يك شنبه 16 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » بحث‌هاي عمومي » .:: نقــــش خانــــواده ::.

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک
 .:: نقــــش خانــــواده ::. « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
glasy_heart
پستتاریخ: سه‌شنبه 4 بهمن 1390 - 21:59    عنوان: .:: نقــــش خانــــواده ::. پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 23 دی 1389
blank.gif

امتياز: 9360

سلام به همگیEshve

به نظرتون خانواده ها چه نقشی در ازدواج ها دارند
؟Confused
اینکه چرا این سوالو می‌پرسم ،بر می‌گرده به فیلم فاصله‌ها که چندی پیش از تلوزیون جمهوری‌اسلامی پخش می‌شد، یادتونه؟
شاهرخ استخری بازیگر نقش فکر میکنم سعید، عاشق و دلباخته دختری بود به نام بیتا،
از همون موقع این سریال منو متوجه سوالی کرد، که الان موقعیتو مناسب می‌بینم برای پرسیدن.
اینطور که من یادم میاد سعید تو یه قسمت از فیلم، طی قراری که با بیتا داشت، دوست داشت که از خونوادش بدونه، اینکه موضوع ازدواجو با خونواده مطرح کنه و از این جور صحبت‌ها که خیلی کاری باجزئیاتش نداریم.
بیتا بر خلاف سعید خیلی زرنگ بود و در جواب گفت:
پدرم پزشکه ،مادرم استاد دانشگاس، و برادرم خلبان!!! اینجا بود که گل از گل سعید شکفت و تو همین حال‌ها بود که یه ضد‌حال اساسی خورد چرا؟چون بیتا خندید و گفت دروغ گفتم.
شروع کرد به دوباره گفتن:
پدرم زندانه، به جرم قاچاق مواد مخدر، و به زودی هم اعدام میشه، مادرم با یکی فراریه، و برادرمم....
گرد شدن چشمای سعید اجازه نداد ادامه بده و دوباره خندید ...
بیتا ادمه داد:
ببین!!من همونم!من همون آدمم! بیتام! چرا اینقدر رنگ عوض میکنی؟؟ واقعیت منم که روبروت نشستم، تویی که اینجا قرار داری، دونستن درباره خونواده ها فقط مارو از هم دور می‌کنه.

..
.
نظر شما چیه؟Confused
ببینید من می‌دونم که ذاتو نمیشه عوض کرد، اما محیط و شرایط و زندگی همه ی افراد خونواده که به یک صورت نیست، تحصیلات به یک حد نیست افکار، شخصیت، احساسات و عواطف در یک سطح نبوده و نیست، دید به زندگی، نوع نگرش ،خواسته‌ها، هدف‌ها، معیار‌ها یکی نیست، همه و همه با هم فرق داره نداره؟
چرا بیتا باید به اون صورت زندگی می‌کرد؟ و به خاطر اینکه از زمین تا آسمون با مردی که دوسش داشت، فرق داشت، راه غلطی رو ادامه می‌داد و اجازه عاشق شدن رو ،عوض شدن رو به خودش نمی داد؟
آخر فیلمم که مشاهده نمودید...Neutral
تاثیر پذیری رو انکار نمی‌کنم، اما به نظر من، مهمترین وجه اشتراک افراد خونواده فقط قرار گرفتن تو یه محیط مشترکه همین!
به عبارتی نه میشه همه رو با یه چوب زد و نه با یه دست نوازش کرد .
چه بسیار بودند پسرهایی که دختر ایده‌آلشون رو، زن رویاهاشونو به خاطر خونواده از دست دادن و بالعکس!!
برخلاف همه نعمت‌های دنیایی که جفت و شماره دوم سومی برای خودشون دارن، تنها خونوادس که نمیشه تغییرش داد، همه ی ما یک پدر داریم و یک مادر.
ادامه دادن راه اونا واجب نیست و اونا هم نمی‌تونن تفکراتشون رو به فرزندانشون منتقل کنند چه خوب و چه بد!
میدونم که خونواده نقش مهمی رو ایفا میکنه، اما برام جالبه که نظرتون رو بدونم، اینکه چقدش مهمه برام مهمتره ،بیشتر مایلم نظر اون کسایی رو بدونم که روی خط تعادل نیستند، یعنی یا اینوری ان یا اون وری!حد تعادل اون چیزی نیست که من دنبالشم، جز در موادری که دلیل اثبات شده و قانع کننده‌ای در میون باشه .

منتظر نظراتتون میمونم.
confirm

این مطلب آخرین بار توسط glasy_heart در چهار‌شنبه 5 بهمن 1390 - 21:13 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
mIn(سه‌شنبه 4 بهمن 1390 - 23:38), rezvaneh(چهار‌شنبه 5 بهمن 1390 - 19:02), glasy_heart از این تاپیک تشکر میکنم 
mahdiss
پستتاریخ: چهار‌شنبه 5 بهمن 1390 - 13:18    عنوان: پاسخ به «نقــــش خانــــواده!؟» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

عضو شده در: 3 بهمن 1390
iran.gif

امتياز: 13590

سلام، به نظر من که خانواده خیلی مهمه، از نظر علم جامعه شناسی هم ثابت شده که از همون بدو تولد خانواده نقش مهمی رو تو شکل گیری شخصیت فرد داره، اینکه تو چه خانواده ای تکامل پیدا میکنه مهمه و خواه یا ناخواه میشه الگوی فرزند، یعنی فرزند همه چیزو با ترازوی پدر و مادر می سنجه، در کل ذات آدمها به خانواده برمیگرده، البته این به این معنی نیست که محیط بیرون و جامعه تآثیر گذار نیست، ولی به نظر من تأثیری که از خانواده میگیره بیشتره. چون همیشه برای حرکت در ابتدا یه جرقه ای نیازه، تا بدونیم کدوم راه رو در پیش بگیریم، اگه به تاریخ مراجعه کنیم می بینیم که همه انسانهای بزرگ و ماندگار از خانواده های متدین و اصیل برخوردار بوده اند، یعنی از ریشه پاک بوده اند، البته همیشه استثنائاتی هست که آمار و ارقام را بر هم می زند، پس نمی توان صد در صد نتیجه گرفت، باز هم نسبی است، مثلا ممکن است فردی از تربیت صحیح خانواده محروم شده باشد ولی با قرار گرفتن در جامعه و چالش ها تغییر یابد. در ضمن داشتن وجه مشترک خانواده ها معیار بر خوشبختی نیست، بلکه باید خانواده طرفین بافرهنگ و مدرک باشند.Eshve
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
glasy_heart
پستتاریخ: پنج‌شنبه 6 بهمن 1390 - 20:54    عنوان: پاسخ به «.:: نقــــش خانــــواده ::.» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

مهدیس جون مرسی

میدونم که همیشه همه چی استثنا داره مثلا از یه خونواده فرهنگی یه کارتن خواب Surprised و یا برعکسش هم موجود باشه.
اما یه راهی رو معرفی کنین برای پی بردن به ذات آدمی!!! Confused
چون ذات هرگز به نمایش گذاشته نمیشه جز در مواردی که وقت و موقش برسه و هزار البته ممکنه موقع دونستن ما با اونموقع مورد نظر همخونی نداشته باشه و این یعنی عدم شناخت. Eshve
بگین چه طور میشه این استثناعات را تشخیص داد و از بقیه موارد جداشون کرد... Confused

فعلا
confirm
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
dordooneh
پستتاریخ: شنبه 8 بهمن 1390 - 22:18    عنوان: پاسخ به «.:: نقــــش خانــــواده ::.» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شروع فعالیت
شروع فعالیت

عضو شده در: 10 دی 1390

blank.gif

امتياز: 575

کلاً آقایون بازیگرای خیلی خوبین قبل ازدواج و گرفتن بله، تا خودشون نخوان نمیتونی امارشونو در بیاری...چه برسه به ذات و شناختشون...

به نظر من خانم‌ ها باید برن بشینن دعا کنن که شوهره با دیانت و آدم!!!به پستشون بخوره در غیر این صورت با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمیشه

این از خانم ها ، آقایونم که در هر صورت برنده ان Very Happy
بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: یکشنبه 9 بهمن 1390 - 01:33    عنوان: پاسخ به «.:: نقــــش خانــــواده ::.» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

متشکرمdordooneh, جان ...نقش خانواده را کاملا متوجه شدم Winking
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
glasy_heart
پستتاریخ: یکشنبه 9 بهمن 1390 - 20:33    عنوان: پاسخ به «.:: نقــــش خانــــواده ::.» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

نقل قول:
متشکرمdordooneh, جان ...نقش خانواده را کاملا متوجه شدم

سووه جان خوشحال میشیم نظرتو بدونیم Winking
بازگشت به بالای صفحه
jalalfirozi
پستتاریخ: جمعه 14 بهمن 1390 - 14:45    عنوان: پاسخ به «.:: نقــــش خانــــواده ::.» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 23 دی 1388

blank.gif

امتياز: 8550

فرض که دو تا "بیتا خانم" داریم و آقا سعید باید یکی شون رو انتخاب کنه:

سعید کدومشون رو انتخاب کنه از شان اجتماعی بیشتری برخورداره؟

سرش پیش خونواده با انتخاب کدومش بالاتره؟

کدوم یکی از بیتا ها نیروی بالقوه ای را داره تا بیشتر کمک سعید کنه؟

کدوم خانواده از بیتا می تونه زندگی راحت تری رو هدیه دخترش و دامادش کنه؟

و نهایتا کدوم بیتاست که با توجه به خانواده و تجربیاتش احتمالا بچه بهتری رو به جامعه تحویل میده؟
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
glasy_heart
پستتاریخ: یکشنبه 16 بهمن 1390 - 22:15    عنوان: پاسخ به «.:: نقــــش خانــــواده ::.» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

ممنون آقا جلال
حرفتون رو کاملا قبول دارم Eshve

اما مسئله اینه که شاید اون بیتا خانمی که در بهترین شرایط ممکن قرار داره به دل شما نشینه و حاضر نباشید که اون رو برای زندگی انتخاب کنید و بالعکس.
من میخوام عکس العملتون رو در این باره بدونم.نمیخوام که این قضیه رو به احساسات دخترا ربط بدین چون برعکس این قضیه هم امکان پذیره و تعددش تو آقایون حتی بیشتره Winking

شاید اون دختر یا پسری که شرایطش در حد عالی نیست اخلاق و روحیه ای در حد عالی داشته باشه چیزی که شاید تو خانواده ای که درجه یک هست و سطح اجتماعیش بالاتره وجود نداشته باشه
نمیدونم تونستم منظورمو خوب بیان کنم یا نه Confused

نقل قول:
سووه جان خوشحال میشیم نظرتونو بدونیم

مثل اینکه سووه نمیخواد مارو خوشحال کنهSad
بازگشت به بالای صفحه
rezvaneh
پستتاریخ: یکشنبه 16 بهمن 1390 - 22:34    عنوان: پاسخ به «.:: نقــــش خانــــواده ::.» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 16 تیر 1390
blank.gif

امتياز: 33520

گلسی عزیز، ممنون از تاپیک قابل بحثت!

اول سوال پست اولت رو جواب بدم.

خوشبختانه و یا متأسفانش رو خودم هم نمی‌دونم!! اما چیزی که مسلم هست، در کشور عزیز ما ایران، ازدواج دو شخص تنها خلاصه در ارتباط اون دو نمی‌شه، و به طور واضح تر ما در کناره ازدواج زوج، ازدواج خانواده‌های دو طرف رو هم داریم.

به شخصه، خانواده رو حتی در جهاتی مهمتر از خوده شخص می‌دونم.

اون ذاتی هم که مورده بحث دوستان هست، غیر قابل تغییره و نشأت گرفته از همون کانون خانوادس، حالا چه در زمینه‌ی وراثت و یا تربیت، که دقیقاً یادم نیست در چه تاپیکی اما مفصلاً دربارش صحبت کردم!!
دوستان، دردانه جان، پر بیراه نگفتن، شناخت ذات حداقل قبل ازدواج غیر ممکن، من هم با نظر ایشون موافقم، البته نه فقط از طرف آقایون، بلکه برای خانم‌های محترم Winking
بازگشت به بالای صفحه
glasy_heart
پستتاریخ: سه‌شنبه 18 بهمن 1390 - 20:26    عنوان: پاسخ به «.:: نقــــش خانــــواده ::.» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

نقل قول:
گلسی عزیز، ممنون از تاپیک قابل بحثت!

اول سوال پست اولت رو جواب بدم.

خوشبختانه و یا متأسفانش رو خودم هم نمی‌دونم!! اما چیزی که مسلم هست، در کشور عزیز ما ایران، ازدواج دو شخص تنها خلاصه در ارتباط اون دو نمی‌شه، و به طور واضح تر ما در کناره ازدواج زوج، ازدواج خانواده‌های دو طرف رو هم داریم.

به شخصه، خانواده رو حتی در جهاتی مهمتر از خوده شخص می‌دونم.

Confused
به نظرت همه اینطور فکر میکنن؟؟؟ندیدین کسایی که زمین تا آسمون با طرفشون فرق دارن؟؟؟بگین مثالهاتونو منو بقیرو روشن کنید Confused یعنی میخواین بگین استثنایی وجود نداره؟؟؟

نقل قول:

اون ذاتی هم که مورده بحث دوستان هست، غیر قابل تغییره و نشأت گرفته از همون کانون خانوادس، حالا چه در زمینه‌ی وراثت و یا تربیت، که دقیقاً یادم نیست در چه تاپیکی اما مفصلاً دربارش صحبت کردم!!
دوستان، دردانه جان، پر بیراه نگفتن، شناخت ذات حداقل قبل ازدواج غیر ممکن، من هم با نظر ایشون موافقم، البته نه فقط از طرف آقایون، بلکه برای خانم‌های محترم

بله موافقم
پس یعنی تنها راه همون دعا کردنه که یه دونه بهشتیشو بزاره جلو پامون Crying
بازگشت به بالای صفحه
rezvaneh
پستتاریخ: چهار‌شنبه 19 بهمن 1390 - 22:28    عنوان: Re: پاسخ به «.:: نقــــش خانــــواده ::.» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 16 تیر 1390
blank.gif

امتياز: 33520

glasy_heart جان؛

مسلماً نه!! هر کسی تفکرات مخصوص به خودش رو داره! چه مثال‌هایی بزنم؟ من متوجه سؤالت نشدم عزیزم؟؟
بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: چهار‌شنبه 19 بهمن 1390 - 22:39    عنوان: پاسخ به «.:: نقــــش خانــــواده ::.» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

نقل قول:
یعنی میخواین بگین استثنایی وجود نداره؟؟؟

استثنا که همیشه هست...ولی دنبال استثنا که نباید بود.....بهتره بدنبال قواعد کلی باشیم چرا که استفاده از تجربیات و دیدگاههای کلی میتونه درس آموز باشه و جلوی تجربیات ناگوار و غیرقابل جبران را بگیره
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
glasy_heart
پستتاریخ: جمعه 21 بهمن 1390 - 21:53    عنوان: پاسخ به «.:: نقــــش خانــــواده ::.» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

blank.gif

نقل قول:
استثنا که همیشه هست...ولی دنبال استثنا که نباید بود.....بهتره بدنبال قواعد کلی باشیم چرا که استفاده از تجربیات و دیدگاههای کلی میتونه درس آموز باشه و جلوی تجربیات ناگوار و غیرقابل جبران را بگیره

Confused
تقریبا قانع کننده بودددد...
یا به عبارتی:به آنچه میدانی عمل کن و به آنچه نمیدانی احتیاط کن.آدم که نقدو ول نمیکنه نسیه رو بچسبه نه؟ Confused

اما
نقل قول:
اما مسئله اینه که شاید اون بیتا خانمی که در بهترین شرایط ممکن قرار داره به دل شما نشینه و حاضر نباشید که اون رو برای زندگی انتخاب کنید و بالعکس.

لابد اینم برمیگرده به احساسات آدمی درسته Confused
Sad
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک صفحه 1 از 1

فهرست انجمن‌ها » بحث‌هاي عمومي » .:: نقــــش خانــــواده ::.
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc