جمعه 14 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » بحث‌هاي عمومي » بحث درباره تئاتر "كشتي پهلو گرفته"

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک
 بحث درباره تئاتر "كشتي پهلو گرفته" « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
Hamid
پستتاریخ: پنج‌شنبه 8 تیر 1385 - 23:58    عنوان: بحث درباره تئاتر "كشتي پهلو گر پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

سلام؛

خوشحاليم و شكرگزار، از و بر، برگزاري تئاتر زيبا و بامعني "كشتي پهلو گرفته" Razz

اين تئاتر زيبا به نويسندگي و كارگرداني دوست خوب و با نشاطمون "كيوان نعمتي" عزيز و همكاري و بازي بيش از پنجاه نفر از جوانان پرشور ساوجي در سالن سلمان ساوجي برگزار شد و البته تا فردا در حال برگزاريست...
(جزئيات اين تئاتر در پست‌هاي بعدي ذكر خواهد شد)

هدفم از ايجاد اين تاپيك، كمي تا قسمتي "نقد" اين تئاتر است!
شايد در اين بين، نكاتي براي اجراهاي بعدي، دستگير دست‌اندركاران شود... (إن شاء الله)

پست‌هاي بعدي، در نقد اين تئاتر، به زودي درج خواهد شد... Winking (الان فرصت نيست)
منتظر شنيدن نظرات و نقدهاي دوستاني كه اين تئاتر و تئاترهاي ديگر انجمن نمايش اداره ارشاد را ديده‌اند، هستم Smiling
فعلا با اجازه...
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
Hamid از این تاپیک تشکر میکنم 
Meysam
پستتاریخ: جمعه 9 تیر 1385 - 09:15    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 2 آذر 1384

blank.gif

امتياز: 7580

نمايش اين دوره هم مانند دوره‌هاي قبل بسيار زيبا و جالب بود Smiling
ولي فقط از يك لحاظ كه فكر كنم متوجه شده بايشيد مشكل داشت و اونم بحث مداحي و اون گوينده‌اش بود كه از بين سه مداح فقط آقاي آزاد اجراي جالبي داشتند Applause
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email [وضعيت كاربر:آفلاین]
Hamid
پستتاریخ: جمعه 9 تیر 1385 - 12:29    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

چند تا از نقاط قوت اين نمايش:
- از تعدادي از دوستان و اهل فن كه سئوال مي‌كردم، اشعار و متن نمايش را از بهترين نقاط قوت نمايش مي‌دونستند.
واقعا هم شعرهاي جالبي توسط مداحان و گويندگان خوانده مي‌شد، به طوري كه من توي همون تاريكي، تعداديشون رو مي‌نوشتم...

- استفاده از بازيگران بيشتر، كه به نظر مي‌رسيد هماهنگي اون‌ها هم كار بسيار دشواري بوده باشد.
اين موضوع، جاهاي زيادي به كمك كارگردان مي‌آمد، از جمله زماني كه "شبيه حضرت فاطمه" بعد از آوردن تابوت، قرار بود از صحنه به شكلي كه تماشاچي، متوجه نشود، از صحنه خارج شود كه كارگردان از شلوغي صحنه به خوبي استفاده كرد و اين كار رو انجام داد...

- موسيقي بسيار هماهنگ و مناسب!
واقعا اين بخش، جالب و استادانه كار كرد و جاي تشويق داشت...

- وقت مناسب نمايش (حدود 90 دقيقه) و همچنين حذف جاهايي از واقعه كه موجب تفرقه بين "سني" و "شيعه" مي‌شد، از ديگر نقاط قوت نمايش بود.

باز هم از نقاط قوت نمايش خواهيم گفت...

چند تا از نقاط ضعف مهم:
- به نظر مي‌رسيد، دكور "اوليه" اصلا جالب و كارشناسي شده نبود! شايد اين، ‌به خاطر يكي بودن "كارگردان، نويسنده" و "طراح دكور" (كيوان نعمتي) بود! Sad
حتي از چسباندن چند تكه "گوني" به پله‌هاي متحرك، دريغ شده بود!
مي‌شد خيلي بهتر ز اين‌ها دكور چيد.

- از ديگر نقاط ضعف، كه خيلي‌ها رو به تعجب وا داشته بود اين بود كه انگار كارگردان فراموش كرده بود كه همچون تئاترهاي گذشته، روي دختراني كه چادر مشكي به تن داشتند را "تقيه" ببندد! Surprised
جالب اينجاست كه نه تنها تماشاچيان، بلكه از چهره دختران مي‌شد فهميد كه خود آن‌ها نيز بلاتكليف بودند كه بايد كجا نگاه كنند و چطور عمل كنند كه بعدا براشان گران تمام نشود! منظور اينكه نه تماشاچي و نه دختران، راحت نبودند!
در تئاترهاي قبل، شاهد بوديم كه دختران بدون اينكه حواسشان به جمعيت باشد (يا حواس تماشاچي به دختران پرت شود،) خيلي راحت ايفاي نقش مي‌كردند Winking

- از جمله ضعف‌هايي كه در طراحي دكور بود، مهم‌ترين بحث اين نمايش يعني "در" بود! Sad
اين يكي واقعا جاي انتقاد داشت!
اين "در" طوري به محل نصب شده بود كه فقط از طرف "لولا" تكيه‌گاه داشت و از سمت راست، (بخشي كه به اصطلاح قفل به در مي‌زنند) آزاد بود!
در طول نمايش، اين "در" مدام چرخشي 180 درجه داشت و با هر بادي(!) شروع به حركت مي‌كرد!
اگر فيلم اين تئاتر مشاهده شود، خواهيم ديد كه در طي نمايش بارها بازيگران به سمت در مي‌رفتند كه در را نگه دارند كه بي جهت، باز نشود!
نمي‌دونم چطور برنامه‌ريزي كرده بودند؟!
اما به نظر مي‌رسيد به اين بخش كه بيشتر مانور نمايش بر روي آن، يعني "در" و "ميخ در" و "آتش زدن در" و "لگد زدن به در" و ... بود، توجهي نشده بود!
بيش از اين درباره اين "در" صحبت نمي‌كنم، چون مطمئنم كه خود كارگردان هم مثل تماشاچيان، متوجه اين موضوع شده است Winking

در پست‌هاي بعدي، درباره اين نمايش باز هم سخن خواهيم گفت، اما در ابتداي تاپيك هم گفتم كه اين مباحث را جهت بهبود كيفي تئاترهاي بعدي، مطرح مي‌كنيم و اصلا قصد كم كردن ارزش كاري به آن زيبايي را نداريم، چون ارزش آن را مخاطبان كاملا درك كرده‌اند Winking
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
mehdi2
پستتاریخ: جمعه 9 تیر 1385 - 14:36    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 17 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 13370

اول سلام می کنم به همه هنرمندان زحمت کش این نمایش مذهبی..
یک سلام ویژه هم خدمت کارگردان این برنامه (آقای نعمتی) هر چی باشه در سالهای قبل از دبستان و دبستان باهم همبازی بوده ایم!
Eshve
متاسفانه این امکان را نداشتم که اجرای دوستان را ببینم اما دو - سه نفر از نزدیکان که حرفهایشان برای من قابل قبول است از کلیت برنامه تعریف کردند و مناسب دیده بودند. این جای تبریک دارد و امیدوارم بانو فاطمه الزهراء یاری شان کند و موفقیت آنها را ادامه بخشد.
اما در جایگاه نقد...(من منتقد تئاتر نیستم اما چون ایرانی ام، فکر می کنم می توانم در هر چیز دخالت کنم!) در هر حال
پوستر این نمایش را نپسندیدم. جای کار بیشتر دارد. آنهم پوستری که در چنین سطح وسیعی در شهر نصب می شود... توجه دوستان را به پوستر نمایش "بانوی بی نشان" که چند سال پیش ابتدا در قم و سپس در آلمان و بعد از آن در تهران بروی صحنه رفت، جلب می کنم. خب چرا دوستان همشهری ما چنین پوسترهایی برای نمایش های خود بکار نمی بندند.
اشاره مستقیم به در و کشتی و آتش می تواند در شکلی دیگر به برخوردی متفکرانه با موضوع منجر شود. طراحی نام نوشته و ترکیب نوشته ها و ...
یقین دارم که دست اندر کاران نمایش کتاب پر شمارگان و ارزشمند سید مهدی شجاعی" را که به همین نام "کشتی پهلو گرفته" است و چیزی نزدیک نیم میلیون نسخه از آن در ایران به چاپ رسیده را خوانده اند. مگر بر جلد آن کتاب تصویر در و آتش و کشتی هست؟
آرزو می کنم پوسترهای نمایش در شهر ما که پیوند گرافیک و تئاتر است بیش از پیش پیشرفت داشته باشد و بتوان آنها را در کنار گروه های نمایشی شهرمان در جشنواره های هنری بزرگ کشور و حتی بین الملل ببینیم. این آرزوی دست نیافتنی ای نیست. یقین دارم.
یا علی مددی
بازگشت به بالای صفحه
mehdi2
پستتاریخ: شنبه 10 تیر 1385 - 13:55    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

عکس هایی از اجرای نمایش بانوی بی نشان در سالن حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی تهران

بازگشت به بالای صفحه
Meysam
پستتاریخ: دوشنبه 12 تیر 1385 - 12:13    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 2 آذر 1384

blank.gif

امتياز: 7580

سلام عرض مي‌كنم آقا مهدي Smiling
اميدوارم كه حالتون خوب باشه
و از قرار دادن مطالب مفيد و عكس‌هاي جالب بالا ممنوع
راستش من هيچ كدوم از صحنه‌هاي بالا رو تو نمايش نديدم Surprised فكر كنم هر روز يه تغييري با روز قبلش داشته باشه
نظر شما چيه Question
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email [وضعيت كاربر:آفلاین]
mehdi2
پستتاریخ: دوشنبه 12 تیر 1385 - 12:21    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

میثم جان بالای عکس ها توضیح دادم : ...عکس هایی از اجرای نمایش بانوی بی نشان در سالن حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی تهران Eshve
بازگشت به بالای صفحه
mmb
پستتاریخ: چهار‌شنبه 18 مرداد 1391 - 12:50    عنوان: پاسخ به «بحث درباره تئاتر "كشتي پهلو گرفته"» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شروع فعالیت
شروع فعالیت

عضو شده در: 29 تیر 1391

امتياز: 175

سلام تازه چه خبر ؟مهدی ملکی بیگدلی هستم .مطالب جالب بود .چه خوبه که در مورد همه کارهای نمایش اینطوری بحث بشه
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
Hamid
پستتاریخ: چهار‌شنبه 18 مرداد 1391 - 21:37    عنوان: پاسخ به «بحث درباره تئاتر "كشتي پهلو گرفته"» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

سلام؛
آقا، شما همون "مِتی ملکی" مشهور هستی؟ Very Happy
اگر بله، شما باید بگی "تازه چه خبر؟" Winking خبرا دست شماست!
تئاتر مئاتر جدید چیزی تو دست و بالتون ندارید؟

در مورد نقد، ممنون می‌شیم شما هم اینجا در مورد جدیدترین تئاترهای شهر یک تاپیک نقد راه‌اندازی کنید که هم افراد مشتاق بشن که برن ببینند و هم اینکه کارگردانان و نویسندگان از نظرات شما و دیگر دوستان استفاده کنند. Winking
بازگشت به بالای صفحه
mmb
پستتاریخ: پنج‌شنبه 19 مرداد 1391 - 09:20    عنوان: پاسخ به «بحث درباره تئاتر "كشتي پهلو گرفته"» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شروع فعالیت
شروع فعالیت

عضو شده در: 29 تیر 1391

امتياز: 175

آره دادام شی.میتی غلطه باید بنویسی متی روی ت هم تشدید بگذاری.راستش من زیاد با اینترنت آشنای ندارم نمیدونم تاپیک چه جوری باید راه اندازی بشه .ولی اینکه راه بیافته خیلی خوبه کمی نیاز به آموزش دارم که کار رو شروع کنم .خیلی خوبه که همچین تشکیلاتی دارید دوست دارم در مورد تئاتر مطلب بنویسم واز طریق این سایت نظرات مردم رو در مورد نمایشهام بدونم البته یه کم ترسناکه چون آدم سختشه ازش نقد کنند ولی خوب باعث میشه نظر مخاطبها رو بفهمم.دارم فیلمهای کلیه کارهام رو جمع میکنم بعضیهاشونرو که میبینم خودم هم خندم میگیره . Applause
بازگشت به بالای صفحه
Hamid
پستتاریخ: پنج‌شنبه 19 مرداد 1391 - 13:26    عنوان: پاسخ به «بحث درباره تئاتر "كشتي پهلو گرفته"» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

iran.gif

به مرور ياد مى گيرى دادا Winking
بعد از رمضان يادم باشه يكى از تئاترهاى ماندگارتون رو آپلود كنم كه همه ببينن Smiling
محيط انجمن ها كمى مرور زمان نياز داره تا كاملاً آشنا بشيد...

ما منتظر كارها و مقالاتتون هستيم...
مدير نشريه سانا (خانم atena) هم يك صفحه براى آقاى ملكى در نظر بگيره تا در مورد تئاتر و نمايش هاى ساوه بنويسند...
بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: پنج‌شنبه 19 مرداد 1391 - 19:20    عنوان: Re: پاسخ به «بحث درباره تئاتر "كشتي پهلو گرفته"» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

mmb نوشته است:
آره دادام شی.میتی غلطه باید بنویسی متی روی ت هم تشدید بگذاری.راستش من زیاد با اینترنت آشنای ندارم نمیدونم تاپیک چه جوری باید راه اندازی بشه .ولی اینکه راه بیافته خیلی خوبه کمی نیاز به آموزش دارم که کار رو شروع کنم .خیلی خوبه که همچین تشکیلاتی دارید دوست دارم در مورد تئاتر مطلب بنویسم واز طریق این سایت نظرات مردم رو در مورد نمایشهام بدونم البته یه کم ترسناکه چون آدم سختشه ازش نقد کنند ولی خوب باعث میشه نظر مخاطبها رو بفهمم.دارم فیلمهای کلیه کارهام رو جمع میکنم بعضیهاشونرو که میبینم خودم هم خندم میگیره . Applause

سلام آقا مهدی عزیز
من در خدمت شما هستم اگه کاری از دستم برمیاد حتما بفرمایید.میتونید بصورت خصوصی هم پیام بدید.
منتظر مطالب زیبا و خبر رسانی شما در زمینه تئاتر هستیم
من که بشخصه واقعا دوست دارم بیام کارهای بچه های ساوه را ببینم. موفق باشید
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
atena
پستتاریخ: پنج‌شنبه 19 مرداد 1391 - 22:39    عنوان: Re: پاسخ به «بحث درباره تئاتر "كشتي پهلو گرفته"» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 26 مهر 1389

iran.gif

امتياز: 33700

Hamid نوشته است:
به مرور ياد مى گيرى دادا Winking
بعد از رمضان يادم باشه يكى از تئاترهاى ماندگارتون رو آپلود كنم كه همه ببينن Smiling
محيط انجمن ها كمى مرور زمان نياز داره تا كاملاً آشنا بشيد...

ما منتظر كارها و مقالاتتون هستيم...
مدير نشريه سانا (خانم atena) هم يك صفحه براى آقاى ملكى در نظر بگيره تا در مورد تئاتر و نمايش هاى ساوه بنويسند...

سلام عليكم
بله جناب نيرومند بنده چند روزي هست براي آقاي ملكي پيام خصوصي گذاشتم و يه سري توضيحات به ايشون درباره نشريه و علاقه مندي به حضور ايشون دادم
ما كه خيلي خوشحال ميشيم در اين باره از ايشون كمك بگيريم. و انشالله از هر زماني كه ايشون حاضر باشند باهاشون همكاريمونو شروع ميكنيم.
آقاي ملكي پيامهاتون رو چك كنيد.Smiling ممنون
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک صفحه 1 از 1

فهرست انجمن‌ها » بحث‌هاي عمومي » بحث درباره تئاتر "كشتي پهلو گرفته"
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc