونم اين دوستمون راست مي‌گفت، يا اصلا به شهرداري مربوط مي‌شه يا ارگان ديگه‌اي، به هر حال، ممنون مي‌شيم اين موارد رو در سطح شهر كمتر شاهد باشيم...

موفق باشيد،
حميد Winking
بازگشت به بالای صفحه
Meysam
پستتاریخ: پنج‌شنبه 13 مهر 1385 - 04:32    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

عجب شهري شده Very Happy
بازم قبلا يه خرج‌هايي كرده بودن و يه لوله‌هايي جوش داده بودند بالاي پياده‌روها تا هركس هرچي مي‌خواد اونجا نصب كنه ولي از اون‌ها هم خبري نيست Confused
و فكر كنم كه اين قبيل كارها مربوط به بخش زيباسازي شهرداري باشه Confused
بازگشت به بالای صفحه
niyosha488
پستتاریخ: شنبه 22 مهر 1385 - 13:35    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شروع فعالیت
شروع فعالیت

عضو شده در: 18 مرداد 1385

امتياز: 350

بخش جالبيه اينجا
اين جريانو که مي خوام بگم عکسشو ندارم ولي خودتون تصور کنيد
چند شب پيش با چند نفر به پارک وليعصر ساوه رفته بوديم همينطور که تو پارک دور مي زديم يه دفعه وسط پارک جنازه مبارک سه فروند موش مرده رو ديديم که هر کدوم اگه دروغ نگم به اندازه يه بچه گربه بود سه تايي بغل هم مرده بودن Crying طفلکي موشا حيف که اون موقع شب دوربين نداشتم وگرنه يه عکس توپ براتون مي گرفتم البته بگذريم از اينکه تو اين پارک پر از موشه و همينطور جلوت رژه مي رن و اينم مي دونيد که موش عامل اصلي طاعونه و ...... بقيش رو ديگه خودتون قضاوت کنيد ؟؟؟؟؟
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
adame_haji
پستتاریخ: پنج‌شنبه 11 آبان 1385 - 17:34    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

عضو شده در: 30 آبان 1384
iran.gif

امتياز: 16869

چه جالب Cool

دوربینش چند مگا پیکسل بوده Confused

Winking

راستی شنیدم باد زده اون تابلوها رو کنده !!!

یا علی
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
Meysam
پستتاریخ: جمعه 12 آبان 1385 - 10:11    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

نگاه جالبي خواهد شد حتماً بايد بريم يه چندتا عكس بگيريم Applause
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3 صفحه 3 از 3

فهرست انجمن‌ها » مشكلات شهري » :::::::::::: نگاه
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc