پنج شنبه 9 فروردین 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » آشنايي با ساوه و روستاهای آن » گزارش تصویری از آسايشگاه معلولين بانو سميه ساوه

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک
 گزارش تصویری از آسايشگاه معلولين بانو سميه ساوه « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
soveh
پستتاریخ: سه‌شنبه 16 فروردین 1390 - 00:26    عنوان: گزارش تصویری از آسايشگاه معلولين بانو سميه ساوه پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

عضو شده در: 2 فروردین 1389
blank.gif

امتياز: 87705

در تعطیلات عید فرصتی داشتم تا به آسایشگاه معلولین بانو سمیه بروم و بیشتر با فعالیت های این مرکز آشنا بشم و بتونم عکسها و گزارشی از وضعیت این مرکز تهیه کنم.
امیدوارم که دیگر کاربران ساوه سرا در امر شناسایی دیگر مراکزی که در ساوه در زمینه امور خیریه فعالیت می کنند تلاش کنند و به نوعی خود را در امور خیریه این مراکز سهیم کنند و بتوانند مردم و خیرین ساوجی را در سراسر دنیا با اینگونه مراکز خیریه در ساوه بیشتر آشنا کنند.

آسايشگاه معلولين بانو سميه ساوه در جاده ساوه-همدان، بعد از پلیس راه و روبروی زندان ساوه واقع شده است.

آسايشگاه معلولين بانو سميه ساوه در سال 79-80 راه اندازی شده و هم اکنون بصورت کاملا خصوصی و خیریه و با کمک های مردمی اداره می شود.
در این مرکز هم اکنون از 130 معلول ذهنی و جسمی نگهداری می شود که بسیاری از آنها دارای مشکلات جسمی و روحی و ذهنی شدیدی هستند و نیازمند مراقبتهای خاص هستند و با توجه به اینکه در هر یک از بیمارستانهای ساوه بطور میانگین در هر شبانه روز کمتر از 80 بیمار نگهداری می شود، می توان به کار بزرگ این مرکز و سختی فعالیت آنها پی برد.

در این آسایشگاه 35 نفر پرستار و مادریار و... بصورت تمام وقت و همچنین تعدادی پزشک و روانپزشک و دندانپزشک و متخصص تغذیه و کار درمان و فیزیوتراپ و استادان آموزشهای مختلف ... بصورت پاره وقت فعالیت می کنند.

چیزی که بیش از هرچیزی در این مرکز به چشم میخورد عشق و علاقه وافر کارمندان و توجه ویژه آنها به بیماران این مرکز است. امری که از عهده هر کسی برنمی آید و مطمئنا نگهداری این بیماران غیر ممکن بود اگر عشق و نیت خالصانه پرسنل این مرکز نبود.

فضای داخلی و طراحی بخش ها بسیار زیبا و جالب بودند. تمامی دیوارها منقش به صحنه های زیبای طبیعت بودند و حتی در انتخاب وسایل و تخت ها و ملحفه ها هم به رنگهای شاد توجه شده بود.
نظافت این مرکز با وجود این همه بیمار برایم بسیار شگفت انگیز بود بطوری که به شخصه این مساله را در دیگر مراکز شبیه به اینجا که افراد بصورت دسته جمعی زندگی می کنند مانند بیمارستانها و آسایشگاههای سربازان و ....به این دقت و ظرافت ندیده بودم.

در این آسایشگاهها انواع کلاسهای آموزش خیاطی، موسیقی، گلدوزی و قلاب بافی و ... وجود دارد و تعدادی از معلولین که توانایی کسب آموزش را دارند در این کلاسها مشغول هستند.
لازم هست که مجددا دقت کنید که تمامی این معلولین ذهنی دارای ضریب هوشی کمتر از 80 هستند پس مطمئنا آموزش به این افراد بسیار سخت خواهد بود بنابراین هنگامی که نوازندگی آنها را میبینید در بهت فرو میروید.

جالب هست که بدونید این مرکز مجهز به تجهیزات اختصاصی دندانپزشکی، فیزیوتراپی، کار درمانی و ...است و تمامی نیازها و مشکلات بیماران در این زمینه ها در داخل همین آسایشگاه برطرف می شود.

قبل از دیدن عکسهای این آسایشگاه باید بگم که کار عکاسی در آنجا بسیار سخت بود چراکه معلولین بسیار حساس هستند و تمام سعیم را کردم که بتونم رابطه صمیمانه ای با اونها داشته باشم و موفق به گرفتن عکس شوم. لازم به ذکره که بسیاری از عکسها را به دلیل اینکه ممکن بود ناراحت کننده باشند نتوانستم نمایش بدهم.

عزیزانی که تمایل دارند تا با این مرکز تماس بگیرند می توانند با شماره زیر تماس بگیرند:
تلفن : 2240060 0255 - 2252500 0255

به هر حال امیدوارم به این مرکز سر بزنید و یا حداقل این آسایشگاه را به دیگران معرفی کنید.
موفق باشید.

خواندن کتاب توسط یک نابینا ( واقعا عکس زیبایی شده )

اتاق دندانپزشکی آسایشگاه

اتاق کار درمانی

آثار هنری و کارهای دستی معلولین

اتاق آموزش موسیقی

کارگاه خیاطی

بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
rezvaneh(جمعه 29 اردیبهشت 1391 - 12:04), soveh از این تاپیک تشکر میکنم 
Aliabadi
پستتاریخ: سه‌شنبه 16 فروردین 1390 - 05:09    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیر انجمن
مدیر انجمن

عضو شده در: 30 بهمن 1388

blank.gif

امتياز: 60455

دوست عزيز سوه، مقاله و گزارش تصويري تان از اين مركز معلولين ساوه فوق العاده بود. بي نهايت تشكر از زحمت زيادي كه كشيديد. Applause Applause Applause Applause Applause Applause

من خودم بالشخصه با اين مركز آشنايي نداشتم و سبب خير رافراهم آورديد. اين گزارش شما خود وسيله خير بسيار است. اميدوارم گزارشات زنده تصويري مثل شما كه بروز بود، بيشتري از بنياد ها و ادارات شهر ساوه و نوع فعاليت هايشان تهيه و مطرح شود تا همگان با شهر ساوه بشكل زنده و پويا آشنا شوند و در جريان فعاليت ها ي اين بنيادها و فعاليت هاي شهر قرار گيرند. با آرزوي موفقيت فراوان براي شما.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
mary67
پستتاریخ: سه‌شنبه 16 فروردین 1390 - 16:48    عنوان: پاسخ به «گزارش تصویری از آسايشگاه معلولين بانو سميه ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 21 دی 1389
iran.gif

امتياز: 15275

سوه جان ممنون خوشحالم كه هنوزم هستند افرادي كه وقتي رو براي اينگونه كارها اختصاص ميدن Applause Applause Applause
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email [وضعيت كاربر:آفلاین]
soveh
پستتاریخ: سه‌شنبه 16 فروردین 1390 - 20:33    عنوان: پاسخ به «گزارش تصویری از آسايشگاه معلولين بانو سميه ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

blank.gif

خواهش می کنم aliabadi جان، امیدوارم بقیه کاربران ساوه سرا هم مار ا در این کار یاری بدهند

متشکرم Mary67 جان، نظر لطفته
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
SibeSorkh
پستتاریخ: سه‌شنبه 16 فروردین 1390 - 21:18    عنوان: پاسخ به «گزارش تصویری از آسايشگاه معلولين بانو سميه ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر دائمی
کاربر دائمی

عضو شده در: 24 آبان 1389
iran.gif

امتياز: 32905

soveh, دشتت درد نکنه
من هم تو ایام عید رفتم کهریزک رفتم تو قسمت معلولین جوان
واقعا یه لحظه بخودم و زندگی نگاه کردم دیدم هیچی نیستم
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
Hamid
پستتاریخ: سه‌شنبه 16 فروردین 1390 - 23:47    عنوان: پاسخ به «گزارش تصویری از آسايشگاه معلولين بانو سميه ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

soveh, جان،
یک دنیا ممنون.

من یادمه بچه‌تر که بودیم از طرف کانون شهدای محراب ما رو بردن بهزیستی. اونقدر جیغ و داد و ... بود که من وحشت کردم تو نرفتم Sad
خدا به همشهری‌هایی که در این مرکز خدمت می‌کنن صبر و رحمت و برکت عنایت کنه، إن شاء الله.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
soveh
پستتاریخ: چهار‌شنبه 17 فروردین 1390 - 09:41    عنوان: Re: پاسخ به «گزارش تصویری از آسايشگاه معلولين بانو سميه ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

blank.gif

Hamid نوشته است:
soveh, جان،
یک دنیا ممنون.

من یادمه بچه‌تر که بودیم از طرف کانون شهدای محراب ما رو بردن بهزیستی. اونقدر جیغ و داد و ... بود که من وحشت کردم تو نرفتم Sad
خدا به همشهری‌هایی که در این مرکز خدمت می‌کنن صبر و رحمت و برکت عنایت کنه، إن شاء الله.

خواهش میکنم حمیدجان. لطف داری
بازگشت به بالای صفحه
arya20
پستتاریخ: یکشنبه 21 فروردین 1390 - 17:20    عنوان: پاسخ به «گزارش تصویری از آسايشگاه معلولين بانو سميه ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شروع فعالیت
شروع فعالیت

عضو شده در: 21 فروردین 1390
iran.gif

امتياز: 25

دوست عزیز خسته نباشی از تصاویری که تهیه کردید بسیار لذت بردم انسان هرچند وقت سری به این مکانها بزنه توشه آخرتش را فراهم کرده وقدر سلامتی که خداوند به اوداده رادرک میکنه واز خالق خویش شاکر خواهدشد. thanks thanks thanks
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email [وضعيت كاربر:آفلاین]
soveh
پستتاریخ: پنج‌شنبه 25 فروردین 1390 - 23:20    عنوان: Re: پاسخ به «گزارش تصویری از آسايشگاه معلولين بانو سميه ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مديريت كل انجمن‌ها
مديريت كل انجمن‌ها

blank.gif

arya20 نوشته است:
دوست عزیز خسته نباشی از تصاویری که تهیه کردید بسیار لذت بردم انسان هرچند وقت سری به این مکانها بزنه توشه آخرتش را فراهم کرده وقدر سلامتی که خداوند به اوداده رادرک میکنه واز خالق خویش شاکر خواهدشد. thanks thanks thanks

متشکرم. البته نباید یادمون بره که این بخشی از وظایفمونه و نه برای توشه جمع کردن برای آخرت Eshve
بازگشت به بالای صفحه
adame_haji
پستتاریخ: جمعه 29 اردیبهشت 1391 - 02:59    عنوان: Re: پاسخ به «گزارش تصویری از آسايشگاه معلولين بانو سميه ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

عضو شده در: 30 آبان 1384
iran.gif

امتياز: 16869

Hamid نوشته است:
soveh, جان،
یک دنیا ممنون.

از قدیم گفتن دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید CoolLuighing(شوخی)

بیخیال بابا میرفتی داخل یه دست گل کوچیک میزدید باهم Very Happy
سرشون گول میمالیدید میگفتید 10 هیچ بردیمتون Laughing
بنده خدا ها اختلال حواس داشتن متوجه نمیشدن
بعد میگفتید کریستین رونالدو رو میشناسید ؟ من حمیدشونم Very Happy

این مطلب آخرین بار توسط adame_haji در جمعه 29 اردیبهشت 1391 - 14:57 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
rezvaneh
پستتاریخ: جمعه 29 اردیبهشت 1391 - 12:06    عنوان: پاسخ به «گزارش تصویری از آسايشگاه معلولين بانو سميه ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همكار در ساوه‌سرا
همكار در ساوه‌سرا

عضو شده در: 16 تیر 1390
blank.gif

امتياز: 33520

سوه جان فوق العاده بود Applause Applause

سعی می‌کنم حتماً در برنامه‌های آیندم اگه عمری بود...یه سر برم اونجا.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی [وضعيت كاربر:آفلاین]
adame_haji
پستتاریخ: جمعه 29 اردیبهشت 1391 - 15:08    عنوان: پاسخ به «گزارش تصویری از آسايشگاه معلولين بانو سميه ساوه» پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

عضو شده در: 30 آبان 1384
iran.gif

امتياز: 16869

بزار ببینم :
اووووووووووووم ...
1
دو
سه چهار پنج

شش هفت
هشت ...... نه !!
نه نفر تو عکسها پیدان
2 تا هم پا پیداست
میشن 11 نفر
پس 121 تا بقیشون کجان Hypnotized

سوه جان دستت درد نکنه بابت عکسهایی که گرفتی جالب شدن
رضوانه اگه بره اونجا فکر کنم بتونه هر 130 تاشونو شکار کنه
ولی از سالن غذا خوریشون عکس ننداختی
اونجوری همه جمع بودن و شکوه کار بیشتر معلوم بود

از کمیسیون بانوان که نزدیک میدون فلسطینه هم میطلبه یه گزارش تهیه بشه
البته اونم یه زن اگه بره بهتره
من قبلا ها قرار بود آموزش پخت غذاهای ساوه ای و شیرنیجات رو از انجا تهیه کنم (بصورت ویدئویی)
اجازه هاش رو هم ازشون گرفته بودم ولی این زندگی نکبت اجازه نداد
پدر ، من بالاخره تو رو شکست میدم Surprised
آآآآآآآآآآآآآآآه توشیشان تو نمیتونی با هانیکو ازدواج کنی
به خدا قسم اگر خورشید را در دستان من قرار دهند من از بازیهای Xbox جدا نمیشم Surprised
ممل آمریکایی سیبیل باباش میچرخه !!!!!

ببخشید یهو جوگیر شدم و یاد آخرین فیلمهایی که بازی کرده بودم افتادم Tongue
فعلا
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک صفحه 1 از 1

فهرست انجمن‌ها » آشنايي با ساوه و روستاهای آن » گزارش تصویری از آسايشگاه معلولين بانو سميه ساوه
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc