پنج شنبه 6 اردیبهشت 1403

پرسشهای متداول  •  جستجو  •  لیست اعضا  •  گروههای کاربران   •  مدیران سایت  •  مشخصات فردی  •  درجات  •  پیامهای خصوصی

فهرست انجمن‌ها » گردشگری و میراث فرهنگی ساوه و روستاهای آن » گشت و گذار در اطراف ساوه

ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک
 گشت و گذار در اطراف ساوه « مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی » 
نویسنده پیام
mehdi2
پستتاریخ: جمعه 25 فروردین 1385 - 01:02    عنوان: گشت و گذار در اطراف ساوه پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 17 بهمن 1384
iran.gif

امتياز: 13370

این تاپیک برای همه ی آنهایی است که در اطراف ساوه به تفرج و تفریح و استفاده از جاذبه های طبیعی و تاریخی و نیز زیارت و ... پرداخته اند. love struck

(طبیعی است، همه اطلاعاتی که در این تاپیک درج می شوند، داده های متقن و بی اشکالی نیست. لیکن به زعم نویسندگان آن ، خوب است تا در اوصاف سفر به پیرامون ساوه این مطالب که گاه یک شنیده و گاه یک تجربه ی استثنایی محسوب می شود، به فلان نقطه نظر و خاطره اشاره شود)

((( خودم هم نفهمیدم در بالا چه گفتم! وای بر مخاطب ارجمند ))) Very Happy

لطفا اگر در مورد سفر و گشت و گذار در منطقه ساوه، مطلبی دارید، به تاریخ سفر اشاره کنید.

این مطلب آخرین بار توسط mehdi2 در جمعه 25 فروردین 1385 - 17:47 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
تشکرها از این تاپیک
mehdi2 از این تاپیک تشکر میکنم 
mehdi2
پستتاریخ: جمعه 25 فروردین 1385 - 01:14    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

امروز (24 فروردین 85) به اتفاق جمعی از مدیران و همکاران سایت ساوه سرا، سفر کوتاه کاری - تفریحی داشتیم به چند روستا در منطقه غرق آباد و نوبران

یکی از آن روستاها ، روستای "شاهسون کندی" بود.

روستای فوق، که به گمانم بر اصول معماری قلعه - منزلی بنا شده، دارای باروهای تاریخی و زیبایی است.

در نزدیکی این روستا، قلعه بالادست شاهسون کندی به چشم می خورد.
بنایی است، عظیم و با معماری زیبا که اکنون از آن دوران شکوه، جز دیواره هایی و طاق هایی فرو ریخته و 2 بادگیر و محوطه هایی باستانی چیزی نمانده.

اگر روایت تاریخ نویسان در مورد نحوه و دلیل اسکان ایل شاهسون در ساوه را بپذیریم، این مردمان به دستور شاهان صفوی و برای حراست اصفهان از گزند عثمانی ها و دیگر دشمنان در این منطقه ساکن شده اند.

و می توان فلسفه بنای قلعه را بر همین خوی نظامی گری و شجاع دلی این ایل ترک دانست.

به هر حال، بازدید از این روستا را به کلیه علاقمندان به تاریخ منطقه ساوه توصیه می کنیم.

یا علی مددی
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر [وضعيت كاربر:آفلاین]
Hamid
پستتاریخ: جمعه 25 فروردین 1385 - 09:17    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مدیريت كل سایت
مدیريت كل سایت

عضو شده در: 19 شهریور 1384
iran.gif

امتياز: 28580

سلام؛

خدا رو شكر كه قسمت شد آخر عمري، گشتي توي روستاهاي "غريب" ساوه بزنيم Smiling

سفر، زيباست، كه: "فَسيرُوا فِي الَارضِ فَانظُروا كَيفَ كانَ عَاقِبَةُ المُكَذّبينَ" (سير و سفر كنيد در زمين و بگريد كه عاقبتِ بدان و دروغ‌گويان چگونه بوده است!)

قلعه‌هاي بزرگ "شاهسون كندي" مظهر همين آيه است كه چه بوده و چه شده!

●۞●۞●۞●۞●۞●۞●۞●۞●۞●۞●۞●۞●۞●۞●۞●۞●۞●۞●۞●۞●۞●

واقعا زيبا بود، از هر لحاظ!
من فعلا نمايي از عكس‌هايي كه با دوستان، از اين روستاي به ياد ماندني گرفتيم، براي علاقه‌مندان مي‌ذارم، تا ان شاء الله به زودي در اندازه بزرگ‌تر، در اختيار همشهريان قرار گيرد:

ضمنا اگر دوستاني كه به اين روستا سفر كردند، يا همسفرهاي خودم، اطلاعات دقيق‌تري (مثل فاصله تا ساوه، طريقه رفتن به اين روستا و ...) از اين روستا در اختيار عموم قرار بدن، ممنون مي‌شم Smiling
بازگشت به بالای صفحه
Meysam
پستتاریخ: جمعه 25 فروردین 1385 - 17:29    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 2 آذر 1384

blank.gif

امتياز: 7580

چشم من چون يه خورده از لحاظ درس جغرافيايي خوبم و سال آخر 20 شدم Luighing يه خورده توضيح مي‌دهم.
روستاي شاهسوند‌كندي در غرب ساوه در 20، 25 كيلومتري شهر ساوه واقع شده است. اين روستا وقتي از سمت ساوه به سوي همدان حركت مي‌كنيم در سمت راست جاده قرار دارد و جاده آن كاملاً آسفالت است ولي راه رسيدن به قلعه بالا يك راه فرعي خاكي است كه قبل از رسيدن به روستا قرار دارد.
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email [وضعيت كاربر:آفلاین]
adame_haji
پستتاریخ: شنبه 26 فروردین 1385 - 03:19    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

عضو فعال
عضو فعال

عضو شده در: 30 آبان 1384
iran.gif

امتياز: 16869

به نام خدا
موضوع انشا : سفر اوغلي

من از سفر به شهرستان روستاي شاهسون کندي خيلي خوشبحالم شد . در اونجا يه ژيرزن موجود بود که ما از ايشان پرسيديم حاج خانوم اين بناي تاريخي اسمش چي است ؟
پيرزن در کسري از ثانيه و با اعتماد به نفس کامل گفت قلعه شاسون کندي .
پس من پرسيدم اون قلعه اسمش چيست ( اشاره به دور دست ) ؟
پير زن گفت قلعه بالا دست
ما هم به قلعه بالا دست رفتيم و از در و ديوار بالا ميرفتيم تا دوربينمان فيلم هاي خوشگل تري برداشت کند . که پاي راست من وقتي داشتم از ديوار راست بالا ميرفتم خوني شد Very Happy
وقتي از داخل قلعه بالا داشتم فيلم ميگرفتم همش صدا هاي اژدهايي ميشنيدم که خيلي ميترسيدم ولي همچنان فيلم رکورد ميکردم . پس از گذشت Short Time ي من برگشتم و پيشت سرم را نيگاه کردم و ديدم خرسي دي حال حمله به من است Surprised . خرسي اسم سگ خري بود که قصد جان مرا کرده بود .
من ميدويدم ، او ميدويدش ، من سوي خانه ، او سوي حاجي
که ناگهان من پيچيدم تو گوچه بن بست ( تو همون خرابه هاي قلعه بالا ) با خودم گفتم ديگه بايد دستم و بزارم رو ديوار توکل به خدا کنم Worried تو همون حالت بغذ آلود برگشتم ديدم سگ همينجور عقب واستاده و سرشانه و پشت بازوي من که مثل بيد مجنون دارن ميلرزن نيگا ميکرد .
تو همين هين يه صدايي شنيدم که از دور ميگفت : بچه ها بسه ديگه بريم !!!!! (‌آون کسي نبود جز حميد .
منم آروم از معرکه گريختم ( يا گرخيدم )
من زنده ماندم وگرنه مامانم منو ميکشت .

نتيجه روستاي شاسوئن کندي روستاي خوبيه
پيرزن هاش خوبن
قلعه بالا افعي هاش مثل خرس هستن
اگه رفتين قلعه بالا اون وسطاش دوربين و 3 پايه من و هم با خودتان بياريد بيرون

يا علي
بازگشت به بالای صفحه
خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در MSN Messenger [وضعيت كاربر:آفلاین]
mehdi2
پستتاریخ: شنبه 26 فروردین 1385 - 07:48    عنوان: پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

iran.gif

سلام.
این رفیق ما در مورد عظمت سگ مورد اشاره، راست می گوید.
تصور کنید من که آن سگ را با صاحبش دیدم، جرات نکردم 10 متر تنهایی در قلعه قدم بزنم!!!
بازگشت به بالای صفحه
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید  پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک صفحه 1 از 1

فهرست انجمن‌ها » گردشگری و میراث فرهنگی ساوه و روستاهای آن » گشت و گذار در اطراف ساوه
پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Home | Forums | Contents | Gallery | Search | Site Map | About Us | Contact Us
------------------------------------------------------------------------

Copyright 2005-2009. All rights reserved.
© by Aftabgardan Cultural Center : Aftab.cc