دوشنبه 10 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » اطلاعيه‌ها و اعلان‌هاي شما » نمایشگاه پوستر " فقط عشق"

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک
 نمایشگاه پوستر " فقط عشق" « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
mehdi2
پستتاریخ: چهار‌شنبه 31 خرداد 1385 - 13:49    عنوان: نمایشگاه پوستر " فقط عشق" پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 17 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 13370

شما را به دیدن تعدادی از پوستر‌های "محمد مهدی کتابدار" با "عنوان فقط عشق"و با موضوع "مصطفی چمران ساوه‌ای" دعوت می کنم.

بسم الله الرحمن الرحیم . آغاز این نمایشگاه با یاد و نام خداوند مهربان و بخشنده است که دست خط امام خمینی تحریر شده. نکته این پوستر قرار گرفتن یک کبوتر بجای نقطه بسم الله است. همان نقطه ای که امام علی (علیه السلام) همسان خودش خواند.

عنوان این نمایشگاه "فقط عشق" نام گذاری شده است. این عبارت در پوستر نمایشگاه به خط شهید چمران و در وسط صفحه خود نمایی می کند. شهید چمران در جایی نوشته بود:‌ به خاطر عشق است که فداکاری می کنم . او این جمله را نیز از مولای شیعیان امام علی (ع) نقل می کند که :" خدایا ... محرک من فقط عشق به توست"

امام خمینی و شهید چمران... طراح در بالای عکس این دو شخصیت بی نظیر نوشته است:" وقتی دو آسمان در زیر یک سقف جمع می شوند..." نگاه دو عارف به سیمای هم بسیار تماشایی است....

دو پوستر بالا با استفاده از ترام 45 درجه ایجاد شده اند. از آنجایی که اصل این پوسترها در ابعاد 50 * 70 سانتیمتر اجرا شده است. نسخه نمایشی آنها در اینترنت نمی تواند ترام‌های پوسترها را به خوبی نشان دهد.
در پوستر بالا "راستی فلانی آدم عجیبی است" تصویر رزمنده‌های پیر و جوان با ترامی متفاوت از ترام تشکیل دهنده چهره شهید چمران شکل گرفته است و مبین تفاوت این مرد بزرگ با سایرین است.

مجموعه پوسترهای این نمایشگاه با الهام از شیوه پوستر سازی کشور کوبا سیاه و سفید کار شده اند.
استفاده از فضای سفید را نیز می توان به علاقه طراح به شیوه گرافیک ژاپن ارتباط داد.
اما موضوع کاملا ایرانی و اسلامی است. با آنکه طراح به این موضوع واقف بوده که نمی توان افرادی نظیر چمران را در قاب تصویر نشان داد و عظمت شخصیت عرفانی آنها ناگفته می ماند. با این همه خواسته تا به وی نزدیک شود و قسمتی از دین هنر را به این هنرمندان واقعی ادا کند.
در پوستر بالا علاوه بر استفاده از یک عکس زیبا، و بخشی از یک یادداشت عارفانه از وی ،پسوند ساوه‌ای شهید چمران به چشم می آید...

مصطفی چمران ساوه ای ، سرباز انقلاب بود، لقب سرباز و سردار را امام خمینی در پیامی خطاب به ملت ایران به او داد. وی در این پوستر به سرو تشبیه شده. ایستادگی سروها را به یاد دارید. در حاشیه این پوستر جملاتی از امام خمینی در رابطه با شهادت این "معلم متعهد" آمده است. در همین حاشیه می خوانید که امام شهادت وی را به ملت های ایران و لبنان و تمام مسلمانان جهان تبریک و تسلیت می گویند. در این پوستر نشان الله و نشان سرو نمادهای پرچم های ایران و لبنان دیده می شود.

خدا بود و ... این دست خط مربوط به یکی از یادداشت های این عارف مبارز است. وقتی مخاطب در این پوستر از پرواز پرندگان می خواند، تصویر فوج پرندگان را می بیند که به پرواز در آمده اند. حالا وقت آن است که دو بیت از حضرت مولانا را بخواند! "کجایید ای شهیدان خدایی ..."

این هم متن کامل آن صفحه ای که قسمت هایی از دست خط شهید چمران را در خود داشت و در پوستر بالا دیدید. این پوستر از یک ویژگی سود می جوید: سادگی... شما نامه را می بینید و آسمان را. در ذهن خود همه آنچیزی که طراح می خواسته بگوید را مرور می کنید...

امام می گفت: شهدا شمع محفل بشریتند... چمران نیز بارها گفته بود: آرزو دارم شمع باشم...

او در جایی نوشت : عشق بودم آب شدم! نور شدم
قلب بودم ، نور شدم....
و به تفسیری : "خام بودم پخته شدم سوختم"
در این پوستر کودکی. جوانی. میان سالی و نمایی باموضوع حیات دائم او را می بینید
قبل و بعد این فریم ها، تصویر ادامه دارد و ما آنها را نمی بینیم، شاید خدا باشد. او از خدا بود و به سوی خدا بازگشت...

و پوستر آخر...
وصیت چمران به معشوقش...
امام موسی صدر
او که چه در زندان لیبی باشد و چه اسیر صهیونیست‌ها و حتی شهید راه عقیده و ایمان
همواره زنده است...
چمران شیفه مرام و مسلک او بود. شیفته تبارش و حرکتش...

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
mehdi2 از این تاپیک تشکر میکنم 
Meysam
پستتاریخ: پنج‌شنبه 1 تیر 1385 - 12:08    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 2 آذر 1384

blank.gif

امتياز: 7580

خيلي ممنون Applause
اگر امكان دارد باز هم از اين نمايشگاه‌ها برپا كنيد
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email [وضعيت كاربر:آفلاین]
Hamid
پستتاریخ: پنج‌شنبه 1 تیر 1385 - 12:30    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

سلام؛

از "محمد مهدي كتابدار" عزيز، به خاطر راه اندازي اين نمايشگاه مجازي كمال سپاس رو داريم Applause
نمايشگاه بسيار بسيار جالبي بود، طراحي‌ها به خصوص در تعدادي از پوسترها، فوق العاده بود Applause
واقعا لذت بردم Razz love struck

امروز، همه دوستان ساوه‌سرا رو با استفاده از پيغام همگاني، به ديدن اين عكس‌ها دعوت مي‌كنم...

باز هم از اين كارها بكن،
موفق و پيروز باشي،
قربان تو،
حميد Winking
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
mehdi2
پستتاریخ: پنج‌شنبه 1 تیر 1385 - 19:21    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

چند خبر جدید...

به یاری خداوند متعال:

نمایشگاه پوستر " فقط عشق " فردا عصر افتتاح می شود. (قرار شده در صورت امکان، افتتاح این نمایشگاه با حضور مهندس مهدی چمران "رییس شورای اسلامی تهران" و مسوولین شهری انجام شود)

مکان برگزاری نمایشگاه در فرهنگسرای ارشاد ساوه است.
این نمایشگاه احتمال زیاد تا یک هفته برپاست.

برخی از دوستان و دوستداران شهید چمران، محبت کردن و قرارشده چند اثر گرافیکی در طول برگزاری نمایشگاه به این مجموعه اضافه کنند.

در زمان برگزاری نمایشگاه بنا شده فیلمی در مورد زندگی شهید چمران (که توسط گروه روایت فتح ساخته شده) برای بازدیدکنندگان بخش می شود.

از همه اعضای "ساوه سرا" برای بازدید از این نمایشگاه دعوت می کنم ....
بازگشت به بالای صفحه
mehdi2
پستتاریخ: شنبه 3 تیر 1385 - 16:07    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

از امروز نمایشگاه پوستر "فقط عشق" میزبان بازدیدکنندگان محترم است.

خبر جدید اینکه روز گذشته دو پوستر اثر "احمد غلامی مهر آبادی" به آثار به نمایش در آمده اضافه شد.
بازگشت به بالای صفحه
Hamid
پستتاریخ: یکشنبه 4 تیر 1385 - 10:16    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

love struck
سلام؛
إن شاء الله يه روز با ميثم مي‌يايم كه با يك تير دو نشون (نمايش "پهلو گرفته" و "نمايشگاه فقط عشق") رو زده باشيم Winking Smiling
بازگشت به بالای صفحه
libero
پستتاریخ: یکشنبه 4 تیر 1385 - 13:17    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

داره کولاک می‌کنه!
داره کولاک می‌کنه!

عضو شده در: 10 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 4645

به به چه عالی

بعضی از پوسترها واقعاً زیبا هستند

حیف که من نمیتونم بیام آخه راه کمی دوره برام مشکله Sad

امیدوارم موفق باشید
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
mehdi2
پستتاریخ: یکشنبه 4 تیر 1385 - 22:04    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

به دوستان عزیز پیشنهاد می کنم که روز چهارشنبه عصر تشریف بیارن که هم همایش ادبی - فاطمی عطر یاس برقرار است و هم نمایشگاه پوستر....
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک صفحه 1 از 1

فهرست انجمن‌ها » اطلاعيه‌ها و اعلان‌هاي شما » نمایشگاه پوستر " فقط عشق"
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc