پنج شنبه 9 فروردین 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » داستان و نوشته های زیبا » داغ

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک
 داغ « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
jalalfirozi
پستتاریخ: چهار‌شنبه 27 مهر 1390 - 00:40    عنوان: داغ پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 23 دی 1388

blank.gif

امتياز: 8550

داغ

شروع، همیشه برایم حکم صخره سنگ را داشته. سخت و تغییر ناپذیر. ساز مخالف نبودنت هم مثل یک چوب با چرخ روزگارم طرح دشمنی ریخته و حال و روز ام، مثل خروسی ست که راه رفتن کبک به دلش نشسته. بلاتکلیف و هوایی.

می دانم، از نبود گرمای توست که کاج خانه هم رخ زرد کرده. اما نمی دانم روزگار، تو را برای من زیاد دید یا خودت را لایق یک سقف که هردومان زیرش جا شویم ندیدی. شاید تنها تک خواسته ام این باشد که بدانی هنوز هم دلباخته ات هستم. همان که بود. کسی که آسمان سیاه و سفید چشمهایت را به گنبد کبود بالای سرش ترجیح می داد. آسمانی شیشه ای که هر وقت کنار پنجره اش خلوت می کردم حکم آینه ای را داشت که خودم را در آن ورنداز کنم. بله، از همان برق چشمهایت می گویم. چشمهایت آنقدر برایم پر فروغ بود که از سیاهی هیچ شبی نترسم. اما حالا مانده ام که آن نرگس ناز چشمها و برق شان را از کجا بیاورم که تا داشتمشان، برای هر تاریکی سینه سپر می کردم. انگار دو ستاره از آسمان کم شده بود و در چشمهای تو نشسته بود.

یادت هست کنارم می نشستی و می گفتی :" سردم شده". من هم نقش یک شعله را روی بوم می زدم و دستهایمان را کنارش می گرفتیم. داغ و دلنشین. نه شعله؛ که حساب لحظه های با تو بودن. هر وقت هم که بهانه گرما را می گرفتی دستهایم را روی بوم می چرخاندم و ... . یک کوهستان و یک دریاچه و یک طبیعت زمستانی. از سرمان هم زیاد بود.اذیت کردنت هم صفای خودش را داشت.از آرزوی کودکی ات که پرسیدم، گفتی : " خیلی دوست داشتم پرواز کنم." من هم برایت یک قفس قلم زدم. خدا شاهد است که دوست نداشتم برزخی ات کنم. شور و حال دیدنت بود.

مدتهاست که دیگر دستم با بوم شور نمی گیرد. یوغ اش هم به گردن دستم نمی افتد. راستی، یادت هست یک بار از سیم های برق عکس گرفتی و برایم آوردی. گفتی : " ببین، درست مثل یک صفحه کاغذه. یک نامه عاشقانه برام بنویس". و روی همان خطهای صفحه کذایی برایت نامه نوشتم.! بعد هم کلی سر به بیابان گذاشتم تا تیر برقی را پیدا کنم که رویش چند لنگه کفش آویزان باشد. پیدا که کردم گفتم لنگه کفش ها حکم نقطه و ویرگول؛ روی عکس برایم نامه بنویس! تو هم تمام ذوق ات را خرج کردی و تصویر یک دلقک را روی عکس کشیدی و زیرش نوشتی " اثرماندگار آناهیتا داوینچی.... همیشه در قلب منی" !

اگر بخواهم باز هم می توانم نقش موجهای دریا را روی بوم بزنم. اما چه کنم که دلم هوای موج موهایت را کرده. هرچه بیشتر دلتنگ لالایی صدایت می شوم، عکس های یادگاری مان هم بیشتر بی گلو می شوند. کلنجار زیاد رفته ام. اما حرفی برای گفتن ندارند.

این روزها آب هم که می خورم، می گویم به سلامتی دریا، نه بخاطر بزرگ بودنش؛ بخاطر اینکه می کُشد و گردن نمی گیرد. بعد هم یک دل سیر اشک می ریزم. سفر دریایمان را یادت هست. چتری سیاه بدست گرفتی و تن به آب زدی. گفتی :"می رم زیر آب و چتر را بالا نگه می دارم. هنریه. عکس بگیر بعد روی بوم نقش بزن!"

هنوز هم بعد سه سال یادم هست. چتر سیاه را که برداشتی، به ضرب یک شماره تکیه کلامت را گفتی : " به سلامتی کلاغ، نه بخاطر ساه بودنش بخاطر یک رنگ بودنش". بعد هم زیر آب رفتی و نور فلش و یک موج و ... . حتی خداحافظی هم نکردی.

غم نبودنت برایم ارابه مرگی شده که جز به صلابه کشاندن، خوابی برایم ندیده.حالا، من نقاشم و روی بوم، لحظه های بی تو بودن را " درد " می کشم ... .
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
jalalfirozi از این تاپیک تشکر میکنم 
glasy_heart
پستتاریخ: چهار‌شنبه 27 مهر 1390 - 18:46    عنوان: پاسخ به «داغ» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 23 دی 1389
blank.gif

امتياز: 9360

Applause Applause Applause Applause

واّاااااااااای،خیلی زیبا و شاعرانه بود، واقعـــا مر30
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
Aliabadi
پستتاریخ: پنج‌شنبه 28 مهر 1390 - 17:50    عنوان: پاسخ به «داغ» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

عضو شده در: 30 بهمن 1388

blank.gif

امتياز: 60455

Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
SibeSorkh
پستتاریخ: پنج‌شنبه 28 مهر 1390 - 18:15    عنوان: پاسخ به «داغ» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

عضو شده در: 24 آبان 1389
iran.gif

امتياز: 32905

Applause ممنون از پست زیبا و عالی تون
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
_heavenly_
پستتاریخ: پنج‌شنبه 28 مهر 1390 - 20:29    عنوان: پاسخ به «داغ» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 1 اردیبهشت 1390
blank.gif

امتياز: 5880

واقعا زیبا بود Applause
بازگشت به بالای صفحه
soveh
پستتاریخ: یکشنبه 1 آبان 1390 - 22:37    عنوان: پاسخ به «داغ» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

jalalfirozi, عزیز ...کلام قاصره......واژه هام گم شدن......
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
abbasbehnam
پستتاریخ: شنبه 4 خرداد 1392 - 08:56    عنوان: پاسخ به «داغ» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 31 اردیبهشت 1392
usa.gif

امتياز: 6130

R : is for red red: is for blood blood: is for heart heart : is for love love : is for you you : is for me me : is for you I love you
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک صفحه 1 از 1

فهرست انجمن‌ها » داستان و نوشته های زیبا » داغ
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc