دوشنبه 17 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » فرهنگستان » یا تشریف نیارید داخل،یا اومدید بدون نظر نرید!

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2
 یا تشریف نیارید داخل،یا اومدید بدون نظر نرید! « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
rezvaneh
پستتاریخ: شنبه 3 دی 1390 - 13:22    عنوان: پاسخ به «یا تشریف نیارید داخل،یا اومدید بدون نظر نرید!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 16 تیر 1390
blank.gif

امتياز: 33520

سلام؛

انسان از کودکی با منش و تربیت خاصی بزرگ می‌شود! بعضی از رفتارها ذاتی ست و بنا به مقوله‌ی ارث و وراثت به شخص منتقل می‌شود، مثل عصبانیت! غرور، کینه و حتی از نظر ظاهری ریختن مو در سنین جوانی! و.... بعضی دیگر از رفتارها در روح و رفتار فرزند شکل می‌گیرد و این تا حداکثر سن ده سالگی ادامه دارد و بعد از آن تغییر غیر قابل انجام است. این رفتارها شامل،رفتارهای بد معاشرتی! رفتارهای عصبی( مثل جویدن ناخن)! و... می‌شود.

علاقه به هیچ وجه به تنهایی سند معتبری برای پایبندی به یک زندگی سالم و با نشاط نیست.

شما همسرتون رو دوست دارید و بهش عشق!!!؟؟؟ می‌وزید اما همسرتون در جمع از رفتار معاشرتی مناسبی برخوردار نیست! در مهمونی ها غذاش رو به شکل منزجر کننده‌ای می‌خوره! یا بد دهنه! و یا فوق العاده بد اخلاقه!! علاقه و ع ش ق! مدتی آتیشش گرمه و بعد زخم‌های ریزی به پیکره‌ی زندگی می‌شینه و این زخم ها همون رفتارهای ناخوشاینده دو طرفه که در روزها و ماه‌های اول آشنایی و گل و بلبل بودن به علت کری و کوری عشق مشاهده نمی‌شد و حالا بعد از گذشت چند سال و جدیداً چند ماه!!! زخم‌ها بزرگ و چرکی می‌شود!!!

برای یک زندگی سالم و به قولی آدمیزادی! اولین گام شناخت خودتون! خودتون رو بشناسید و بسنجید که ایا منهای علاقه، می‌تونید طرف مقابل رو با کاستی‌هاش تحمل کنید؟؟؟؟؟ می‌تونید زمانی که شوهرتون تو جمع حتی دو نفرتون، آداب ساده‌ی درست غذا خوردن رو نمیدونه و رعایت نمی‌کنه عاشقانه نگاش کنید؟ می تونید به شوهرتون زمانی که بعد خوردن دو پرس جوجه کباب در یک مهمونی خانوادگی بادگلو می‌کنه و چهار دست و پا از کنار سفره به عقب میره!!! عاشقانه نگاش کنید؟؟ و آقایان عزیز می‌تونید همسرتون رو ببینید که در چند ماهه اول زندگی چنان به خودش و ظرافت‌های زنانش می‌رسید که شما آرزویی جز اومد و دیدن اون رو نداشتید؛ اما بعد از گذشت کمتر از یک سال!!! شما از دیدن مادربزرگتون بیشتر لذت می‌برید تا همسر و شریک زندگیتون، خانم‌هایی که حتی به نظافت عادی خودشون نمی‌رسن چه برسه به آراستگی در مقابل چشمان همسر!!! نه تعجب نکنید اینها واقعیت های زندگیه و این آدمایی که مثال می‌زنم همین الان در زمان شما و با شما نفس می‌کشن و زندگی می‌کنن...و برای مشاوره پیش دوستان روانشناس من میان!! و این رو آویزه‌ی گوشتون کنید (آقا و خانمی که شخصیتشون شکل گرفته دیگر غیر قابل تغییر هستند) اگر پسری در کودکی بعد از غذا خوردن دستان خود را می‌لیسیده باور کنید تا زمانی که زنده است دستانش را می‌لیسد شاید با تذکر شما به عنوان همسر در چند مهمانی این کار را نکند اما مطمئن باشید در جمعی که شما و تذکرات و نگاه خصمانه‌ی شما نیست این کار انجام می‌شود. واگر خانمی از کودکی ناخن‌های خود را به هر دلیلی می‌جویده مطمئن باشید زمانی که شما سره کار هستید او در حال جویدن ناخن هایش است. تنها و تنها ملاک زندگی درست، رفتار و چه طور بزرگ شدنه طرف مقابل شماست ....و دیگر هیچ....

ایمان...
ملاک زیبایی است اما تعریف هر کسی از ایمان متفاوت است...بعضی ها ایمان را تنها نماز خواندن می‌دانند...ایمان را مسجد رفتن می‌دانند، روزه گرفتن می‌دانند، حج رفتن می‌دانند، جمکران رفتن می‌دانند، آیا شما به درست بودن و مقبول بودن نماز و روزه و کارهای به قولی شرعی خودتان ایمان دارید؟؟؟

پدر دختر: آقا زاده اهل خدا و پیغمبر هستند انشاءالله؟

مادر پسر: بــــــــــــــــــــــــله حاج آق،ا پسرم مسجد می‌ره، روزه می‌گیره!!!؟ تازه پرچم دا هیئت امام حسینم هست!!!!!

پدر دختر: خدا رو شکر ملاک ما که ایمانه، ایمانم که باشه همه چیز هست!!!!!

مبارکه به پای هم پیر بشین........................................

بعد ازدواج همون آقا پسره با ایمان، غرغرو هستن، آداب معاشرتیشون زیر صفر هست، بد اخلاق می‌شن!!!! و از همه بدتر چشم ناپاک دارن!!! دوستان، دختر خانم‌ها، قرار نیست همه‌ی مسجد برو‌ها و هیئت برو‌ها خوب باشن، مسجد برو‌ها و هیئت برو‌ها بهتون برنخوره!!!
ایمان، اخلاق نمی‌آورد، ایمان، ذات بد انسان را شاید نوک سوزنی کم کند اما محو نمی‌کند، به دنباله معجزه نباشید.

اگر در خود قدرت تحمل می‌بینید زندگی خوبی خواهید داشت و گرنه....هیچ انسانی بدون اشکال نیست و قولی گل بی خار نداریم... اما حرف من اینه لااقل خارش طوری باشه که خراش بندازه نه اینکه تا استخون آدم فرو بره!!!!!!!!!!!

و اما پول که اگر باشد مرهمی‌ست التیام بخش به تمام کاستی‌ها...و اگر نباشد نمکی‌ست بر زخم‌ها....

و ایده آل..... آن می‌شود که هر دو طرف قدرت تحمل کاستی‌های یکدیگر را داشته باشند
و بنا به علاقه و حس دوست داشتن و نه عشق!!!! کاستی های یکدیگر را یا کمی چاشنی اغماض میل کنند! در غیر این صورت تمام این معیارها که اعم است از: ایمان و اخلاق و قیافه و زیبایی و تیپ و مو دار بودن و کچل نبودن و با نمک بودنو، مرد بودنو ، با حجاب بودن و با عفت بودن و با غیرت بودنو، با حیا بودنو پولدار بودنو ..بودن و بودن و بودن و ...همه به یک هِل پوچ نمی‌ارزد.

این مطلب آخرین بار توسط rezvaneh در شنبه 3 دی 1390 - 20:05 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
soveh
پستتاریخ: شنبه 3 دی 1390 - 19:52    عنوان: پاسخ به «یا تشریف نیارید داخل،یا اومدید بدون نظر نرید!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

rezvaneh, جان با پاراگراف آخرت خیلی خیلی موافقم و در کل نوشتت فوق العاده واقعی بود...خیلی خوبه که دوستان با این مسایل واقع بینانه برخورد کنن و خودشون را زیاد روی ابرها احساس نکنن

البته از این جملت خوشم نیومد:
نقل قول:
شما از دیدن مادربزرگتون بیشتر لذت می‌برید تا همبستر و شریک زندگیتون

امیدوارم دیدگاهها از همبستری به سمت همسر بودن سوق پیدا کنه. چرا که هدف از ازدواج ارتقاء سطح زندگی هستش وگرنه که چه کاریه که ازدواج کنیم.
همبستر بودن و انجام مسایل جنسی چه در قبل از ازدواج و چه در بعد ازدواج نشانه ارتقاء سطح زندگی نیست.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
rezvaneh
پستتاریخ: شنبه 3 دی 1390 - 20:04    عنوان: پاسخ به «یا تشریف نیارید داخل،یا اومدید بدون نظر نرید!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

blank.gif

soveh عزیز، خیلی از حرف‌ها رو به دلایلی که خودتون بیشتر در جریان هستین نمیشه به طور واضح بهشون اشاره کرد، اما منظور بنده از همبستر بودن چیزی فراتر از مسایل جنسی بود کما اینکه اون هم برای خودش جایگاه ویژه‌ای در زندگی داره و نمی‌شه و نباید به سادگی ازش گذشت؛ چرا که مشکلاتی هستند که بعد از ریشه یابی به این مسئله سوق پیدا می‌کنند...و حل این مسئله می‌تونه به نحوی راه رو برای حل مسایل دیگه هموار کنه. فکر نمی‌کنم اجازه داشته باشم و به شخصه صلاح نمیبینم این جنبه از بحث رو بیشتر بسط بدم.....

اما به نظر جناب عالی احترام می‌ذارم و متن خودم رو برای جلوگیری از بعضی برداشت‌های نامناسب! اصلاح می‌کنم، و ازتون عذر خواهی می‌کنم.
بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: شنبه 3 دی 1390 - 20:17    عنوان: Re: پاسخ به «یا تشریف نیارید داخل،یا اومدید بدون نظر نرید!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

rezvaneh نوشته است:
soveh عزیز، خیلی از حرف‌ها رو به دلایلی که خودتون بیشتر در جریان هستین نمیشه به طور واضح بهشون اشاره کرد، اما منظور بنده از همبستر بودن چیزی فراتر از مسایل جنسی بود کما اینکه اون هم برای خودش جایگاه ویژه‌ای در زندگی داره و نمی‌شه و نباید به سادگی ازش گذشت؛ چرا که مشکلاتی هستند که بعد از ریشه یابی به این مسئله سوق پیدا می‌کنند...و حل این مسئله می‌تونه به نحوی راه رو برای حل مسایل دیگه هموار کنه. فکر نمی‌کنم اجازه داشته باشم و به شخصه صلاح نمیبینم این جنبه از بحث رو بیشتر بسط بدم.....

اما به نظر جناب عالی احترام می‌ذارم و متن خودم رو برای جلوگیری از بعضی برداشت‌های نامناسب! اصلاح می‌کنم، و ازتون عذر خواهی می‌کنم.

نیازی به این کار نیست دوست عزیز
حرف شما را قبول دارم و به عنوان یک نیاز تعیین کننده در زندگی ها وجود داره
درسته که واژه ی قشنگی نیست ولی از اونجاکه در میان دیدگاهها به ازدواج، این شکل از نگاه هم وجود داره بد نیست که در موردش صحبت بشه تا نگاههای افراد به این موضوع کامل تر و پخته تر بشه.
پس نیازی به تصحیح یا پاک کردن نیست
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
rezvaneh
پستتاریخ: شنبه 3 دی 1390 - 20:20    عنوان: پاسخ به «یا تشریف نیارید داخل،یا اومدید بدون نظر نرید!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

blank.gif

Tongue من که پاک کردم soveh جان Very Happy
بازگشت به بالای صفحه
borjkhanloo
پستتاریخ: یکشنبه 4 دی 1390 - 10:27    عنوان: پاسخ به «یا تشریف نیارید داخل،یا اومدید بدون نظر نرید!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شروع فعالیت
شروع فعالیت

عضو شده در: 8 آذر 1390

امتياز: 320

1)خصوصیات همسر ایده آل وملاک های انتخاب همسر بیان کنند .
همسر ايده آل يعني منطق .هر کسي که بگه من فلان خصوصياتو مي خوام و ... بايد بگم 1 ماه بعد از ازدواج يادش ميره اگه از لحاظ جسمي و روحي ارضا نشه .حالا کتاب خون باشه که هست ملاکها همه 20 درصد خوشبختي هستند 80 درصد بقيعه ريزه کاري هايي که بعدشم نمي فهمي از کجا اومدن

)علاقه مهم تره یا امکانات؟؟؟؟؟؟!!!
وقتي دوست داشتن باشه خيلي چيزا رو مي شه تحمل کرد ولي، بدون علاقه امکانات زياد خوشبختي نمي ياره
بازگشت به بالای صفحه
totanhamadota
پستتاریخ: دوشنبه 5 دی 1390 - 00:10    عنوان: پاسخ به «یا تشریف نیارید داخل،یا اومدید بدون نظر نرید!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شروع فعالیت
شروع فعالیت

عضو شده در: 15 تیر 1390
blank.gif

امتياز: 170

rezvaneh, عزیز ،از اینکه وقت گذاشتید ممنون .تا حدزیادی با حرفاتون موافقیم ،خصوصا بحث درمورد خودشناسی که از اهمیت زیادی برخورداره."ایمان، اخلاق نمی‌آورد" جمله ای کوتاه ولی پرمحتوا،کاملا درسته .
borjkhanloo, عزیز،"وقتي دوست داشتن باشه خيلي چيزا رو مي شه تحمل کرد ولي، بدون علاقه امکانات زياد خوشبختي نمي ياره"قبول دارم نه به این دلیل که به نوعی تاییدحرف منه قبول دارم چون عین واقعیته. البته بااینکه درکنار هم تکمیلن ،اما تشخیص اینکه کدومش مهمتره ،فکر نمی کنم کار سختی باشه.بااین اوصاف، باز این هم بر می گرده به خود اشخاص که خوشبختی رو تو چی ببینن ،درنهایت یک زندگی نرمال درواقع زندگی که قراره انتخابی بین ایندو باشه ،زندگی هستش که پایش علاقس در کنار امکانات در حد تعادل (لازم به ذکره امکاناتی که آرامش رو به همراه نداشته باشه ،از ارزشی هم برخوردار نیست)
دوستان از همه ممنون وبازهم منتظر نظرات خوب شما هستیم Smiling Smiling
بازگشت به بالای صفحه
neda_y
پستتاریخ: چهار‌شنبه 7 دی 1390 - 12:34    عنوان: پاسخ به «یا تشریف نیارید داخل،یا اومدید بدون نظر نرید!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

عضو شده در: 15 اسفند 1387
iran.gif

امتياز: 8705

به نظر من مهمترين چيز توي ازدواج شناخت طرفين از هم هست كه متاسفانه تو فرهنگ ما اصلا وجود نداره (ازدواج سنتي) و اگر در نوع مدرن(ازدواج بعد از دوستي) بوجود بياد اونقدر سطحي و خام هست كه هيچ تاثير مثبتي توي دوام و آرامش زندگي نداره
در نهايت 1جمله كلي ميشه گفت كه انشااله خداوند به هر فرد همسرلايق با خصوصيات اون فرد(هم كفو)عطا كنه كه زندگي شاد و آروم به همراه عاقبت بخيري داشته باشند

ياده پيره زنها افتادم مادر Winking Luighing Very Happy
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی نام شناسایی در AIM شناسه عضویت در Yahoo Messenger شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
dordooneh
پستتاریخ: یکشنبه 11 دی 1390 - 00:23    عنوان: پاسخ به «یا تشریف نیارید داخل،یا اومدید بدون نظر نرید!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شروع فعالیت
شروع فعالیت

عضو شده در: 10 دی 1390

blank.gif

امتياز: 575

من دوستی قبل ازدواجو قبول دارم چون باعث شناخت میشه
ازدواج کرده ها کجایید بیاین راهنمایی کنید دعوامون کنید ، نصیحتی!
بازگشت به بالای صفحه
rezvaneh
پستتاریخ: یکشنبه 11 دی 1390 - 22:11    عنوان: پاسخ به «یا تشریف نیارید داخل،یا اومدید بدون نظر نرید!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

blank.gif

سلام دوردانه جان، اول اینکه به ساوه سرا خوش اومدی! و 2وم اینکه...

اگه شما گوش نصیحت پذیر داشته باشی، مجرد و غیر مجرد نداره! البته نباید از این نکته گذشت که افراد متأهل تجربه‌ی بیشتری نسبت به امثال بنده دارن!

اما حکایت ما حکایت اون دسته از آدمایی هست که! نخوردن نون گندم اما دیدن دست مردم!
دوستی قبل ازدواج جای بحث داره، اما چیزی که در این قضیه حرف اول رو می‌زنه حد و حدود.... باید دید نظر دوستان دیگه چیه! اما به شخصه این قضیه رو نقض کامل نمی‌کنم و تا حدودی بنا به شرط و شروطی باهاش موافقم Winking
بازگشت به بالای صفحه
dordooneh
پستتاریخ: دوشنبه 12 دی 1390 - 22:16    عنوان: پاسخ به «یا تشریف نیارید داخل،یا اومدید بدون نظر نرید!» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شروع فعالیت
شروع فعالیت

عضو شده در: 10 دی 1390

blank.gif

امتياز: 575

دوستان دیگه کجایید؟ Crying Crying Crying Crying
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک رفتن به صفحه قبلی  1, 2 صفحه 2 از 2

فهرست انجمن‌ها » فرهنگستان » یا تشریف نیارید داخل،یا اومدید بدون نظر نرید!
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc