شنبه 29 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » بحث‌هاي عمومي » طب اصیل ایرانی

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک
 طب اصیل ایرانی « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
Shabnam_khaleh
پستتاریخ: چهار‌شنبه 3 اسفند 1384 - 20:32    عنوان: طب اصیل ایرانی پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

خوب داره پيش مي‌ره
خوب داره پيش مي‌ره

عضو شده در: 14 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 1850

{ما هیچ دخالتی در امر پزشکی نمی کنیم}

موضوع بحث: سلامتی

سلامتی چه مفهومی داره ؟
هر چیزی را با ضدش درک میکنیم مثلا تا روزی وجود نداشته باشه شب برای ما مفهومی نداره.بس اگه درد کشیده باشیم مریض شده باشیم مفهوم سلامتی را میدونیم.برای بدست اوردن سلامتی لازم نیست مدام دارو مصرف کنیم بلکه بارعایت یه سری مسایل میشه حلش کرد.

خلقت انسان+اعمال انسان=غذای انسان

تاانسان غذای نخوره زنده نمی مونه بس خلقت واعمالی هم وجود نداره.
اگه تغذیه انسان درست باشه هیچ موقع دچاربیماری نمی شیم .
گاهی وقت ها خیلی چیزها رابدون اطلاع مصرف میکنیم نمی دونیم چه عوارضی داره.
مثلا"همین چای که همه میگن اگه در روز چند لیوان چای مصرف کنیم دچار سکته نمی شید.ولی من میگم اگه میخواید دچار سکته بشید چای بخوریدیه اماری از بیمارستان شهید رجایی تهران بگیرید اکثر کسانی که دچار سکته قلبی شدند چای مصرف کردن. چای یک گیاه سمی که بجز انسان هیچ موجود زنده ای از اون استفاده نمیکنه از اون موقعی که بذر چای کاشته میشه تازمان برداشت هیچ حیوان یا حشره ای یا افتی به اون نمی زنه. حتی امتحان شده که چای را با نون به گاو دادند بخوره از دهانش انداخته بیرون.شما اگه یه بذر چای را بخورید از زندگیتون سیر می شید.
یه ماده ای توی چای هست بنام(polifenol) اونای که شیمی میخونند میدونند چی (یه ماده
اروماتیک وحلقوی که سرطان زاست) چای عوارضی چون دردهای استخوانی_دیسک کمرودرموارد بدتر تومور مغزی_دردهای کلیوی_کم خونی ......... داره.

بحث دوم.

در روز چند لیتر نوشابه مصرف میکنید؟
نه بزارید این جوری بگم به یه نفر میگن{قابل توجه love}زیباترین جمله در مورد عشق بگو میگه زندگی بدون عشق مثل ساندویچ بدون نوشابست
این نوشابه یه جوری وارد زندگیمون شده که.............
داخل نو شابه ماده ای میزنند بنام(banzoat)که اروماتیکه(سرطان زا)وجود این ماده بخاطر نگه داشتن گاز co2حالا این گاز چه اشکالی داره این گازرا در همین کپسول های اتباع حریق وجود داره ببینم معدتونو میخواید اتباع حریق کنید نکنه اتیش گرفتید.

یه راه حلم بگم برای کسای که می خوان از فشارهای عصبی بدور باشند2تا3قاشق عسل طبیعی را با2لیوان اب سرد و50گرم مغز بادام پوست کنده داخل مخلوط کن چند دقیقه مخلوط کنید در3دقیقه نوش جان کنید.

جلسه بعد میخوام در مورد انرزی درمانی بحث کنیم.

خوشحال میشم اگه بتونم به سوالاتون جواب بدم.

یاحق
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
Shabnam_khaleh از این تاپیک تشکر میکنم 
Hamid
پستتاریخ: پنج‌شنبه 4 اسفند 1384 - 01:48    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

Sad Sad Sad Sad

براي شادي روح من صلوات! Sad

»» من عاشق چاي هستم و در روز چند ليوان چاي مي‌خورم! Sad يعني اميدي نيست؟ Sad

»» نوشابه رو هم واقعا دوست دارم و نباشه، غذا به دلم نمي‌چسبه! Sad

milad, جان،
جداً اطلاعات جالبي بود!

باور كن از فردا ديگه مي‌ترسم چاي و نوشابه زياد بخورم Sick

مشتاقانه منتظر ادامه اين مبحث هستم Razz

ممنون Smiling
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
adame_haji
پستتاریخ: پنج‌شنبه 4 اسفند 1384 - 03:57    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

عضو شده در: 30 آبان 1384
iran.gif

امتياز: 16869

wow
چه مبجث جالبی
خیلی خوشحالم از اینکه میبینم که همچین مبحثی باز شده و ما میتونیم از اطلاعاتش استارتر اون استفاده کنیم .
من امید زندگی بیشتری از این حمید دارم چون من عاشق نوشابه ام ولی از چاپی خوشم نمیاد پس نتیجه میگیریم که هیئت ما از هیئت حمید اینا بزرگتره Very Happy ( البته شوخی میکنم ها )
میگن نوشابه زرد خیلی خطرناک تر از نوشابه مشکی هست . و من هم برعکس عشق نوشابه زرد دارم . البته الان یه چند ماهیه که نوشابه کم میخورم . در ضمن تلوزیون هم اعلام کرد که استفاده و توضیع نوشابه در ادارات دولتی و رستوران ها ممنوع شده است و کسی در مکان های گفته شده حق فروش یا توضیع نوشابه رو ندارن . یعنی یه اداره دولتی که به کارکنانش نوشابه میداده برای ناهار الان دیگه حق همچین کاری رو ندارد.
ولی اینجا یه موضوعی مطرح میشه من حاضرم بهم ضرر برسه ولی این نوشابه رو بخورم .
بعدش این شرکت نوشابه سازی هم قطعا دست رو دست نمیزاره تا چند وقت دیگه یه ماده جایگزین مناسب برای banzoat درست میکنه که نه تنها مضر نباشه بلکه مفید هم باشه

اما چایی که من بخورش نیستم . پس خدا رو شکر میکنم .
در مورد اون معجونی که گفتی هم خوشمزه بود دستت درد نکنه . فقط عسل و بادام پیدا نکردم و بقیه رو ریختم تو مخلوط کن و خوردم . Very Happy

من یکی که خیلی منتظر قسمت انزژی درمانی هستم .

یا علی
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
libero
پستتاریخ: پنج‌شنبه 4 اسفند 1384 - 11:28    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

عضو شده در: 10 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 4645

milad, خان خیلی ممنونم ..مبحث خوبی رو شروع کردید.

من در 1 هفته فقط 1 لیوان چایی می خورم.نوشابه که اصلاً نمی خورم ..خوشبحالم شده

تا اینجای مبحث Eshve

منتظر ادامه ی مطالب هستم
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک صفحه 1 از 1

فهرست انجمن‌ها » بحث‌هاي عمومي » طب اصیل ایرانی
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc